False καμάκια

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Σας έχει τύχει ποτέ να νομίσει κάποιος οτι προσπαθείτε να τον/την φλερτάρετε, ενώ εσείς ούτε καν έχετε σκεφτεί κάτι τέτοιο και ούτε θέλατε με το συγκεκριμένο άτομο; Να νομίσουν κάτι τέτοιο οι άλλοι;
Θεωρώ οτι στη σημερινή εποχή βγάζουμε τόσο εύκολα το συμπέρασμα του "πεσίματος" που πολλές φορές μπορεί να κάνουμε και λάθος.
Περιστατικά απο το δικό μου περιβάλλον:
  • Ο φίλος μου μια φορά είχε βγει με έναν φίλο του και του τελείωσε ο αναπτήρας, οπότε ζήτησε απο το διπλανό τραπέζι όπου καθόταν γυναικοπαρέα. Μερικές μέρες μετά πληροφορήθηκε οτι "ντροπή του που την πέφτει σε άλλες ενώ είναι δεσμευμένος"! Η κοπέλα είχε διαδώσει οτι της την έπεσε επειδή της ζήτησε αναπτήρα! Το θεώρησε ένδειξη "γουσταρίσματος"!!!
  • Μια φορά γύρω στα 16-17 μου περπατούσαμε με μια φίλη μου στο δρόμο για να πάμε για μπάνιο σε μια πισίνα εκεί κοντά. Τα αυτοκίνητα και τα μηχανάκια πέρναγαν απο δίπλα μας. Σε κάποια φάση λέει αυτή σε έναν "αί στο διάολο!" ενώ ο άνθρωπος ούτε καν επίμονα κοίταξε, απλά έριξε μια ματιά που θα μπορούσε να ήταν και τυχαία! Και η φίλη μου νόμισε οτι της την έπεφτε!! Το ίδιο συνεχίστηκε για πολλούς ακόμα οδηγούς.
  • Στο λύκειο έκανα πολλή παρέα με ένα συμμαθητή μου, χωρίς καμία απολύτως ερωτική βλέψη. Ε όλο το σχολείο νόμιζε οτι τα είχαμε ή οτι ο ένας γούσταρε τον άλλον! Το ίδιο μου συμβαίνει και τώρα στο φροντιστήριο που πηγαίνω (πολλοί απο εδώ ξέρουν γιατί). Έχω γνωρίσει ένα παιδί με το οποίο κάνουμε αρκετή παρέα, έχουμε και οι δύο σχέση (όχι μεταξύ μας!!) και τόσες φορές έχουμε ακούσει υπονοούμενα οτι κάτι τρέχει μεταξύ μας!
Δικά σας περιστατικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Στο λύκειο έκανα πολλή παρέα με ένα συμμαθητή μου, χωρίς καμία απολύτως ερωτική βλέψη. Ε όλο το σχολείο νόμιζε οτι τα είχαμε ή οτι ο ένας γούσταρε τον άλλον! Το ίδιο μου συμβαίνει και τώρα στο φροντιστήριο που πηγαίνω (πολλοί απο εδώ ξέρουν γιατί). Έχω γνωρίσει ένα παιδί με το οποίο κάνουμε αρκετή παρέα, έχουμε και οι δύο σχέση (όχι μεταξύ μας!!) και τόσες φορές έχουμε ακούσει υπονοούμενα οτι κάτι τρέχει μεταξύ μας!Δικά σας περιστατικά;

Aπ΄αυτό.Στο λυκειο εκανα πολυ παρεα με μια κοπελα(αυτοκολλητοι τελειως).
Ολοι νομιζαν οτι τα εχουμε και δεν μου ελεγαν τιποτα.
Μετα απο 5 μηνες παρεας πια αρχισαν ολοι δειλα,δειλα να ρωτουν αν τα χουμε και οταν τους απαντουσα "οχι",νομιζαν οτι τους ελεγα ψεμματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Θα σκουστει τρομερα κλισε αυτο που θα πω, αλλα ναι!
Στην Ελλαδα ειδικα!Η καλυτερα απο ελληνιδες.Τοσο ελλαδας οσο κι εξωτερικου.:/:
Δεν θελω να θιξω καμια κοπελα και μαλιστα ελληνιδα και δεν θελω να δημιουργησω flames.:(
Αλλα πραγματικα μου εχει συμβει αυτο ή μαλλον το εχω παρατηρησει.
Περιστατκα εχω.Αλλα τωρα δεν εχω ορεξη να γραψω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εγω αυτην την στιγμη δεν τα εχω με καμια αλλα πολοι νομιζουν οτι τα εχω με μια φιλη μου, αλλοι οτι τα εχω με μια αλλη φιλοι μου και καπιοι τελευτεοι οτι τα εχω με μια τριτη φιλη μου... Μην δουν αγορι μαζι με κοπελα, ποσο μαλλον αν περπατανε και κρατιουνται η αν πανε καπου πιο εκει μονοι τους η να αγκαλιαστουν κλπ... τα εχουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Θα σκουστει τρομερα κλισε αυτο που θα πω, αλλα ναι!
Στην Ελλαδα ειδικα!Η καλυτερα απο ελληνιδες.Τοσο ελλαδας οσο κι εξωτερικου.:/:
Δεν θελω να θιξω καμια κοπελα και μαλιστα ελληνιδα και δεν θελω να δημιουργησω flames.:(
Αλλα πραγματικα μου εχει συμβει αυτο ή μαλλον το εχω παρατηρησει.
Περιστατκα εχω.Αλλα τωρα δεν εχω ορεξη να γραψω.

Κι εγώ πιστευω οτι οι ελληνίδες πολύ εύκολα παρερμηνεύουν κάτι ως πέσιμο. Και είναι ένας απο τους λόγους που άνοιξα το θέμα. Ωστόσο δεν είναι αδικαιολόγητη αυτή η συμπεριφορά. Είναι άμεση συνάρτηση της συμπεριφοράς των ελλήνων ανδρών. Όταν βλέπουν κάποιον να τις πλησιάζει αρχικά διακριτικά και στην συνέχεια να τους την πέφτει άσχημα και αυτό γίνει αρκετές φορές, μετά κρίνουν το παραμικρό ως καμάκι για να κερδίσουν χρόνο. Δυστυχώς αυτό οδηγεί στην αποξένωση και την καχυποψία μεταξύ των δύο φύλων :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Χμ, εγώ πάλι πιστεύω ότι οι μεσογειακοί (και όσο πιο νότιοι τόσο πιο τέτοιοι) λαοί είναι που φλερτάρουν πιο πολύ. Μεγάλη διαφορά από Ελλάδα, Ιταλία και όσο λίγο έχω δει, Ισπανία... και δεν το λέω μόνο εγώ...

Η κότα έκανε το αυγό ή το αυγό την κότα;

Εδώ είμαι πολύ πιο ανοιχτή, στο να είμαι φιλαράκι με άλλο άντρα.
Αλλά και στο να πιάσω κουβέντα στο δρόμο.

Και, με το μπαρδόν, αλλά αν μου την πέσει άντρας στο δρόμο, θα είναι η Ιταλός ή Τούρκος. Ή Τζαμαϊκανός, αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Μα εμεις δεν λεμε ποιος φλερταρει περισσοτερο....ή αυτο λεμε; :redface: (μπερδευτηκα)
Μιλαμε για παρεξηγηση των προθεσεων και της πραγματικοτητας...(νομιζω)

Γιατι αν μιλαμε για φλερταρισμα και πολλες φορες καφροφλερταρισμα και τελειως χυμα προσεγγισεις τοτε οι Ιταλοι ειναι μανουλες σε αυτο...(εμενα τοσο χυμα δεν μου αρεσει, soz)
Γενικοτερα παντως αυτο που λες για τους μεσογειακους λαους ισχυει.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Δε λέμε για το ποιος φλερτάρει, αλλά αφού το γυρίσατε στις ΕΛληνίδες, είπα να θέσω την παράμετρο του πόσο διαφορετική φαίνεται η ίδια φιλία στην Ελλάδα και κάπου πιο βόρεια, όπου δε φλερτάρουν τόσο/έτσι. :)

Γι' αυτό είπα για την κότα και το αυγό της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Με έναν (τότε) κολλητό όλοι έλεγαν οτι τα έχουμε και δεν πίστευαν οτι απλά είμαστε φίλοι, αρχικά απο πίσω μας και πιο μετά το έλεγαν και μπροστά μας.

Και με έναν άλλο (τότε :P) κολλητό το καλοκαίρι, που τσακώθηκα και με μία καλή φίλη επειδή της άρεσε και δεν έλεγε να πιστέψει οτι εγώ δεν είχα σχέση μαζί του.

α, κι επίσης έχω μία φίλη που θεωρεί οτι όλοι την κοιτάνε όπου πάμε, αλλά δεν ξέρει οτι κοιτάνε εμένα κι όχι αυτή :P την καημένη, το παρεξηγεί :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Δε λέμε για το ποιος φλερτάρει, αλλά αφού το γυρίσατε στις ΕΛληνίδες, είπα να θέσω την παράμετρο του πόσο διαφορετική φαίνεται η ίδια φιλία στην Ελλάδα και κάπου πιο βόρεια, όπου δε φλερτάρουν τόσο/έτσι. :)

Γι' αυτό είπα για την κότα και το αυγό της.

Συμφωνω αλλα...
Βασικα μονο εγω μιλησα για τις ελληνιδες (και δεν ειχα ασχημο σκοπο) και μαλιστα τις συγκρινα με εξισου μεσογειακο λαο πουχου τις Ιταλιδες.:) Απλως λεω οτι ο κινδυνος να παρεξηγηθω με ακριβως την ιδια συμπεριφορα ειναι μεγαλυτερος στην Ελλαδα απ' οτι στην Ιταλια.
Αλλα μεταξυ μας, το τι λεω εγω δεν εχει σημασια μιας και προκειται για προσωπικη παρατηρηση παντα ετσι;;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ναι, σαφώς!

Εσύ είσαι κάπου πιο βόρεια, ε;

Πιστεύω όττι στην Ιταλία πέφτει όμοια πολύ φλερτ με την Ελλάδα, αλλά οι Ελληνίδες έχουν και τα "μαλώματα" μίας πιο οπισθοδρομικής κουλτούρας, αλά "τι θα πει ο κόσμος", πράγμα που στην Ιταλία... μόνο στο νότο θα δεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Ημουν πιο βορεια...τωρα ειμαι αρκετα νοτια.Στο bari.
Και ναι στο Βari ισχυει σε μεγαλυτερο βαθμο αυτο που λες...:)
Καμια σχεση δηλαδη Βologna που ημουν καποτε (αφηνουμε την Παρμα) ή Ρωμη με Ναπολι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Δεν θυμάμαι κανένα τέτοιο περιστατικό, μπορεί να έχει συμβεί βέβαια, επειδή τυχαίνει να μιλαώ σε όλο τον κόσμο γύρω μου, αλλά δεν το έχω καταλάβει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Νομίζω ότι το να φαντάζεσαι πως σε φλερτάρουν, ενώ δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο, έχει να κάνει με την ανάγκη να πιστεύεις ότι είσαι όμορφη(ος)-ελκυστική(ος) και έτσι φαντάζεσαι μόνη(ος) σου, ότι ο τύπος(ισσα) που σου μιλαει ευγενικά και σε ρωτάει τι ώρα είναι, στην ουσία σου την έπεσε, γιατί μπορούσε να ρωτήσει και αλλού…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
:hmm: όχι δεν μου έχει συμβεί....
μου έχει συμβεί το αντίθετο όμως... να μου την "πέφτει" κάποιος και εγώ να μην παίρνω χαμπάρι και να το βλέπω φιλικό ενδιαφέρον :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
:hmm: όχι δεν μου έχει συμβεί....
μου έχει συμβεί το αντίθετο όμως... να μου την "πέφτει" κάποιος και εγώ να μην παίρνω χαμπάρι και να το βλέπω φιλικό ενδιαφέρον :P
Α καλά, εμένα αυτό μου συμβαίνει ΣΥΝΕΧΕΙΑ!! Δεν υπάρχει περίπτωση να καταλάβω οτι κάποιος μου την πέφτει εκτός αν το καταστήσει ΠΟΛΥ σαφές! :P Στον κόσμο μου τελείως! Μονίμως οι άλλοι μου το λένε οτι πχ "ρε Λία, αυτός σου την πέφτει!"! Εγώ τίποτα δεν παίρνω πρέφα! Το άκρως αντίθετο της κλασσικής ελληνίδας! :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Α.. κι εμένα.. μόνο πάνω μου δεν πέφτει κανονικά μέχρι να το καταλάβω! Και συνήθως οι φίλες μου το βλέπουν πρώτες.. :D (αν και ομολογουμένως τον τελευταίο καιρό έχω κάνει πρόοδο και αντιλαμβάνομαι κάποια φλερτ και από μόνη μου .. που ειναι όμως κανονικά φλερτ, οκ :D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
το πιο κουλό που έχουν πει είναι οτι στην πενταημερη κάθε βράδυ τα είχα με άλλον από μια παρέα αγοριών.:confused:
Γιατί με αυτά τα παιδιά κάναμε παρέα (μέσα σε αυτούς και το αγόρι μου) και ήμουν συνέχεια στο δωμάτιο τους και καθόμασταν η όταν βγαίναμε είμασταν μαζί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
...οι κακόβουλοι μπορούν να πουν πολλά...
...το ζήτημα είναι εμείς να μην πιστεύουμε ότι μια απλή φιλική κίνηση είναι φλερτ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
...οι κακόβουλοι μπορούν να πουν πολλά...
...το ζήτημα είναι εμείς να μην πιστεύουμε ότι μια απλή φιλική κίνηση είναι φλερτ...



ΣΩΣΤΗ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top