Οι φράσεις που σιχαίνεστε...

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
επειδη σπουδαζω πατρα ακουω συχνα την λεξη μιναρας που πραγματικα την σιχαινομαι:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

betoni

Νεοφερμένος

Η Bέτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
2.ντεμεκ,σε λεω,με λες,πλάκα με κάνεις,σαλονικα (όχι άλλη ηλίθια καγκουρίστικη-μάγκικη θεσσαλονικιώτικη διάλεκτος..)
Συμφωνώ απόλυτα.Ζω εδώ και λίγα χρόνια στη Βόρεια Ελλάδα και ακούω αυτές τις φράσεις.Φτάνει πια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από sakura-chan

τυχαιο; Δε νομιζω!
Αρχική Δημοσίευση από fockos

"Τυχαίο, δεν νομίζω"
Αρχική Δημοσίευση από D!m!TR@

σαν αυτη την διαφημηση με το 11888(τυχαιο?? δεν νομιζω....)

Σιχαίνομαι την επανάληψη της ίδιας φράσης! :devil:

Και κοίτα να δεις σύμπτωση, επαναλαμβάνεται αυτή η φράση (τυχαίο; δε νομίζω) :P

Όπως αναφέρθηκε και πριν αηδιαστική φράση είναι όταν μια γυναίκα λέει στα @@. Και μένα στο μ$#νί μου μωρή

Αυτή που σιχαίνομαι όμως είναι το ελλαδίτικο "τι να γίνει/τι να κάνεις/τι να πεις".
-μας έκοψαν το ρεύμα
-τι να γίνει, έχει ο θεός

-τράκαρε περνώντας το στοπ
-τι να κάνεις, κωλοχώρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Όπως αναφέρθηκε και πριν αηδιαστική φράση είναι όταν μια γυναίκα λέει στα @@. Και μένα στο μ$#νί μου μωρή


τι να κάνεις , άλλαξαν οι καιροί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
τι να κάνεις , άλλαξαν οι καιροί
ναι,,ανταλλασσουμε και γεννητικα οργανα που και που...:P:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JosefK

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Tatoo artist. Έχει γράψει 1,361 μηνύματα.
"Δεν νιώθεις/ει"

Η αγαπημένη μου! :bleh:
Αλλά σε πρώτο πρόσωπο, μ' αρέσει να τη λέω για εμένα, όταν θέλω να δείξω ότι αδιαφορώ για κάτι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
''να πουμε'' στο τελος καθε προτασης.

κατσε ρε μαγκα, χαλαρωσε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
''να πουμε'' στο τελος καθε προτασης.

κατσε ρε μαγκα, χαλαρωσε!

Εμένα το "να πούμε" δε με ενοχλεί.
Από την άλλη το "να ούμε" μου σπάει τα νεύρα.:confused:
Λες και είσαι γκαβό και δε ξες να μιλάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
το "να ούμε" μου σπάει τα νεύρα.:confused:
Λες και είσαι γκαβό και δε ξες να μιλάς.

Οι μαγκες το λεν αυτο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
μου τη δινει η λεξη ινριγκα!η αντιστοιχη ελληνικη¨( δολοπλοκια) ειναι καλυτερη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Βρίσκω τον όρο γκόμενα κάπως σεξιστικό και δεν μου αρέσει πάντα όπως χρησιμοποιείται. Αν υποδηλώνει μία κοπέλα που τις αξίζει ο όρος άντε να πάει στα κομμάτια, αν όμως προορίζεται για μία Γυναίκα δεν μου κάθεται πολύ καλά...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
.οταν η ισοτητα ανδρων γυναικων ξεπερνα τα ορια..πρωτα ηταν το "γκομενος" τωρα το μουναρος..που παμε..
To "γκόμενος" δεν με χαλάει, γιατί τουλάχιστον επιφανειακά δεν έχει κάτι που να το κάνει να μην στέκει (δεν ξέρω αν το ψάξεις βαθύτερα ετυμολογικά τι θα βγει αλλά τουλάχιστον δεν κάνει τόσο μπαμ). Ενώ μουνί, δεν έχουν, πως να το κάνουμε. :P

ειναι οπως βλεπω γυναικες να λενε'Στα Αρχ@δια μου"

αφου δεν εχεις...:P
Εγώ πάντως λέω "στις ωοθήκες μου" που last time I checked, είχα. :D
Το ίδιο όργανο είναι άλλωστε, που εξελίσσεται διαφορετικά στο αρσενικό έμβρυο από κάποιο μήνα και μετά (εξ'ού και η κρυψορχία: Όρχεις που δεν κατέβηκαν).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Εγώ πάντως λέω "στις ωοθήκες μου" που last time I checked, είχα.
Το ίδιο όργανο είναι άλλωστε, που εξελίσσεται διαφορετικά στο αρσενικό έμβρυο από κάποιο μήνα και μετά (εξ'ού και η κρυψορχία: Όρχεις που δεν κατέβηκαν).

γνωστον..
και σεβαστον..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
εμενα επισης με νευριαζει και η φραση,ειμαι και ο πρωτος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
"Όλα καλά θα πάνε"
"Μη το κάνεις για μας, κάντο για σένα"

:S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JosefK

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Tatoo artist. Έχει γράψει 1,361 μηνύματα.
"Μη το κάνεις για μας, κάντο για σένα"

όχι για μένα... για τη φουκαριάρα τη μάνα μου... :laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JennyV

Δραστήριο μέλος

Η JennyV αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 735 μηνύματα.
να με αποκαλούν "μωρή" και κάποιες κοπέλες που μιλούν μεταξύ τους και αποκαλούν η μία την άλλη "έλα ρε
μαλάκα" :confused:...:mad:

τα λαμπάκια στο κόκκινο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
"ελα μωρε αραξε!"εκτος το οτι με ξενερωνει απιστευτα εκνευριζομαι μονο που το ακουω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θησεύς

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θησεύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 220 μηνύματα.
......και κάποιες κοπέλες που μιλούν μεταξύ τους και αποκαλύν η μία την άλλη "έλα ρε
μαλάκα" ...

τα λαμπάκια στο κόκκινο!

πολυ σπαστικό,πράγματι..

''να πουμε'' στο τελος καθε προτασης.

κατσε ρε μαγκα, χαλαρωσε!

αλλη ψευτομαγκιά και αυτη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top