Πρώτο αμάξι, τι να διαλέξω;

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Πραγματικά σας ευχαριστώ πάρα πολύ! :D Λοιπόν θα προσπαθήσω να απαντήσω σε μερικούς, ώστε να γίνω λίγο πιο κατατοπιστική. Άγγελε, ναι τα γαλλικά μάλλον καταραμένα είναι, γιατί έχω κι εγώ ρητή οδηγία να μην επιλέξω γαλλικό αυτοκίνητο :P Δεν ξέρω τι τους έχουν κάνει, αλλά οκ, θα βρούμε κάτι. Σε αυτούς που προτείνουν Golf και Auris έχω να πω πως τα νέα είναι άσχημα, γιατί οι τιμές που κυμαίνονται, είναι αρκετά πιο πάνω από αυτό που μπορούμε να διαθέσουμε, ωστόσο πολλοί μου έχουν πει για Fiesta κι αρχίζω να το σκέφτομαι σοβαρά.
QsLv, ωραία η ιδέα με τις αντιπροσωπείες. Σίγουρα δε θα βγω στο δρόμο πρώτη φορά Δεκέμβριο με πάγο, μη σου πω ότι όταν πιάσει αν δε νιώθω οκ με τον εαυτό μου θα προτιμήσω να πάω ασφαλής κι ας είναι με το λεωφορείο. Το αμάξι που ήθελα και με γείωσαν όλοι ήταν το toyota aygo. Μέχρι στιγμής έχω οδηγήσει μια Mercedes C180, ένα audi A4 κι ένα Alto(το παλιό), το οποίο το παίρνω όποτε θέλω, γιατί είναι αρκετά μικρό και βολεύει αν και στην οδήγηση δε μπορώ να πω πως μου αρέσει ιδιαίτερα.
Θα συμφωνήσω και για τα τιμόνια με το Γιώργο. Κι εμένα μου φαίνονται διαφορετικά. Κι ας έχω οδηγήσει μόλις 3 διαφορετικά αυτοκίνητα με υδραυλικό τιμόνι. Το Micra αν και συμπαθητικό, δε θα το προτιμούσα. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
Mercedes C180, ένα audi A4

:D ου λα λα!! μονο μια αντιρηση για το 180, C200 παρακαλω :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Θα αλλάξουμε μόνο για εσάς κυρία μου :pfff: Μια ακόμη ερώτηση. Τι λέτε για Colt? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Ναι όλα αυτά που είπα για καινουρια είναι ακριβά αλλά ελαφρώς μεταχειρισμένα (όπως ανέφερες στο πρώτο post) τα βρίσκεις στις τιμές που ζητάς... Συμφωνώ με τη πρόταση του Μorelo και για το Fiesta. Νομίζω είναι αυτό που ζητάς.... Η πιο μικρή έκδοση κάνει ? 12.290 αλλά είναι με κινητήρα 1.25l 85 ίππων... (για την πόλη καλό για τα ταξίδια όχι)... Εγώ στη θέση σου θα έψαχνα να βρω μεταχειρισμένο την έκδοση 1,6 l που βγάζει 120 ίππους ή τουλάχιστον το 1,4 l. Ενοείται πριν αγοράσεις το αμάξι στην περίπτωση που είναι μεταχειρισμένο πρέπει να το ελέξει δικο σου μηχανικός και να δεις το βιβλίο συντηρησης. Εγώ γενικά προτιμώ ελαφρώς μεταχειρισμένο αμάξι από καινούριο χειρότερο από επιδόσεις....

Δεν λέω ότι τα αυτοκινητα μικρών ίππων είναι επικίνδυνα αλλά στην εθνική θα έχεις δυσκολίες καθώς θα είσαι αναγκασμένη να είσαι πισω από νταλίκες και αργοκίνητους οδηγούς και θα κάνεις αρκετή ώρα για να τους προσεράσεις εξαιτίας της μικρής επιτάγχυνσης.

edit: To aygo ξέχασε το
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
καλα..οποτε μια ειναι η απαντηση..οπως ξαναειπαμε..

teeest driiiiveeeeee:thumbsup::thumbsup::shifty::smoke:

δεν παιρνεις ενα dacia sandεro λεω γω..καινουριο ..που ειναι και γαλλικο..και γερο και φτηνο..:P

scoda fabia?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν έχεις ανέβει ποτέ βόρεια, γιατί βλέπω ότι είσαι από Αθήνα, αλλά αν θέλεις να προσπεράσεις και μισή ώρα να θες για να το κάνεις έχεις το χρόνο. Εγνατία λέγεται και μας κάνει καλό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
παντως υπαρχει προπαγανδα αδικη κατα των γαλλικων αυτοκινητων ..ειναι γνωστο αυτο..και οχι μονο στην Ελλαδα..ενω η βιομηχανια με τεραστιο μαρκετινγκ της γερμανιας,ιταλιας και ιαπωνιας δεν εχει προηγουμενο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
παντως υπαρχει προπαγανδα αδικη κατα των γαλλικων αυτοκινητων ..ειναι γνωστο αυτο..και οχι μονο στην Ελλαδα..ενω η βιομηχανια με τεραστιο μαρκετινγκ της γερμανιας και ιαπωνιας δεν εχει προηγουμενο..

Έχεις δίκιο.. Αλλά μήπως αυτό συμβαίνει μόνο στα αυτοκίνητα; Παντού τα ίδια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
και ενας λογος που οι μηχανικοι τα συκοφαντουν τοσο..και ακομα περισσοτερο τα πεζο.ειναι γιατι ειναι πιο δυσκολο να τους βαλεις χερι,πιο πολυπλοκα,,γιαυτο ομως εχουν αξιοπιστια σε μερικα πραγματα που αλλα δεν εχουν..

α..και απο αμορτισερ..μετα απο τοσα χρονια σε πεζο..οταν μπηκα σε ενα πασατ ,νομιζα οτι δεν υπηρχαν καθολου αμορτισερ..:confused:

πηγαινε και κανε τεστ drive σε αντιπροσωπιες ολων των χωρων :D
μην πιστευεις τι σου λεει ο καθενας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Εγώ ψηνόμουν για πρώτο αμάξι, το Audi A1 της υπογραφής μου αλλά βγαίνει αλμυρό στα λεφτά οπότε μπορεί να βολευτώ με κανα Fiat 500!:hmm: (αλλά που να χωρέσω εκεί μέσα 1.85 γομάρι)

Κοίτα και το 500αράκι λοιπόν!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
και ενας λογος που οι μηχανικοι τα συκοφαντουν τοσο..και ακομα περισσοτερο τα πεζο.ειναι γιατι ειναι πιο δυσκολο να τους βαλεις χερι,πιο πολυπλοκα,,γιαυτο ομως εχουν αξιοπιστια σε μερικα πραγματα που αλλα δεν εχουν..

α..και απο αμορτισερ..μετα απο τοσα χρονια σε πεζο..οταν μπηκα σε ενα πασατ ,νομιζα οτι δεν υπηρχαν καθολου αμορτισερ..:confused:

πηγαινε και κανε τεστ drive σε αντιπροσωπιες ολων των χωρων :D
μην πιστευεις τι σου λεει ο καθενας...

Αμφιβάλλω αν μου δώσουν αμάξι για test drive με δίπλωμα τριών μηνών αλλά οκ :P

Εγώ ψηνόμουν για πρώτο αμάξι, το Audi A1 της υπογραφής μου αλλά βγαίνει αλμυρό στα λεφτά οπότε μπορεί να βολευτώ με κανα Fiat 500!:hmm: (αλλά που να χωρέσω εκεί μέσα 1.85 γομάρι)

Κοίτα και το 500αράκι λοιπόν!:)

Εγώ χωράω σίγουρα πάντως. :redface: Θα το δω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Αμφιβάλλω αν μου δώσουν αμάξι για test drive με δίπλωμα τριών μηνών αλλά οκ
εχεις ρωτησει? ρωτα πρωτα και δες τι ρολο παιζει το νεο διπλωμα..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν έχεις ανέβει ποτέ βόρεια, γιατί βλέπω ότι είσαι από Αθήνα, αλλά αν θέλεις να προσπεράσεις και μισή ώρα να θες για να το κάνεις έχεις το χρόνο. Εγνατία λέγεται και μας κάνει καλό :P
Α ναι τον είχα ξεχάσει αυτό το δρόμο.... Έχω πάει μια δυο φορές. Την μια φορά κόντεψα να κοιμηθώ στο τιμόνι καθώς είχε πόσα χιλιόμετρα ευθεία (ούτε στροφές, ούτε τίποτα) η απόλυτη ευθεία.... Αργότερα όταν ξεψαρώσεις θα έχεις πρόβλημα με την τελική. Το fiesta με το μικρό κινητήρα εχει τελική 168 km/h... Λογικά σε μια ταχύτητα 120 km/h -140 km/h το αυτοκίνητο πρέπει να ζορίζεται αρκετά. Όταν πας στην αντιπροσωπεία ζήτα τους να σου κάνουν και μια βόλτα-επίδειξη στην εθνική οδό για να δεις πως συμπεριφέρετε το αυτοκίνητο στις μεγάλες στροφές. Αν το βλέπεις καλό τότε πάρε το.

Εμείς οι νότιοι είμαστε τίγκα στη κίνηση :(.

test drive είναι προτιμότερο να το κάνει κάποιος συγγενείς σου που οδηγεί χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
εχεις ρωτησει? ρωτα πρωτα και δες τι ρολο παιζει το νεο διπλωμα..;)
Είπαμε οκ :) Μια ερώτηση δεν έβλαψε ποτέ κανέναν ούτως ή άλλως.
Α ναι τον είχα ξεχάσει αυτό το δρόμο.... Έχω πάει μια δυο φορές. Την μια φορά κόντεψα να κοιμηθώ στο τιμόνι καθώς είχε πόσα χιλιόμετρα ευθεία (ούτε στροφές, ούτε τίποτα) η απόλυτη ευθεία.... Αργότερα όταν ξεψαρώσεις θα έχεις πρόβλημα με την τελική. Το fiesta με το μικρό κινητήρα εχει τελική 168 km/h... Λογικά σε μια ταχύτητα 120 km/h -140 km/h το αυτοκίνητο πρέπει να ζορίζεται αρκετά. Όταν πας στην αντιπροσωπεία ζήτα τους να σου κάνουν και μια βόλτα-επίδειξη στην εθνική οδό για να δεις πως συμπεριφέρετε το αυτοκίνητο στις μεγάλες στροφές. Αν το βλέπεις καλό τότε πάρε το.

Εμείς οι νότιοι είμαστε τίγκα στη κίνηση :(.

Είναι βαρετός αυτός ο δρόμος :P Ανεβαίνοντας όμως από Πτολεμαΐδα για Φλώρινα ξεκινάνε κάτι γλυκύτατες στροφούλες που τις παίρνεις κι αυτές άνετα με 120 :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Δεν διαφωνώ σε αυτά το είπες, μερικά από τα οποία τα επισήμανα και εγώ....

Για το Fiat grante punto (πούντο πουντο το πειρατικό)... θα ήθελα να επισημάνω τα εξής. Σίγουρα το golf δεν είναι απο τα πιο αξιοπιστα αμάξια αλλά σίγορα είναι πιο αξιόπιστο από τα Fiat (αν και οφείλω να πω ότι κάνει προόδος σε σύγκριση με το ένοχο παρελθόν της).... Πάντως η αλήθεια είναι ότι η Fiat εχει ανταλακτικά σε πολύ καλές τιμές αλλά και εγώ που έχω golf έχω σταματήσει από καιρό να πηγαίνω στην αντιπροσωπία και ότι θέλω το βρίσκω σε πολύ καλέ τιμές.

Ως προς την οδήγηση του punto θα ήθελα να επισημάνω τα εξής. Πολύ χαλαρή ανάρτηση (σε τέτοιο βαθμό που κατά τη γνώμη είναι επικίνδυνο. Ειδικά σε επαρχιακούς δρόμους με πολλές λακούβες νιώθεις σαν να μην έχεις πλήρη έλεγχο. Με λίγα λόγια το θεωρώ μεγαλύτερη βάρκα από το Αuris. To τιμόνι του είναι από τα χειρότερα που έχω συναντήσει (χωρίς καμια αίσθηση). Τέλος η ποιότητα κατασκευής του είναι μετρια (κυρίως τα πλαστικά σημεία)

edit: Έχω την εντύπωση ότι η mazda έχει καλές τιμές στη συντήρηση απλώς μερικά ανταλλακτικά της είναι τσιμπημένα.


Τα τιμόνια είναι όλα ιδραυλικα αλλά όχι τα ίδια.... Είναι ελαφρύ σε σχέση με το golf.... Το καλύτερο τιμόνι σε αίσθηση το έχει η bmw.


Koίτα, θα ήθελα πολύ να συμφωνήσω μαζί σου,
αλλά δε θέλω :P
ωστόσο θα μπορούσαμε με τις ώρες να μιλάμε για αυτοκίνητα
και εσύ θα υποστήριζες Γερμανία
και εγώ Ιταλία, ένα μεγάλο ποσοστό αγοραστών αυτοκινήτων -λέει- προτιμά πάντα τη φίρμα του πρώτου του
αυτοκινήτου, τεσπά όμως ξεκινάω από αλλού και καταλήγω αλλού,
ο θεματοθέτης μιλάει για 10-11 χιλιάρικα και σε αυτή τη τιμή θα προτείνω το Panda, έχει λίγα μεν άλογα αλλα είναι ότι πιο αξιόπιστο στη κατηγορία, επίσης άξια μνείας είναι και η προσφορά της αποσύρσης
που κάνει ακόμη η Σπικάρ και σου δίνει το panda με 7100 (προσοχή αφορά τιμή πριν τον υπολογισμό του χρηματοδοτικού, υπολόγισε μετα την αποπληρωμή 9100 για τη φθηνότερη εκδοχή).


Αυτά από εμένα.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Αν μου χαρίσεις ένα Mito, μιλήστε όσο θέλετε δε με πειράζει :P :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
ωστόσο θα μπορούσαμε με τις ώρες να μιλάμε για αυτοκίνητα

Λοιπόν φίλε Γιάννη, θα....ανατοποθετηθώ και τούτη τη φορά επί του topic αυστηρά, διότι από κει και κάτω... έχει αρχίσει ο χορός του Ζαλόγγου, μια και με εξαίρεση ελάχιστες τοποθετήσεις, τα υπόλοιπα που διάβασα με στείλανε...αδιάβαστο!:worry: (καταλαβαίνεις εσύ)
Μη μου ζητήσετε επεξηγήσεις όμως, δεν θα ήθελα να πικράνω αφ ενός προσωπικά κανένα, μου είστε όλοι τόσο συμπαθείς, αλλά και δεν θα το έκανα τσάμπα (να εξηγώ λεπτομερώς και ειδικά) με την καμία! :P

Έτσι λοιπόν, συνοπτικά και επί της ουσίας, για πρώτο αυτοκίνητο βασικά επιλέγουμε καινούριο και κουβά, παρά μεταχειρισμένο και...ταλαιπωρημένο βαρέλι, για δυο σημαντικούς λόγους!

Πρώτον, ο νέος οδηγός λογικά είναι και άπειρος, άρα τα προβληματάκια του μεταχειρισμένου θα τον ταλαιπωρήσουν περισσότερο αφ ενός, και αφ ετέρου θα του δημιουργήσουν αρνητική διάθεση για το αντικείμενο!

Δεύτερον, οι αντιδράσεις του καινούριου στις εντολές του οδηγού, είναι αυτές που προβλέπονται από τον κατασκευαστή, δίχως την ....παρέμβαση των όποιων παραγόντων που τις έχουν διαμορφώσει αναλόγως, πχ ανταλλακτικά, επισκευές, περιοδικά services, και φυσικά η προσωπική σφραγίδα του (πρώην) τιμονιέρη - πηδαλιούχου!
Αυτό λοιπόν σημαίνει πολύ απλά, ότι θα ξεκινήσει σωστά η διαδραστική αλληλεπίδραση του οδηγού με το όχημα, και ως γνωστόν, η αρχή είναι το ήμισυ του παντός, μεταφορικά, κυριολεκτικά, και από όλες τις οπτικές γωνίες! ;)

Το ποιό αυτοκίνητο θα είναι αυτό, εξαρτάται από πολλούς και καθοριστικούς παράγοντες, που αρχίζουν από...ευσεβείς πόθους και τελειώνουν στην τραπεζική επιταγή, αλλά ΚΑΙ στο αν αξίζει ο χειριστής για το συγκεκριμένο τετράτροχο, διότι τα άτιμα, έχουν την τάση να γυρίζουν να δαγκώνουν το χέρι που τα ταΐζει (με βενζίνη) διότι απαιτούν σεβασμό και δεν συγχωρούν τους ΑΣΧΕΤΟΥΣ! :D
Σε αντίθεση με ένα laptop βέβαια, όπου μπορείς να γράφεις ότι θέλεις και σου κατέβει, χωρίς να κινδυνεύεις να μείνεις ανάπηρος ή και να βλέπεις μόνιμα τα ραδίκια ανάποδα!

Άντε και καλές επιλογές, ελπίζω να βοήθησα κάπως... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Έτσι λοιπόν, συνοπτικά και επί της ουσίας, για πρώτο αυτοκίνητο βασικά επιλέγουμε καινούριο και κουβά, παρά μεταχειρισμένο και...ταλαιπωρημένο βαρέλι, για δυο σημαντικούς λόγους!

καλη η αποψη σου..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Μπορώ να πω πως μπερδεύτηκα με το καινούριο κουβαδάκι και το ταλαιπωρημένο βαρέλι.. :worry: Μπορείτε να μου το εξηγήσετε λιγάκι παραπάνω; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
προτιμα καινουριο μικρο.παρα μεταχειρισμενο μεγαλυτερο μεγεθους μηχανης κλπ..;)

αυτο δεν εννοεις συνονοματε?;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top