Να λες πάντα αυτό που νιώθεις και να κάνεις πάντα αυτό που σκέφτεσαι!

sabi

Νεοφερμένος

Η sabi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Το αυριο δεν το εχει εξασφαλισει κανεις, ειτε νεος ειτε γερος, σημερα μπορει να ειναι η τελευταια φορα που βλεπεις τους ανθρωπους που αγαπας. Γι`αυτο μην περιμενεις αλλο, καν`το σημερα γιατι αν το αυριο δεν ερθει ποτε θα μετανιωσεις σιγουρα για την μερα που δεν βρηκες χρονο για ενα χαμογελο, μια αγκαλια, ενα φιλι. Κρατα αυτους που αγαπας κοντα σου, πες τους ψιθυριστα ποσο πολυ τους χρειαζεσαι, αγαπα τους και φερσου τους καλα, βρες χρονο για να τους πεις συγγνωμη. :) Δειξε στους ανθρωπους τι σημαινουν για σενα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Επιμηθέας

Δραστήριο μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 553 μηνύματα.
:) Δειξε στους ανθρωπους τι σημαινουν για σενα!
Αυτό προσπαθώ να αποφύγω γιατί είμαι καλοπροαίρετος άνθρωπος.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Χωρίς σχόλια ..............

"Αν ο Θεός ξεχνούσε για μια στιγμή ότι είμαι μια μαριονέτα φτιαγμένη από κουρέλια και μου χάριζε ένα κομμάτι ζωή, ίσως δεν θα έλεγα όλα αυτά που σκέφτομαι, αλλά σίγουρα θα σκεφτόμουν όλα αυτά που λέω εδώ. Θα έδινα αξία στα πράγματα, όχι γι' αυτό που αξίζουν, αλλά γι' αυτό που σημαίνουν. Θα κοιμόμουν λίγο, θα ονειρευόμουν πιο πολύ, γιατί για κάθε λεπτό που κλείνουμε τα μάτια, χάνουμε εξήντα δευτερόλεπτα φως. Θα συνέχιζα όταν οι άλλοι σταματούσαν, θα ξυπνούσα όταν οι άλλοι κοιμόνταν. Θα άκουγα όταν οι άλλοι μιλούσαν και πόσο θα απολάμβανα ένα ωραίο παγωτό σοκολάτα!

Αν ο Θεός μου δώριζε ένα κομμάτι ζωή, θα ντυνόμουν λιτά, θα ξάπλωνα μπρούμυτα στον ήλιο, αφήνοντας ακάλυπτο όχι μόνο το σώμα αλλά και την ψυχή μου. Θεέ μου, αν μπορούσα, θα έγραφα το μίσος μου πάνω στον πάγο και θα περίμενα να βγει ο ήλιος. Θα ζωγράφιζα μ' ένα όνειρο του Βαν Γκογκ πάνω στα άστρα ένα ποίημα του Μπενεντέτι κι ένα τραγούδι του Σερράτ θα ήταν η σερενάτα που θα χάριζα στη σελήνη. Θα πότιζα με τα δάκρια μου τα τριαντάφυλλα, για να νοιώσω τον πόνο από τ' αγκάθια τους και το κοκκινωπό φιλί των πετάλων τους... Θεέ μου, αν είχα ένα κομμάτι ζωή... Δεν θα άφηνα να περάσει ούτε μία μέρα χωρίς να πω στους ανθρώπους ότι αγαπώ, ότι τους αγαπώ. Θα έκανα κάθε άνδρα και γυναίκα να πιστέψουν ότι είναι οι αγαπητοί μου και θα ζούσα ερωτευμένος με τον έρωτα.

Στους ανθρώπους θα έδειχνα πόσο λάθος κάνουν να νομίζουν ότι παύουν να ερωτεύονται όταν γερνούν, χωρίς να καταλαβαίνουν ότι γερνούν όταν παύουν να ερωτεύονται! Στο μικρό παιδί θα έδινα φτερά, αλλά θα το άφηνα να μάθει μόνο του να πετάει. Στους γέρους θα έδειχνα ότι το θάνατο δεν τον φέρνουν τα γηρατειά αλλά η λήθη. Έμαθα τόσα πράγματα από σας, τους ανθρώπους...

Έμαθα πως όλοι θέλουν να ζήσουν στην κορυφή του βουνού, χωρίς να γνωρίζουν ότι η αληθινή ευτυχία βρίσκεται στον τρόπο που κατεβαίνεις την απόκρημνη πλαγιά. Έμαθα πως όταν το νεογέννητο σφίγγει στη μικρή παλάμη του, για πρώτη φορά, το δάχτυλο του πατέρα του, το αιχμαλωτίζει για πάντα.Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί. Είναι τόσα πολλά τα πράγματα που μπόρεσα να μάθω από σας, αλλά δεν θα χρησιμεύσουν αλήθεια πολύ, γιατί όταν θα με κρατούν κλεισμένο μέσα σ' αυτή τη βαλίτσα, δυστυχώς θα πεθαίνω.

Να λες πάντα αυτό που νιώθεις και να κάνεις πάντα αυτό που σκέφτεσαι. Αν ήξερα ότι σήμερα θα ήταν η τελευταία φορά που θα σ' έβλεπα να κοιμάσαι, θα σ' αγκάλιαζα σφιχτά και θα προσευχόμουν στον Κύριο για να μπορέσω να γίνω ο φύλακας της ψυχής σου. Αν ήξερα ότι αυτή θα ήταν η τελευταία φορά που θα σ' έβλεπα να βγαίνεις απ' την πόρτα, θα σ' αγκάλιαζα και θα σού 'δινα ένα φιλί και θα σε φώναζα ξανά για να σου δώσω κι άλλα. Αν ήξερα ότι αυτή θα ήταν η τελευταία φορά που θα άκουγα τη φωνή σου, θα ηχογραφούσα κάθε σου λέξη για να μπορώ να τις ακούω ξανά και ξανά. Αν ήξερα ότι αυτές θα ήταν οι τελευταίες στιγμές που σ' έβλεπα, θα έλεγα "σ' αγαπώ" και δεν θα υπέθετα, ανόητα, ότι το ξέρεις ήδη. Υπάρχει πάντα ένα αύριο και η ζωή μας δίνει κι άλλες ευκαιρίες για να κάνουμε τα πράγματα όπως πρέπει, αλλά σε περίπτωση που κάνω λάθος και μας μένει μόνο το σήμερα, θα ΄θελα να σου πω πόσο σ' αγαπώ κι ότι ποτέ δεν θα σε ξεχάσω.

Το αύριο δεν το έχει εξασφαλίσει κανείς, είτε νέος είτε γέρος. Σήμερα μπορεί να είναι η τελευταία φορά που βλέπεις τους ανθρώπους που αγαπάς. Γι' αυτό μην περιμένεις άλλο, κάν' το σήμερα, γιατί αν το αύριο δεν έρθει ποτέ, θα μετανιώσεις σίγουρα για τη μέρα που δεν βρήκες χρόνο για ένα χαμόγελο, μια αγκαλιά, ένα φιλί και ήσουν πολύ απασχολημένος για να κάνεις πράξη μια τελευταία τους επιθυμία. Κράτα αυτούς που αγαπάς κοντά σου, πες τους ψιθυριστά πόσο πολύ τους χρειάζεσαι, αγάπα τους και φέρσου τους καλά, βρες χρόνο για να τους πεις "συγνώμη", "συγχώρεσέ με", "σε παρακαλώ", "ευχαριστώ" κι όλα τα λόγια αγάπης που ξέρεις. Κανείς δεν θα σε θυμάται για τις κρυφές σου σκέψεις. Ζήτα απ' τον Κύριο τη δύναμη και τη σοφία για να τις εκφράσεις. Δείξε στους φίλους σου τι σημαίνουν για σένα."

Γκαμπριέλ Γκαρσία Μαρκέζ

Έχει κυκλοφορήσει μέσω e-mail άπειρες φορές διαμοιράζοντας το ξανά και ξανά σαν να μην θες να το ξεχάσεις εσύ ο αποστολέας ή ο παραλήπτης......απλά καταπληκτικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Spiridoula

Νεοφερμένος

Η Spiridoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γραμματέας. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Όντως... απλά καταπληκτικό....
Μακάρι όλοι να τα ΄βλέπαμε΄έτσι τα πράγματα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Αν ο Θεός ξεχνούσε για μια στιγμή ότι είμαι μια μαριονέτα..

...θα άπλωνε τα χέρια του για μια αγκαλιά.

Θα συνέχιζα όταν οι άλλοι σταματούσαν

Ο σταματημός είναι μια επίδειξη δύναμης στην πιο εκλεπτυσμένη εκδοχή της.
Με άλλο είδωμα, όμως.

Οπότε συνέχιζε εσύ μέχρι η μαλακία να σε σκεπάσει.

θα ξυπνούσα όταν οι άλλοι κοιμόνταν.

Κι όταν θα κοιμόταν εκείνος, άλλοι θα'ταν ξύπνιοι.
Λες και το αναπάντεχο ή το ανέλπιστο είναι συνάρτηση του πρώιμου ξυπνήματος.

Η ζωή δεν ανήκει στους αγουροξυπνημένους αλλά στους ωριμοκοιμούντες.
Χορταίνεις τη ζωή μόνο ξεκούραστα.

Άμα κοιμάσαι όρθιος από νωρίς το απόγευμα χάνεις μεγάλο κομμάτι των νυχτερινών θαυμάτων και δεν εννοώ clubbing. :D

Θα άκουγα όταν οι άλλοι μιλούσαν

Οκ δυο αυτιά μια γλώσσα, δυο πνεύμονες ένα στόμα, μια οπή πρωκτού δυο έντερα κλπ.
Καλό θεωρητικά αλλα στην πράξη μια συνεχής σιωπή είναι βουβή ηλιθιότητα.

και πόσο θα απολάμβανα ένα ωραίο παγωτό σοκολάτα!

ένα ρόκετ 4 χ 4 βανίλια ή μια βιενέττα στη τελική, for me. :redface:

Αν ο Θεός μου δώριζε ένα κομμάτι ζωή, θα ντυνόμουν λιτά

Κάτι σε μπεζάκι ή βρωμιλί. Γιατί η πολύ βρωμιά δε φιλτράρεται από ψηλά οπότε το χρώμα αποκτά συμβολισμό.

θα ξάπλωνα μπρούμυτα στον ήλιο, αφήνοντας ακάλυπτο όχι μόνο το σώμα αλλά και την ψυχή μου.

Φώτα παρακαλώ
κι άλλα φώτα…:redface::redface:

Θεέ μου, αν μπορούσα, θα έγραφα το μίσος μου πάνω στον πάγο και θα περίμενα να βγει ο ήλιος.

Αθλιότητες. :no:

Θα ζωγράφιζα μ' ένα όνειρο του Βαν Γκογκ πάνω στα άστρα ένα ποίημα του Μπενεντέτι κι ένα τραγούδι του Σερράτ θα ήταν η σερενάτα που θα χάριζα στη σελήνη.

Παρά τις αφιερώσεις σερενάτας - κουκουρούκου θα συνέχιζε να είναι ο σκουπιδότοπος του διαστήματος και δορυφόρος ενός πλανήτη αφημένος στην φθορά...

Θα πότιζα με τα δάκρια μου τα τριαντάφυλλα, για να νοιώσω τον πόνο από τ' αγκάθια τους και το κοκκινωπό φιλί των πετάλων τους...

Η 30leaves σου θα μαραινόταν πριν τελειώσουν τα δάκρυα του ενός ματιού.
Το φιλί των πετάλων γίνεται η συνέχεια των χειλιών σου όταν θα ραίνεις πάνω στην αγαπημένη αυτό το ίδιο πέταλο.
Σκόρπισμα πετάλων, συγκέντρωση αγάπης...

Θεέ μου, αν είχα ένα κομμάτι ζωή...

...δε θα΄χες ανάγκη από επουράνιες επιταγές με παραδείσια απόχρωση...

Δεν θα άφηνα να περάσει ούτε μία μέρα χωρίς να πω στους ανθρώπους ότι αγαπώ, ότι τους αγαπώ.

Μπουσκαλιακό. Αναδύεται μια Καλιφορνίλα.
Το σ'αγαπώ είχα διαβάσει από μυριάδες ποιητές και σοφούς πως είναι πολύτιμο.
Αν το λέω κάθε στιγμή της ημέρας, τότε δε διαφέρει πολύ από την ούρηση.

Στους γέρους θα έδειχνα ότι το θάνατο δεν τον φέρνουν τα γηρατειά αλλά η λήθη.

Γερνάς όταν καταλαβαίνεις ότι το σώμα σου σε εγκαταλείπει...
Ακράτεια, θολούρα, σύγχυση, νυσταγμός, νευροπίεση.
Οι Αλτσχαϊμερικοί είναι εν ζωή νεκροί; :hmm: (πολύ αντιουμανιστικό για ποιητή)

Έμαθα πως όταν το νεογέννητο σφίγγει στη μικρή παλάμη του, για πρώτη φορά, το δάχτυλο του πατέρα του, το αιχμαλωτίζει για πάντα.

- Μπαμπά δώσε 20 ευρώ.
- Οκ, και τώρα άσε μου τον ώμο. :whistle:

Να λες πάντα αυτό που νιώθεις και να κάνεις πάντα αυτό που σκέφτεσαι.

Εκτός αν είσαι πολιτικός (που δεν πρέπει να κάνεις αλλά μόνο να λες) ή πόρνη (που δε πρέπει να λες αλλα μόνο να κάνεις)...


Δεν ήξερα ότι ο Μαρκέζ είχε γράψει τέτοιες μωρολογίες.
Καλύτερα που το αναγνωστικό μου ένστικτο περιορίστηκε κυρίως σε Λόρκα και Νερούντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Επιγραμματικά αναφέρω ότι ο Γκαμπριέλ Γκαρσία Μάρκεζ, βραβευμένος με το Νόμπελ λογοτεχνίας έχει αποσυρθεί από τη δημόσια ζωή για λόγους υγείας.... μάχεται με τον καρκίνο στους λεμφαδένες.
Η αποχαιρετιστήρια επιστολή που παρουσιάστηκε πιο πάνω, εστάλη από τον συγγραφέα στους φίλους του και χάρις στο Ίντερνετ έφτασε και σε μας.
Πιστεύω ότι το να μάχεσαι για τα ιδανικά σου, κι αν ένα από αυτά είναι το να δηλώνεις ότι αγαπάς τον κόσμο και να εκφράζεις τα αισθήματα και τα συναισθήματά σου, έχει να κάνει με εσένα τον ίδιο και κανένα άλλο. Είναι προσωπική βιωματική υπόθεση και όποιος θέλει το δέχεται και όποιος δεν το θέλει ελεύθερα ας κριτικάρει......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lucky sunray

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lucky sunray αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,441 μηνύματα.
Επειδή είδα ότι δεν υπάρχει κάποιο λινκ σχετικά με την επιστολή θεώρησα ότι είναι ωραίο να ανεβάσω αυτό

και για να απαντήσω στο ερώτημα η επιστολή ισχυεί μόνο για κοντινούς σου ανθρώπους που σε ξέρουν καλά αλλιώς παρεξηγούνται τα κίνητρα απο τρίτους.
Επίσης ο κολομβιανός φιλόσοφος έχει γράψει κι αυτό που εμένα προσωπικά είναι η φιλοσοφία μου κι όσο μεγαλώνω το βλέπω και στην πράξη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 243356

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Συμφωνω !!
Το πιστευω και εγω αυτο και το εφαρμοζω σχεδον παντα στην ζωη μου και ας μην αρεσει μερικες φορες σε καποιους τριτους (αλλα και κοντινους) οτι εχω να πω



Σε αυτο οχι δεν συμφωνω !
Αμα θες να ζεις μεσα σε μια κοινωνια δεν μπορεις να κανεις οτι σου κατεβει απο το κεφαλι
Σκεψου να σκεφτεται ο καθενας να παρει ενα οπλο και να αρχιζει να σκοτωνει...
Αμα θες να ζεις με αλλους δεν υπαρχουν μονο δικαιωματα υπαρχουν και υποχρεωσεις.

Δεν ήξερα ότι ο Μαρκέζ είχε γράψει τέτοιες μωρολογίες.
+1
O Μαρκεζ φημολογητε επισης οτι ηταν μεγαλος ατομιστης
Τον ενδιαφερε το καλο του ατομου αλλα οχι του συνολου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

stelavar

Νεοφερμένος

Η stelavar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
συμφωνώ με το λεει κανείς αυτό που νιώθει,δε συμφωνώ όμως με το να κάνει αυτό που σκέφτεται.εγω δυστυχώς δεν κάνω κανένα απο τα δύο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JellyFish

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κακόβουλο Λογισμικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Όλα αυτά είναι εντελώς υποκειμενικά πράματα.... δεν μπορείς να κάνεις ΠΑΝΤΑ κάτι, για αυτό άλλωστε υπάρχει και η κριτική σκέψη. Δεν λέω καλός ο αυθορμητισμός αλλά και λίγη λογική ποτέ δεν έβλαψε κανέναν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sukerakos13

Νεοφερμένος

Ο sukerakos13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
δεν εχω ορεξη να διαβασω τι λεει ο καθενας απλα ο τιτλος ειναι πολυ σωστος υπαρχουν πολλες στιγμες που αν δεν εκανες τιποτα απο αυτα που σκεφτοσουνα ή δεν ειπες αυτο που ενιωθες ηθελες να καταστραφουν ολα γιατι απλα φοβηθηκες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Το αυριο δεν το εχει εξασφαλισει κανεις, ειτε νεος ειτε γερος, σημερα μπορει να ειναι η τελευταια φορα που βλεπεις τους ανθρωπους που αγαπας. Γι`αυτο μην περιμενεις αλλο, καν`το σημερα γιατι αν το αυριο δεν ερθει ποτε θα μετανιωσεις σιγουρα για την μερα που δεν βρηκες χρονο για ενα χαμογελο, μια αγκαλια, ενα φιλι. Κρατα αυτους που αγαπας κοντα σου, πες τους ψιθυριστα ποσο πολυ τους χρειαζεσαι, αγαπα τους και φερσου τους καλα, βρες χρονο για να τους πεις συγγνωμη. :) Δειξε στους ανθρωπους τι σημαινουν για σενα!
ποσο δικιο εχεις....το κυριοτερο στην ζωη ειναι οι ανθρωποι που αγαπας....κανεις αλλος δεν μπορει να σε βοηθησει στην ζωη στην οποια ερχεσαι και φευγεις(οσο και να ακουγεται μακαβριο)δυστυχως αυτη ειναι η αληθεια.Ζησε την καθε στιγμη σαν να ειναι η τελευταια σου και κυριως με τα ατομα που αγαπας γιατι μονο ετσι θα ειναι μοναδικη!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lovesome

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η για σήμερα Debbie ;p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Βασικά αυτό μου θυμιζει αυτο με το να ζεις σαν να ναι η τελευταία σου στιγμή,που είναι λίγο λαλακία!
ασπούμε εγώ αν ήξερα πως είχα μόνο 2 ώρες πχ θα λεγά σε αυτούς που αντιπαθώ πόσο πολύ δεν τους πάω,θα έλεγα στους αστυναμικούς πόσο χάλια κάνουν την δουλεία τους, θα έβριζα αυτούς που δεν είχα βρίσει ποτέ και το θελα,θα λεγά τα παράπονά μου παντού και θα έτρωγα μέχρι να σκάσω κυριολεχτικά,θα τα έριχνα σε αυτόν που γούσταρα αν δεν είμασταν μαζί,αλλίως θα λεγα στο αγόρι μου ότι με πλήγωσε στην σχέση μας αλλά θα έλεγα σ αυτους που αγαπάω πόσο πολύ με βοήθησαν και πόσο σημαντικοί είναι για μένα!
κάτι που δεν κάνω συχνά γιατί δεν θέλω να ξέρουν οι άλλοι πόσο στηρίζομαι πάνω τους"/!
Δηλαδή θα τα κανα όλα μπάχαλο απλά γιατί θα ήξερα πως δεν θα υπάρξουν συνέπειες...
Τώρα εννοείτε πως δεν θα το κάνω αυτό!
Είναι δύσκολο να κάνεις πράξη όλα αυτά που σκέφτεσαι γιατί υπάρχουν και όρια..
που αν τα ξεπεράσεις υπάρχουν σίγουρα συνέπειες"/
Καλό ειναι να ζεις με αυθορμητισμό αλλά πρέπει να έχεις στο πίσω μέρος του μυαλού σου να μην το παρακάνεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Καλά εσύ αν είχες 2 ώρες ζωής θα ξόδευες χρόνο για να εκφράσεις άσχημα συναισθήματα; :confused:
Εγώ το μόνο που θα ήθελα θα ήταν να ζήσω όσο πιο όμορφα όσο χρόνο μου απέμενε. Όχι να πάω να βρίσω κόσμο επειδή δεν τον συμπαθώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Προσπαθώ εδώ και καιρό να ασπστώ αυτό το τρόπο σκέψης και ζωής και να τον εφαρμόσω στη πράξη αλλά απλά δεν μπορώ, δεν μου βγαίνει. Ίσως μερικοί άνθρωποι δεν το '''εχουν'' και ούτε θα το βρουν ποτέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Οχι οχι οχι...

Καλως ή κακως(κατα την γνωμη μου κακως), ειναι αδυνατον να το κανουμε αυτο... Κι οσοι λενε πως το κανουν απλως υποκρινονται...

Γιατι πολυ απλα... Ολοι φοβομαστε τις συνεπειες... Εχουμε γαλουχησει τα αισθηματα μας ωστε να εκφραζουμε μονο τα ασφαλεστερα εξ αυτων... Απο φοβο του τι μπορει να επακολουθησει αν εκφρασουμε τα υπολοιπα... Και οσο ασχημο κι αν ειναι αυτο, ειναι η μονη μας επιλογη, εφοσον ειμαστε κοινωνικα κι οχι εγωιστικα οντα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Πάντως κάποιοι έχουμε τις δυνάμεις να λέμε αυτό που νιώθουμε και που σκεφτόμαστε. Είναι πιο ωραία η ειλικρίνεια από την δήθεν ομοιόμορφη συμπεριφορά του "ναι" σε όλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Πάντως κάποιοι έχουμε τις δυνάμεις να λέμε αυτό που νιώθουμε και που σκεφτόμαστε. Είναι πιο ωραία η ειλικρίνεια από την δήθεν ομοιόμορφη συμπεριφορά του "ναι" σε όλα.

Θες να μου πεις οτι ποτε μα ποτε δεν κρατησες κατι μεσα σου μονο και μονο για να μην πληγωσεις καποιο δικο σου ατομο ή για να μην μαλωσεις μαζι του???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top