Facebook: Τεχνικές Συμβουλές

Kwnstantina K.

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα - Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Κι εγω εχω και μπαινω καθε μερα...αλλα απο καθαρη βαρεμαρα =\. Το fb με εκανε παντως να κοψω το msn που εχω να μπω κι εγω δεν ξερω ποσο καιρο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amy_23

Νεοφερμένος

Η amy_23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
εχω δεν μου ειναι κατι ιδιαιτερο
δεν μου αρεσει να μιλαω με αλλους οταν μπαινω,μονο κτ τεστακια κανω ή παίζω ποκερ οταν βαριεμαι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
ολοι εχουν!
Εγώ δεν έχω. Μήπως πρέπει να πάω σε γιατρό?

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.

empeiros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο empeiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 271 μηνύματα.
και εγω εχω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Εγω εχω αλλα ειναι βαρετο μπαινω ετσι που και που:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
εμενα δεν μου αρεσει να μιλαω στο φβ. μπαινω μονο για τα παιχνιδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteris_92

Νεοφερμένος

Ο lefteris_92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
εγω ενα εχω να πω... η μαλλον να δειξω... .. ειναι αρκετα αστειο ομως λεει την αληθεια!! ;) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*school_brick*

Νεοφερμένος

Η *school_brick* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Κανενα τεχνολογικο επιτευγμα δεν ειναι βλαβερο αν γνωριζεις να το χειριζεσαι συνειδητα και με περισκεψη.Οποιος επιθυμει να βγαζει τα προσωπικα του στη φορα δικαιωμα του,αφου το φεισμπουκ προσφερει αυτη τη δυνατοτητα μερικοι θα την αξιοποιησουν ,μερικοι οχι.Ας μη παραβλεπουμε ομως το γεγονος οτι το φεισμπουκ ειναι ενας πολυ σημαντικος διαδικτυακος χωρος για interaction ,επικοινωνια,συζητησεις,ανταλλαγη αποψεων κλπ ειδικα μεσω διαφορων ομαδων και σελιδων.Προσωπικα το χρησιμοποιω κυριως για τον τελευταιο λογο -ακριβως οπως στα fora καλη ωρα-αλλα και για επικοινωνια με φιλους και συγγενεις που ζουν σε μακρινες πολεις ή στο εξωτερικο-η επικοινωνια ειναι πιο αμεση μεσω chat κλπ..,καμια φορα σε πολυ ακραιες περιπτωσεις μπορει να παιξω λιγο ποκερ..Αυτα σε γενικες γραμμες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Serenity Seeker

Νεοφερμένος

Ο Serenity Seeker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
ο πιο σοφός που διάβασα μέχρι τώρα ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
Κανενα τεχνολογικο επιτευγμα δεν ειναι βλαβερο αν γνωριζεις να το χειριζεσαι συνειδητα και με περισκεψη.

και στην κουζίνα αν δεν προσέχεις, μπορείς να καείς...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Serenity Seeker

Νεοφερμένος

Ο Serenity Seeker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Για αυτό ο κόσμος πάει κατα διαόλου ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
Νομίζω ότι κάθε τεχνολογικό επίτευγμα έχει δυο σκοπούς:

- να κάνει απόσβεση κατασκευής του, μέσω του καταναλωτισμού του κόσμου
- να χρησιμοποιηθεί σε ερευνητικά πλαίσια για την κοινωνική πρόοδο του ανθρώπου

ειδικά στην Ελλάδα, ενδιαφερόμαστε μόνο για το πρώτο και αυτό είναι συνάρτηση της παιδείας που έχουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Serenity Seeker

Νεοφερμένος

Ο Serenity Seeker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Η Τεχνολογία είναι κακή ! Γιατί οι άνθρωποι είναι βλάκες ! Ξυπνήστε !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lefteris278

Νεοφερμένος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
συμφωνώ με την απο πάνω..! :/:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_md

Δραστήριο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 414 μηνύματα.
Εγω ειμαι απο τους λιγους χωρις facebook
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
Η Τεχνολογία είναι κακή ! Γιατί οι άνθρωποι είναι βλάκες ! Ξυπνήστε !!!

απόλυτη αρνητική άποψη...

Ο υπολογιστής είναι κακός γιατί οι πλατιές αφελείς μάζες ανθρώπων τον χρησιμοποιούν ως παιχνίδι και εθίζονται. Δηλ., δεν έχουν κάποιο παραγωγικό έργο. Οι ερευνητές χρησιμοποιούν τον υπολογιστή σαν εργαλείο (π.χ. προσομοίωσης, πληροφοριών,..κτλ) μέχρι και για χειρισμό Ιατρικών Μηχανημάτων (π.χ. Υπολογιστικός Αξονικός Τομογράφος).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Η Τεχνολογία είναι κακή ! Γιατί οι άνθρωποι είναι βλάκες ! Ξυπνήστε !!!
Το μαχαίρι δηλαδή είναι κακό από μόνο του; Το μαχαίρι δημιουργήθηκε για ένα σκοπό, τώρα αν οι άνθρωποι το χρησιμοποιούν για φόνους δεν πρέπει να κατηγορούμε την τεχνολογία (μαχαίρι), αλλά τον άνθρωπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Έχω facebook αλλα μπορω να πω πως δεν το χρησιμοποιω καθολου.Δεν ανεβαζω τραγουδια,δεν σχολιαζω φωτογραφιες φιλων, παλιων συμμαθητων ή συμφοιτητων.Δεν εχω καν φωτογραφιες δικες μου.

Ομολογώ πως δεν έχω καταλάβει τη χρησιμότητά του. Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι προσφέρει το facebook;

Η χρησιμοτητα διαφερει απο ατομο σε ατομο.Αλλος το χρησιμοποιει για ενημερωση και αλλος για να δειχνει ποσο γαματα περναει την καθε στιγμη του.Προσωπικα, χρησιμοποιω το facebook για πληροφορηση σε θεματα που αφορουν τη σχολη μου.Ισως,να στειλω καποιο πμ σε καποιον συμφοιτητη να ρωτησω την υλη για καποιο μαθημα ή αν γνωριζει περισσοτερες πληροφοριες για καποιον καθηγητη,για την εξεταστεα υλη ή για παραδοση εργασιων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Τι να κάνεις χωρίς Facebook;
Απροσπέλαστο το Facebook επί 2,5 ώρες στις 24 Σεπτεμβρίου 2010
Διασκεδαστικές οι συνέπειες στο twitter

To δημοφιλέστερο σάιτ κοινωνικής δικτύωσης παγκοσμίως παρέμεινε απροσπέλαστο επί 2,5 ώρες για τη συντριπτική πλειονότητα των μελών του την Παρασκευή 24 Σεπτεμβρίου. Εκτός από την αδυναμία εισόδου στο facebook.com, εκατοντάδες χιλιάδες δικτυακοί τόποι που χρησιμοποιούν τα Like και Recommend της υπηρεσίας επέστρεφαν στη θέση του εικονιδίου Service Unavailable — DNS Error.

Πάντως, ξεκαρδιστικά ήταν τα σχόλια που έγιναν στο twitter:

«Εκείνη την ημέρα, η παραγωγικότητα αυξήθηκε θεαματικά και η αμερικανική οικονομία ανέκαμψε, η ΗΠΑ βγήκαν από την κρίση»,
«εννέα μήνες αργότερα γεννήθηκαν πολύ περισσότερα παιδιά», ενώ
«εξοργισμένοι χρήστες περιδιαβαίνουν τους δρόμους, κολλάνε στα μούτρα των περαστικών την φωτογραφία τους και ρωτάνε «Do you Like this? Do YOU?»,
«ο Zuckerberg ανακοινώνει από το σόου της Όπρα ότι η υπηρεσία δεν θα συνεχιστεί εκτός εάν 500.000.000 μέλη συμφωνήσουν να δουν την ταινία», ή
«ο Μαρκ ανοίγει το ολοκαίνουριο κινητό που λανσάρει το Facebook, κάνει login στη σελίδα του και, κατά λάθος, πατάει delete» ή
«twitter to facebook: ... and STAY DOWN».
Πάντως, η επίσημη εξήγηση για το γεγονός δόθηκε από την ομάδα Facebook Engineering: πρόκειται για την χειρότερη παύση λειτουργιών της υπηρεσίας εδώ και τέσσερα και πλέον χρόνια. Αποδίδεται στην υιοθέτηση μιας αυτοματοποιημένης μεθόδου για τον έλεγχο της εγκυρότητας των παραμέτρων λειτουργίας του Facebook που παραμένουν στις cache των server του, η οποία τελικά δημιούργησε περισσότερα προβλήματα από όσα έλυσε. Ένα ατέρμονο loop με αδιάλειπτα ερωτήματα στα συστήματα διαχείρισης βάσεων δεδομένων της υπηρεσίας οδήγησε την τεχνική υποστήριξη να κάνει την πολυσυζητημένη παύση. Όταν ανέκαμψαν οι βάσεις δεδομένων και δόθηκε λύση στο αρχικό πρόβλημα, σταδιακά επιτράπηκε η πρόσβαση ολοένα περισσότερων μελών στην υπηρεσία.

κλικ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top