Πόσο εύκολα δοκιμάζετε νέες γεύσεις;

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Πόσο εύκολα δοκιμάζετε νέες γεύσεις;
Πολύ εύκολα.
Σήμερα πχ μπέρδεψα το αλάτι με τη ζάχαρη
και δοκίμασα κάτι καινούριο :sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
εγώ δοκιμάζω πολύ εύκολα αρκεί να υπάρχουν κάποιες προϋποθέσεις

1. να μην είναι ζωντανό το φαγητό :P
2. να μην έχει γλυώδη όψη και απαίσια μυρωδιά
3. να μην γνωρίζω ότι έχει μέσα κάτι που η δική μας κουλτούρα το έχει ως μπλιαχ (μη μου πεις δλδ να δοκιμάσω σκύλο επειδή στην κίνα τους τρώνε χαλαρά :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανάη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.
Θεωρώ πως δοκιμάζω αρκετά εύκολα νέες γεύσεις...γενικά μου αρέσει να πειραματίζομαι στο φαγητό!:D
καλά εκτός βέβαια αν μου πεις τίποτα βατραχάκια, σαλιγκάρια και άλλα τέτοια αυτά δε τα βάζω με τίποτα στο στόμα μου!:P
πάντως τρελαίνομαι για μεξικάνικη κουζίνα και γενικά καυτερά φαγητά...

και συμφωνώ ότι για να δοκιμάσω ένα καινούργιο φαγητό παίζει ρόλο και η μυρωδιά του...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΥΑ!

Νεοφερμένος

Η ΕΥΑ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Designer. Έχει γράψει 119 μηνύματα.
Γενικά μπορώ να πώ οτι δοκιμάζω εύκολα διάφορα νέα πράγματα...Αν όμως αυτα τα πράγματα πρίν απο το πιάτο μ ξέρω τι σχήμα- χρώμα- υφή είχαν (πχ βατράχια- σαλιγκάρια- μερικά ψάρια) δν νομίζω να τα δοκιμάσω ποτέ... :)
Κ ΠΟΤΕ ΔΝ θα έτρωγα κάτι άψητο εεε!!!! :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,814 μηνύματα.
Στο σπίτι μου μπορεί να δοκιμάσω οτιδήποτε.

Όταν βγαίνω όμως έξω με φίλους ή γνωστούς σχεδόν πάντα επιλέγω γεύσεις που γνωρίζω ότι μου αρέσουν και σπάνια δοκιμάζω νέες γεύσεις. Όταν πεινάω και γενικά βρίσκομαι σε μία έξοδο με σκοπό να περάσω καλά δε διακινδυνεύω πχ να μην ευχαριστηθώ το φαγητό -πιθανότητα που υπάρχει - δοκιμάζοντας νέες γεύσεις.
Αυτά ξέρουμε, αυτά εμπιστευόμαστε. :)

δλδ Μπολονέζ πάντα στη La Pasteria! :clapup:

-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Δεν ξέρω για εσάς, αλλά χθες στο ιαπωνικό του δώσαμε και κατάλαβε...
Επιτέλους δοκίμασα το περιβόητο Okonomiyaki, ένα fast food των ιαπώνων, γιάμι!!!


Και άλλα περίεργα πράγματα, λατρεύω το χέλι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Οκονομιγιάκι θελω να δοκιμασω κι εγω. Ειναι σαν τηγανίτα που πρακτικά βαζεις οτι θες επανω.Αλλα αν δε το φας απο καπου τσεκαρισμενα, ή απο την πηγη, δε θα ξερεις αν ειναι σωστα ετοιμασμενο.

Γενικα δοκιμαζω ευκολα νεες γευσεις και μάλιστα ακουγοντας τα υλικά σπανια πεφτω εξω στο αν θα μου αρεσει. Θελω να εμπλουτιζω τις γευσεις, ειναι σαν καλλιεργεια γουστου/γευσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georges5773

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
πανευκολα....ειδικα αν πειναω......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Το πιο περίεργο που έχω δοκιμάσει είναι πάριζα με πραλίνα φουντουκιού. Μέτρησε! Σας προτείνω να το δοκιμάσετε και εσείς. Τώρα από εξωτικά γεύματα, έχω δοκιμάσει αρκετά από κινέζικη κουζίνα (σε εστιατόριο και τώρα τελευταία πειραματίζεται και η μητέρα μου με κινέζικες συνταγές) και θέλω μερικές προτάσεις από γιαπωνέζικη και ινδική κουζίνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mia.yo

Νεοφερμένος

Η Μία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Είμαι πολύ δύσκολη στις γεύσεις κ τρώω υπερβολικά επιλεκτικά!Οπότε κάπως δύσκολο για μένα να δοκιμάζω γεύσεις καινούργιες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Teo21

Νεοφερμένος

Ο Teo21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Για τους γευσιγνώστες η δοκιμή νέων γεύσεων είναι το ευαγγέλιο τους,δεν υπάρχει λόγος να είσαι καλοφαγάς αν δεν δοκιμάζεις νέες γεύσεις,υπάρχουν εκατομμύρια συνταγές που καθεμία έχει άλλη γεύση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

skatoula14

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,102 μηνύματα.
εγω ειμαι πολυ περιεργη με τις καινουριες γευσεις.ειδικα αν κατι δεν μου μυριζει πολυ ωραια δεν προκειται να το δοκιμασω που να με παρακαλανε...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athinouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
δοκιμάζω πολύ εύκολα νέα πράγματα αρκεί να βοηθάει η οσμή και η εμφάνιση..! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Εγώ πάντως είμαι από αυτούς που είναι διατεθειμένοι να δοκιμάσουν οτιδήποτε. Και ναι, είμαι από αυτούς που τρώω αυτά που πολλοί σιχαίνονται :P (σαλιγκάρια, εντόσθια, αμελέτητα κλπ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Εγώ αν δεν ξέρω τι είναι αυτό που τρώω, δεν το δοκιμάζω με τίποτα, όσο ωραίο κι αν φαίνεται στην όψη και στην μυρωδιά.
Είμαι λίγο δύσκολος σε θέματα διατροφής ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
δεν ειμαι καθολου ανοιχτη σε νεες γευσεις... εκτος και εαν η νεα γευση εχει σχεση με ζυμαρικα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Καθόλου εύκολα. Σε γλυκά ή ποτά ΟΚ, σχετικά εύκολα αλλά σε φαγητό πολύ σπάνια. Συνήθως αν η μυρωδιά κάποιου φαγητού μου αρέσει ίσως το δοκιμάσω, αλλιώς με τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Καθόλου εύκολα και εγώ αλλά όταν δοκιμάζω πολλές φορές αλλάζω γνώμη για το φαγητό. Παράξενος άνθρωπος, τι περιμένεις; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
πολύ εύκολα - αρκεί να είναι τσάμπα :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
πολύ εύκολα - αρκεί να είναι τσάμπα
σωστόοοςς..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top