Ελληνάρας

Asterismos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Κι επίσης αν πλέον μου τύχει ατύχημα θα ξέρω ποιος το 'γρουσούζεψε' :bleh:
Μου αρέσει που έχεις ατράνταχτα επιχειρήματά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
πλάκα έκανα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Γνωρίζεις υποθέτω οτι αν προκαλέσεις ατύχημα, την ευθύνη φέρουν και οι γονείς σου.......
Αλλά και πάλι δεν καταλαβαίνω, γιατί δεν μπορείς να περιμένεις μέχρι να τελειώσεις το σχολείο και να βγάλεις τότε το δίπλωμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Δυστυχως η suspiria ΔΕΝ ειναι μεμονωμενη περιπτωση.
Εγω δεν θα καθισω να της πω αν αυτο που κανει ειναι σωστο ή λαθος ετσι;
Απο τα ποστ της μεχρι τωρα, εμενα μου εχει δειξει οτι εχει ενα ιδιατερα "πηγμαινο" μυαλο για την ηλικια της.(δεν το λεω με σκοπο να μειωσω τους αλλους 17χρονους ετσι; )
Απλως εγω θα σταθω μονο σε μια ερωτηση που θελω να της κανω.
Γιατι σε κοψανε;
Και το ρωταω γιατι για να σε κοψανε παει να πει οτι καπου δεν ειχες τις απαραιτητες "δυνατοτητες".(σηματα ή πραξη)

Για να επανελθω ομως στην αρχη του ποστ μου, δυστυχως ξαναλεω το φαινομενο ατομων διχως διπλωμα (πολλες φορες λογο ηλικιας) ειναι συνηθες στην Ελληνικη κοινωνια.Ειδικα στην επαρχια γινεται Ο ΧΑΜΟΣ!
Οπως και το να κυκλοφορουν χωρις κρανος ετσι;
Και επειδη μπορω να κανω πανευκολα μια συγκριση μπορω να σας πω οτι στην Ν.Ιταλια υπαρχει το παραπανω φαινομενο (οσο πας πιο κατ τοσο πιο "εντονο" γινεται) ενω στην Β.Ιταλια....δεν θα δεις κατι τετοιο.

Πρεπει να καταλαβουμε (δεν μιλαω για εσενα suspiria, γιατι εσυ τουλαχιστον δοκιμασες να το παρεις) οτι το διπλωμα δεν ειναι απλως ενα χαρτακι απο τους αριθμους που περνεις στην τραπεζα.
Το διπλωμα ειναι αποδειξη οτι ειμαστε "ικανοι" να οδηγουμε το εκαστοτε οχημα.
Μην αρχισουμε τωρα για καλους και κακους οδηγους γιατι δεν εχει σημασια.Αναφερομαι στο τι ειναι το διπλωμα.
Και τι σχεση εχει αυτο με τον Ελληναρα;
Ισως καμια;Ισως και αμεση μιας και πολλοι λενε "Ελα μωρε....δεν γ@μεις;Αφου ξερω να οδηγΑω!Σιγα μην περιμων τα 16 και τα 18 να βγαλω διπλωμα.Απο τα 14 θα το εχω το παπι"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asterismos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Δυστυχως η suspiria ΔΕΝ ειναι μεμονωμενη περιπτωση.
Εχεις βρεθεί σε οδηγικά φόρουμ; Θα σιχαθείς και θα αηδιάσεις με τη νοοτροπία κάποιων στο θέμα οδηγική συμπεριφορά. Και δεν περιμένω από μία κοπελίτσα των 17 να καταλάβει το μέγεθος της πράξης της τη στιγμή που την επικροτούν και οι γονείς της. Απλά θέλω να ελπίζω ότι κάποια μέρα τα πράγματα θα αλλάξουν και θα αλλάξουν επειδή ο καθένας από μας θα απηυδήσει με αυτά που βλέπει στους δρόμους και θα αποφασίσει ότι η σωστή οδήγηση ξεκινάει πρώτα ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ! Και το σωστό στην παρούσα φάση είναι ο ΚΟΚ και αυτόν πρέπει να τηρούμε με τα θετικά του και τα αρνητικά του μέχρι τουλάχιστον να αλλάξει. Γιατί ο ΚΟΚ έγινε για όλους μας και όχι για να τον τηρούν όλοι οι άλλοι εκτός από εμάς. Η κριτική πρέπει να γίνει πρώτα στον εαυτό μας και αφού σιγουρευτούμε ότι εμείς είμαστε σωστοί ας κρίνουμε και τους άλλους. Αλλιώς ας σιωπήσουμε και ας αφήσουμε τα πράγματα να κυλούν ως έχουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ας ήταν όλοι οι 17χρονοι σαν την suspiria κι ας μην είχαν δίπλωμα.
Και για να είμαι ειλικρινής μου κακοφαίνεται πολύ όλος αυτός ο λιθοβολισμός προς το άτομο της. Ούτε γνωρίζετε πως οδηγεί ώστε να κρίνετε, ούτε την έχετε δει ποτέ να οδηγεί. Το μόνο που γνωρίζετε είναι οτι δεν έχει δίπλωμα και οτι είναι 17 χρονών, δεδομένα που θα μπορούσε κάλλιστα να είχε αποκρύψει και προς τιμήν της δεν το έκανε. Και είναι λάθος να λιθοβολούμε κάποιον για κάτι που μας αποκάλυψε ο ίδιος και θα μπορούσε κάλλιστα να είχε αποκρύψει και να ήταν όλα ωραία και καλά. Στην τελική, οι γονείς της το γνωρίζουν και αυτοί θα έχουν την ευθύνη αν εμπλακεί η suspiria σε κάποιο ατύχημα, όχι εσείς. Προφανώς την ξέρουν καλύτερα και έχουν τους λόγους τους που την εμπιστευονται. Και προσωπικά απο τότε που μπήκε στο φόρουμ μόνο ανωριμότητα δεν μου έχει δείξει. Απο εκεί και πέρα "ο αναμάρτητος πρώτος το λίθο βαλέτω". Εσείς είστε σίγουροι οτι δεν έχετε παραβιάσει το νόμο ποτέ στη ζωή σας, έστω ελάχιστα;
Δεν λέω οτι είναι σωστό αυτό που κάνει, αλλά είναι τουλάχιστον κακόβουλο και άσχημο να πέφτετε όλοι σαν όρνεα να τη φάτε για κάτι που η ίδια ομολόγησε. Πως θα νιώθατε εσείς αν μοιραζόσασταν με τους άλλους εδώ ένα προσωπικό σας θέμα και έπεφταν να σας φάνε; Δεν εξετάζω αν έχει δίκιο ή άδικο, αλλα σε κάθε περίπτωση ο "δημόσιος λιθοβολισμός" δεν είναι η απάντηση.
Επίσης, δεν το κάνει αυτό στην Αθήνα, στην επαρχία το κάνει όπου τα πράγματα είναι πολύ πιο χαλαρά (έχω ζήσει 15 χρόνια σε επαρχία και κάτι ξέρω).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Έλα βρε Μισέλ τώρα. Ποιος "λιθοβολισμός";;; Τι θα λέγαμε, δηλαδή; Α, οκ, αδιάφορο τι κάνεις;
Ή εύγε;
Ή τίποτα;

Καλό είναι που ΔΕΙΧΝΕΙ ώριμη...
Κακό είναι που οι γονείς της συμφωνούν...
Αλλά τι περίμενες δηλαδή; Άλλωστε ΜΑΚΑΡΙ να μη διαιωνιστεί αυτό το πράγμα, με την κατάσταση στους ελληνικούς δρόμους και την αναρχία.

Ναι, πάλι καλά που δεν είναι Αθήνα...


Και; Να κλείνουμε τα μάτια μας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Έλα ντε, τι περίμενα; Συγγνώμη που δεν έχω απογοητευτεί ακόμα εντελώς απο τους ανθρώπους, δεν το ξανακάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Εγώ δεν είδα πουθενά κανέναν λιθοβολισμό.
Ο καθένας λέει τη γνώμη του.........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Τι δραματικές γενικεύσειςκάνεις καλέ;;
Γνώμες λέμε, γι' αυτό δεν είμαστε εδώ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Λιθοβολισμός Πειρατή και Γίδι είναι όταν βλέπεις οτι κάποιος της έχει πει ήδη αυτό που πιστευεις και παρ'όλ'αυτά σπέυδεις να το πείς κι εσύ (το δεύτερο πρόσωπο είναι τυχαίο), έτσι, για να νιώσει πιο άσχημα, χωρίς ουσιαστικό λόγο (μιας και ήδη ειπώθηκαν αυτά που είχες στο μυαλό σου). Λιθοβολισμός δεν είναι η ΜΙΑ αρνητική άποψη, είναι η σωρεία αρνητικών απόψεων με πράγματα που έχουν ήδη ειπωθεί, απλά και μόνο για να νιώσει το μέλος χειρότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Δεν είδα κάτι τέτοιο να συμβαίνει, λυπάμαι.

Και προ πάντων ΚΑΝΕΙΣ δεν είχε το σκοπό να τη μειώσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Δηλαδή για να πάρουμε θέση σε ένα θέμα θα πρέπει προηγουμένως να ελέγχουμε μήπως και η θέση μας συμπίπτει με κάποιο άλλο μέλος, και να ναι να μην την αναφέρουμε;
Δεν πρέπει να πω τη γνώμη μου, επειδή αυτή ταιριάζει - συμφωνεί με τη γνώμη κάποιου άλλου χρήστη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δηλαδή για να πάρουμε θέση σε ένα θέμα θα πρέπει προηγουμένως να ελέγχουμε μήπως και η θέση μας συμπίπτει με κάποιο άλλο μέλος, και να ναι να μην την αναφέρουμε;
Δεν πρέπει να πω τη γνώμη μου, επειδή αυτή ταιριάζει - συμφωνεί με τη γνώμη κάποιου άλλου χρήστη;
Απλά μην κάνεις ο,τι δεν θέλεις να σου κάνουν. Και ακόμα κι αν εσένα δεν θα σε ένοιαζε, κάποιοι άνθρωποι είναι πιο ευαίσθητοι και νιώθουν άσχημα όταν διαβάζουν δεκα απόψεις μαζεμένες που τους κράζουν. Καλό είναι να το έχει κάποιος κατα νου. Εκτός αν δεν τον ενδιαφέρει αν θα νιώσει άσχημα ο άλλος, περίπτωση που δεν θα ήθελα να εξετάσω διότι όπως είπα δεν έχω απογοητευτεί ακόμα εντελώς απο τους ανθρώπους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αδυνατώ να παρακολουθήσω τι λέμε τώρα.
Δεν πέσαμε όλοι μαζί πάνω της και αν ένιωσε αδικημένη και "στη γωνία", ας το πει μόνη της.
Τέλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Απλά μην κάνεις ο,τι δεν θέλεις να σου κάνουν. Και ακόμα κι αν εσένα δεν θα σε ένοιαζε, κάποιοι άνθρωποι είναι πιο ευαίσθητοι και νιώθουν άσχημα όταν διαβάζουν δεκα απόψεις μαζεμένες που τους κράζουν. Καλό είναι να το έχει κάποιος κατα νου. Εκτός αν δεν τον ενδιαφέρει αν θα νιώσει άσχημα ο άλλος, περίπτωση που δεν θα ήθελα να εξετάσω διότι όπως είπα δεν έχω απογοητευτεί ακόμα εντελώς απο τους ανθρώπους.
Το ίδιο θα έπρεπε να απαντήσεις και στη φίλη μας που οδηγεί χωρίς δίπλωμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Indeed!...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αδυνατώ να παρακολουθήσω τι λέμε τώρα.
Δεν πέσαμε όλοι μαζί πάνω της και αν ένιωσε αδικημένη και "στη γωνία", ας το πει μόνη της.
Τέλος.
Εσένα αν σε πείραζε κάτι θα πήγαινες να πεις "Μα σταματήστε να με κράζετε έτσι, με πληγώνει!";; Κάποια πράγματα καλό είναι να τα σκεφτόμαστε μόνοι μας.
Το ίδιο θα έπρεπε να απαντήσεις και στη φίλη μας που οδηγεί χωρίς δίπλωμα.
Η κοπέλα εξήγησε γιατί δεν μπορεί να δώσει και επίσης εξήγησε οτι χρειάζεται το μηχανάκι και οτι προσέχει πως οδηγεί. Απο εκεί και πέρα αν κάποιοι είναι τόσο τυπολάτρες που το θεωρούν καταστροφή του κόσμου το οτι οδηγεί ένα 50αράκι μηχανάκι χωρις δίπλωμα στην επαρχιακή πόλη της Χίου για μερικούς μήνες χωρίς δίπλωμα (είπε οτι θα πάρει το καλοκαίρι), ε τι να πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αν εκνευριζόμουν, πάντως, δε θα 'θελα να μιλάνε άλλοι για μένα.

Και είναι ωραίο που ακόμα επικρίνεται το μη-ασφαλές. Εμείς τη γνώμη μας λέμε, και δε θα αλλάξει τίποτα. Ειδικά αφού οι γονείς της έχουν τον τελευταίο λόγο.

Το λήγουμε τώρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Να πεις οτι παρανομεί.
Μόλις την περασμένη Παρασκευή μια 17χρονη σε ένα χωριουδάκι λίγο έξω άπό την Πάτρα, παρέσυρε και σκότωσε μια συμμαθήτρια της.....:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top