Πόσους καφέδες πίνετε την ημέρα;

Πόσους συνήθως καφέδες ανά ημέρα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 364)
  • Με το ζόρι έναν (σπάνια πίνω καφέ)

    Ψήφοι: 78 21.4%
  • Έναν - Δύο

    Ψήφοι: 132 36.3%
  • Τρείς - Τέσσερις

    Ψήφοι: 31 8.5%
  • Τέσσερις - Πέντε

    Ψήφοι: 13 3.6%
  • Περισσότερους

    Ψήφοι: 9 2.5%
  • Δεν πίνω καφέ

    Ψήφοι: 101 27.7%

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
σπανια...η καφεϊνη μου προκαλει νευρακια:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
ΜΗΔΕΝ

Δεν πίνω ΠΟΤΕ καφέ. 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ούτε γω πίνω καφέδες. Και γενικά δε μου κάνει καλό, με πιάνει τρέμουλο και αδυναμία.:/:
Έχω ευαίσθητο οργανισμό. :redface:

Κι αυτό που λένε ότι άμα πιεις καφέ δε σε παίρνει ο ύπνος... ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με μένα. Εγώ άμα πιω σε 5 λεπτά θέλω νάνι.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θησεύς

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θησεύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Ποτέ...Θα μου πείτε δεν είμαι και σε ηλικία αλλά γενικά τους σιχαίνομαι..Σοκολάτα βιεννουα με γεύση καραμέλα ή φουντουκι..μιαμ..Κανα ice tea ή χυμό ροδάκινο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

aporw

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 1,053 μηνύματα.
Μολις μου φερανε τον δευτερο καφε της ημερας ! 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Οχι ρε να μην γκρινιαζεις!!!:P:P

Οκ αντε και τα Panadol... Επιασες καπου στο 1% των παυσιπονων που κυκλοφορουν(ξερω οτι ειναι αυτα που καταναλωνονται πιο πολυ)

Αμα δεν εισαι εθισμενη αποδειξε το μου και για μια βδομαδα μην πιεις ουτε εναν καφε....



Ω ναι, εναν καφε τον οποιο πινεις ομως καθε, μα καθε, μα καθε μερα και στον οποιο ο οργανισμος σου εχει συνηθισει... Ποιος ειπε πχ. οτι πρεπει να καπνιζεις πολυ για να εθιστεις???;)

Ωραία... Το πάμε σαν στοίχημα!!!
Άμα πιω καφέ από αύριο, μέχρι και την επόμενη Παρασκευή, να μην ξανακούσω Muse...
(καταλαβαίνεις, νομίζω τι σημασία του στοιχήματος για εμένα!!:redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ωραία... Το πάμε σαν στοίχημα!!!
Άμα πιω καφέ από αύριο, μέχρι και την επόμενη Παρασκευή, να μην ξανακούσω Muse...
(καταλαβαίνεις, νομίζω τι σημασία του στοιχήματος για εμένα!!:redface:)

Οχι τοσο βαρυ... Ασε που δεν με συμφερει γιατι δεν κερδιζω τιποτα...:hehe:
Let's find another prize...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Πίνω σχεδόν κάθε μέρα 12 καφέδες χωρίς ζάχαρη και χωρίς γάλα και είμαι σαν πρόβατο παρόλα αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aporw

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 1,053 μηνύματα.
Πίνω σχεδόν κάθε μέρα 12 καφέδες χωρίς ζάχαρη και χωρίς γάλα και είμαι σαν πρόβατο παρόλα αυτά.

12??:eek::worry::eek:

Οι γυρω σου υποστηριζουν το ιδιο με σενα σχετικα με την προβατοσυνη σου??:worry::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
12??:eek::worry::eek:

Οι γυρω σου υποστηριζουν το ιδιο με σενα σχετικα με την προβατοσυνη σου??:worry::P

ναι , με βρίσκουν πολύ ήρεμο γενικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
λολ

πάντως στην γειτονιά έχουμε ένα μονίμως εξαγριωμένο σκυλί και πίστεψε με , όποιος περνάει από δίπλα του , προσποιείται ότι όλα είναι τέλεια για να μην το εκνευρίσει περισσότερο

φυσικά αστειεύομαι για τον παραλληλισμό - απλά ελπίζω και εσύ να αστειεύεσαι για τους 12 καφέδες
ή έστω αν δεν αστειεύεσαι , να χρησιμοποιείτε στα μέρη σας άλλη μονάδα μέτρησης και όχι την κούπα
:redface:


Οι γυρω σου υποστηριζουν το ιδιο με σενα σχετικα με την προβατοσυνη σου??:worry::P
δεν το βρίσκω στο λεξικό :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aporw

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 1,053 μηνύματα.
λολ

πάντως στην γειτονιά έχουμε ένα μονίμως εξαγριωμένο σκυλί και πίστεψε με , όποιος περνάει από δίπλα του , προσποιείται ότι όλα είναι τέλεια για να μην το εκνευρίσει περισσότερο

φυσικά αστειεύομαι για τον παραλληλισμό - απλά ελπίζω και εσύ να αστειεύεσαι για τους 12 καφέδες

ή έστω αν δεν αστειεύεσαι , να χρησιμοποιείτε στα μέρη σας άλλη μονάδα μέτρησης και όχι την κούπα
:redface:




δεν το βρίσκω στο λεξικό :mad:


Μα τι ωραια που τα λες..:redface:

:P



Μα ημουν σιγουρη οτι το διαβασα καπου..:book:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
λολ

πάντως στην γειτονιά έχουμε ένα μονίμως εξαγριωμένο σκυλί και πίστεψε με , όποιος περνάει από δίπλα του , προσποιείται ότι όλα είναι τέλεια για να μην το εκνευρίσει περισσότερο

φυσικά αστειεύομαι για τον παραλληλισμό - απλά ελπίζω και εσύ να αστειεύεσαι για τους 12 καφέδες
ή έστω αν δεν αστειεύεσαι , να χρησιμοποιείτε στα μέρη σας άλλη μονάδα μέτρησης και όχι την κούπα
:redface:

χαχαχ απίστευτο κι όμως αληθινό, ίδια μονάδα μέτρησης χρησιμοποιούμε και δυστυχώς είμαι πολύ ήρεμος και αυτό απωθεί τους ανθρώπους και μου το χτυπάνε συνέχεια.

Aυτό είναι το μέγεθος του κύπελου για μένα


, με τουλάχιστον 3 κουταλιές με βουναλάκι, εννοείται πάντα χωρίς ζάχαρη και χωρίς γάλα. Γάλα, μέλι και σοκολάτα δεν ξέρω τι θα πει. Μετά ακολουθούν 2 ακόμα τέτοια κύπελα μέσα στην μέρα, ίσως και μεγαλύτερα και δυο Douwe Egberts τρεις κουταλιές σε κρύο νερό χωρίς ζάχαρη, που καμμιά φορά νοιώθω ότι μασάω ωμούς κόκκους αν δεν το ανακατέψω καλά. Το τσάι τον χειμώνα το πίνω επίσης χωρίς ζάχαρη. Και ας σημειωθεί ότι δεν παίρνω φάρμακα ηρεμιστικά ή ναρκωτικά και για να πιω αλκοόλ θα πιω μια δυο φορές το μήνα μόνο και λίγο. Μπορεί ακόμα να περάσουν 3 χρόνια για να πάρω φάρμακο γενικά, πρέπει να νοιώθω ότι πεθαίνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • istock_photo_of_black_coffee.jpg
    istock_photo_of_black_coffee.jpg
    26.5 KB · Εμφανίσεις: 132
Τελευταία επεξεργασία:

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Δεν ξερω τι λετε εσεις... Εγω παντως απολαυμβανω τον 2ο μου καφε...

Καλα εσυ δοκτωρ το εχεις ξεφτιλισει... Που τις βρισκεις τοσες ωρες για να πινεις 12 καφεδες???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Δεν ξερω τι λετε εσεις... Εγω παντως απολαυμβανω τον 2ο μου καφε...

Καλα εσυ δοκτωρ το εχεις ξεφτιλισει... Που τις βρισκεις τοσες ωρες για να πινεις 12 καφεδες???

3 την ημέρα, τι είδους ώρες θέλει ; Τα κουταλάκια είναι πολλά, όχι τα φλυτζάνια. Δεν πάω σε καφετέριες, όπως πίνω νερό πίνω καφέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
το χειμωνα που πινω συνηθως γαλλικο πινω 3 φλυτζανια συνηθως. το καλοκαιρι επειδη το φραπε με πειραζει πινω ενα το πολυ, εκτος την περιοδο των διακοπων που τη βγαζω ολη μερα στην ξαπλωστρα και σε μια καφετερια διπλα στη θαλασσα και του δινω και καταλαβαινει. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
3 την ημέρα, τι είδους ώρες θέλει ; Τα κουταλάκια είναι πολλά, όχι τα φλυτζάνια. Δεν πάω σε καφετέριες, όπως πίνω νερό πίνω καφέ.

Θελεις δηλαδη να μου πεις οτι πινεις 3 καφεδες με 4 κουταλιες καφε στον καθενα??????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
δεν πίνω καφέ
κανένα,
zero,
νάδα που λένε και οι ισπανοί.....:P


μου αρέσει απλώς όταν περνάω απο καφεκοπτεία να μυρίζω, καθώς αλέθουν τους σπόρους του καφέ
τρομερή μυρωδιά..........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DoKi

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Άγιος Παύλος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Τουλάχιστον 4 εκ των οποίων ο ένας ή και κανένας θα είναι φραπές.
Το στομάχι μου διατηρείται με τους espresso.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthie95

Νεοφερμένος

Η Anthie95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
εξαρτάται από την μέρα.... ιδιαίτερη προτίμιση σε φίλτρου και espresso..!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top