Μηδένα ανήκουστον δικάζειν και ανεξεταστέον κόλαζε....μηδένα!

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Ένα θέμα εν όψει πάσχα! ;)

Εδώ μπορείτε να καταθέσετε προφάσεις, προσχήματα, προκαλύμματα, αφορμές....
προσχηματικές και πλαστές δικαιολογίες, επινοήματα, αλλα ΟΧΙ "επιχειρήματα", μας έχουν πρήξει με δαύτα οι....."politically correct" των...παραδεδαγμένων απόψεων και "πρόσφορων" τοποθετήσεων, τσοπαναρέοι-βοσκοί του ιντερνετικού μιτάτου!

Με απλά λόγια, τι σας κάνει να γράφετε στο internet ? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
...κόλαζε μηδένα!

Ένα θέμα εν όψει πάσχα!

Εδώ μπορείτε να καταθέσετε προφάσεις, προσχήματα, προκαλύμματα, αφορμές....
προσχηματικές και πλαστές δικαιολογίες, επινοήματα, αλλα ΟΧΙ "επιχειρήματα", μας έχουν πρήξει με δαύτα οι....."politically correct" των...παραδεδαγμένων απόψεων και "πρόσφορων" τοποθετήσεων, τσοπαναρέοι-βοσκοί του ιντερνετικού μιτάτου!
:hmm:
Με απλά λόγια, τι σας κάνει να γράφετε στο internet ?
Η απόγνωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kolokythi

Νεοφερμένος

Η Kolokythi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Είναι απλό για εμένα: προτημώ το pc από την tv για τις ώρες που είμαι σπίτι.
Είναι πιο interactive! :pc:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
'Οσοι γράφουμε καθημερινά είμαστε αθεράπευτα νευρωτικοί για να μην πω ψυχωτικοί. Το γράφει και στα προφίλ μας εξάλου. Στο προφίλ του ενός γράφει "εθισμένος στο e-steki", στο προφίλ του άλλου "σοβαρά εθισμένος" και πάει λέγοντας. Περαστικά μας. :P
PS Πείτε μου σας παρακαλώ τί χρειάζεται για να γίνω τιμώμενο μέλος ; Δεν αντέχω τη ρετσινιά του πρεζάκια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
PS Πείτε μου σας παρακαλώ τί χρειάζεται για να γίνω τιμώμενο μέλος ; Δεν αντέχω τη ρετσινιά του πρεζάκια.

Να απεξαρτηθείς. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Να απεξαρτηθείς. :P

Mπα... άμα φτάσεις εδώ πάνω καταχωρήθηκες... δεν υπάρχει σωτηρία :P

(πσ. εγώ λέω να κοπεί και κανάς άλλος μετρητής μπας και πέσω σε νουμεράκι, να σταματήσω να είμαι πρεζόνι... χμμμ... πάω να το προτίνω :P)
====================================================================
Ας είμαι σοβαρή [και ας κάνω μια προσπάθεια να φτάσω σε σοβαρές καταστάσεις εθισμού]
Βασικά γράφω επειδή είναι πιο interactive από το να βλέπεις Tv, από συνήθεια -πλέον, διαβάζω από περιέργεια/ενδιαφέρον/να δω τι κάνουν κάποιοι άνθρωποι που εκτιμώ και υπό άλλες συνθήκες δεν θα είχα γνωρίσει ποτέ, καμιά άποψη για κανά θέμα που δεν γνώριζα ή που με ενδιαφέρει... τέτοιοι λόγοι βασικά.

Επίσης μάλλον δεν είμαι πολύ καλό ..δείγμα για να απαντήσει στο ερώτημα, γιατί μόνο στο στέκι γράφω και όχι γενικώς στο internet [άντε και κανά facebook στο τσακίρ κέφι] οπότε... δεν ξέρω αν "μετράω"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Έξυπνη (αρχική) προσέγγιση, πρέπει να το ομολογήσω :P αλλά περιμένω εκείνο το κάτι πιό βαθύ που σας (μας) ....."λερώνει"! :D

Θέλω να πω δηλαδή, ότι δεν έχουμε το κουράγιο (koragio) να το πούμε απ ευθείας στον "ευθυνόμενο" το γράφουμε στο internet και νοιώθουμε ο..."αίρων την αμαρτίαν του κόσμου" ;;;
:hmm:

Το ακατάβλητο της ψυχής, βρήκε την έκφραση του μέσα από τα vista (ο Δεσμώτης εξαιρείται- apple engineers went deep) και το "θαρσείν χρη" είναι πλέον ένας κωδικός σύνδεσης ;
:worry:


Aπαντήστε αβίαστα, σαν να σας ζητούσαν να κατονομάσετε τις απλές ουσίες που δεν μπορούν να αναλυθούν σε απλούστερες και από τις οποίες αποτελούνται όλα τα άλλα...σώματα!
;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Γράφω στο διαδίκτυο γιατί είμαι σίγουρος 100% ότι θα βρεθεί έστω και ένας να με ακούσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Εγώ γράφω στο στέκι γιατί μου αρέσει να γράφω γενικώς. Στο συγκεκριμένο θέμα γράφω επειδή δεν κατάλαβα τον τίτλο και θέλω να το παίξω ότι έχω πιάσει το νόημα, συνεπώς είμαι κουλτουριάρης και τέτοια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Το ακατάβλητο της ψυχής, βρήκε την έκφραση του μέσα από τα vista (ο Δεσμώτης εξαιρείται- apple engineers went deep) και το "θαρσείν χρη" είναι πλέον ένας κωδικός σύνδεσης ;


Είναι η εμβρίθεια των σχολίων που με τρελλαίνει….:lol:

Όπα ρε ΠΖΝ. :P (πεζέ ναύτη:redface:)

Αμφιβάλλεις ότι apple went deep? they've got to have gone deeb. Είναι θέμα φόρμουλας και λειτουργικότητας, βλέπεις...

Άκου vista. Μπλιαχ και ματαμπλιάχ


:hmm:

Η απόγνωση.


Όταν δεν υπάρχουν αυτιά να σε ακούσουν (όπως είπε κι ο μαύρος πιτ21 παραπάν'), ακόμα και η απόγνωση γίνεται εμμονή, το ίδιο επικίνδυνη με των ταλιμπάν.

Όσο και να μη βρίσκει ο Πεσσόα δυο δέντρα ίδια στο δάσος, ζήτω οι εμμονές μας…:)


Η ασέλγεια της ζωής, είναι όχι να γράφεις σε ένα φόρουμ αλλά...
(ντραμς)

...

αλλά..


να σε γράφει αυτό :redface::redface::redface:


είπε ο αμετάπειστος ,
ρομαντικός υπερασπιστής
του ουτοπικού σε όλη του
τη λάμψη ...


Το γιατί γράφω στο ιντερνετ εξηγείται περίφημα από μια επιγραφή χαλκογραφία του 1708.

“οι μάσκες μας ξεγελούν όλους τούς ανθρώπους
θα το διαπιστώσουν οι ίδιοι
όταν θα μάθουν με τόν χρόνο
οτι σε όλα δεν είμαστε τίποτα λιγότερο
από αυτό που φαινόμαστε πώς είμαστε”.

Πολλοί άνθρωποι είναι μασκαρεμένοι χωρίς να βρίσκονται στο Καρναβάλι, άνθρωποι του υπαίθρου ή άνθρωποι της πόλης, άνθρωποι κάθε φίλου, κάθε τάξης, καθένας είναι ικανός να μεταμφιέσει την αλήθεια, το ψέμα, το καλό, το κακό είτε για να εξαπατήσει είτε για να καταστρέψει, για να εκδικηθεί ή να κακολογήσει.

Καθένας κάτω από την μάσκα της αρετής πολεμά να κρύψει την δολιότητα και την πονηριά του, την φιλοδοξία του, τόν φθόνο του, την τσιγκουνιά του, το μίσος του και την διαφθορά του και μολονότι μασκαρεμένος όσο μπορεί κάποιος νάναι κανείς ωστόσο δέν θέλει να περάσει για μασκαράς”.

Mascarade universelle(γαλλικη χαλκογραφία 1706).

Ίσως το αληθινό ξεμασκάρεμα να προϋποθέτει να μην έχεις πρόσωπο τελικά.

(είπε ο Καπερνάρος του ιντερνετ) :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
...γιατί τα γραπτά μένουν, αλλά τα στέκια... αλλάζουν. "Φλου, ντε φάκτο κι εναλλάξ", λέγαμε κάποτε στη Σαλονίκη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Καθένας κάτω από την μάσκα της αρετής πολεμά να κρύψει την δολιότητα και την πονηριά του, την φιλοδοξία του, τόν φθόνο του, την τσιγκουνιά του, το μίσος του και την διαφθορά του και μολονότι μασκαρεμένος όσο μπορεί κάποιος νάναι κανείς ωστόσο δέν θέλει να περάσει για μασκαράς”
Έτσι λες να εξηγείται το γεγονός ότι στο internet συναντάς εξαιρετικά "σωστούς" ανθρώπους, αληθινά πρότυπα στον κόσμο των...ιδεών, με απόψεις που θα μπορούσαν άνετα να κάνουν πραγματικότητα την...ιδεατή πολιτεία του Πλάτωνα?
Ένας παράλληλος κόσμος με μάσκα την οθόνη? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariophys

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
Έτσι λες να εξηγείται το γεγονός ότι στο internet συναντάς εξαιρετικά "σωστούς" ανθρώπους, αληθινά πρότυπα στον κόσμο των...ιδεών, με απόψεις που θα μπορούσαν άνετα να κάνουν πραγματικότητα την...ιδεατή πολιτεία του Πλάτωνα?
Ένας παράλληλος κόσμος με μάσκα την οθόνη? :hmm:

Γράφω γιατί απλώς βαριέμαι στη δεδομένη περίοδο. Όσο υποκριτές είμαστε στην καθημερινότητα άλλο τόσο και ίσως περισσότερο μπορούμε να είμαστε στο internet θεωρώ.

Κατά τα άλλα, ρε δαίμονα περίμενες 1 χρονο για να του απαντήσεις του παιδιου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Κατά τα άλλα, ρε δαίμονα περίμενες 1 χρονο για να του απαντήσεις του παιδιου;
Είναι απίστευτο το πως περνάει ο καιρός τελικά.... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mouxritsa

Νεοφερμένος

Η mouxritsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Άργος (Αργολίδα). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
γιατί δεν βρίσκω κάποιον να κάτσει να μ ακούσει :redface:
και γιατί όταν θα βρω κάποιον να μ ακούσει, απλά θα μ ακούσει :confused:
δε θα κάτσει να ανοίξει διάλογο μαζί μου..
να μοιραστούμε σκέψεις..
να πάρεις κάτι από τον άλλον
ν' ανοίξει λίγο το μυαλό σου
να ακούσεις άλλες απόψεις :cry_x:
καταραμένο φεισμπουκ μου χεις πάρει όλους τους φίλους!!! :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top