Τα μεγάλα πνεύματα συναντιούνται

daliapan

Νεοφερμένος

Η daliapan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Δεν είδα να έχει συζητηθεί κάτι ανάλογο.....οπότε

έχετε νιώσει ποτέ να υπάρχει κάποιος άνθρωπος από τον κοινωνικό σας περίγυρο με τον οποίο να σκέφτεστε τα ίδια πράγματα την ίδια χρονική στιγμή? Να καταλαβαίνετε ακριβώς τι σκέφτεται ο άλλος και το πως νιώθει χωρίς καν να μιλήσετε??

Προσωπικά, έχω ένα ξαδερφάκι εκεί στα νότια (Ηρώ το λένε ;););)), με την οποία δεν υπάρχει περίπτωση ένα μας βλέμμα να μη προδώσει σκέψεις και συναισθήματα από το πρώτο λεπτό........


Για πείτε λοιπόν....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Χμμμμ.. ναι!

Αυτό συνήθως συμβαίνει με άτομα, τα οποία γνωρίζουμε ΠΟΛΥ καλά, περνάμε πολύ χρόνο μαζί τους και έχουμε τη διάθεση, γιατί μας ενδιαφέρουν να "μπούμε στο μυαλό τους". Είναι άτομα που πιθανώς τους έχουμε εκμυστηρευτεί πολλά και γνωρίζουν επομένως κάθε στιγμή τι και πιο σημαντικά το γιατί το κάνουμε.

Προσωπικά σπάνια έχω συναντήσει άτομα που να νιώθουν τι σκέφτομαι εκείνη ακριβώς τη στιγμή, να καταλαβαίνουν αν είμαι καλά ή αν με απασχολεί κάτι και αυτό γιατί ακόμα πιο σπάνια το δείχνω. Πάντα θα με βλέπεις να γελάω και να σε κάνω να γελάσεις κι εσύ, ότι με χαλάει το κρατάω για ΄μένα.
Έτσι για να καταλήξω, ναι αυτή τη στιγμή η κυρία που άνοιξε το θέμα (:P) είναι η μοναδική που το καταφέρνει αν και δε βρισκόμαστε τόσο συχνά. :worry:

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Δεν είδα να έχει συζητηθεί κάτι ανάλογο.....οπότε

έχετε νιώσει ποτέ να υπάρχει κάποιος άνθρωπος από τον κοινωνικό σας περίγυρο με τον οποίο να σκέφτεστε τα ίδια πράγματα την ίδια χρονική στιγμή? Να καταλαβαίνετε ακριβώς τι σκέφτεται ο άλλος και το πως νιώθει χωρίς καν να μιλήσετε??

Προσωπικά, έχω ένα ξαδερφάκι εκεί στα νότια (Ηρώ το λένε ;););)), με την οποία δεν υπάρχει περίπτωση ένα μας βλέμμα να μη προδώσει σκέψεις και συναισθήματα από το πρώτο λεπτό........


Για πείτε λοιπόν....

Συνήθως συμβαίνει με το/τη κολλητό/η σου. Πάντως συμβαίνει σπάνια αλλά είναι ωραίο πράγμα... :D Γλιτώνεις πολύτιμο χρόνο σε πολλά ζητήματα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ναι συμβένει και μάλιστα όχι με οίκιο άτομο αλλα με το αφεντικό μου, κάθε φορά που σκέυτομαι κάτι το ζητάει εκείνος, χρησιμοποιούμε εκφράσεις που δεν κικλωφορούν σχεδών ποτέ απο κανέναν και όμως χωρίς να το ακούσει απο μένα το χρεισημοποιεί π.χ.

Εχω μια έκφραση όταν κάτι είναι σε ποσότητα, λέω πάντα εδώ γίνετε ο πανικός του πανικού ώ πανικός απο τα αρχαία στο σχολείο, αυτή η έκφραση δεν την λέει κανείς, κιόμως την άκουσα μόνο απο εκείνον:worry:

Κάθετε στην καρέκλα του και πρίν μηλήσει έχω τα χαρτιά στο γραφείο για να του πώ τι έκανα και χωρίς να του πώ τι κρατάω με ρωτάει το τάδε χαρτί θέλω:worry:

Δεν είναι ότι ψυχολογώ τι θα ζητήσει, απλά συμβαίνει απο τις πρώτες μέρες που ήρθα στο γραφείο, σκευτόμουν π.χ. να ρωτήσω κάτι και πρίν ρωτήσω μου έλεγε την απ΄παντηση λέει σε περίπτωση που ήθελα να μάθω.

Φυσικά δεν έχω πεί ποτέ σε εκείνον αυτό που λέω εδώ αλλα είναι πολλές φορές σαν να βλέπω τον εαυτό μου στον καθρέυτη, φανταστήτε πώς όταν έχει άσκημη μέρα έχω και γώ, όταν εχω καλή διάθεση έχει και εκείνος, αφού λέω πώς το πιό πιθανό είναι να φταίει το ζώδιο, δεν εξηγήτε αλλιώς, ειμαστε το ίδιο ζώδιο και απο κεί λέω πώς προκείπτει η άμμεση ταυτόχρωνη σκέψη:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Με την αδερφή μου συμβαίνει που είναι ΜΑΚΡΑΝ ο πιο κοντινός μου άνθρωπος. Καταλαβαίνει σκέψεις, αντιδράσεις, μικρές λεπτομέρειες που πιθανώς με επηρεάσουν. Με φίλους έχει συμβεί σε πολύ μικρότερο βαθμό και σπάνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Το έχω με τις κολλητές μου και συνήθως υπάρχει και με τους συντρόφους μου, επειδή περνάμε ώρες μαζί (αν και όχι στον ίδιο βαθμό με όλους). Νομίζω πως είναι πολύ λογικό, ιδίως όταν ο άλλος/η σε ξέρει καλά να μπορεί να καταλάβει τι νιώθεις και τι σκέφτεσαι, χωρίς να πρέπει να το συζητήσεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Nαι και μάλιστα ακόμη και με 2-3 απο εδώ μέσα.
Αυτή η ταύτιση απόψεων έχει γίνει ακόμη κι αφορμή να ερωτευτώ κάποιον (όχι απο εδώ μέσα:P).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToxicLips

Δραστήριο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
Συνήθως συμβαίνει με το/τη κολλητό/η σου. Πάντως συμβαίνει σπάνια αλλά είναι ωραίο πράγμα... :D Γλιτώνεις πολύτιμο χρόνο σε πολλά ζητήματα :D
Συμφωνώ απόλυτα αυτό ακριβώς μου συμβαίνει με τη φίλη μου!!!:D Πολλές φορές ρωτάμε η μία την άλλη "Στο μυαλό μου είσαι?":clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Με μια φίλη, που είναι και η πιο κοντινή μου... Γνωριζόμαστε 7 χρόνια, επικοινωνούμε απόλυτα. Με όλους τους τρόπους...Βλέμμα, κινήσεις προσώπου, στάση σώματος τα πάντα...

Γενικά διαβάζουμε η μια την άλλη άνετα,πολλές φορές έχει τύχει να τηλεφωνούμεη μια στην άλλη την ίδια στιγμή. Να στέλνουμε μήνυμα, να έχουμε την ίδια σκέψη για άλλα ζητήματα...

Πάντως ναι γλιτώνεις χρόνο μπόλικο.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ναι, ταυτιση, τηλεπαθεια. Μου συμβαινει πολυ συχνα, χωρις κατα τη γνωμη μου να σημαινει και κατι συνταρακτικο. Το θεωρω φυσιολογικο να γινεται. Οταν σκεφτεσαι καποιον πολυ, κι ας ειναι μακρια, του μεταδιδεις μιαν ενεργεια, αν γινει αποδεκτης της γινεται αντιληπτο και στους δυο πως υπαρχει τηλεπαθεια.
Αν εισαι tete a tete με τον αλλο και κατι σκεφτεσαι, ισως αυτοματως το αντιληφθει.
Δεν το χω ψαξει βαθυτερα να δω πως και γιατι συμβαινει, καποιος που γνωριζει απο επιστημονικης πλευρας, ας μας πει, το βρισκω ενδιαφερον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
ναι εμενα μου συμβαινει πολλες φορες με την κολλητη μου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Juliette!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Juliette! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
ααα κατι τετοια μ'αρεσουν...

τρελλαινομαι οταν επικοινωνω με ενα βλεμμα.. η' ενα χαμογελο..
επισης οταν τυχαινει να κανουμε την ιδια σκεψη η΄να σκεφτομαστε το ιδιο τραγουδι...
Ειναι κατι που μου εχει συμβει και με ανθρωπο που δεν γνωριζομαστε χρονια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria Bluemind

Νεοφερμένος

Η Maria Bluemind αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Χμμ πολλες φορες το παθαινω αυτο με τις κολλητες μου... Μολις πω κατι, ασχετο... τελειως ασχετο.. ή και καποια εντυπωση απο κατι που εγινε εκεινη την στιγμη.. γυρνανε και με κοιτανε με ενα υφος... "μολις πηγα να το πω..." και συνηθως αυτο που λεω ειναι κατι ενθουσιωδες, οποτε θα χαιροντουσαν πολυ να το πουν και αυτες αλλα τους το κλεβω.. :hehe:
συμβαινει και το αντιστροφο ομως (να λενε κατι που ειχα στο μυαλο μου).. και εχει πολυ πλακα.. παντα διασκεδαζουμε με αυτο το πραγμα... χαχα
ειναι πολυ τελειο..!:rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Δεν έχω συναντήσει άτομο με το οποίο σκεφτόμαστε το ίδιο πράγμα την ίδια χρονική στιγμή.
Παραμόνο την κολλητή μου η οποία δυστυχώς μένει αλλού.
Αν εξαιρέσεις αυτή έχω μία ξαδέρφη αρκετά μεγαλύτερη από΄μενα η οποία έχει μία εκπληκτική ομοιότητα με΄μενα.
Το καλοκαίρι που έρχεται από εδώ,θέλουμε να τρώμε το ίδιο πράγμα την ίδια χρονική στιγμή. :hehe:
Eίναι λιγάκι (ως πολύ θα΄λεγα) γελοίο μα με αυτή μόνο σ'αυτό συμφωνούμε.
Α,και στο γεγονός ότι διδάσκει ξένη γλώσσα.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
το παθαίνω συχνά με μια φίλη μου από το σχολείο.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top