Ομοφοβία ή αγανάκτηση;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Θα τρελλαθουμε τελειως!
Ποιο ακριβως ειναι το "οποιοδηποτε νεο" εν προκειμενω?!
Η ομοφυλοφιλια?!
Ελα Δια και Αθηνα!

Μην ξεχναμε οτι για ενα σημαντικα μεγαλο χρονικο διαστημα η ομοφυλοφιλια ηταν κατι πολυ σπανιο που επανηλθε στην κοινωνια σε ευρεια κλιμακα και παλι σχετικα προσφατα...

Και λεγοντας αυτο για το οτιδηποτε νεο πιστευω πως ηταν ηλιου φαεινοτερον οτι εκανα και μια γενικευση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Μην ξεχναμε οτι για ενα σημαντικα μεγαλο χρονικο διαστημα η ομοφυλοφιλια ηταν κατι πολυ σπανιο που επανηλθε στην κοινωνια σε ευρεια κλιμακα και παλι σχετικα προσφατα...
Γι αυτό υπάρχει εξήγηση!!!!! Έχεις προσέξει τις γυναίκες τα τελευταία χρόνια ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Γι αυτό υπάρχει εξήγηση!!!!! Έχεις προσέξει τις γυναίκες τα τελευταία χρόνια ;
και τα δυο φυλα χαλασανε τα τελευταια χρονια..
οι γυναικες ανδροφερνουν -το "δυναμικες" που λενε ολες σαν μοδα- και οι ανδρες γυναικοφερνουν..-το ευαισθητοι-που λεγεται παλι ως μοδα-

με αποτελεσμα τα φυλα να γινουν πολυ εγωιστες και απομακρυνθουν και να δυσκολευονται πολυ περισσοτερο να κανουν σχεσεις..ενω την ιδια στιγμη τα φυλα αρχισαν να τη βρισκουν μεταξυ τους..

ταυτοχρονα με τη unisex βιομηχανια που θελει ενα προιον για ολα τα φυλα σε μεγιστη ποσοτητα με μεγιστο κερδος...

ομοφυλοφυλια..

τυχαιο?δε νομιζω..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
και τα δυο φυλα χαλασανε τα τελευταια χρονια..
οι γυναικες ανδροφερνουν -το "δυναμικες" που λενε ολες σαν μοδα- και οι ανδρες γυναικοφερνουν..-το ευαισθητοι-που λεγεται παλι ως μοδα-

Χαλασανε τα τελευταια χρονια ολοι και ολες..

Ακου εκει οι γυναικες να θελουν να ειναι και δυναμικες (χωρις να καταλαβαινουν οτι ειναι γνωστο οτι η δυναμικοτητα και η ανεξαρτησια σημαινουν ανδροφερσιμο..:worry:)

Ακου εκει να βγαινουν αντρες που να ειναι ευαισθητοι σαν κοριτσακια..

Που ειναι οι παλιες καλες εποχες που η πραγματικη γυναικα καθοταν ολη μερα στο σπιτι και ο αντρας ο σωστος πηγαινει στον καφενε και ξενογαμουσε..

Παει χαλασε ο κοσμος μας..

με αποτελεσμα τα φυλα να γινουν πολυ εγωιστες και απομακρυνθουν και να δυσκολευονται πολυ περισσοτερο να κανουν σχεσεις..ενω την ιδια στιγμη τα φυλα αρχισαν να τη βρισκουν μεταξυ τους..

ταυτοχρονα με τη unisex βιομηχανια που θελει ενα προιον για ολα τα φυλα σε μεγιστη ποσοτητα με μεγιστο κερδος...

ομοφυλοφυλια..

τυχαιο?δε νομιζω..;)

Ενω παλια οι σχεσεις ηταν τελειες..Απλα παλια οταν ο αντρας κερατωνε η χτυπουσε τη γυναικα του,αυτη δεν το χωριζε για τα ματια της κοινωνιας και των γονιων..

Αν αυτες ηταν οι καλες σχεσεις φεξε μου και γλιστρησα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Η ομοφυλοφιλία σε γενική εφαρμογή βολευει πολυ , εκτός απο την βιομηχανία ρούχων (unisex) και το παγκοσμιο σχεδιο Αποπληθυσμου. Οσο αυξάνουν τα ζευγάρια γκέυ, τοσο θα υπάρχει μείωση στους απογόνους. Αν ολοι γίνουν γκέυ, θεωρητικά, τότε θα υπαρξει ο απόλυτος παγκόσμιος έλεγχος του πληθυσμού. Δηλαδή η άρχουσα τάξη θα δημιουργεί πλέον μόνο κλώνους απο δικα της άτομα, κάτι όπως κάνουν οι γαλαζοαίματοι εδώ και αιώνες, όμως χωρίς τις δυσμενείς επιπτώσεις στο IQ τους και οχι μονο.

Γι'αυτό το κίνημα των γκέυ, που κάποτε ήταν ίσως κίνημα για την ελευθερία της σεξουαλικότητας, τώρα μπορεί να μην είναι τόσο αθώο πιά. Φυσικά όλα αυτά είναι θεωρητικά μοντέλα στρατηγικής και παγκόσμιου ελέγχου που μπορεί να δείχνουν ότι θα έχουν απόλυτη επιτυχία, όμως παραμένουν θεωρίες συνομωσίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Η ομοφυλοφιλία σε γενική εφαρμογή βολευει πολυ , εκτός απο την βιομηχανία ρούχων (unisex)

τις φουστανέλες ή τις σκωτσέζικες φούστες εννοείς ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
τις φουστανέλες ή τις σκωτσέζικες φούστες εννοείς ;
ακομα και τα γυαλια ηλιου..παλια υπηρχαν κανονικα ανδρικα και γυναικεια.
τωρα ολα ειναι ενα πραγμα..δεν βρισκω ανδρικα..

Ακου εκει οι γυναικες να θελουν να ειναι και δυναμικες (χωρις να καταλαβαινουν οτι ειναι γνωστο οτι η δυναμικοτητα και η ανεξαρτησια σημαινουν ανδροφερσιμο..:worry:)

Ακου εκει να βγαινουν αντρες που να ειναι ευαισθητοι σαν κοριτσακια..

Που ειναι οι παλιες καλες εποχες που η πραγματικη γυναικα καθοταν ολη μερα στο σπιτι και ο αντρας ο σωστος πηγαινει στον καφενε και ξενογαμουσε..

Παει χαλασε ο κοσμος μας..
εισαι γραμμενος επιτιμο μελος σε καμια φεμινιστικη οργανωση?
θα σου ταιριαζε...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Είτε σεξ κάνουμε είτε πόλεμο, κύριε Συγγραφέα, κινδυνεύουμε να πέσουμε θύματα...


...για το κατεστημένο παρά φύσιν δεν υπάρχει θεραπεία.



Μου θύμισες τις περιπέτειες της απαλής ως μαγνόλια μικράς Καναδής.



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
ακομα και τα γυαλια ηλιου..παλια υπηρχαν κανονικα ανδρικα και γυναικεια.
τωρα ολα ειναι ενα πραγμα..δεν βρισκω ανδρικα..

Αυτά με τον σκελετό - πεταλούδα είναι γυναικεία, ένα τηλέφωνο στον Οφθαλμό θα σας πείσει, οπότε ηρεμήστε, η συντέλεια του κόσμου αργεί ακόμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Αυτά με τον σκελετό - πεταλούδα είναι γυναικεία, ένα τηλέφωνο στον Οφθαλμό θα σας πείσει, οπότε ηρεμήστε, η συντέλεια του κόσμου αργεί ακόμα.
δεν υπαρχουν καθαρα ανδρικα και καθαρα γυναικεια..ειναι ολα ενα ενδιαμεσο γλυκαναλατο πραγμα.μη γελιομαστε..
και το ιδιο ισχυει και σε πολλα αλλα προιοντα..
και μην ξεχναμε το ονειρο των βιομηχανιων καλλυντικων να χρησιμοποιουν οι ανδρες οσα καλλυντικα και οι γυναικες..φαντασου το χρημα..

και για τα ρουχα ισχυει κατι παρομοιο..προσπαθησαν να επιβαλουν μοδα στους ανδρες ,αλλα δεν πετυχε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
... και μην ξεχναμε το ονειρο των βιομηχανιων καλλυντικων να χρησιμοποιουν οι ανδρες οσα καλλυντικα και οι γυναικες..φαντασου το χρημα..

Εχει γίνει πραγματικότητα. Λίγο οι μέτροσεξουαλ, λίγο οι κρυφοί γκέυ, που είναι απείρως περισσότεροι απο τους φανερούς, λίγο η ματαιοδοξία (θές να φαίνεσαι νέος για πάντα; ) , η βιομηχανία ανδρικών καλλυντικών εδώ και χρονια βγάζει πολλά περισσότερα απο τα τσαρλατάνικα βοτανα για τη φαλάκρα...

Αυτή είναι μια γνωστή σε ολους περίπτωση, όπου το γκέυ κίνημα έχει δημιουργήσει μια τεράστία και πολύ κερδοφόρα αγορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Χαλασανε τα τελευταια χρονια ολοι και ολες..
Ακου εκει οι γυναικες να θελουν να ειναι και δυναμικες (χωρις να καταλαβαινουν οτι ειναι γνωστο οτι η δυναμικοτητα και η ανεξαρτησια σημαινουν ανδροφερσιμο..:worry:)
Ακου εκει να βγαινουν αντρες που να ειναι ευαισθητοι σαν κοριτσακια..
Που ειναι οι παλιες καλες εποχες που η πραγματικη γυναικα καθοταν ολη μερα στο σπιτι και ο αντρας ο σωστος πηγαινει στον καφενε και ξενογαμουσε..
Παει χαλασε ο κοσμος μας..
Ενω παλια ....

Ποιός αναφέρθηκε σε έγκλειστες γυναίκες και καφενόβιους άνδρες, που ξενογ@μούσαν άλλες.....έγκλειστες? :worry:
Η πίκρα (σου) που ξεχείλισε ίσως, αλλά από εμάς κανείς! :D
Αν η γυναίκα γνωρίζει πως και που να διοχετεύσει τον δυναμισμό της, παραμένει, μη σου πω δείχνει περισσότερο θυληκή κι επιθυμητή! ;)
Το ίδιο ισχύει φυσικά αντίστοιχα και για τα αρσενικά, αλλά κάποιοι (προσπαθώντας να μας ΤΡΕΛΑΝΟΥΝ) θέλουν να αναγάγουν τον ΕΚΦΥΛΙΣΜΟ σε.... εμπράγματο δικαίωμα, δια της εξίσωσης (όλα ίσωμα) ότι περισσεύει το κόβεις (άουτς) :jumpy:
Η γνωστή λογική του Μουλά, που καθορίζει πως πρέπει να είναι ο σύγχρονος άνθρωπος στις σύγχρονες κοινωνίες, μόνο που εγώ "βλέπω" ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά στην πράξη από την εκφρασμένη σκέψη :hmm:
Και μη μου πείτε, για τις...παρέες μου και με ποιούς συναναστρέφομαι, διότι θα είστε άκυροι! Είμαι μέσα στα 'πράγματα" πολλά χρόνια για διάφορους λόγους! :whistle:

Πήξαμε από προοδευτικούς (πολυ)λογάδες που άλλα σκέπτονται, άλλα λένε, άλλα θέλουνε κι άλλα πράττουν! :hehe:
Αλλού αυτά, εκεί που μασάνε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Γι αυτό υπάρχει εξήγηση!!!!! Έχεις προσέξει τις γυναίκες τα τελευταία χρόνια ;

Συγγνώμη, αλλά ποια είναι η ευθύνη της γυναίκας στην ανάπτυξη της αντρικής ομοφυλοφιλίας??:confused::confused:
Και στην αρχαία Ελλάδα όλοι αδερφές ήτανε, και εκεί μάλιστα οι γυναίκες δεν είχαν καν λόγο!!!! Ας μην τα ισοπεδώνουμε όλα λοιπόν, δεν νομίζετε κύριε Δαίμονα?:devil::redface:

Χαλασανε τα τελευταια χρονια ολοι και ολες..

Ακου εκει οι γυναικες να θελουν να ειναι και δυναμικες (χωρις να καταλαβαινουν οτι ειναι γνωστο οτι η δυναμικοτητα και η ανεξαρτησια σημαινουν ανδροφερσιμο..:worry:)

Ακου εκει να βγαινουν αντρες που να ειναι ευαισθητοι σαν κοριτσακια..

Που ειναι οι παλιες καλες εποχες που η πραγματικη γυναικα καθοταν ολη μερα στο σπιτι και ο αντρας ο σωστος πηγαινει στον καφενε και ξενογαμουσε..

Παει χαλασε ο κοσμος μας..



Ενω παλια οι σχεσεις ηταν τελειες..Απλα παλια οταν ο αντρας κερατωνε η χτυπουσε τη γυναικα του,αυτη δεν το χωριζε για τα ματια της κοινωνιας και των γονιων..

Αν αυτες ηταν οι καλες σχεσεις φεξε μου και γλιστρησα..




Συγγνώμη, επειδή δεν έχω ηρεμιστικά στο σπίτι αυτή τη στιγμή πες μου ότι δεν τα πιστεύεις αυτά πριν ξυπνήσει μέσα μου ο ... Δαίμονας!!!:devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι; Αυτό το θρεντ τελικά τι αποδεικνύει; Ήταν άλλο ένα βήμα για να βγάλουν το άχτι τους οι πολέμιοι των ομοφυλοφίλων (το "ομοφοβικός" δεν το χρησιμοποίησα ποτέ) χωρίς επιχειρήματα; Εντάξει το καταλάβαμε, δε γουστάρετε τους ομοφυλόφιλους, θεωρείτε εαυτούς ανώτερους και δε θέλετε να πάρουν δικαιώματα. Ευτυχώς για όλους είστε η μειοψηφία.

(και τώρα μιλάω σαν μέλος και όχι σαν ΟΔ)

Συγγνώμη, επειδή δεν έχω ηρεμιστικά στο σπίτι αυτή τη στιγμή πες μου ότι δεν τα πιστεύεις αυτά πριν ξυπνήσει μέσα μου ο ... Δαίμονας!!!:devil:

Είναι προφανώς ειρωνικό το μήνυμά του. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Πήξαμε από προοδευτικούς (πολυ)λογάδες που άλλα σκέπτονται, άλλα λένε, άλλα θέλουνε κι άλλα πράττουν! :hehe:
Αλλού αυτά, εκεί που μασάνε....
Αουτς..πονεσε:confused::P

(και το "δυναμικες" το εβαλα σε εισαγωγικα...οι πραγματικα δυνατεςκαι οχι δυναμικες) γυναικες,,ειναι πανω απο όλα γυναικες..ειναι περηφανες για το φυλο τους και δε θελουν να το παιξουν ανδρες και δεν εχουν φθονο του πεους:P..(μη γελατε..ο γιωσαφατ εμπειρος ψυχιατρος το ελεγε ..κα οχι μονο αυτος βεβαια..

οι γυναικες που το παιζουν "δυναμικες" ως ανδρες εχουν καποιο κομματι φθονου του πεους..ζηλευουν δηλαδη το πεος(ανδρικη δυναμη δηλαδη) και θα ηθελαν να το εχουν αυτες.. αυτο δειχνει ανωριμοτητα βασικα..οταν δεν δεχεσαι το φυλο σου και προσπαθεις να μοιασεις με καποιο αλλο..

και συνηθως αυτες οι γυναικες ειαι σχετικα ανισορροπες.παροτι μπορει να ειναι πετυχημενες επαγγελματικα..στα προσωπικα τους ειναι ανικανοποιητες....


Συγγνώμη, αλλά ποια είναι η ευθύνη της γυναίκας στην ανάπτυξη της αντρικής ομοφυλοφιλίας??:confused::confused:
Και στην αρχαία Ελλάδα όλοι αδερφές ήτανε, και εκεί μάλιστα οι γυναίκες δεν είχαν καν λόγο!!!! Ας μην τα ισοπεδώνουμε όλα λοιπόν, δεν νομίζετε κύριε Δαίμονα?:devil::redface:
δυστυχως εχει πολυ μεγαλη..
εδω μονο στο φορουμ οι κυροι υπερασπιστες της ομοφυλοφιλιας ειναι γυναικες..


Να ρωτήσω κάτι; Αυτό το θρεντ τελικά τι αποδεικνύει; Ήταν άλλο ένα βήμα για να βγάλουν το άχτι τους οι πολέμιοι των ομοφυλοφίλων (το "ομοφοβικός" δεν το χρησιμοποίησα ποτέ) χωρίς επιχειρήματα; Εντάξει το καταλάβαμε, δε γουστάρετε τους ομοφυλόφιλους, θεωρείτε εαυτούς ανώτερους και δε θέλετε να πάρουν δικαιώματα. Ευτυχώς για όλους είστε η μειοψηφία.
ευτυχως ειμαστε οι πλειοψηφια...:D

ελεγες κατι zoitcs για τις γυναικες και την ομοφυλοφιλια?:whistle:
Α συγνώμη, το θρεντ φτιάχτηκε μόνο για να μιλάτε εσείς; Ταπεινά ζητώ συγνώμη.:redface:
μα μη ζητας..εμεις θα προσεξουμε τις εκφρασεις ,μας..θα ειμαστε ευγενικοι..
το υποσχομαστε.. δεν θα θιξουμε τις ευαισθητες ομαδες..
θα τις προστατεψουμε..




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Ποιός αναφέρθηκε σε έγκλειστες γυναίκες και καφενόβιους άνδρες, που ξενογ@μούσαν άλλες.....έγκλειστες? :worry:
Η πίκρα (σου) που ξεχείλισε ίσως, αλλά από εμάς κανείς! :D
Αν η γυναίκα γνωρίζει πως και που να διοχετεύσει τον δυναμισμό της, παραμένει, μη σου πω δείχνει περισσότερο θυληκή κι επιθυμητή! ;)
Το ίδιο ισχύει φυσικά αντίστοιχα και για τα αρσενικά, αλλά κάποιοι (προσπαθώντας να μας ΤΡΕΛΑΝΟΥΝ) θέλουν να αναγάγουν τον ΕΚΦΥΛΙΣΜΟ σε.... εμπράγματο δικαίωμα, δια της εξίσωσης (όλα ίσωμα) ότι περισσεύει το κόβεις (άουτς) :jumpy:
Η γνωστή λογική του Μουλά, που καθορίζει πως πρέπει να είναι ο σύγχρονος άνθρωπος στις σύγχρονες κοινωνίες, μόνο που εγώ "βλέπω" ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά στην πράξη από την εκφρασμένη σκέψη :hmm:
Και μη μου πείτε, για τις...παρέες μου και με ποιούς συναναστρέφομαι, διότι θα είστε άκυροι! Είμαι μέσα στα 'πράγματα" πολλά χρόνια για διάφορους λόγους! :whistle:

Πήξαμε από προοδευτικούς (πολυ)λογάδες που άλλα σκέπτονται, άλλα λένε, άλλα θέλουνε κι άλλα πράττουν! :hehe:
Αλλού αυτά, εκεί που μασάνε....

Aπαντησα στον Αγγελο που απο οτι βλεπω βγαζει σπυρακια με το να εχει μια γυναικα δυναμισμο (λεει οτι αυτο σημαινει οτι ανδροφερνουν) και με το να εχει ενας αντρας ευαισθησιες (γυναικοφερνει αντιστοιχα)..

Ο εκφυλισμος ποιος ειναι?

Και αν εσυ στους γνωστους σου βλεπεις μια τεραστια διαφορα στην πραξη απο την εκφρασμενη σκεψη,αυτο που κολαει?

Εγινα και προοδευτικος πολυλογας που αλλα σκεφτομαι,αλλα λεω και αλλα πραττω..

Δεν ηξερα οτι εχω την τιμη να μιλαω με ενα φωτεινο παντογνωστη που ξερει τι σκεφτομαι,τι λεω και τι πραττω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Αγαπητέ μου Άγγελε, αν θες εξήγησέ μου την ευθύνη της γυναίκας αν θες, γιατί ως γυνή και εγώ δεν έχω την απαραίτητη ... ευφυΐα για να την κατανοήσω!

Όσο για το γεγονός ότι στο φόρουμ η πλειονότητα των υπερασπιστών της ομοφυλοφιλίας είναι γυναίκες, αυτό συμβαίνει επειδή από την γυναικεία φύση η εμπάθεια και η κατανόηση των συναισθημάτων είναι περισσότερο ενισχυμένες στις γυναίκες. Γιατί εκεί που εσείς βλέπετε ανωμαλίες, οι γυναίκες βλέπουν ευαίσθητους και καταπιεσμένους ανθρώπους...
Τουλάχιστον έτσι νομίζω γιατί εγώ είμαι κατά...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
βαριεμαι τωρα...αλλωστε εσυ εισαι σωστη στο θεμα...:D

ανδρες(μπορει σοφτ και λιγο γυναικωτοι εξαρχης..) μπορει να στραφουν σε ανδρες ,μετα απο απανωτες απορριψεις γυναικων..

κανεις βεβαια υποστηρικτης της ομοφυλοφιλιας δεν θελει να το παραδεχτει..


γιατί ως γυνή και εγώ δεν έχω την απαραίτητη ... ευφυΐα για να την κατανοήσω!
δεν θελω τετοιααα..
οι γυναικες ειναι πανεξυπνες..ποιος ειπε το αντιθετο?



αυτό συμβαίνει επειδή από την γυναικεία φύση η εμπάθεια και η κατανόηση των συναισθημάτων είναι περισσότερο ενισχυμένες στις γυναίκες. Γιατί εκεί που εσείς βλέπετε ανωμαλίες, οι γυναίκες βλέπουν ευαίσθητους και καταπιεσμένους ανθρώπους...
Τουλάχιστον έτσι νομίζω γιατί εγώ είμαι κατά...:P
κατανοηση δεν σημαινει οτι ειναι σωστο κατι..κατανοω γιατι παιρνεις ναρκωτικα ή δερνεις τη γυναικα σου,,αλλα λαθος παραμενει και πρεπει να διορθωθει
..ή τουλαχιστον να ξερουμε οτι ειναι λαθος

μην τα μπλεκουμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
ανδρες(μπορει σοφτ και λιγο γυναικωτοι εξαρχης..) μπορει να στραφουν σε ανδρες ,μετα απο απανωτες απορριψεις γυναικων..

κανεις βεβαια υποστηρικτης της ομοφυλοφιλιας δεν θελει να το παραδεχτει..

Έστω οτι υπάρχει κάποιο ποσοστό αντρών και γυναικών που γίνεται gay από επιλογή. Εσένα τι σε κόφτει; Τους αφαιρεί κάτι αυτό από τα δικαιώματά τους ως πολίτες και ως ανθρώπους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
βαριεμαι τωρα...αλλωστε εσυ εισαι σωστη στο θεμα...:D

ανδρες(μπορει σοφτ και λιγο γυναικωτοι εξαρχης..) μπορει να στραφουν σε ανδρες ,μετα απο απανωτες απορριψεις γυναικων..

κανεις βεβαια υποστηρικτης της ομοφυλοφιλιας δεν θελει να το παραδεχτει..


δεν θελω τετοιααα..
οι γυναικες ειναι πανεξυπνες..ποιος ειπε το αντιθετο?




κατανοηση δεν σημαινει οτι ειναι σωστο κατι..κατανοω γιατι παιρνεις ναρκωτικα ή δερνεις τη γυναικα σου,,αλλα λαθος παραμενει και πρεπει να διορθωθει
..ή τουλαχιστον να ξερουμε οτι ειναι λαθος

μην τα μπλεκουμε..


Γυναίκες και λογική δυστυχώς πάνε σπάνια πακέτο.. Αν μιλήσει το συναίσθημα πάνε όλα στα διάλα (που λέει και η Μαίρη μας!:P)
Νομίζω πως από την στιγμή που όλοι έχουμε τις απόψεις μας και πάνω- κάτω γνωρίζουμε τι πιστεύει ο άλλος, είναι ανούσιο πλέον να συζητάμε, αφού δεν γίνεται στο πλαίσιο της ανάπτυξης ενός υγιούς διαλόγου, αλλά της επιβολής των δικών μας θέσεων.
Και επειδή κάτι τέτοιο συμβάλλει μόνο στην ανάπτυξη προσωπικών έριδων, ταπεινά προτείνω την λήξη της συζήτησης...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 11 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top