Οι φράσεις που σιχαίνεστε...

Θησεύς

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θησεύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Γράψτε εδώ όλες τις σιχαμερες αργκο ή μη φράσεις ή λέξεις που θέλετε να εξαφανίσετε τους δημιουργούς τους μαζί με αυτές.Βγάλτε όλη σας τη κακία!

my top:
1.Μαλ@κας (οοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοχι αλλο!:mad:::wall:)
2.ντεμεκ,σε λεω,με λες,πλάκα με κάνεις,σαλονικα (όχι άλλη ηλίθια καγκουρίστικη-μάγκικη θεσσαλονικιώτικη διάλεκτος..)
2.Τζαμάουα,Σούξου μούξου μανταλάκια,Τζάμι (δημιουργήματα αποτυχημένων συγραφέων που νομίζουν οτι είναι στο παλμό των εφήβων με χρονικό λάθος 1-2 δεκαετίες)
3.Μπερδεγουέι,χαλαρουίτα,Τζάμι,αγορίνα μου (γεροντίστικα)
4.ναι δηλαδή έλεος! (έλεος λέω εγώ,πλύση εγκεφάλου καταντά!)
5.Τα “θέλω” μου (χαζή γυναικία φράση)
6.Τάχα μου και καλά (καγκουρέ:mad:)
7.Τσάγια (βλαχοκικιρίμπικο)
8.μπάνισα,τη βρίσκω (90 s υπολείματα)
9.ewwww (χαζογκομενίστικο)
10.και το κλασσικό ''δεν υπάρχουν άντρες'' (no comment)

τώρα,ναι μπορώ να ξεράσω..:sick::mpliaks:

υγ.:σορρυ αν προσβάλω κάποιο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Θελω να μεινω μονος. Δε φταις εσυ, απλα χρειαζομαι χρονο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Δεν υπαρχει δεν μπορω,υπαρχει δε θελω..:mad:(θελω να καταστρεψω το Γαλαξια,,δεν μπορω.:worry:.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
τυχαιο; Δε νομιζω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
"Θα αποδοθούν ευθύνες:/:. Θα φτάσει το μαχαίρι στο κόκαλο" :teasing:

:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
"Σύσσωμος ο πολιτικός κόσμος καταδίκασε την άνανδρη επίθεση".

"Εκφράζουμε την ειλικρινή μας θλίψη προς τις οικογένειες των θυμάτων".:knife:

Κοίτα Αστερίξ, εσύ μίλα πουλάκι μου τα Γαλατικά σου, θα σου στείλω και τον Οβελίξ να συνεννοείστε. Άσε όμως κατά μέρους την ντοπιολαλιά των Θεσσαλονικέων, μαύρο φίδι που σ' έφαγε ρε!!:P:D Σοβαρά σε μιλάω τώρα!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
klein mein το λενε πολυ οι θεσσαλονικεις. :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Όλα αυτά που λένε οι Θεσσαλονικείς εμένα δεν μου αρέσουν.....
Συμφωνώ με τον asterix..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
klein mein το λενε πολυ οι θεσσαλονικεις. :mad:

ρε συ ... μες το μυαλό μου είσαι;
Ακριβώς τώρα αυτό ετοιμαζόμουν να ποστάρω!
Τι σίχαμα φράση!!! :mad:
Και δεν το λένε μόνο τα καρντάσια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Όλα αυτά που λένε οι Θεσσαλονικείς εμένα δεν μου αρέσουν.....
Συμφωνώ με τον asterix..

Μπα; Και σ' αρέσουν εκείνα που λένε οι Χαλκιδικιώτες; "Θα τα κάνουμε σαμάρια μλάρια ρε!!"...:hehe:

Α, και σ' όποιον δεν αρέσει η έκφραση "κλάιν μάιν", έχω να πω...κλάιν μάιν ον δε λάιν!! :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sir dreamer

Νεοφερμένος

Ο Sir dreamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Λοιπόν αφήστε μας εμάς του σαλονικείς, τι προβλημα έχετε πια? Κολλημα φαγατε.:mad:
Ομολογώ πως υπάρχουν ορισμένοι που το παιζουν ντεμεκ σαλονικεις και κανουν καταχρηση των ιδιωματικών λέξεων, κατι που καταντά εκνευριστικό.
Αλλά στους περισσοτερους σαλονικείς οι φρασεις αυτές που "απεχθανεστε" μας βγαινουν απο φυσικού μας, δεν το παίζουμε δήθεν και κάπως, οπότε με ψιλοπροσβάλλει να έχετε αυτήν την αντιμετώπιση για αυτές τις φράσεις, είτε το θέλετε είτε όχι, είναι μέρος της κουλτούρας της πόλης.
Αν δε σας αρέσουν οι εκφράσεις μην τις χρησιμοποιείτε απλά, και αφήστε μας ήσυχους στην τρέλα μας :crazy::crazy::crazy:

α και για να απαντήσω και στο θέμα με νευριάζει αφάνταστα το "δε βαριέσαι;" !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Η απεχθέστερη φράση (sic) που μου έρχεται στο μυαλό, είναι εκείνο το a/s/l.
Για όσους δεν γνωρίζουν, σημαίνει "age/sex/location" και αποτελούσε συχνά, την εναρκτήρια φράση κάποιου στο chat.
Μου θύμιζε νυφοπάζαρο... άσε που η συζήτηση με κάποιον που έθετε αυτό σαν πρώτη ερώτηση, ήταν εκ προοιμίου καταδικασμένη στη βαρεμάρα.

Μόνο το E9 ξέχασαν τα άτιμα :P :mad:

Edit: τώρα που το ξανασκέφτομαι, θα έπρεπε να το έχουν κάνει a/s/l/o (occupation) :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Edit: τώρα που το ξανασκέφτομαι, θα έπρεπε να το έχουν κάνει a/s/l/o (occupation) :hehe:
a/s/l/f (facebook)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aporw

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 1,053 μηνύματα.
Λατρευω την προφορα των Θεσσαλονικιων!!!:D:D:D Την θεωρω πολυ γοητευτικη!:redface:

Μια ειναι η ατακα που με κανει να βγαζω σπυρια:mad:
ΜΩΡΗ!!
Μπορω να σκοτωσω ανθρωπο, ειδικα οταν αυτη η λεξη μου την λεει αντρας!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
  • Τα πάντα όλα!
  • Δεν υπάρχει.

Θέλω να κόψω τα αυτιά μου κάθε φορά που τα ακούω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.

:hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Λατρευω την προφορα των Θεσσαλονικιων!!!:D:D:D Την θεωρω πολυ γοητευτικη!:redface:

Πως τα λες, πως τα λες!!!:redface::hehe::hehe:


Φρασεις σιχαμερες και αθλιες??? :hmm::hmm:
Μια που με την σπαει αφανταστα ειναι το "Βουουλη"(Ξερω δεν βγαζει νοημα για τον πολυ κοσμο... Αλλα αμα σε φωναζει ετσι ολος ο κοσμος σου την δινει)

Κατα τ' αλλα δεν μου την δινει η μια φραση αυτη καθ'αυτη αλλα η χρηση της απο καποιον που δεν κολλαει με αυτην...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Εμένα μου την σπάει, όταν γνωρίζομαι με κάποια, η πρώτη ερώτηση που μου κάνει (πριν καν ρωτήσει πως με λένε) "τι ζώδιο είσαι";
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
μου τη δινει να ακουω αντρες/γυναικες να βλαστημουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aporw

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 1,053 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top