Οι φράσεις που σιχαίνεστε...

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
τι εχεις?
τιποτα..

:mad: αφου κατι εχεις πεστο να τελειωνουμε....... ωχουυυυυυυυ

Ακριβως αυτο... Πωπω... και μου το κανουν συχνα κι ειμαι στα προθυρα να σκοτωσω ανθρωπο τοτε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Εμένα μου τη δίνουν όλες οι "συντομογραφίες στο facebook (azp m, ya, sgp, wu (=what's up):fool:).

Δε μου αρέσουν όλες οι φράσεις, που λέγονται με ένα υφάκι "και καλά είμαι μάγκας":mastigio

Όπως και κάθε είδους αισχρολογίες και υβριστικές (εκ)φράσεις.

Αυτά:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pote ksana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ούφ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Τα ελληνικα ειναι πολυ καλα... Αλλα ευτυχως ή δυστυχως συνεχως αντιμετωπιζουμε τα αγγλικα μπροστα μας... Οποτε καποιες φρασεις περνουν και στην καθημερινοτητα μας... Ειτε μας αρεσει ειτε οχι...

Κάποιες δεν είναι καν απαραίτητες στο λεξιλόγιο. Αντί να πούμε τι αισθανόμαστε με τον παραδοσιακό τρόπο, πετάμε την έκφραση και ανάθεμα αν ο άλλος ξέρει τι σημαίνει.. Αυτό το give me a break, για παράδειγμα. Τι βλαχιά!

Για να μην σχολιάσω τα ελληνοπρεπή αγγλικά. ''Γκιβμι ε μπρεηκ''.
Ναι, οκέυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
"Τον/Την φάσωσα."

Έλα ρε μάγκα!:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Κάποιες δεν είναι καν απαραίτητες στο λεξιλόγιο. Αντί να πούμε τι αισθανόμαστε με τον παραδοσιακό τρόπο, πετάμε την έκφραση και ανάθεμα αν ο άλλος ξέρει τι σημαίνει.. Αυτό το give me a break, για παράδειγμα. Τι βλαχιά!

Για να μην σχολιάσω τα ελληνοπρεπή αγγλικά. ''Γκιβμι ε μπρεηκ''.
Ναι, οκέυ.

Το θεμα ειναι πως νιωθεις να εκφραστεις... Εγω δηλωνω λατρης της ελληνικης... Αλλα πολλες φορες νιωθω οτι θελω να εκφραστω αγγλικα και το κανω... Μεχρι και να μιλησω γερμανικα μου χει ερθει φλασια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
υπαρχει προβλημα?αλλη σπαστικη φραση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Δεν καταλαβα??? Υπαρχει προβλημα με το υπαρχει προβλημα????


Και ον τοπικ:
Τελικα καταλαβα οτι δεν μου την σπανε συγκεκριμενες φρασεις... Αλλα ο τροπος που τις χρησιμοποιουνται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Δεν καταλαβα??? Υπαρχει προβλημα με το υπαρχει προβλημα????


Και ον τοπικ:
Τελικα καταλαβα οτι δεν μου την σπανε συγκεκριμενες φρασεις... Αλλα ο τροπος που τις χρησιμοποιουνται...
ναι υπαρχει προβλημα με το υπαρχει προβλημα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Μετά από τις φράσεις που είδα ότι είναι ενοχλητικές "κοπελιά, υπάρχει πρόβλημα, δεν έχω τίποτα" θα δυσκολεύομαι να λέω και καλημέρα μήπως είναι σπαστική λέξη :P
-καλημέρα
-που την είδες την καλημέρα ρε κόπανε, αμάν πια κάθε μέρα καλημέρα θα ναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Και όταν θέλεις να φωνάξεις κάποια που δεν ξέρεις πως την λένε, πως θα την φωνάξεις ; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
"ειχες δικιο" :verymad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Και όταν θέλεις να φωνάξεις κάποια που δεν ξέρεις πως την λένε, πως θα την φωνάξεις ; :confused:
Δεσποινίς ή κυρία:pfff::P

Δεν έγραψα ότι δε μου αρέσουν, τα εξής:

bro(έχουμε μια χαρά ελληνικότατη λέξη, για να αναφερθούμε στον αδερφό μας:))
laptop(ενώ είναι netbook, αν είναι notebook δε με πειράζει:))

Θα επανέλθω, αν θυμηθώ κι άλλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Και όταν θέλεις να φωνάξεις κάποια που δεν ξέρεις πως την λένε, πως θα την φωνάξεις ; :confused:

Εεεε Ψιτ!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.

Χριστίνα...

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Με διαφορά το <<γειά σου μωρό>> Μπλιαχ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Και όταν θέλεις να φωνάξεις κάποια που δεν ξέρεις πως την λένε, πως θα την φωνάξεις ; :confused:

«Μωρή» :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Μωρός/ή/ό (κουτός/ή/ό, εξού και ο στίχος 10, ραψωδία α της Οδύσσειας "...νήπιοι και μωροί που πήγαν κι έφαγαν τα βόδια...":P)

(χμμ, μπερδέψαμε το θέμα "ομιλείτε ελληνικά" με αυτό:whistle:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Στραβοτιμονιές.

Νεοφερμένος

Ο Στραβοτιμονιές. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Χέρι που δε μπορείς να κόψεις, σκύψε και φίλησέ το.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top