Πώς χωρίζετε;

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Πως θα ζητάγατε απο την σύντροφο σας (η το ανάποδο) να χωρίσετε. Ποιό μέρος θα επιλέγατε ? Και γενικά ποιά θα ήταν η στάση σας μετά ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,823 μηνύματα.
Όταν με χωρίζουν εκείνες:

α) Αν ο λόγος είναι σοβαρός και έχω κάνει λαδιά πχ "με απάτησες και σε χωρίζω" (λέμε τώρα έτσι, δε το χω κάνει ποτέ) θα αποδεχθώ ήρεμα την απόφαση της. (Αν μπορεί να καταλογισθεί ως λαδιά το βρίσιμο στην Ειρηνούλα στην Β Γυμνασίου τότε αυτή η λίστα έχει ενα θύμα)

β) Αν ο λόγος είναι γελοίος και εχω φερθεί σωστά πχ "θέλω να πάρω τον μισό λόχο Πλατυχωρίου μέσα μου", θα φορτώσω πολύ άσχημα, θα πω "τράβα στη μαμά σου κυρά μου" και φυσικά θα σκεφτώ "τι ήθελα και γύρισα και την κοίταξα ο μ@λ@κας;" (Η λίστα αυτή ήταν ευμεγέθης αλλά έκλεισε ευτυχώς χωρίς να μου πέσουν όοολα τα μαλλιά :clapup: )

Όταν τις χωρίζω εγω:

α) Αν ήταν σωστή μαζί μου αλλά απλά δεν την ήθελα άλλο, χωρίζω ήρεμα και ωραία με μια κουβεντούλα πρόσωπο με πρόσωπο, εκφράζοντας τους αληθινούς λόγους που το κάνω. ( Η αμέσως προηγούμενη πρώην μου έχει την τιμητική να ανοίξει αυτή τη λίστα. Φέρθηκε καλά αλλά ήθελε να αποκατασταθεί κάπως σύντομα.....πολύ σύντομα για τα δικά μου μέτρα :devil: )

β) Αν ήταν ανυπόφορη γκόμενα και το άξιζε ο πωπός της, (κοινώς ξ#κ&λο) τότε θα το διασκεδάσω άγρια. Ναι μεν θα λυπηθώ που θα τη χάσω αλλά θα χαρώ που θα κάνω μια μεγάλη χάρη στον εαυτό μου να μη την έχω να μου ζαλίζει τα καραμπαλίκια. (Η λίστα αυτή αυξάνεται με γεωμετρικούς ρυθμούς :( Σα σημαδούρα τις τραβάω αυτές! :( Μια μάλιστα γύρισε μετά απο 4 χρόνια και μου έκανε ανάκριση γιατί έχω φίλες και ψαχνόταν ακόμα. Στη μαμά σου κι εσυ...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
ΜΜμ....έχω ξεχάσει πως είναι να χωρίζω...είναι ανησυχητικό; :hmm:

Τέσπα....το μέρος δεν παίζει για εμένα σημασία...Μπορεί να είναι στο σπίτι μου,στο σπίτι του 'η και κάπου έξω....Ποτέ όμως μέσω τηλ, κινητό, νετ κλπ...Πρόσωπο με πρόσωπο πάντα!Πριν το μεγάλο μπαμ θα είχε κάποιες ενδείξεις- μην πάθει ξαφνικά τριπλό εγκεφαλικό!

Παλιά...πολύ παλία....Περίοδος λυκείου και λιγουλάκι πριν...ήταν η γνωστή ατάκα του στυλ δεν ξέρω τι θέλω...είμαι μπερδεμένη.....δεν φταίς εσύ...εγώ φταίω και θέλω λίγο χρόνο να σκεφτώ ακα ο χρόνος θα είναι ατελείωτος, βρες κάποια άλλη 8)

Τώρα πλέον εξηγώ ότι δεν νιώθω, με πειράζει αυτό, δεν μπορώ....'η ξέρεις, δεν ήμασταν καλά το τελευταίο 6μηνο....σε κεράτωσα με άλλον και είμαι μαζί του...σε νοιάζομαι,να προσέχεις 8)

Φταίω 'η φταίει...έκανα ή έκανε λαδιά δεν φωνάζω,δεν παρακαλάω,δεν βρίζω....Είμαι ήρεμη και εξηγώ την κατάσταση...Δεν απαιτώ από τον άλλον να με καταλάβει απόλυτα ή να με δικαιολογήσει!

Κρατάω επαφή αν οι συνθήκες μας το επιτρέπουν....Αν και με όλους σχεδόν έχουμε από τυπική μέχρι πολύ στενή φιλική σχέση...και ακούνε την γκρίνια μου για τους άλλους άντρες κι ενίοτε ακούω την δικιά τους για τις άλλες γυναίκες 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Και για μένα το μέρος δεν έχει σημασία.Αυτό που μετράει είναι η ψυχραιμία,όχι φωνές και ΠΟΤΕ από το τηλέφωνο εκτός και αν είναι απολύτως απαραίτητο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,823 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ALEX_:
Και για μένα το μέρος δεν έχει σημασία.Αυτό που μετράει είναι η ψυχραιμία,όχι φωνές και ΠΟΤΕ από το τηλέφωνο εκτός και αν είναι απολύτως απαραίτητο!

Βρε εσυ είσαι που μου κλέβεις όλες τις πρώην; :P Τζέντλεμαν! :P Καλά όλα αυτά που λες αλλά δεν θεωρείς πολύ κοινή αντιμετώπιση τα παραπάνω; Εγω πιστεύω οτι η συγκινησιακή φόρτιση της στιγμής είναι ανάλογη των εμπειριών που έζησες με το κάθε άτομο.

ΥΓ: Και στο κάτω κάτω στα λόγια όλοι καλοί είμαστε. Όταν έρθει εκείνη η ώρα πέφτουν οι μάσκες....και οι χριστοπαναγίες! :P (Μεγάλη η χάρη Τους)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Εγω πιστεύω οτι η συγκινησιακή φόρτιση της στιγμής είναι ανάλογη των εμπειριών που έζησες με το κάθε άτομο.

Καλά σε αυτό έχεις δίκιο!Μετά από σχέση χρόνων ειδικά όπως και να το κάνουμε δεν χωρίζεις ήρεμα...Η προσπάθεια μετράει όμως!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Ασχετο αλλά αν μου επιτρέπετε μια μικρή παρατήρηση μήπως το "Πως χωρίζεται" να το κάναμε "Πως χωριζετε"?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kaimaktsalan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kaimaktsalan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
δεν εχει σημασια που θα το πης αλλα πως θα το πεις , παντα πρεπει να εισε ψυχραιμος και να ξερης πως να το πεις οχι πας να της το πεις και μετα ουτε γατα ουτε ζημια πρεπει να της πει να μηνετε φιλι (και εγω το ιδιο ειπα και εβρειζε και με το δικιο της) και μετα βλεπεις τιη θα κανεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ALEX_:
Καλά σε αυτό έχεις δίκιο!Μετά από σχέση χρόνων ειδικά όπως και να το κάνουμε δεν χωρίζεις ήρεμα...Η προσπάθεια μετράει όμως!!!:P
Πιστεύω ότι το πόσο ήρεμα θα γίνει έχει να κάνει μετα άτομα και όχι με την διάρκεια τις σχέσης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Πιστεύω ότι το πόσο ήρεμα θα γίνει έχει να κάνει μετα άτομα και όχι με την διάρκεια τις σχέσης

Το έθεσα λίγο λανθασμένα εγώ.Εννοούσα ότι έχει να κάνει με το τι βιώματα έχεις με την κάθε σχέση,τι έχεις ζήσει.Οπως και να το κάνουμε αν συζείς για παράδειγμα 2 χρόνια με κάποια ή κάποιον και χωρίσεις,είναι δύσκολο εώς απίθανο να είσαι ψύχραιμος,η συγκυνισιακή φόρτιση είναι μεγάλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ALEX_:
Το έθεσα λίγο λανθασμένα εγώ.Εννοούσα ότι έχει να κάνει με το τι βιώματα έχεις με την κάθε σχέση,τι έχεις ζήσει.Οπως και να το κάνουμε αν συζείς για παράδειγμα 2 χρόνια με κάποια ή κάποιον και χωρίσεις,είναι δύσκολο εώς απίθανο να είσαι ψύχραιμος,η συγκυνισιακή φόρτιση είναι μεγάλη.
Οκ αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι θα χωρίσει κάποιο ζευγάρι μη πολιτσμένα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Οκ αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι θα χωρίσει κάποιο ζευγάρι μη πολιτσμένα....

Δεν είπα εγώ "μη πολιτισμένα" φίλτατε Bone,απλά είναι δύσκολο να κρατήσεις την ψυχραιμία σου σε χαμηλά επίπεδα,κακά τα ψέματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ALEX_:
Δεν είπα εγώ "μη πολιτισμένα" φίλτατε Bone,απλά είναι δύσκολο να κρατήσεις την ψυχραιμία σου σε χαμηλά επίπεδα,κακά τα ψέματα.
Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι θα πέσει τσακωμός....:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι θα πέσει τσακωμός....:/:

Αυτό σημαίνει ότι μάλλον θα πέσει τσακωμός...8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
Αυτό σημαίνει ότι μάλλον θα πέσει τσακωμός...8)

;);):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
Αυτό σημαίνει ότι μάλλον θα πέσει τσακωμός...8)
Μόνο αν είναι θέμα κέρατου πιστευω οτι θα γινει κατι τετοιο....Γενικά τόσο εύκολα μπορει κάποιος να ξεχάσει 2 χρόνια έτσι ώστε να τσακωθεί; δεν νομιζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Γενικά τόσο εύκολα μπορει κάποιος να ξεχάσει 2 χρόνια έτσι ώστε να τσακωθεί; δεν νομιζω

Μα Bone ακριβώς επειδή ΔΕΝ ξεχνάς αυτά τα 2 χρόνια ή τα χ χρόνια τελοσπάντων,η ένταση μπορεί να ανέβει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Μόνο αν είναι θέμα κέρατου πιστευω οτι θα γινει κατι τετοιο....Γενικά τόσο εύκολα μπορει κάποιος να ξεχάσει 2 χρόνια έτσι ώστε να τσακωθεί; δεν νομιζω

Ο Αλεξ έχει δίκαιο...Δεν ξεχνάς τίποτα...Και ειδικά αν κάποιος νιώθει ακόμα αρχίζει η σύγκριση...τι σου έδωσα,τι μου έδωσες...Εγώ έκανα αυτό ρε γαιδούρι ενώ εσύ τι;Κι αρχίζεις να απαριθμείς θυσίες...κλάμματα....συγκινήσεις κι ο άλλος δεν βλέπει τίποτα...Και απορείς που πήγαν όλα...Και πνίγεσαι και τον πνίγεις....και οι τόνοι ανεβαίνουν...πολύ...πάρα πολύ!

Edit:Το κέρατο δεν είναι η μόνη αιτία χωρισμού...ας μην γελιόμαστε....8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
Edit:Το κέρατο δεν είναι η μόνη αιτία χωρισμού...ας μην γελιόμαστε....8)
Φυσικά και το κέρατο δεν είναι η μόνη αιτία χωρισμού αλλά πιστεύω ότι είνα η αιτία που πιθανόν θα ξεκινήσει τσακωμό....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Φυσικά και το κέρατο δεν είναι η μόνη αιτία χωρισμού αλλά πιστεύω ότι είνα η αιτία που πιθανόν θα ξεκινήσει τσακωμό....

Και απλά η αιτία ενώς χωρισμού -οποιασδήποτε μορφής και αιτίας - μπορεί να ξεκινήσει τσακωμό....Εδώ τσακώνεσαι με τον σύντροφό σου στα καλά του καθουμένου μερικές φορές...8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top