Γραφεία συνοικεσίων / Sites γνωριμιών

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
όχι για πολλούς λόγους αλλά κυρίως γιατί μου φαίνεται ότι είναι σαν να πηγαίνεις για ψώνια.:/:

αν και κατανοώ απόλυτα τους ανθρώπους που καταφεύγουν σε τέτοιες λύσεις δεν είναι κάτι που με εκφράζει.

το είπαν και παραπάνω..το παιχνίδι, το φλερτ , η διαδρομή τελοσπάντων για να γνωρίσεις κάποιον είναι αναντικατάστατη.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
όχι για πολλούς λόγους αλλά κυρίως γιατί μου φαίνεται ότι είναι σαν να πηγαίνεις για ψώνια.:/:

αν και κατανοώ απόλυτα τους ανθρώπους που καταφεύγουν σε τέτοιες λύσεις δεν είναι κάτι που με εκφράζει.

το είπαν και παραπάνω..το παιχνίδι, το φλερτ , η διαδρομή τελοσπάντων για να γνωρίσεις κάποιον είναι αναντικατάστατη.:)
Όταν πας στο κλαμπάκι, και έχεις ετοιμαστεί και σεναριαστεί ουσιαστικά πέρα από την διασκέδαση που θα σου αποδώσει το μέρος (ποτό,μουσική,χορός) πας για ερωτικές αγοραπωλησίες. Και όχι μόνο στα κλάμπ, και οι περισσότεροι δεν απολαμβάνουν καν τον χορό και μουσική τμήμα παρά μόνοτο ποτό που το κάνεις και σπίτι σου.Άρα τι μένει?
Το ίδιο κάνεις και σε ένα προξενιό. Η αφορμή γνωριμίας εδώ είναι

Η διαδικασία φλιρτ και ψήσιμο υπάρχει και είναι αυτή που ακολουθεί πάντα την αρχική γνωριμία. Συνεπώς η μόνη διαφορά είναι η αφορμή και αρχή της γνωριμίας. Στο μεν προξενιό γίνεται μεταξύ γνωστών στο δε κλάμπακι γίνεται καθαρά με κριτήρια εξωτερικής εμφάνισης.
Και τα δυο είναι απαράδεκτα. Βέβαια η συνέχεια είναι που έχει το ζουμί.

Αυτό που μαρέσει σε αυτή την ιστορία με το speed dating από όσο έχω διαβάσει δλδ είναι ότι σε βάζουν να κάτσεις με ένα άγνωστο για 5-10 λεπτά και στο τέλος ο καθένας συμπλήρώνει αν ενδιαφέρεται ερωτικά,φιλικά ή καθόλου. Νομίζω ότι αυτός ο τρόπος συνδυάζει σε ένα ήσυχο μέρος και την εξωτερική εμφάνιση και την πρώτη εντύπωση αλλά πολύ καλύτερα από την εντύπωση που δημιουργείται από την πρώτη ατάκα του καμακιού.

Αυτό που ήθελα να πω είναι ότι σε κάθε περίπτωση the bottom line είναι ότι πας για ψώνια ή και για ψώνια. Το ζήτημα είναι αν το καταλαβαίνει ή το καμουφλάρει για να δικαιολογεί κάποιος την επιλογή του.
prime το μήνυμα σου ήταν αφορμή και δεν τα λέω σε σένα μόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Φίλε μου, το φλερτ δεν γίνεται μόνο στο κλαμπάκι. Γίνεται στη δουλειά, στο σούπερ μάρκετ που θα πας να ψωνίσεις, στην ουρά της τράπεζας, στο φούρνο που θα πάρεις ψωμί, παντού.
Δεν μπορώ να καταλάβω τι απαράδεκτο βρίσκεις σε αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Η διαδικασία φλιρτ και ψήσιμο υπάρχει και είναι αυτή που ακολουθεί πάντα την αρχική γνωριμία. Συνεπώς η μόνη διαφορά είναι η αφορμή και αρχή της γνωριμίας. Στο μεν προξενιό γίνεται μεταξύ γνωστών στο δε κλάμπακι γίνεται καθαρά με κριτήρια εξωτερικής εμφάνισης.
Και τα δυο είναι απαράδεκτα. Βέβαια η συνέχεια είναι που έχει το ζουμί.
Δηλαδή?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
προσωπικά δεν πολυβγαίνω πια, αλλά και όταν το έκανα έβγαινα για να διασκεδάσω και όχι για ερωτικές αγοραπωλησίες..
οι γνωριμίες της νύχτας δεν είναι το καλύτερό μου..

πιάνω πάντως το νόημα αυτού που λές..
ακόμα και να βγαίνεις για να γνωριστείς είναι και ένα γρήγορο crash test ...
βλέπεις κάποιον, σ' αρέσει προχωράς σε γνωριμία και μετά ή το συνεχίζεις ή το κόβεις επιτόπου.. γρήγορο και ανώδυνο..

και συγγνώμη γιατί είναι απαράδεκτο να επιλέγεις κάποιον ΑΡΧΙΚΑ βάσει εξωτερικής εμφάνισης? :confused:
το πρώτο κριτήριο ΑΥΤΟ είναι .
εσύ θα πλησίαζες ποτέ γυναίκα που δε θα σου άρεσε εμφανησιακά?:hmm:


στο speed dating που αναφέρεις μπορεί να πήγαινα αλλά μόνο για πλάκα, για χαβαλέ...
αυτό μου κάνει πιο πολύ fast food από ο,τιδήποτε άλλο.

και όχι δεν είναι ίδιο το πηγαίο, αυθόρμητο παιχνίδι από αυτό που γίνεται- αν γίνεται- στο προξενιό? -----> εννοείς τη γνωριμία στα γραφ. συνοικεσίων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
1)Μην κολάτε στο κλαμπάκι. Απλά είναι το πιο χτυπητό παράδειγμα.Το ανέφερα για να καταλάβαιτε το μηχανισμό.

2)Prime Και εγώ κρίνω δια της εξωτερικής εμφάνισης την πρώτη στιγμή, αλλά δεν είναι λίγο απαράδεκτο να απορρίπτουμε κόσμο λόγο εμφάνισης. Πραγματικά νομίζω ότι ο ψυχικός κόσμος έχει μεγαλύτερη αξία. Το γεγονός ότι είναι απαράδεκτο είναι ότι σε άλλα μέρη πχ σε ένα γραφείο ο εσωτερικός κόσμος έχει και άλλες ευκαιρίες (όχι πάντα ερωτικές) δλδ έχει την δυνατότητα να αναδειχθεί, ενώ σε άλλα μέρη πχ όπως το κλάμπ(μην κολήσετε) όχι και αυτό είναι κακό.

3)Ρουμάνα τι δηλάδή? Που ακριβώς θές

4)Στο προξενιό δεν είανι τίποτα υποχρεωτικό (τουλάχιστον έτσι πρέπει).Πας γνωρίζεις τον άλλο και μετά ακολουθούν όλα τα άλλα αν ακολουθήσουν. Προξενιό δεν είναι δλδ το κονέ από φίλους όταν κανονίζεται? Δεν μιλάω για το προξενιό όπως έχει αποκτήσει κακή έννοια από το παρελθόν. Μιλάω κανονίζω εγώ σε μια φίλη μου να γνωρίσει ένα φίλο μου. Θα μπορούσε να το κανονίζει μια φίλη της Μάνας μου πχ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Στο μεν προξενιό γίνεται μεταξύ γνωστών στο δε κλάμπακι γίνεται καθαρά με κριτήρια εξωτερικής εμφάνισης.
Και τα δυο είναι απαράδεκτα.
Δηλαδή …γιατί είναι απαράδεκτα?…

Εγω νομίζω ότι δεν έχει σημασία που γνωρίζεις τον άνθρωπό σου… είτε σου κανόνισε ραντεβού η οικογένεια σου, είτε ένα γραφείο το οποίο πληρώνεις είτε η μοίρα …το ίδιο κάνει. Κολλάμε μου φαίνεται σε στερεότυπα. Η πρόθεση είναι πάντα να βρούμε κάποιον να μας καλύψει την ανάγκη που έχουμε την στιγμή που ψάχνουμε.

Απλά πιστεύω ότι δεν βασιζόμαστε τόσο πολύ στην τύχη όπως παλιά, και ξέρουμε πλέον τι ζητάμε και πώς να το αποκτήσουμε…τόσο απλά. Δεν θα ντρεπόμουν καθόλου(αντίθετος θα ένιωθα προνομιούχα) να δω δυο τρις φωτογραφίες και να διαλέγω με ποιον θα βγω ραντεβού…αυτονόητο είναι ότι συνέχεια θα υπήρχε μόνο αν άξιζε…
Και επειδή δέχτηκε κάποιος να βγει ραντεβού δεν σημαίνει ότι τον κερδίσαμε και όλα…έχει και φλερτ και κυνήγι και suspence …όπως ακριβώς σε μια τυχαία συνάντηση…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
ΟΚ τώρα που το ξαναείδα λείπει ένα γραμματάκι,
Και στα δύο είναι απαράδεκτα ήθελα να πω.Δλδ αναφερόμουν στο κριτήριο επιλογής/απόριψης.
Στο παραδοσιακό προξενιό είναι ότι κατέβει και της συμφέρει της οικογένειας (για μένα αίσχος), στο κλάμπ οι με θεοί και αυτοί χωρίς καλό ατακα-generator-routine στο πηγάδι κατούρησαν? Απλά μου φαίνονται χαζά.Αλλά νομίζω βγαίνει σε άλλο θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Έχω μπει σε dating site κι η εμπειρία ήταν απογοητευτική. Πολλοί συμπλεγματικοί άνθρωποι. Δεν θα το ξαναέκανα. Το έχω φιλοσοφήσει και δεν μου αρέσει το επί τούτου σε τίποτα, και στον έρωτα περισσότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Πολλοί συμπλεγματικοί άνθρωποι. Δεν θα το ξαναέκανα.
Αυτό δεν το σκεφτηκα... περισσοτέρους από όσους συναντάς καθημερινά στην τράπεζα, στο φούρνο, στο cinema, στα club? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Ποτέ και με τίποτε...:redface:
Με χαλάει αυτή η ιδέα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
οχι δεν νομιζω να πηγαινα ποτε σε γραφειο συνοικεσιων....θα προτιμουσα να μεινω ανυπαντρη και αν ηταν γραφτο μου να παντρευτω οκ...αν οχι δεν θα σκανα κιολας :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sunrise

Δραστήριο μέλος

Η Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Eμένα προσωπικά, το speed dating μου κάνει πιο πολύ σε κάτι του στυλ "ψάχνω απεγνωσμένα κάτι να πηδ@@@" μέσω μιας γρήγορης διαδικασίας, που μου αυξάνει και τις πιθανότητες να βρω κάποιο γκόμενο ή γκόμενα(σε αντίθεση με μερικές βραδιές κλάμπινγκ, που κάνεις ράνεις για να χτυπήσεις γκομενάκι και αν σου κάτσει σου έκατσε...)...και κάτι τέτοιο δύσκολα να εξελιχθεί σε σχέση πιστεύω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
γραφείο συνοικεσίων και να πληρώσω κι απο πάνω?
μα γιατί να το κάνω αυτό ενώ έχω ADSL? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Αχαχαχαχαχα. Σωστή! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.

OxynteS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PsychoNaut αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 1,798 μηνύματα.
γραφείο συνοικεσίων και να πληρώσω κι απο πάνω?
μα γιατί να το κάνω αυτό ενώ έχω ADSL? :P

Φαντάσου να σου βγάλουν και πιστωτική για να τους πληρώσεις με δώσεις. :alljumpy:. Κατά τα άλλα ειμαι κατά κάθε είδους συνοικέσιου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Φαντάσου να σου βγάλουν και πιστωτική για να τους πληρώσεις με δώσεις. :alljumpy:. Κατά τα άλλα ειμαι κατά κάθε είδους συνοικέσιου.
Κάθε ραντεβού και δόση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Αυτό δεν το σκεφτηκα... περισσοτέρους από όσους συναντάς καθημερινά στην τράπεζα, στο φούρνο, στο cinema, στα club? :P

Ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
πρόσφατα ενημερώθηκα για την ύπαρξη αυτών των γραφείων ενώ πέρασε ένα λεωφορείο που είχε πάνω μία τέτοια διαφήμιση. συνδίασα στο μυαλό μου τις λέξεις και το νόημα αλλά δεν πίστεψα οτι θα είναι αυτό, θεώρησα οτι θα είναι κάτι παρεμφερές, για παράδειγμα επαγγελματικές γνωριμίες. όταν γύρισα σπίτι και ρώτησα και μου το επιβεβαίωσαν αρχικά μου φάνηκε αστείο, μετά όμως θυμήθηκα εκείνη την αλεπουδίτσα που έλεγε στο μικρό πρίγκιπα οτι οι άνθρωποι έχουν φτιάξει μαγαζιά και τα αγοράζουν όλα έτοιμα εκτός τους φίλους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top