Κατοικίδια

Τί ζωάκι έχετε;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 139)
  • Γάτα

    Ψήφοι: 46 33.1%
  • Σκύλος

    Ψήφοι: 60 43.2%
  • Ψάρι

    Ψήφοι: 11 7.9%
  • Παπαγάλος

    Ψήφοι: 6 4.3%
  • Άλλο είδος πτηνού

    Ψήφοι: 8 5.8%
  • Χάμστερ

    Ψήφοι: 1 0.7%
  • Κουνέλι

    Ψήφοι: 9 6.5%
  • Ινδικό χοιρίδιο

    Ψήφοι: 3 2.2%
  • Χελώνα

    Ψήφοι: 4 2.9%
  • Ιγκουάνα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Φίδι

    Ψήφοι: 1 0.7%
  • Άλλο είδος ερπετού

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Αράχνη

    Ψήφοι: 1 0.7%
  • Άλλο είδος εντόμου

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 1 0.7%
  • Δεν έχω κατοικίδιο

    Ψήφοι: 26 18.7%

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Ψάχνοντας ξέθαψα αυτό το topic!!!Λοιπόν εγώ έχω στα Ιωάννινα ένα κουνέλι,τον Αινσταιν!!!:DΣτην Χαλκίδα,3 γάτες και η Ντόνα,το ροτβαιλερ μας,με τα νεογέννητα 10(!!!) κουταβάκια της!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billthevampire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο billthevampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Εγώ έχω μια γάτα άσπρο-γκρι (είναι διπλάσια από τις άλλες γάτες), Σε 4 χρόνια που θα πάω να μείνω μόνος μου θα πάρω ένα λυκόσκυλο (ή καλύτερα λύκο :P).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kaimaktsalan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kaimaktsalan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
εχω εναν παπαγαλω που δεν σταματαη να μηλα με εχει πριξει . Ειναι το κατη αλλο του εχω μαθει να βρυζει και συνεχεια βρυζει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billthevampire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο billthevampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Στο Ζάπειο παλιά θυμάμαι είχε έναν παπαγάλο και μια φόρα του είχα πει γεια σου και αυτός με είχε πει μ***** και τότε του άρχισα τα μπινελίκια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εχω! Τον Κρονο μου! Μαλιστα εχτες ειχε γενεθλια! Εκλεισε τον πρωτο του χρονο! Ειναι ενα ομορφοτατο Rottweiler
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

actaestfaboula

Νεοφερμένος

Η actaestfaboula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
να τον χαίρεσαι,λοιπόν!μου αρέσουν τα μεγάλα σκυλιά πάρα πολύ κ όταν το επιτρέψουν οι συνθήκες,σίγουρα θα αποκτήσω κάποιο...
τα τελευταία 16 χρόνια πάντως,έχω ένα μαλτεζάκι,απομίμηση σκύλου αλλά θεικό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kynofilos

Δραστήριο μέλος

Ο kynofilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 448 μηνύματα.
:)Θεϊκό, αυτό τα λέει όλα... Έχω την Ήρα μου, την Πάνθηρ μου και τόν Ραμψή μου τρία μεγάλα σκυλιά, σύντροφοι και φίλοι και συνεργάτες. Ειλικρινείς, φιλότιμοι, ελεύθερα πλάσματα, με αγάπη για τον άνθρωπο και τη φύση. Μια ευλογία στη ζωή μου!!!
Σε κανένα μας δεν αρέσουν τα όπλα. Το κυνήγι χωρίς όπλο είναι κάτι άλλο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Εγώ έχω 3 ένα λυκόσκυλο αλλά είναι γεροντάκι τώρα
ένα μπασταρδάκι κανίς με πεκινουά αλλά έχει βγει πολύ όμορφο, δεν μου αρέσουν πολύ τα σκυλάκια κανίς και πεκινουα αλλά τα μπασταρδάκια τους είναι όμορφα
και ένα που δε ξέρω τί ράτσα είναι γιατί ήταν αδ'εσποτο καιι το κράτησα, όταν το πάω στον κτηνίατρο θα μάθω και την ράτσα του;)


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Να σημιωσω κιολας οτι ο Κρονος ειναι το τεταρτο σκυλακι μου. Το πρωτο δεν το θυμαμε:P Ητανε ενα μαλτεζικο που ειχε η μαμα μου απο πριν παντρευτει με τον πατερα μου και οταν ειμουν δυο ετων το δωσανε γιατι ειχε αρχισει να δαγκωνει και με δυο μικρα παιδια στο σπιτι... καταλαβενετε. Το δευτερο το ειχαμε παρει επειδη το ηθελα εγω, ητανε ενα ημιαιμο γερμανικο λυσκοσκιλο και το ονομασαμε Εκτορα.Ητανε μαυρο ομως και με καπια ασπρα σημια. Πανεμορφος και υπερβολικα υπακουως. Ομως στα 2 του μας το εσκασε, ητανε εποχη ζευγαρωματος και πηρε απο πισω μια θυλικια. Τον βρηκαμε μερικες μερες μετα με σκαγια στην κοιλια :'(, ευτιχος δεν ειδα ποτε το θεαμα. Το τριτο ητανε ενα Βελγικο λυκοσκιλο που το λεγαμε Λεων, πανεομρφος αλλα δεν ακουγε τπτ... Καπια στιγμη μετακομισαμε απο εκει που μεναμε (μεγαλο σπιτι με 5 στρεματα αυλη) και τον αφησαμε εκει καθος δεν θα μπορουσε να προσαρμωστει σε διαμερισμα.Μετα απο αρκετους μηνες το εσκασε, και δεν εχουμε μαθει ακομα τι απεγινε.:(

Παντος 2 σκυλια ξεχωριζω, τον Κρονο και τον Εκτωρα. Ειναι και τα δυο υπερπανεμορφα σκυλια, πολυ υπακουα, τα πειραμε κυριος επειδη τα ηθελα εγω και εχω μια ξεχωριστει σχεση μαζι τους. Ελπιζω τουλαχιστων οτι ο Κρονος θα μεινει μαζι μου περισοτερο απο τους αλλους και μαλλον θα μπει και στην καρδια μο πιο πολυ απο ολους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
οταν λες το αφήσατε εκεί θες να πεις πως τον παράτησες??ούτε πήγαινες να τον ταίσεις??ή ήταν εκέι και πήγαινες να τον ταίζεις??:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Οχι καλε, σιγα μην τον παραταγαμε. ΤΟ σπιτι ητανε (και ειναι) ακομα δικο μας και δεν μενει κανεις εκει, οποτε τον αφησαμε εκει (δεμενο αλλα με μια πατεντα ωστε να μην μπερδευετε και να εχει χωρο να τρεχει) και ο πατερας μου πηγενε μια με δυο φορες την ημερα και του αλλαζε το νερο, του εβαζε φαΐ, τον ελυνε για λιγο κλπ. Και τα σαββατοκυριακα πηγαναμε ολοι η οικογενια μαζι και μεναμε εκει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Α γιατί νόμιζα πως το παρατήσατε:mad: αλλά οκ τώρα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Οχι, οχι! Εγω δεν θα παραταγα ποτε ετσι μια ζωη και ακομα περισσοτερο ο πατερας μου.Εδω πιανω τα σαλιγκαρια απο τα φυλα των δεντρων και τα βαζω κατω μην τυχων και πεσουν:P, τον σκυλο θα παραταγα; Καλυτερα να των πηγενα στην φιλοζωικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Οχι, οχι! Εγω δεν θα παραταγα ποτε ετσι μια ζωη και ακομα περισσοτερο ο πατερας μου.Εδω πιανω τα σαλιγκαρια απο τα φυλα των δεντρων και τα βαζω κατω μην τυχων και πεσουν:P, τον σκυλο θα παραταγα; Καλυτερα να των πηγενα στην φιλοζωικη

να τα βάζεις κάτω και μακρια απο φυτά γιατί θα σου φάνε τα φύλλα;)

εμένα ο πρώτος σκύλος που πήρα ήταν το λυκόσκυλο μετά το μπασταρδάκι και περυσι το αδέσποτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kynofilos

Δραστήριο μέλος

Ο kynofilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Εδώ πρέπει εγώ να πω ότι νιώθω μια ευγνωμοσύνη προς όσους αφήνουν αδέσποτα σκυλάκια γιατί και τα τρία τα δικά μου τα μάζεψα από την αδεσποσύνη.
Θέλω να ευχαριστήσω το "λαγουδάκι" που πήρε επίσης από το δρόμο σκυλάκια. Τα Αδέσποτα έχουν τους καλύτερους χαρακτήρες και είναι φυσικές επιλογές με την αυστηρότητα της φύσης. Είναι πολύ ανθεκτικά και δεν έχουν τις ασθένειες ή μειονεκτήματα της ράτσας.
Τα τρία μου σκυλιά τα αγάπησα με την πρώτη ματιά, τους υποσχέθηκα συμβίωση για πάντα και τα έχω για να κάνω τη δική τους και δική μου (τη δική μας) ζωή καλύτερη.
Συνεχώς μαθαίνω από τα σκυλιά τις βασικές αξίες της ζωής και την ευτυχία των απλών πραγμάτων. Για όλους μας πρώτιστο είναι να είμαστε μαζί και να περνάμε όλοι καλά.
Μαθαίνω την καρτερικότητα και υπομονή αλλά και να επιμένω σε αυτό που θέλω όταν το θέλω πολύ. Προσφέρουν συναισθηματική ισσοροπία με την αγάπη τους και έχουν μια φυσική γνώση του σωστού και του δέοντος.
Η επικοινωνία μας είναι πλήρης χωρίς λέξεις αλλά με ολόκληρο το σώμα και το πνεύμα.
Είναι πλάσματα ολοκληρωμένα με χαρακτήρα, πνεύμα, μυαλό και ψυχή.
Στο δάσος και στο βουνό τα σκυλιά είναι στο βασίλειό τους και ο άνθρωπος δίπλα τους μοιάζει (χωρίς την τεχνολογία του) με γυμνό, αβοήθητο σφάλμα που δεν μπορεί χωρίς το σκύλο του να βρει ούτε τροφή, ούτε νερό, ούτε προστασία από την κακοδιάθεση της φύσης.
Τα σκυλιά κάνουν για τον άνθρωπο πράγματα που δεν θα έκαναν για άλλα σκυλιά. Μέσω της αγάπης υπερβαίνουν τη φύση τους και αγαπούν μέχρι αυτοθυσίας. Τούτο χωρίς να μας χρειάζονται για να ζήσουν.
Τελικά η αγάπη για τα κατοικίδια είναι μια ξεχωριστή αγάπη παράλληλη με τις άλλες αγάπες που μπορεί να έχουμε (παιδιά, σύζυγο) και είναι γεμάτη υγεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Κυνόφιλε όπως τα είπες είναι, εμένα τί με ευχαριστείς εγώ απλά το αγάπησα και όντως είναι πιο καλό απο τα άλλα δυο που έχω υπάκουο και δείχνει ευγνωμοσύνη:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Πραγματι αυτο ισχυει. Μπορει να μην μαζεψα ποτε ενα σκυλι απο τον δρομο, αλλα το ημιαιμο και το βελγικο που ειχα ητανε ουσιαστικα στον δρομο με πολυ κακομεταχυρισει απο αυτους που ειχανε τους γονιους τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

actaestfaboula

Νεοφερμένος

Η actaestfaboula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
γειά κ χαρά σε όλους!!!!!!:D
παιδιά,είμαι πολύ χαρούμενη με όλα όσα διάβασα και χαίρομαι που αγαπάτε κ εσείς τόσο πολύ τα σκυλούρια!
θέλω να σας πω και εγώ την ιστορία του σκύλου μου...
έχω λοιπόν, ένα μαλτεζάκι κοριτσάκι,που μου την έκαναν δώρο γενεθλίων οι φίλοι μου,όταν ακόμη πήγαινα στο Δημοτικό (πριν αειμνήστων χρόνων,δηλαδή...) τώρα είναι 16 χρονών παλιόγρια,αλλά ευτυχώς είναι μια χαρά,μόνο που της αρέσει να κοιμάται λίγο παραπάνω...όλη τη μέρα!μπορεί να έχει χάσει την ζωντάνια της- που έτρεχε πάνω κάτω κ δε σε άφηνε σε ησυχία-,αλλά παρόλα αυτά,παραμένει χαδιάρα κ αξιαγάπητη!
όπως καταλαβαίνετε,έχουμε μεγαλώσει μαζί και η σχέση μας είναι σχέση εξάρτησης πλέον...την έχω μαζί μου όλα αυτά τα χρόνια,όπου κ αν βρίσκομαι,έχει κάνει τα απίστευτα ταξίδια,έχει δει κ ακούσει πολλά!(ώρες-ώρες αναρωτιέμαι τι θα έλεγε αν μπορούσε να μιλήσει,χι-χι!) :redface:
είναι όμορφο να γυρίζω σπίτι κ να με περιμένει,να χοροπηδάει και να κάνει τα απίστευτα σκέρτσα προκειμένου να την χαιδέψω για να πάει μετά να αράξει ήσυχα στη γωνίτσα της,αλλά είναι συγκλονιστικό,όταν κλαίω και έρχεται πάνω μου κ γλείφει τα δάκρυαμου,πως διαισθάνεται την ψυχολογική κατάσταση στην οποία βρίσκομαι...
για το τέλος, σας αφήνω το καλύτερο...το όνομά της!
ε,ναι,λοιπόν,τη λένε Μπάρμπι :D !!!!!!
(δε θέλω γέλια...) εντάξει,όλοι την κοροιδεύουν,αλλά εμένα το σκυλί μου δεν έχει κόμπλεξ!αλλωστε,το Μπάρμπι έχει κ πολλά υποκοριστικα βλ.μπαρμπουκακι,μπαρμπούνι,μπαρμπαριά,μπάρμπαρα,μπαρμπουλόγκα κτλ, κ τα ακούει όλα!!!
τι να κάνω,ήμουν μικρούλα τότε...
αυτά για το μπαρμπουκακι μου,
σας φιλώ !
να χαίρεστε όλοι τους σκυλούκους σας και να φροντίζετε κ τα αδέσποτα (γι' αυτά ,θα σας μιλήσω άλλη φορά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Γιατί δεν ανεβάζετε (στη Gallery και μετά να δώσετε λινκ εδώ) και φωτογραφίες απο τα σκυλάκια σας? :) Ειδικά της astaestfaboula θα ήθελα πολύ να το δώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Με αφορμη το ποστ της actaestfaboula θα ηθελα να μιλισω για αυτους που δωριζουν σκυλια η και ζωα γενικοτερα. Δεν ειναι βλακια να δωσεις σε καπιον δωρο ενα σκυλι; Και αμα αυτος δεν θελει σκυλι για καπιο λογο τι γινετε; Προσοπικα δεν θα χαριζα ποτε ενα σκυλι(εκτος και αν ειμουν 10000000% σιγουρος οτι το ηθελε το ατομο στο οπιο το χαριζα) καθως οι περισσοτεροι απλα θα το παραταγαν στον δρομο...

Σωστα michele, θα τραβιξω μια τον Κρονο και θα ανεβασω (αν και πρεπει να εχω ανεβασει απο οταν ητανε πιο μικρος). Αμα θελετε μπορω να βγαλω και τον μαλταζο της θειας μου, πρεπει να ειναι 5-6 χρονων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top