Πόσους καφέδες πίνετε την ημέρα;

Πόσους συνήθως καφέδες ανά ημέρα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 364)
  • Με το ζόρι έναν (σπάνια πίνω καφέ)

    Ψήφοι: 78 21.4%
  • Έναν - Δύο

    Ψήφοι: 132 36.3%
  • Τρείς - Τέσσερις

    Ψήφοι: 31 8.5%
  • Τέσσερις - Πέντε

    Ψήφοι: 13 3.6%
  • Περισσότερους

    Ψήφοι: 9 2.5%
  • Δεν πίνω καφέ

    Ψήφοι: 101 27.7%

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Ρε σεις σορρυ αλλα θα σκασω αν δεν ρωτησω...

Ποιος ειναι αυτος ο κουμπακιας;;;;; :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Φτιάχνει ο άντρας μου πρίν φύγει για δουθλειά έναν και έναν εγώ στο γραφείο πινω στο σπίτι φέυγω δουλεια πίνω εκειο γυρίζω σπίτι και συνεχίζω τον πρωινό καφέ πάω δουλιά τα ίδια και το βράδυ τελειώνω του σπιτιου στο γραφείο τον πίνω 2 μέρες τον ίδιο καφε
Προσοχή. απαγορέυετε να πέτάχτει , κουνηθει ή απο μακρυνθει άπο μένα κανένα ποτήτι γίνομαι θυρίο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Βαριέμαι και ξεφάβω θέματα :P

Συνήθως πίνω ένα καφέ.
Όταν έχω διάβασμα ή για κάποιο λόγο πρέπει να ξυπνήσω νωρίς πίνω 2.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
Μόλις τώρα τελείωσα άλλον έναν και πάω για ύπνο σιγά σιγά...:yawn::D

(όπως καταλάβατε, τί νερό τί καφές, ένα και το αυτό είναι πλέον...:crazy::jumpy::bounce:)



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
κανεναν:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
και γω κανεναν... δεν μου πολυαρεσουν πινω μονο οταν βγαινω εξω σε καφετερια κανα φραπε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

avenger92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η avenger92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Κανεναν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Για αρκετό καιρό είχα κόψει τον καφέ, αλλά πλέον τον ξαναξεκίνησα γιατί δεν μπορούσα να ξυπνήσω το πρωί (άθλιο, το ξέρω!).
Ένα την ημέρα συνήθως, αλλά με βλέπω σιγά σιγά να τον ξανακόβω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

avenger92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η avenger92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Παιδια δεν ξερω για σας αλλα εμενα μου φερνουν υπνο οι καφεδες..(αναισθητη ε?:clapup:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
@ avenger92,
Όταν είμαι κουρασμένη μπορώ να πιω καφέ και να κοιμηθώ αμέσως. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
ααα, τιποτα.

8 καφεδες και 6 πακετα τσιγαρα την ημερα..




Γενικως ειμαι πολυ κουλ ατομο..8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Φτιάχνει ο άντρας μου πρίν φύγει για δουθλειά έναν και έναν εγώ στο γραφείο πινω στο σπίτι φέυγω δουλεια πίνω εκειο γυρίζω σπίτι και συνεχίζω τον πρωινό καφέ πάω δουλιά τα ίδια και το βράδυ τελειώνω του σπιτιου στο γραφείο τον πίνω 2 μέρες τον ίδιο καφε
Προσοχή. απαγορέυετε να πέτάχτει , κουνηθει ή απο μακρυνθει άπο μένα κανένα ποτήτι γίνομαι θυρίο:P
σημείωση : Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πολύ πιθανόν να είχε πιει 2-3 φραπέδες όταν το έγραφε

Συνήθως πίνω ένα καφέ.
Όταν έχω διάβασμα ή για κάποιο λόγο πρέπει να ξυπνήσω νωρίς πίνω 2.

όντως , 2 καφέδες την μέρα , βοηθάνε πολύ να ξυπνήσεις νωρίς-νωρίς την επόμενη μέρα :)

ααα, τιποτα.

8 καφεδες και 6 πακετα τσιγαρα την ημερα..

Γενικως ειμαι πολυ κουλ ατομο..8)

και πολύ πλούσιος , άμα τα βάλεις κάτω :confused:

οντόπικ : πίνω έναν καφέ την μέρα :)
και δύο το βράδυ :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
κανεναν, μονο σοκολατες πινω :P Αντε και κανενα frappuccino βατομουρο μια στις τοσες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Πάρα πολύ σπάνια πίνω καφέ. Ο μόνος καφές που απολαμβάνω είναι ο Frapuccino Caramel ακριβώς γιατί δε μου θυμίζει καθόλου καφέ. Γλυκό θα το χαρακτήριζα με τόση σαντιγί και σιρόπι :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aporw

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 1,053 μηνύματα.
Πινω 2 καφεδες σιγουρα την ημερα!:D μπορει και 3ς καμια φορα!:worry: και παντα σκετο!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
κανεναν, μονο σοκολατες πινω
δικια μου εισαι συ!:P

και εγω τρωωω πολυ κακαο με γαλα και δημητριακα..αλλα ποτέ καφε..
το κακαο αλλωστε ειναι πιο ωφελιμο αφου ριχνει την πιεση και απομακρυνει την καταθλιψη,αντιοξειδωτικα κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aporw

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 1,053 μηνύματα.
δικια μου εισαι συ!:P

και εγω τρωωω πολυ κακαο με γαλα και δημητριακα..αλλα ποτέ καφε..
το κακαο αλλωστε ειναι πιο ωφελιμο αφου ριχνει την πιεση και απομακρυνει την καταθλιψη,αντιοξειδωτικα κλπ

προφανως μιλας για καθαρο κακαο!:P γιατι αυτο που πουλανε στο εμποριο προσφερει λιπαρα και θερμιδες!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
προφανως μιλας για καθαρο κακαο!:P γιατι αυτο που πουλανε στο εμποριο προσφερει λιπαρα και θερμιδες!
το κοινο Ιον σε μεγααλη σακουλα..πιο αλλο?εχει θερμιδες..απο φυσικο του ,αλλα με μια κουταλια της σουπας που βαζω..δεν παιρνεις και πολλες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aporw

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 1,053 μηνύματα.
το κοινο Ιον σε μεγααλη σακουλα..πιο αλλο?εχει θερμιδες..απο φυσικο του ,αλλα με μια κουταλια της σουπας που βαζω..δεν παιρνεις και πολλες..

υπαρχει το φυσικο κακαο (που μαλιστα πικριζει κιολας γιατι δεν εχει τεχνιτη ζαχαρη) και υπαρχουν και του εμπορειου που εχουν προσθετη ζαχαρη και συντηρητικα!:)
Ε ναι δεν ειπα οτι μια κουταλια κανει κακο!:P μια αναφορα εκανα απλα!:P:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Αλλάζω ψήφο γιατί αρνηθήκανε.
Έναν το πρωί και τις μισές μέρες έναν το απόγευμα επι καφεποσίας ως κοινωνικό δρώμενο.
Προσπαθώ να κόψω τον φραπέ γιατι με πειράζει λίγο, αλλά έλα που δεν έχουν εσπρεσιέρα στη δουλειά:
"Στο καφενείο της ΔΕΗ δε κάνουν capuccino, ένα φραπέ μου κάνουνε και αραιό κι εκείνο" (λύρες).

(δεν ξέρω να βάζω και τόνο και διαλυτικά, sorry)
shift-W και μετά το φωνήεν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top