Ελληνίδες vs Αλλοδαπές

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
:hehe: :hehe:

Γι' αυτό σ' αγαπάω βρε Κουέ μου, με πιάνεις!!

:P

(ΥΓ: Και μου χρωστάς ένα καφέ, τον έφτυσα στην οθόνη.. :D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
καφέ κερνάω σπίτι όποτε θες :P
(Ευτυχώς που δεν σου χρωστάω οθόνη :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
ΟΚ εγινα ρομπα ξεκουμποτη, δεν πειραζει ομως, ολοι κανουμε λαθη στην ζωη και αυτα που ελεγα τοτε ηταν και θα ειναι το μεγαλυτερο μου λαθος.

ΑΛΛΑ

παντα θα υπαρξει η εξαιρεση, σημασια εχει να εισαι καλα με τον ανθρωπο σου, και νε ρε γμτ ΕΙΜΑΙ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Δεν βλέπω καμία απολύτως διαφορά μεταξύ της λέξης 'αλλοδαπής' και της λέξης 'ελληνίδας'.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
ΟΚ εγινα ρομπα ξεκουμποτη, δεν πειραζει ομως, ολοι κανουμε λαθη στην ζωη και αυτα που ελεγα τοτε ηταν και θα ειναι το μεγαλυτερο μου λαθος.

ΑΛΛΑ

παντα θα υπαρξει η εξαιρεση, σημασια εχει να εισαι καλα με τον ανθρωπο σου, και νε ρε γμτ ΕΙΜΑΙ

Δεν εχω να πω κατι περισσοτερο...;)

Για εμενα δεν υπαρχει καν αυτο το λεγομενο "VS" αναμεσα σε αλλοδαπες και σε Ελληνιδες σε αλλοδαπους και Ελληνες.
Οταν ειναι να πεσεις στα σκατα (μιαλω για χαρακτηρα ανθρωπου) πιστεψτε με του Ελληνα δεν μυριζουν γλυκο κερασακι ενω καποιου αλλου...σκ@τα.:)
Προσωπικα δεν θα ειχα κανενα προβλημα να κανω δεσμο με κοπελα απο αλλη εθνικοτητα.
Τα "standarts" μου δεν θα μεταβαλονταν.Οσο προσεκτικος και ταυτοχρονα "τυφλος" ειμαι οταν ειμαι με μια Ελληνιδα, το ιδιο ντιρινταχτα θα παθω και στην αλλη περιπτωση.:redface:

Και να προσθεσω οτι δεν περιμενω μια αλλοδαπη να "ριξει" τα δικα της "standarts" επειδη εγω ειμαι Ελληνας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ΟΚ εγινα ρομπα ξεκουμποτη, δεν πειραζει ομως, ολοι κανουμε λαθη στην ζωη και αυτα που ελεγα τοτε ηταν και θα ειναι το μεγαλυτερο μου λαθος.

ΑΛΛΑ

παντα θα υπαρξει η εξαιρεση, σημασια εχει να εισαι καλα με τον ανθρωπο σου, και νε ρε γμτ ΕΙΜΑΙ

εμένα πάντως σε καμία περίπτωση δεν ήταν η πρόθεση μου να σε κάνω ρόμπα και μάλιστα ξεκούμπωτη :P

η αλήθεια είναι ότι πάντα ήθελα να καταλάβεις αυτό που επιτέλους κατάλαβες... αυτό μου αρκεί και χαίρομαι για σένα φίλε μου ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Τι ειναι αυτο που κανει τις αλλοδαπες να ξεχωριζουν απο τις ελληνιδες ?
Γιατι οι συγχρονοι νεοελληνες εχουν μια ιδιαιτερη προτιμηση σε αυτες ?
Ποια τα κυριαρχα χαρακτηριστικα τους ?
Θα τις χαρακτιριζατε αντροχωριστες ?
Η απλα ολα ειναι θεμα επιβιωσης ?
Και οταν μιλω για αλλοδαπες......μιλω καθε εθνοτητας...........

Μην ειν`το σεξ.......μην ειν` το κρεβατι ?
Γιατι αυτες καταφερνουν να κρατισουν τα σπιτικα τους ορθια...(τουλαχιστον ετσι λεει μια στατιστικη που διαβασα προσφατα).......και οχι σε τοσο μεγαλο ποσοστο οι ελληνιδες........

Θα τις χαρακτηριζατε τυχοδιοκτριες ?
Μηπως ειναι θεμα κουλτουρας ?
Τις αντιμαχεστε ?......η ........νομιζετε οτι χρισιμοποιουν αθεμιτα μεσα ?


καταρχήν για μένα δεν υπάρχει και δεν υφίσταται το vs.

Δεν μπορείς από τη μια να βάζεις τις Ελληνίδες και από την άλλη 15πχ.διαφορετικές εθνικότητες.
Για μένα ο κάθε λαός έχει τα χαρακτηριστικά του, τον πολιτισμό και την κουλτούρα του και δεν μπορώ να μπω στη διαδικασία να σκεφτώ αν και τι είναι αυτό που κάνει -ξαναλέω αν κάνει-τόσες διαφορετικές υπηκοότητες αλλοδαπών γυναικών που βρίσκονται στην Ελλάδα να ξεχωρίζουν από τις Ελληνίδες. Εκτός ίσως από ένα στοιχείο που θα αναπτύξω παρακάτω.

Με το ξεχωρίζουν αλήθεια εννοείς ότι είναι ένα βήμα πιο μπροστά?

ότι είναι καλύτερες?

Για μένα υπάρχουν διάφορες κατηγορίες αλλοδαπών μεταναστών στην Ελλάδα.

Είναι αυτοί που αναγκάστηκαν να φύγουν από τη χώρα τους. όπως κάποτε και εμείς, για να αναζητήσουν μια καλύτερη ζωή.
Οι περισσότεροι από αυτούς (άντρες, γυναίκες) είναι αξιοπρεπέστατοι άνθρωποι που δούλεψαν σκληρά- πέφτοντας συχνά και θύματα σκληρότατης εκμετάλλευσης από τους εργοδότες τους -, άνθρωποι οικογενειάρχες ή που δημιούργησαν εδώ οικογένειες, δεν προξένησαν κανένα πρόβλημα στην ελληνική κοινωνία αντίθετα εντάχθηκαν σε αυτήν και συνέβαλαν με τη δουλειά τους στην οικονομική εξέλιξη της χώρας.
Με αυτούς δεν έχω κανένα πρόβλημα και τους βγάζω και το καπέλο.:)


Από την άλλη έχουμε μετανάστες που δεν έχουν καμία σχέση με όσα ανέφερα παραπάνω και που δημιούργησαν πολλά προβλήματα στη χώρα.. εγκληματικότητα, μαφία ναρκωτικά, πορνεία.
Σε αυτήν την κατηγορία θα βάλω και την υποκατηγορία κάποιων αλλοδαπών γυναικών.
Αυτές που έρχονται- στη συντριπτική τους πλειοψηφία παράνομα- από ένα καθεστώς απίστευτης ανέχειας- θα πω τη λέξη και ας ακουστεί άσχημα, πεινασμένες- και έτοιμες για όλα.
Με στόχο να βρουν τον Έλληνα-ανεξαρτήτως ηλικίας και οικογενειακής κατάστασης- που θα έχει το σπίτι, κάποια λεφτά, μια δουλειά.
Αλήθεια γιατί μια 25άρα π.χ. Ουκρανή να μπλέκει με εναν 50η, 40η, 30η Έλληνα και όχι με έναν συνομήλικο ομοεθνή της?Μη μου πεί κανείς ότι είναι η εξαίρεση..φαινόμενο είναι γι΄αυτό και το συζητάμε και σίγουρα όχι μόνο επειδή οι Έλληνες είναι περισσότεροι πληθυσμιακά σε σχέση με τους άλλους.

Ένα επιπλέον επιχείρημα σε αυτό που λέω..αναρωτήθηκε ποτέ κανείς γιατί δεν υπάρχει το αντίστοιχο φαινόμενο στις Ελληνίδες? δλδ να συζητούσαμε τώρα σε θέμα με τίτλο..Έλληνες vs Αλλοδαποί?

Και τώρα έρχομαι στο δια ταύτα...
οι γυναίκες αυτές - δε μιλάω για όλες τις αλλοδαπές το ξαναλέω- προκειμένου από και που δεν έχουν στον ήλιο μοίρα κάνουν τα ΠΑΝΤΑ για να βρουν αυτόν που θα τις εξασφαλίσει -είτε είναι άδεια παραμονής, είτε είναι οικονομικά,είτε και τα δυο μαζί- και όταν τον βρουν κάνουν ΤΑ ΠΑΝΤΑ για να τον κρατήσουν.

Εγώ και οι περισσότερες Ελληνίδες θα δεχτούμε μία, δύο λαλακίες άντε τρεις μετά στη μαμά σου (όχι εσύ γενικά) και θα φας και 10 μούντζες που λέει ο λόγος γιατί εγώ και η κάθε εγώ έχω τη δουλειά μου, την οικογένειά μου, τους φίλους μου, τη ζωή μου και δεν σε έχω ανάγκη στο κάτω κάτω.
Η αλλοδαπη που σκέφτεται ως άνω και λειτουργεί υπολογιστικά, που δεν έχει τίποτα και κανέναν, θα κάνει και 10 τούμπες στην κάθε σου λαλακία, θα σε κάνει να νιώθεις θεός και θα κάνει και 10 τούμπες για να σε κρατήσει.
Και εσύ ο καημένος το ερμηνεύεις ως αγάπη( όχι εσύ γενικά)

Αυτό είναι το στοιχείο που τις κανει να ξεχωρίζουν από τις Ελληνίδες.

Από κει και πέρα με τις αλλοδαπές που ζουν χρόνια στην Ελλάδα νόμιμα, έχουν χτίσει τη ζωή τους μόνες τους και έτυχε να γνωρίσουν έναν Έλληνα και να δέσει το γλυκό δεν έχω κανένα πρόβλημα.:)
Αλήθεια όμως πόσες είναι αυτές?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Από κει και πέρα με τις αλλοδαπές που ζουν χρόνια στην Ελλάδα νόμιμα, έχουν χτίσει τη ζωή τους μόνες τους και έτυχε να γνωρίσουν έναν Έλληνα και να δέσει το γλυκό δεν έχω κανένα πρόβλημα.:)
Αλήθεια όμως πόσες είναι αυτές?

εγω ξερω πολλες, και ολες ειναι παρα πολυ καλες, πληρωνουν φορους, εκαναν παιδια, εφτιαξαν την ζωη τους κτλ κτλ, οπως ειπα και σε προηγουμενο Post μου, παντα θα υπαρξει η εξαιρεση ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Και αυτό μας βγάζει στο ίδιο σύμπερασμα. Είναι θέμα χαρακτήρα κι όχι εθνικότητας! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Σε ποιον ακριβώς τομέα εστιάζεται το vs;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Σε επίπεδο ερωτικής σχέσης απ' όσο έχω καταλάβει, Πειράτη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
A, δεν μπορώ να απαντήσω, δεν είχα ποτέ ερωτική σχέση με αλλοδαπή για να συγκρίνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
συμφωνώ και δε συμφωνώ σε αυτό..

να ρωτήσω κάτι ως προβληματισμό περισσότερο για να εξηγήσω το δίλλημα μου..

γιατί όταν είχαμε τα δικά μας κύματα μετανάστευσης, όταν εμείς πεινούσαμε και φεύγαμε μαζικά στο εξωτερικό ΔΕΝ υπήρξαν τέτοια φαινόμενα από τις Ελληνίδες στις αντίστοιχες χώρες που πηγαίναμε?
σίγουρα υπήρξαν και κάποιες δε λέω αλλά σε καμία περίπτωση σε σημείο να γίνεται κοινωνικό πρόβλημα στις χώρες ''φιλοξενίας''.

παιδιά όσο και αν θέλουμε να το παίζουμε φιλελεύθεροι υπήρξε μεγάλο κοινωνικό πρόβλημα στη χώρα, μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας.

υγ. μην τυχόν και χαρακτηριστώ ρατσίστρια ή εθνικίστρια ή δεν ξέρω και γω τι άλλο.

εντιτ το συμφωνω δε συμφωνω πήγαινε στην kajira στο ότι είναι θέμα ατόμου και όχι εθνικότητας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Ποιο είναι το μεγάλο κοινωνικό πρόβλημα βρε παιδιά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Πειρατή είσαι οφ τόπικ και στον κόσμο σου :bleh:

διάβασε το αρχικό ποστ μου και το θέμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Έχεις δίκιο πάντως πως κάποιες εθνικότητες έχουν μια τάση να δημιουργούν πρόβλημα όπου πηγαίνουν, αλλά δεν ξέρω αν τελικά αυτό είναι η απόλυτη αλήθεια ή αν οι συνθήκες τους ευνοούν να επιδείξουν τέτοια συμπεριφορά.. πάντως σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να υπάρξει χαρακτηρισμός για όλες τις αλλοδαπές, θετικός ή αρνητικός. (Και ναι, ξέρω πως δεν είπες κάτι τέτοιο, απλά το επιβεβαιώνω :) )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Εγώ ακόμα δεν καταλαβαίνω για ποιο κοινωνικό πρόβλημα λέτε.....
Το θέμα αν κατάλαβα καλά είναι αν οι ελληνίδες είναι καλύτερες από τις αλλδαπές.
Ρώτησα σε τι να είναι καλύτερες, και μου απάντησαν , στον ερωτικό τομέα.
Το κοινωνικό πρόβλημα δεν τον βλέπω.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Τ Β' πρόσωπο είναι επειδή εσύ prime αναφέρθηκες σε αυτά τα θέματα... Δεν κάνω επίθεση ;)

Κοίτα... Αρχικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τα φαινόμενα τα οποία λες και καταδικάζεις (αυτες δλδ που έρχονται και "κάνουν τα πάντα για να εξασφαλίσουν την διαμονή τους") πιστεύεις ότι είναι περισσότερα από τις αλλοδαπές που έρχονται και προσπαθούν έντιμα να διεκδικήσουν μια άδεια παραμονής. Δεν ξέρω που βασίζεσαι για το συμπέρασμα αυτό, αλλά εγώ δεν μπορώ να πω ότι έχω συναντήσει περισσότερες τέτοιες περιπτώσεις, παρά άλλες. Ίσως ακούγονται περισσότερο (ιιιιιιιιι!!! έμαθες τι έπαθε η κατίνα; Την χώρισε ο Κώτσος για μια Αλβανίδα κουνίστρα). Είναι σαν τις κακές ειδήσεις που λέγαμε σε άλλο thread. Απλά τα κακά "πουλάνε περισσότερο".

Έπειτα, δεν μπορείς να ξέρεις τις κοινωνικοοικονομικές συνθήκες που ώθησαν κάποιες κοπέλες να προσπαθήσουν να επιβιώσουν με αυτόν τον τρόπο. Αλήθεια, ξέρεις τι εξαθλίωση υπήρχε και υπάρχει ακόμη στις χώρες του πρώην Ανατολικού Μπλόκ; Με μισθό 100 ευρώ το μήνα, με το να ζεις σε μια χώρα που η μαφία κυβερνάει, να φοβάσαι μήπως δεν είσαι ζωντανός την άλλη μέρα κτλ, είναι φυσικό μερικές να φτάνουν στο σημείο να λένε : "Θα τα παίξω όλα για όλα! Η αυτό, ή θα πεθάνω!"... Οπότε δεν είναι θέμα επιλογής τις περισσότερες φορές. Είναι θέμα ανάγκης. Οπότε θεωρώ άδικο να λέμε ότι "φταίνε". Τα αίτια είναι πολύ βαθύτερα από τον χαρακτήρα και τις ίδιες...

Που λες, οι Ελληνίδες δεν έφτασαν σε αυτό το σημείο γιατί η μετανάστευση των Ελλήνων έγινε υπό εντελώς διαφορετικές συνθήκες και σε εντελώς διαφορετικές χώρες, με διαφορετικούς νόμους περί νομιμοποίησης κτλ κτλ κτλ. Είναι δύο εντελώς ανόμοια πράγματα. Αλλά και πάλι είμαι σίγουρος ότι θα υπήρξαν τέτοια φαινόμενα.

Το γεγονός ότι δεν έγιναν "μάστιγα" τα φαινόμενα αυτά στις χώρες που μετανάστευσαν οι Ελληνίδες ίσως οφείλεται στο γεγονός ότι απλά οι άνθρωποι εκεί δεν νοιάζονται και πολύ για τον διπλανό τους. Δεν μαθαίνουν με ποια παντρεύτηκε, πως, γιατί κτλ. Ο καθένας στη ζωούλα του. Επειδή στην Ελλάδα η νοοτροπία είναι διαφορετική και τα θέματα αυτά είναι "hot", γι' αυτό και το συγκεκριμένο έχει πάρει διαστάσεις μάστιγας στα αυτιά πολλών. Μπορεί να ξέρεις 100 αλλοδαπές που τα έκαναν όλα "σωστά" και 1 να το έκανε λάθος. Ε, είναι φυσικό ότι θα συγκρατήσεις την μία Αλβανίδα/Βουλγάρα/κτλ που ήταν "λάθος".

Όπως είπα και πιο πάνω, αμφιβάλλω αν πράγματι είναι μάστιγα... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Εγώ ακόμα δεν καταλαβαίνω για ποιο κοινωνικό πρόβλημα λέτε.....
Το θέμα αν κατάλαβα καλά είναι αν οι ελληνίδες είναι καλύτερες από τις αλλδαπές.
Ρώτησα σε τι να είναι καλύτερες, και μου απάντησαν , στον ερωτικό τομέα.
Το κοινωνικό πρόβλημα δεν τον βλέπω.......
μπορει καποιος να το πει κοινονικο προβλημα με την εννοια οτι πολλα ατομα συνδεουν την Αλλοδαπη γυναικα ως σφηνα η καλυτερα "ηρθε εδω να χαλασει σπιτια και οικογενιες" αυτο ειναι καθαρα ρατσιμος κατ εμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Σαφώς και είναι ρατσισμός.
Γιατί δεν ασχολούμαστε με τη Ηπειρώτισσα που ήρθε στην Αθήνα, ή την Κρητικιά που ήρθε στην Τρίπολη;
Το ίδιο πράγμα δεν είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top