Ο καλλιτέχνης ή το συγκρότημα που σας αρέσει πιο πoλύ....

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Ρε παιδιά όσον αφορά τον Lars-σιγά τον drummer.Ας σταματήσει την κόκα και μετά βλέπουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nocturnal_ March :
Και αν θεωρείς καταστροφή τους Metallica του black album που θεωρείται ένα απο τα καλύτερα Metal albums ε τότε τι να πω? :blink:

ΟΡΙΣΤΕ; Το Black Album ένα από τα καλύτερα metal album? Όσα album θές σου λέω πολύ καλύτερα από αυτό. Για να είναι ένα album καλό πρέπει ΟΛΑ τα τραγούδια να είναι καλά. Όχι να έχει 1-2 hitάκια (κυρίως mainstream κίολας το συγκεκριμένο) και τα υπόλοιπα να είναι μάπα. ʼσε που και το άλλο που λες δεν πολυστέκει, γιατί από πότε η επιτυχία δείχνει την ποιότητα; Το μόνο που δείχνει είναι ότι είναι ευκολοάκουστο και trendy.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
το οτι σνιφάρει κόκα για μένα δεν λέει κάτι... ξέρεις πόσοι σνιφάρουν και είναι τοπ??? σχεδόν όλοι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Nicko_McBrain ο Ulrich με κόκα ή χωρίς άχρηστος του κερατά είναι και ψωνάρα επίσης. Με λίγα λόγια είναι :whatever: Το Black Album είναι μετριότητα για μένα, ειδικά ακούγωντας τα προηγούμενα... Είναι η απαρχή της παρακμής τους, γιατί το τι ακολούθησε μετά απ' αυτό δεν λέγεται.... :(

Αρχική Δημοσίευση από YoMaNaTiOn :
Εγώ τους μισώ τους Metallica πλέον. Τους ακούς 1, 2, 3... Ε μετά καταλαβαίνεις ότι o Hetfield δεν έχει καλή φωνή, ότι ο Lars είναι ένας μ****ας, ότι ο Hammet δεν παίζει και πρωτότυπα solo.... Μετά τον Burton οι Μetallica είναι καταστροφή. Και παλιά όμως όλο το ίδιο riffάκι σε όλα τα τραγούδια σχεδόν...
Όχι ρε μη μου το κάνεις αυτό και σε συμπαθώ....
Για τα αυτιά μου πάντως φωνάρα είναι και φαίνεται ειδικά στα Live. Για τον Burton συμφωνώ... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
ifrit[ ]
Όχι ρε μη μου το κάνεις αυτό και σε συμπαθώ....
Για τα αυτιά μου πάντως φωνάρα είναι και φαίνεται ειδικά στα Live. Για τον Burton συμφωνώ... :(

Έλα τωρα που έχει φωνή ο Hetflied.... Σιγά τις φωνητικές δυνατότητες. Απλά για τα τραγούδια των Metallica είναι κατάλληλος. Γενικά όμως ούτε 3 οκτάβες δεν πιάνει με τη φωνή. Ποιός είπε ότι χρειάζεται να έχεις ιδιαίτερη φωνή για να τραγουδίσεις Metallica? Ούτε μια κορώνα έχουν ούτε τπτ το δύσκολο από τεχνικής άποψης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Κορώνες έχουν, συγκεκριμένα μου ήρθε μία στο μυαλό στο Unforgiven II (που είναι μέτριο σαν τραγούδι)
Πάντως live σκίζει. Οι οκτάβες δεν είναι πανάκεια, σε μια φωνή κοιτάς αν σε ικανοποιεί ηχητικά κυρίως. Κι εμένα μου άρεσει. Και από που κι ως που οι Metallica δεν έχουν καλά τραγούδια? (Απλά για τα τραγούδια των Metallica είναι κατάλληλος.) Ας μην τους αφορίσουμε για την παρακμή τους, υπάρχουν 4 αρχικά albums που - ειδικά το Kill 'em all- πολλές thrash μπάντες θα ήθελαν να φτάσουν. Μην τρελλαθούμε κιόλας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Καταρχάς δεν είπα πουθενά πως δεν έχουν καλά τραγούδια. Κατα δεύτερον κορώνα δεν έχει το Unforgiven II. Κατά τρίτον αν θες να κρίνεις αντικειμενικά μια φωνή που δε σου πολυαρέσει σαν χροιά κοιτάς τις δυνατότητες. Και τέλος το καλύτερο Thrash Album όλων των εποχών δεν είναι το Kill 'em All, αλλά το Reign In Blood κατά κοινή παραδοχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
αυτό εννοούσα κορω΄να τώρα αν έχεις κάποιες παραπάνω γνώσεις και θεωρείς ότι δεν είναι οκ.

Ε δεν είπα πουθενά ότι είναι το καλύτερο, εννοούσα απ τα καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nicko_McBrain :
Ρε παιδιά όσον αφορά τον Lars-σιγά τον drummer.Ας σταματήσει την κόκα και μετά βλέπουμε.
Δεν είναι θέμα κόκας. Ούτως ή άλλως δεν είναι κανας κορυφαίος drummer..!

Αρχική Δημοσίευση από YoMaNaTiOn :
ΟΡΙΣΤΕ; Το Black Album ένα από τα καλύτερα metal album? Όσα album θές σου λέω πολύ καλύτερα από αυτό. Για να είναι ένα album καλό πρέπει ΟΛΑ τα τραγούδια να είναι καλά. Όχι να έχει 1-2 hitάκια (κυρίως mainstream κίολας το συγκεκριμένο) και τα υπόλοιπα να είναι μάπα. ʼσε που και το άλλο που λες δεν πολυστέκει, γιατί από πότε η επιτυχία δείχνει την ποιότητα; Το μόνο που δείχνει είναι ότι είναι ευκολοάκουστο και trendy.
Ίσως να μην ήταν ο καλύτερος δίσκος αλλά ήταν ο δίσκος-"άνοιγμα" στο mainstream metal και στην παγκόσμια επιτυχία..

ifrit[ ]
Απλά για τα τραγούδια των Metallica είναι κατάλληλος.
Ακριβώς. Είναι η φωνή που ταιριάζει στα τραγουδια των Metallica. Και οι Dream Theater εκτέλεσαν Metallica (που είναι κοινώς παραδεκτό ότι είναι ανώτεροι τεχνικά και από άποψη μουσικών γνώσεων) αλλά η φωνή ακούγεται χάλια (παρόλο που γενικά είναι κορυφαία).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Παιδιά ο Ulrich είναι επίσης καθίκι του κερατά(napster).Το drumkit του είναι σχετικά μικρό.
Μετά τον Burton θα συμφωνήσω πως οι Metallica έχουν πέσει αισθητά.

Από φωνητικά μακράν Bruce Dickinson!Τρομερός!

Α και ο McBrain είναι πολύ ανώτερος από τον Lars
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nicko_McBrain :
Παιδιά ο Ulrich είναι επίσης καθίκι του κερατά(napster).Το drumkit του είναι σχετικά μικρό.
Μετά τον Burton θα συμφωνήσω πως οι Metallica έχουν πέσει αισθητά.

Συμφωνώ στο 'καθίκι', δε συμφωνώ στο ότι έχουν πέσει αίσθητα. ΕΧΟΥΝ ΠΕΣΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ. :)

Αρχική Δημοσίευση από Nicko_McBrain :
Από φωνητικά μακράν Bruce Dickinson!Τρομερός!

Α και ο McBrain είναι πολύ ανώτερος από τον Lars

Σε φωνητικά προτιμώ τον Ronnie James Dio γενικά (ή τον Chuck Schuldinher για brutal).

Και οι δυο κατα τη γνώμη μου δεν είναι κορυφαίοι drummer. Κορυφαίος είναι ο Richard Christy ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Κορυφαίοι είναι οι neil peart,mike portno κ.α
Ο McBrain είναι 53 χρονών και ακόμα παίζει πάρα πολύ καλά.

Στο διάστημα 83-93 ήταν χαλαρά μέσα στο top 5 των καλύτερων drummer.Έκανε απίστευτα πράγματα σε μεγάλο drumkit

και ο DIO τρομερός στα φωνητικά είναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Ο Mike Portnoy εμένα δε μου αρέσει σαν στυλ παιξίματος. Ο Neil Peart όμως... Θεός!

Πάντως τσέκαρε και την περίπτωση του Christy. Σπέρνει. Χαλαρά ο καλύτερος drummer του ακραίου ήχου ever.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από YoMaNaTiOn :
Συμφωνώ στο 'καθίκι', δε συμφωνώ στο ότι έχουν πέσει αίσθητα. ΕΧΟΥΝ ΠΕΣΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ. :)

Δισκογραφικά έτσι, γιατί συναυλιακά ποτέ δεν είχαν και τέλεια εμφάνιση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.




Και φυσικά ο κύριος με το ξεβαμένο πορτοκαλί μπλουζάκι στην signature μου.
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kaimaktsalan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kaimaktsalan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
απο τραγουδιστες MARLIN MANSON και απο συγκροτημα KISS & SKORPION
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billthevampire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο billthevampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Τραγουδιστής : Παύλος Σιδηρόπουλος Συγκροτήματα : AC/DC, Diamond Head, Saxon,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Scorpions Καΐμακτσαλαν... Το σκωτοσες....

Εγω πρεπει να αναθεωρισω λιγο γιατι εμαθα και αλους και εχω αλλαξει λιγο (αλλα οι KISS παραμενουν προτοι σε ΟΛΑ!!)

Τραγουδιστες: Βασιλη(ΠΑΝΤΑ!!!!!) Paul Stanley, Klaus Meine, Marilyn Manson
Drumers: Eric Carr (αυτο το Rockology με εχει πορωσει..),James Kottak
Κιθαριστες: Ace Frehley, Bruce Kulick, Mathias JabsRudolf Schenker, Kerry King
Μπασιστες: Pawel Maciwoda, Gene Simmons,των Fear Factory

Συγκροτιματα: KISS, Scorpions, Led Zeppelin


(Πολλα αγαπημε δεν εχω;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sunwing

Νεοφερμένος

Η sunwing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Rene Aubry....!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Θυμάμαι κάτι ομηρικούς καβγάδες με την αδερφή μου για το αν ήταν καλύτερος vocalist ο Bruce Dickinson ή ο Rob Halford :D (εγώ επέμενα σταθερά Halford :clapup:)

Αγαπημένο συγκρότημα, οι Jethro Tull.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top