Έχασα την ταυτότητα μου

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Δεν την έχασα βασικά. Ήταν μέσα στο πορτοφόλι μου το οποίο κλάπηκε...
Και ήταν ένα πορτοφόλι τόσο όμορφο...:'(

Το θέμα μου είναι ότι μέσα στο πορτοφόλι ήταν και η ταυτότητά μου την οποία πρέπει να δηλώσω στην αστυνομία και να βγάλω άλλη.
Ξέρω σίγουρα ότι χρειάζεται ένα πιστοποιητικό γέννησης και φωτογραφία... Άλλα υπάρχει κανένα ακόμη έγγραφο που θα χρειαστώ για να ξαναβγάλω την ταυτότητά μου??:/:

Αν γνωρίζει κάποιος ας απαντήσει, το θέμα επείγει κάπως....

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
καταρχάς πήγαινε να κάνεις δήλωση απώλειας στην Αστυνομία της περιοχής σου (ή σε οποιαδήποτε αστυνομικό τμήμα είναι πιο κοντά σου) ΤΩΡΑ!
Αυτή τη στιγμή μπορεί να τη χρησιμοποιήσει ο καθένας και να βρεθείς μπλεγμένη.
Κατά δεύτερον ΟΛΑ τα αστυνομικά τμήματα έχουν ένα χαρτί που αναφέρει τι δικαιολογητικά χρειάζονται.
Ή μπορείς να ψάξεις στο site της Αστυνομίας
https://www.astinomia.gr/index.php?option=ozo_content&perform=view&id=139&Itemid=132&lang=

(google search "Eλληνική αστυνομία" είναι πρώτο αποτέλεσμα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
ΑΧ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.
Προτου πεθανεις,φροντισε τη νεα σου ταυτοτητα να την αφηνεις σπιτι σου και να κυκλοφορεις με μια (επικυρωμενη) φωτοτυπια της.

Και να τη χασεις,θα ειναι μονο μια φωτοτυπια....

Στις πλειστες των περιπτωσεων δε θα εχεις προβλημα αποδοχης..

Αν ποτε χρειαστεις την αυθεντικη,την παιρνεις μαζι σου,κανεις τη δουλεια σου και την αφηνεις παλι σπιτι.

Σε περιπτωση ελεγχου απο την αστυνομια,δειχνεις τη φωτοτυπια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
ΑΧ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(

Καλέ μην κλαις γιατί στενοχωριέμαι. Δεν εγινε και τίποτα θα βγάλεις άλλη (άλλη φορά θα είσαι πιο προσεκτική).

Πάντως γενικά είσαι ανήλικη οπότε δε μπορεί να κάνει κάποιος πολλά πράγματα με την ταυτότητα σου.
φαντάζομαι ότι έχεις ηδη πάει στο αστυνομικό τμήμα να δηλώσει απώλεια ταυτοτητας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
μην ανησυχείς βρε , δεν είναι και τόσο τραγικό


αύριο στις 8-9 , πάρε τηλ. το 100 και ζήτα το τηλ. του Α.Τ. του δήμου σου
πάρε το Α.Τ. του δήμου σου και ζήτα το τηλ. του τμήματος έκδοσης ταυτότητας
πάρε το τηλ. του τμήματος έκδοσης ταυτότητας και ζήτα τα απαραίτητα δικαιολογητικά για (ατένσιον χίαρ) έκδοση νέας ταυτότητας λόγω απώλειας ή λόγω κλοπής

ποια η διαφορά ;

και στις 2 περιπτώσεις θα πληρώσεις αλλά :

αν την έχασες , είσαι ανεύθυνο ον και επιβαρύνεις με την ανευθυνότητα σου το κράτος και άρα πρέπει να έχεις βγάλει παράβολο από την εφορία , αν θυμάμαι καλά 8-9 ευρώ (σαν την ώρα που λέω να πάρεις τηλ. - τυχαίο ; δεν νομίζω)

αν δεν την έχασες , δεν αρκεί να πεις ότι στην κλέψανε , καθότι μπορεί απλά να είσαι ένας τσιφούτης που δεν θέλει να πληρώσει το παράβολο , οπότε πρέπει να έχεις πάει στην αστυνομία και να έχεις δηλώσει κλοπή αλλά ακόμα και έτσι μπορεί να είπες ψέμματα . Οπότε πρέπει να έχεις κάνει και μια μήνυση κατά αγνώστων και μάντεψε : αυτό σημαίνει να πληρώσεις , νομίζω κάνα 10ευρώ (στο Α.Τ. του δήμου που σε κλέψανε)

οπότε πηγαίνοντας στο Α.Τ. (αστυνομικό τμήμα) , ή θα έχεις μαζί παράβολο ή αντίγραφο της μήνυσης

αν κλέψανε όλη την παρέα σου , συμφέρει η μήνυση , καθότι μία καλύπτει όλους αν όχι , συμφέρει το παράβολο και ας σε κλέψανε

επειδή σε κλέψανε , δεν είναι ανάγκη να κλέψεις και εσύ το κράτος , ξέρεις πόσο κοστίζει το πλαστικοποιημένο χαρτάκι ;

εξάλλου δεν θα χρεωθείς και πολύ γενικά , αντε κάνα 10-14 ευρώ για φώτος ειδικές για ταυτότητα , που ξέρεις πόσο κοστίζουν στα φωτογραφεία να τις βγάλουν ;

συμπέρασμα : μην αφήνετε να σας κλέβουν , έχει συνέπειες και στο καινούργιο πορτοφόλι σας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Όπως όλοι καταλάβατε προφανώς αγχώθηκα κάπως για αυτό το θέμα...
Σας ευχαριστώ πολύ για τις υποδείξεις σας!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.
Απολαυστικός ο sid!!!:D:D:D:D:D:D:D

Όπως όλοι καταλάβατε προφανώς αγχώθηκα κάπως για αυτό το θέμα...
Σας ευχαριστώ πολύ για τις υποδείξεις σας!!:)
Δε χρειαζεται να αγχώνεσαι!

Ειναι μονο paper!:D

Βγαινει πάλι.

Απλα,για να μειωσεις στο ελαχιστο την κατάχρηση του εγγραφου αυτου απο τριτους,φροντισε να εξασφαλιστεις - ειτε απεναντι στο νομο,ειτε / και απεναντι στο ληστή..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μάρτυρες χρειάζεσαι, 1 ή 2, δε θυμάμαι.
Πρόσεχε να σου γράψουν σωστά τα στοιχεία, εμένα ο βλάκας είχε γράψει αντί για το δικό μου ονοματεπώνυμο αυτό της μάρτυρος και έγινα ρόμπα όταν πήγα να κάνω ανάληψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
εμένα μου είχαν βάλει τόπο κατοικίας Ραφήνα

είχα συγχιστεί ιδιαιτέρως μέχρι που είδα την θετική πλευρά : παριστάνω τον λεφτά και με την βούλα :P

π.σ. α! και επειδή σε κόβω να την πατήσεις :mad:

οι μάρτυρες πρέπει να έχουν μαζί την ταυτότητα τους

(εγώ πήγα με αυτόν που μας κλέψανε και πρότεινα να κάνουμε τον μάρτυρα ο ένας στον άλλον με τις εκ των υστέρων ταυτότητες μας αλλά η ιδέα δεν ενθουσίασε το Όργανο)

π.σ. τι διάολο , από τότε που έβαλα αυτό το άβαταρ , ποστάρω ακριβώς σαν την doo , πάω γρήγορα να κλέψω το άβαταρ του ρεμπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Μάρτυρες χρειάζεσαι, 1 ή 2, δε θυμάμαι.
Πρόσεχε να σου γράψουν σωστά τα στοιχεία, εμένα ο βλάκας είχε γράψει αντί για το δικό μου ονοματεπώνυμο αυτό της μάρτυρος και έγινα ρόμπα όταν πήγα να κάνω ανάληψη.

Ένα μάρτυρα χρειάστηκα τελικά..:)
Όλα οκ, έβγαλα σήμερα καινούρια και είμαστε εντάξει...
Αλλά τι ήταν αυτό που γινόταν εκεί μέσα.. Μόνο μία κυρία δούλευε, όλοι οι υπόλοιποι καθόντουσαν στην ...γραμματεία και έπιναν καφέ!!!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Αλλά τι ήταν αυτό που γινόταν εκεί μέσα.. Μόνο μία κυρία δούλευε, όλοι οι υπόλοιποι καθόντουσαν στην ...γραμματεία και έπιναν καφέ!!!:/:
Live your myth in Greek Δημόσιο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
u got that right!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daebak21

Νεοφερμένος

Η daebak21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ωχ... γεια σας και... βοηθειααααααα!! αυριο δινω πανελληνιες και εχασα την ταυτοτητα μου!! αλλα δεν εχω οyτε διαβατηριο!!Ο.Ο τι να κανω?? *εκτος απ'τη προσευχη μου DX ) εχω ψαξει παντου?? υπαρχει περιπτωση να μην με αφησουν να γραψω?? I'm so dead~~~~~~~:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μα καλά, τώρα το σκέφτηκες; Αν είχες πάει σήμερα το πρωί, θα την είχες ήδη στα χέρια σου την καινούρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daebak21

Νεοφερμένος

Η daebak21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
δεν μας ειχαν πει κατι απ'το σχολειο και το εμαθα απ'τους φιλους μου. νομιζα οτι χρειαζοταν μονο η καρτελα πανελληνιων....>< συγνωμηΤ___Τ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
δεν μας ειχαν πει κατι απ'το σχολειο και το εμαθα απ'τους φιλους μου. νομιζα οτι χρειαζοταν μονο η καρτελα πανελληνιων....>< συγνωμηΤ___Τ

Μην αγχώνεσαι γιατί ίσως να μην υπάρχει λόγος. Σύμφωνα με την ιστοσελίδα του υπουργείου Παιδείας χρειάζεται μόνο το Δελτίο Εξεταζόμενου. :)

Τώρα τι να πω; Αν οι επιτηρητές είναι τόσο άχρηστοι που δεν έχουν διαβάσει το συγκεκριμένο δελτίου τύπου, εκτύπωσέ το και δώστο σε εκείνους... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daebak21

Νεοφερμένος

Η daebak21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ωχ! σε ευχαριστω παρα πολυ>< δεν το ειχα δει!! αλλα οκ αν δεν την βρω και αυριο θα παω να βγαλω καινουρια ετσι κι αλλιως... ευχαριστω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ωχ! σε ευχαριστω παρα πολυ>< δεν το ειχα δει!! αλλα οκ αν δεν την βρω και αυριο θα παω να βγαλω καινουρια ετσι κι αλλιως... ευχαριστω!!!

Παρακαλώ! :happy: :flowers:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Επίσης, το σχολείο δεν σου ζήτησε να πας φωτοτυπία ταυτότητας ? Εμάς μας είπαν ότι μάλλον δεν χρειάζεται να την κρατάμε, αλλά και να χρειαστεί και να μην την έχουμε έχει το σχολείο φωτοτυπία οπότε δεν θα υπάρξει πρόβλημα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top