Θα αφήνατε το έτερον ήμισυ να συμμετάσχει στο ίδιο forum που συμμετέχετε κι εσείς;

Θα αφήνατε το έτερον ήμισυ να συμμετάσχει στο ίδιο forum που συμμετέχετε κι εσείς;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 105)
  • Ναι, δεν έχω πρόβλημα

    Ψήφοι: 49 46.7%
  • Ας μπαίνει, αλλά να μην γράφει

    Ψήφοι: 2 1.9%
  • Όχι, δεν θα ήθελα να μπαίνει καθόλου

    Ψήφοι: 42 40.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 12 11.4%

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
εγώ πάλι και να μπει και να μπει .... το ίδιο μου κάνει....

ας διαβάσει ότι θέλει...
δεν έχω πρόβλημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Εγώ δεν θα ήθελα να μπαίνει.
Όχι τόσο γιατί έχω κάτι να κρύψω αλλά απλά επειδή το θεωρώ...δεν ξέρω...προσωπικό μου στέκι!Παράξενο,ε?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Εμένα δε θα με πείραζε να μπει, ούτως ή άλλως ό,τι θα ήταν να πω για αυτόν σε ένα forum, θα του το είχα πει πρώτα πρόσωπο με πρόσωπο. Τις υπόλοιπες απόψεις μου (που δεν έχουν να κάνουν με αυτόν) τις ξέρει ούτως ή άλλως.

Πάντως με έχει δει που μπαίνω στο στέκι και μου λέει "πάλι εκεί μπήκες?" :P . Στην αρχή μάλλον τον ψιλοπείραζε, τώρα δε δίνει σημασία. :whistle: Σε ένα άλλο που έμπαινα παλαιότερα (το γνωστό) δεν ήθελε καθόλου να μπαίνω :hmm: :mad: - είχε και μουφοθέματα.

(Αυτός μπαίνει μόνο σε forum που έχουν να κάνουν με PC και κινητά και για καθαρά τεχνικούς λόγους.):pc:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Σόρρυ, αλλά με τα αβατάρ που βάζεις δεν είναι μάλλον εύκολο να καταλάβει ποιος είσαι; :blink: :D

εχεις δικιο :P καποια στιγμη ισως το αλλαξω

Ελπίζω να μην βασίζεσαι σε αυτό, γιατί όπως βλέπεις... η ελληνική γλώσσα δεν είναι και τόσο δύσκολη δα... αν θέλεις, την μαθαίνεις...:P

δεν βασιζομαι μονο σε αυτο ;) βασιζομαι στο οτι δεν εχει και μεγαλη πειρα στους Η/Υ, τους βλεπει σαν κατι που δεν προκεται να μαθει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
δεν θα ειχα κανενα προβλημα να μπει στο ιδιο φορουμ με μενα....ουτε κι αυτος πιστευω θα ειχε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thodoris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Εγώ ναι αρκεί να μπορούσε να διαχωρήσει την σχέση με το φόρουμ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
οχι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Πώς μπορείς να απαγορεύσεις από κάποιον να συμμετέχει σε ένα φόρουμ; Αν είναι δυνατόν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Εγώ πάλι με τον πρώην μου, για μεγάλο χρονικό διάστημα, είμασταν μέλη στο ίδιο φόρουμ και το ήξεραν όλοι πως είμασταν ζευγάρι (εκτός από τα νέα μέλη που το μάθαιναν πολύ σύντομα! :P). Πηγαίναμε μαζί στα meetings, του χτύπαγα στο μσν αν είχαν γράψει κάτι και ήθελα να το δει και γενικά ήταν κι αυτός ένας τρόπος να επικοινωνούμε όσο είμασταν στις δουλειές μας. Καμιά φορά σκεφτόμουν πως ίσως να έγραφα πιο ελεύθερα αν δεν ήταν κι εκείνος μέσα, αλλά ούτως ή άλλως, επειδή είχα φτάσει στο σημείο να τους ξέρω σχεδόν όλους προσωπικά και να βγαίνουμε και με κάποιους πολύ συχνά έξω, και πάλι δεν ξέρω αν ποτέ θα έγραφα με άνεση ένα προσωπικό μου πρόβλημα με τον πρώην εκεί..


..κι αυτός ήταν κι ένας από τους λόγους που άρχισα να γράφω εδώ. Τον ενημέρωσα βέβαια τότε, αλλά ήταν σε μια φάση που γενικώς έπηζε με την δουλειά του και έτσι δεν έγινε ποτέ μέλος κι εκείνος (υποθέτω τουλάχιστον!).

Σε γενικές γραμμές πάντως σκέφτομαι πως στην επόμενη σχέση μάλλον δεν θα πω τίποτα. Γιατί ναι μεν έχει την πλάκα του όλο αυτό, αλλά η αλήθεια είναι πως σου στερεί την δυνατότητα να εκφραστείς εντελώς ελεύθερα για ό,τι σε απασχολεί.. Και για τον ίδιο λόγο δεν θα ήθελα να με παρακολουθεί, είτε φανερά είτε κρυφά - χρησιμοποιώ το φόρουμ λιγο σαν προσωπικό ημερολόγιο.

ποσο δικιο εχεις..
οταν αρχιζω να παραγνωριζομαι σε ενα φορουμ με τους υπολοιπους, συνηθως φευγω.
ετσι εγινε και στα τρια προηγουμενα, ετσι θα γινει και εδω!

Οι σχεσεις που με καινε, ξερουν σε ποια φορουμ γραφω.
Για καιρο, ενας πρωην διαβαζε ενα φορουμ που εμπαινα...
Εβλεπε πραγματα που δεν επρεπε να δει, και που κακως ειχα πει κι εγω δημοσια-το μετανιωσα.:/:

Κι ενας αλλος, ξερει ολα τα Nick μου σε ολα τα φορουμ που ειμαι.
Δε θελω να φανταστω ποιος αλλος ξερει οτι ειμαι εγω, εγω, ΕΓΩ αυτη που γραφει αυτες τις γραμμες!

Τελος, το blog μου. Δε θυμιζει Giovanna, η κανενα αλλο nick που ειχα μεχρι τωρα. Το διαβαζουν μονο οι δυο αδελφικες φιλες μου - γιατι μονο αυτες το ξερουν, μονο εκει το εδωσα.

Σκεφτομαι να κανω δυο. Το ενα να ειναι δικο μου, οπως ηδη ειναι, και το αλλο το κλασσικο χαζοχαρουμενο blog, να μη με ρωτανε ολοι σε ποιες ηπειρους πηγα φετος διακοπες και αλλα τετοια. Να τα γραφω εκει.
Ομως εκει, δε θα καταθετω καθολου ψυχη.
Η ψυχη, θα βγαινει μονο στο αλλο :)

Αλλα παντα εξαρταται και απο τον ανθρωπο.

Ουφ.. ναι. Με πειραζει ο φιλος μου να με διαβαζει σε φορουμ. Ποσο μαλλον να γραφει κιολας.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Πώς μπορείς να απαγορεύσεις από κάποιον να συμμετέχει σε ένα φόρουμ; Αν είναι δυνατόν...

Ε, δεν μπορείς να το απαγορεύσεις προφανώς. Εδώ εκφράζουμε απλά τις προτιμήσεις μας.. ;)

ποσο δικιο εχεις..
οταν αρχιζω να παραγνωριζομαι σε ενα φορουμ με τους υπολοιπους, συνηθως φευγω.
ετσι εγινε και στα τρια προηγουμενα, ετσι θα γινει και εδω!


Εγώ δεν έφυγα. Έκλεισε το φόρουμ πριν χωρίσω (αν δεν έκλεινε, θα έφευγα με τον χωρισμό μου σίγουρα- αυτό έκανα ήδη σε άλλο φόρουμ).

Οι σχεσεις που με καινε, ξερουν σε ποια φορουμ γραφω.
Για καιρο, ενας πρωην διαβαζε ενα φορουμ που εμπαινα...
Εβλεπε πραγματα που δεν επρεπε να δει, και που κακως ειχα πει κι εγω δημοσια-το μετανιωσα.:/:

Κι ενας αλλος, ξερει ολα τα Nick μου σε ολα τα φορουμ που ειμαι.
Δε θελω να φανταστω ποιος αλλος ξερει οτι ειμαι εγω, εγω, ΕΓΩ αυτη που γραφει αυτες τις γραμμες!


Εμένα πάλι με προδίδει πάντα ο τρόπος γραφής. Αν με ξέρεις καλά, με αναγνωρίζεις από χιλιόμετρα! :confused:

Τελος, το blog μου. Δε θυμιζει Giovanna, η κανενα αλλο nick που ειχα μεχρι τωρα. Το διαβαζουν μονο οι δυο αδελφικες φιλες μου - γιατι μονο αυτες το ξερουν, μονο εκει το εδωσα.

Τα blog είναι πολύ πονεμένες ιστορίες.. να θες να διατηρήσεις την ανωνυμία σου και ο κόσμος του ελληνικού Διαδικτύου να είναι ο άτιμος, τόσο, μα τόσο μικρός! :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
παντως ειχα την εντυπωση οτι θα ημουν η μονη που δεν της αρεσει να ξερει ο αλλος τι γραφει.. ναι, εμενα θα με πειραζε να ηταν και αυτος εδω μεσα και να διαβαζει τι γραφω.. οχι γιατι εχω να κρυψω κατι αλλα γιατι αμεσως-αμεσως θα λογόκρινα τον εαυτο μου σε ορισμενα πραγματα.. ξερει οτι μπαινω καπου, αλλα μεχρι εκει.. και οσο για το blog που αναφερατε παραπανω.. το δικο μου δεν το ξερει κανενας, δλδ δεν ξερει κανενας καν οτι εχω (εκτος απο οοοοοοοοολους εσας που το διαβασατε μολις τωρα :P ) και ουτε προκειται να το πω ποτε σε κανεναν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

joanna21

Νεοφερμένος

Η Joanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Δε θα ηθελα το αγορι μου να μπαινει στο forum που ειμαι κι εγω....το θεωρω καπως "προσωπικο".Πιστευω πως θα περιοριζομαι στο να λεω καποια πραγματα και αν θελω τη βοηθεια και τη γνωμη καποιων απο εσας σε ενα θεμα που σχετιζεται με τη σχεση μου...δε θα μπορω να το δημοσιευσω....οχι και παλι οχι!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Θα αφήνατε το έτερον ήμισυ να συμμετάσχει στο ίδιο forum που συμμετέχετε κι εσείς;

Ε δεν θα μπορούσα και να του το απαγορεύσω ε?

Νομίζω δεν θα με πείραζε αν το έκανε εν γνώση μου. Αν γραφόταν στο ίδιο φόρουμ μόνο και μόνο για να με παρακολουθήσει....τότε θα υπήρχε σοβαρότατο πρόβλημα...Χάνεις την εμπιστοσύνη σου μετά...
Τώρα από εκεί και πέρα, όχι δεν θα είχα ιδιαίτερο πρόβλημα να συμμετέχει στο ίδιο φόρουμ και θα ήταν ενδιαφέρον μάλιστα να διαφωνούμε online :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bianca

Νεοφερμένος

Η Bάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Εμένα πάλι θα μου άρεσε πολύ αυτην η προοπτικη. Δεν βλέπω το λόγο γιατί να μην το κάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
η απολυτη καταστροφη θα ηταν :P

:P:P

Σε γενικές γραμμές πάντως σκέφτομαι πως στην επόμενη σχέση μάλλον δεν θα πω τίποτα. Γιατί ναι μεν έχει την πλάκα του όλο αυτό, αλλά η αλήθεια είναι πως σου στερεί την δυνατότητα να εκφραστείς εντελώς ελεύθερα για ό,τι σε απασχολεί.. Και για τον ίδιο λόγο δεν θα ήθελα να με παρακολουθεί, είτε φανερά είτε κρυφά - χρησιμοποιώ το φόρουμ λιγο σαν προσωπικό ημερολόγιο.

:εμότικονπουκλαιειαπόταγέλια:

(Δεν ξαναμιλάω λέμε! :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Μμμ... δεν θα με ενοχλούσε...
Βασικά οι σχέσεις μου ήξεραν πάντα που γράφω ... Τώρα αν με παρακολουθούν δεν ξέρω :P Αλλά ακόμα και κάτι τέτοιο να γινόταν... Ακόμα και αν έγραφα για τον ακατονόμαστο ότι μου λείπει...πεθαίνω...πονάω.... και να το διαβάσει δεν με νοιάζει... Στο φόρουμ εκφράζομαι όπως εκφράζομαι στην προσωπική μου ζωή (όχι δεν λέω ποτέ σε κανέναν ακατονόμαστο ότι μου λείπει :P, γενικά μιλάω :))
Κι ακόμα και αν νόμιζε ότι γράφω γι' αυτόν τα νομίσματα στην τράπεζα :P

Απλά μου αρέσει σαν ιδέα... Όπως και να σχολιάσω μαζί του τι είπε, τι είπα...τι απάντησαν οι άλλοι... είναι ένα ωραίο παιχνιδάκι...

Όπως επίσης ξέρω ότι το φόρουμ γίνεται η αίτια να μάθω πράγματα γι' αυτόν και απόψεις που υπό κανονικές συνθήκες δεν θα μάθαινα ποτέ :)
Ε...και μετά από κάποιο χωρισμό νομίζω ότι είμαστε ώριμα άτομα ώστε να κρατήσουμε μια ισορροπία εντός και εκτός φόρουμ... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ghelly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,188 μηνύματα.
Όπως επίσης ξέρω ότι το φόρουμ γίνεται η αίτια να μάθω πράγματα γι' αυτόν και απόψεις που υπό κανονικές συνθήκες δεν θα μάθαινα ποτέ :)
Ε...και μετά από κάποιο χωρισμό νομίζω ότι είμαστε ώριμα άτομα ώστε να κρατήσουμε μια ισορροπία εντός και εκτός φόρουμ... :)

Και εγώ την ίδια άποψη έχω. Δεν με ενοχλεί να είναι στο ίδιο φόρουμ με εμένα, άλλωστε και στα fora εκφράζομαι όπως και στην πραγματικότητα, οπότε δεν αλλάζει τίποτα. Ελευθερος είναι να βλέπει και εγώ να γράφω:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ε...και μετά από κάποιο χωρισμό νομίζω ότι είμαστε ώριμα άτομα ώστε να κρατήσουμε μια ισορροπία εντός και εκτός φόρουμ... :)

Eίναι πολύ ωραίο παιχνιδάκι συμφωνώ. Αλλά τα περι ισορροπίας μετά τον χωρισμό, μάλλον τα ξεχνάς, δύσκολο.. ειδικά αν ξέρετε και κόσμο μεσα στο φόρουμ. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ghelly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,188 μηνύματα.
Eίναι πολύ ωραίο παιχνιδάκι συμφωνώ. Αλλά τα περι ισορροπίας μετά τον χωρισμό, μάλλον τα ξεχνάς, δύσκολο.. ειδικά αν ξέρετε και κόσμο μεσα στο φόρουμ. :worry:

Ναι αλλά είναι και θέμα αξιοπρέπειας να διατηρηθεί η ισορροπία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Eίναι πολύ ωραίο παιχνιδάκι συμφωνώ. Αλλά τα περι ισορροπίας μετά τον χωρισμό, μάλλον τα ξεχνάς, δύσκολο.. ειδικά αν ξέρετε και κόσμο μεσα στο φόρουμ. :worry:

Ξέρω τι εννοείς :/:
Απλά εμένα δεν μου έχει τύχει ποτέ κάτι τέτοιο...Και θέλω να πιστεύω όπως είπα ότι είμαστε ώριμα άτομα και μπορούμε να κρατήσουμε τις ισορροπίες.. Αλλά αν δεν...φεύγει αυτός από το στέκι...εγώ είμαι παλιά καραβάνα εδώ μέσα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top