Όταν ανακαλύπτεις ότι ο σύντροφός σου είναι bisexual

lady31ath

Νεοφερμένος

Η lady31ath αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Ειναι ενα δυσκολο θεμα.....εαν ο φιλος μου την εβρισκε με αντρες δεν θα μου αρεσε καθολου.... αυτο που θα εκανα ομολογω οτι θα τρομαζε αρκετους απο εσας εδω μεσα.....οποτε δεν θα σας το πω......
Θα τον χωριζα αυτοματα.....ενας αντρας που εχει μαθει να την βρισκει με εναν αλλο αντρα και φτιαχνεται ετσι πολυ πιθανον να το ξανακανει στο μελλον.... και που ξερω εγω πως δεν το κανει και με καποιον φιλο του που πανε μαζι για ποδοσφαιρο ενω εγω κοιμαμαι τον υπνο του δικαιου?..... ελεος .....
Το επομενο πραγμα που θα εκανα θα ηταν check up σε γυναικολογο ... τα ομοφυλοφιλικα ατομα θεωρουνται high risk ατομα για σεξουαλικα μεταδιδομενα νοσηματα.... η μονογαμια στην εποχη μας ειναι σημαντικη .....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,792 μηνύματα.
Μου κάνει εντύπωση πάντως που σε ένα forum σαν το e-steki, που η ομοφυλοφιλία σύμφωνα με τα μέχρι τώρα στατιστικά και τις συζητήσεις είναι αποδεκτή, τα μέλη δείχνουν τόση αποστροφή στα αμφισεξουαλικά άτομα (ή μάλλον στην ομοφυλοφιλική τους πλευρά). :hmm:
Το επομενο πραγμα που θα εκανα θα ηταν check up σε γυναικολογο ... τα ομοφυλοφιλικα ατομα θεωρουνται high risk ατομα για σεξουαλικα μεταδιδομενα νοσηματα.... η μονογαμια στην εποχη μας ειναι σημαντικη .....
Αυτό δεν ισχύει. Μέχρι το 1978 οι ομοφυλόφιλοι πράγματι μπορεί να ήταν high risk ομάδα αφού το προφυλακτικό ως τότε ήταν το κυριότερο μέτρο αντισύλληψης για τους ετεροφυλόφιλους και συνεπώς δεν υπήρχε λόγος να το χρησιμοποιήσουν οι ομοφυλόφιλοι (μιας που πολλά ΣΜΝ αλλά και ο HIV δεν ήταν αναγνωρισμένα και δεν υπήρχε επαρκής πληροφόρηση).
Αντιθέτως απ' ότι έχω ακούσει, η αναλογία ομοφυλόφιλων-ετεροφυλόφιλων που κολλάνε ΣΜΝ είναι μεγαλύτερη από πλευράς των str8, όχι τόσο επειδή είναι περισσότεροι από τους ομο, όσο ότι θεωρούν τον HIV και τα λοιπά ΣΜΝ "προνόμιο" των gay και το προφυλακτικό το έχουν απλά και μόνο για αντισύλληψη!

Επίσης από το βιβλίο Βιολογίας γενικής παιδείας της Γ' Λυκείου:
To AIDS μεταδίδεται κυρίως μεταξύ των ομοφυλόφιλων και των χρηστών ναρκωτικών. Αν δεν ανήκω σε αυτές τις ομάδες δεν διατρέχω κίνδυνο.
Η αντίληψη αυτή είναι επικίνδυνη για την υγεία και τη ζωή σου. Οι στατιστικές δείχνουν ότι το AIDS μεταδίδεται κυρίως με τη σεξουαλική επαφή. Ο Παγκόσμιος Οργανισμός Υγείας ισχυρίζεται ότι μετά το 2000 η πλειονότητα των ασθενών με AIDS θα προέρχεται από ετερόφυλη σεξουαλική επαφή.

-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Η μετάδοση του hiv είναι συχνή στους ομοφυλόφιλους άντρες εξαιτίας του πρωκτικού βλεννογόνου. Ο οποίος τραυματίζεται πολύ εύκολα και μπορεί να μεταδοθεί σχετικά εύκολα με πρωκτικό sex. Eπίσης μετάδοση γίνεται και με το στόμα (δεν είναι λίγες οι φορές που υπάρχει πληγή στο στόμα) και έτσι μεταδίδεται αιματογενως. Έχουν καταγραφεί και μεταδόσεις του ιού και μέσω του βλεννογόνου του ματιού με φτύσιμο (με βλέννη που έχει μικρή ποσότητα αίματος) (διότι το κάτω μέρος του ματιού έχει υψηλή αιμάτωση).


Γενικά επικίνδυνη είναι η μετάδοση μεταξύ άμεσης επαφής αίματος και βλεννογόνου. Όταν ο ιός έρθει σε επαφή με το εξωτερική επιφάνεια ή με το δέρμα εξουδετερώνεται γρήγορα.

Προσωπικά θεωρώ μεγάλο λάθος να θεωρείται η πληροφορια αν κάποιος είναι οροθετικός προσωπικό δεδομένο πράγμα που γίνεται τώρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

lady31ath

Νεοφερμένος

Η lady31ath αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Ας δοκιμασουμε να βαλουμε σε αναζητηση το εξης....people who are most likely to have aids.. Are Gay People More Likely To Get AIDS? sto google.... οι στατιστικες δειχνουν οτι οντως ειναι τα gay ατομα μπορουν να κολλησουν πιο ευκολα aids...
Νομιζω επισης πως σε ηπειρους οπως η Αφρικη υπαρχουν τα πιο πολλα κρουσματα (ακομα και σε μικρα παιδια) αλλα εκει ειναι λογω κακης ενημερωσης.... ελλειψης μετρων προστασιας...και αδιαφοριας ....
Απο εκει και περα γραφει επισης.. Half the AIDS cases in the United States may very well be gay men. However, worldwide, the vast majority of AIDS and HIV patients are straight.The reason they say that gay men are at more of a risk for AIDS and HIV is because anal sex transmits the virus more efficiently than vaginal sex. Straight couples who practice anal sex are at just as much of a risk as gay men, and HOMOPHOBES need to realize all this information and stop promoting ridiculous propaganda about how AIDS and HIV is a punishment for being gay. How stupid!
Δεν ξερω εαν οι μελετες ειναι κατασκευασμενες για θεματα κοινωνικου ρατσισμου ή προπαγανδας........παντως τα ποσοστα αυτα διαφερουν απο χωρα σε χωρα..... και ηπειρο...
Δεν γινεται να καθησω να κανω copy paste τα αρθρα... καντε μια δοκιμη μονοι σας....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ειναι ενα δυσκολο θεμα.....εαν ο φιλος μου την εβρισκε με αντρες δεν θα μου αρεσε καθολου.... αυτο που θα εκανα ομολογω οτι θα τρομαζε αρκετους απο εσας εδω μεσα.....οποτε δεν θα σας το πω......

Για δοκιμασε μας... Εχουν διαβασει πολλα τα ματια μας......

Θα τον χωριζα αυτοματα.....ενας αντρας που εχει μαθει να την βρισκει με εναν αλλο αντρα και φτιαχνεται ετσι πολυ πιθανον να το ξανακανει στο μελλον.... και που ξερω εγω πως δεν το κανει και με καποιον φιλο του που πανε μαζι για ποδοσφαιρο ενω εγω κοιμαμαι τον υπνο του δικαιου?..... ελεος .....

Επισης μπορει να σου πει οτι θα παει να δει ποδοσφαιρο με εναν φιλο του και να το κανει με μια τυπισσα κι εσυ να συνεχισεις να κοιμασαι τον υπνο του δικαιου... Δεν βλεπω πραγματικη διαφορα απ' οτι μ' εναν ετεροφυλοφιλο...

Αν και ναι... Πιστευω πως καποιον εφοσον τον ελκυουν ατομα και των 2 φυλων θα θελει επαφες και με το ενα και με το αλλο...

Το επομενο πραγμα που θα εκανα θα ηταν check up σε γυναικολογο ... τα ομοφυλοφιλικα ατομα θεωρουνται high risk ατομα για σεξουαλικα μεταδιδομενα νοσηματα.... η μονογαμια στην εποχη μας ειναι σημαντικη .....

Εδω με καλυψαν, οποτε δεν θα πω τα ιδια... Μονο πως η προκαταληψη βλαπτει... Και τυφλωνει...

Ας δοκιμασουμε να βαλουμε σε αναζητηση το εξης....people who are most likely to have aids.. Are Gay People More Likely To Get AIDS? sto google.... οι στατιστικες δειχνουν οτι οντως ειναι τα gay ατομα μπορουν να κολλησουν πιο ευκολα aids...
Νομιζω επισης πως σε ηπειρους οπως η Αφρικη υπαρχουν τα πιο πολλα κρουσματα (ακομα και σε μικρα παιδια) αλλα εκει ειναι λογω κακης ενημερωσης.... ελλειψης μετρων προστασιας...και αδιαφοριας ....
Απο εκει και περα γραφει επισης.. Half the AIDS cases in the United States may very well be gay men. However, worldwide, the vast majority of AIDS and HIV patients are straight.The reason they say that gay men are at more of a risk for AIDS and HIV is because anal sex transmits the virus more efficiently than vaginal sex. Straight couples who practice anal sex are at just as much of a risk as gay men, and HOMOPHOBES need to realize all this information and stop promoting ridiculous propaganda about how AIDS and HIV is a punishment for being gay. How stupid!
Δεν ξερω εαν οι μελετες ειναι κατασκευασμενες για θεματα κοινωνικου ρατσισμου ή προπαγανδας........παντως τα ποσοστα αυτα διαφερουν απο χωρα σε χωρα..... και ηπειρο...
Δεν γινεται να καθησω να κανω copy paste τα αρθρα... καντε μια δοκιμη μονοι σας....

Ειπες το κλειδι της υποθεσης... Διαφερουν απο χωρα σε χωρα... Λογικο... Δες ποσες διαφορετικες παραμετροι υπαρχουν απο την μια χωρα στην αλλη... Οικονομικη κατασταση, συνηθειες, μορφωση...

Επισης αν δεν θες να κανεις copy-paste μας δινεις λινκ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_farm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 293 μηνύματα.
Ειναι ενα δυσκολο θεμα.....εαν ο φιλος μου την εβρισκε με αντρες δεν θα μου αρεσε καθολου.... αυτο που θα εκανα ομολογω οτι θα τρομαζε αρκετους απο εσας εδω μεσα.....οποτε δεν θα σας το πω......
Θα τον χωριζα αυτοματα.....ενας αντρας που εχει μαθει να την βρισκει με εναν αλλο αντρα και φτιαχνεται ετσι πολυ πιθανον να το ξανακανει στο μελλον.... και που ξερω εγω πως δεν το κανει και με καποιον φιλο του που πανε μαζι για ποδοσφαιρο ενω εγω κοιμαμαι τον υπνο του δικαιου?..... ελεος .....
Το επομενο πραγμα που θα εκανα θα ηταν check up σε γυναικολογο ... τα ομοφυλοφιλικα ατομα θεωρουνται high risk ατομα για σεξουαλικα μεταδιδομενα νοσηματα.... η μονογαμια στην εποχη μας ειναι σημαντικη .....
Aν δηλαδη μαθαινες οτι παει με μια αλλη γυναικα δεν θα τρομαζες ,δεν θα χωριζες αν φτιαχνοταν με γυναικα ειναι μικροτερη η απιστια δεν θα φοβοσουν οτι θα το ξανακανει?
Θα κοιμοσουν ησυχη τα βραδια?
Δεν θα εκανες check up ? Kαι αν η αλλη γυναικα πριν τον ανδρα σου ειχε παρει την μιση Αττικοβοιωτια δεν θα ανησηχουσες μην σε κολησει κατι?Γιατι σε τρομαζει τοσο το οτι πηγε με ανδρα και παλι δεν θα σκυβεις μην μπλεχτουν τα κερατα πουθενα ? Μην το ψαχνεις πολυ ιδιο πραγμα ειναι ιδια και η περικοκλαδα που κοσμη το μετωπο ιδιος και πονος,οσο γιατι την μονογαμια ειναι επιλογη μας οχι αναγκη που πολλες φορες παει και κοντρα στην φυση μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lady31ath

Νεοφερμένος

Η lady31ath αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Δεν με ενοχλει εαν μια αλλη γυναικα μου παρει το γκομενο......συμβαινουν και στις καλυτερες των οικογενειων.... θα ζηλεψω .... θα στεναχωρεθω.....ε και θα συνεχισω τη ζωη μου..... με εναν πιο ωραιο γκομενο......
Εαν μου παρει τη σχεση μου σιγουρα θα με πειραξει πολυ περισσοτερο....... θα θελω πολυ να την ξεμαλλιασω ....αν και ειμαι πιο διακριτικη σαν ανθρωπος και δεν θα ηθελα να την δω να χαιρεται με το δικο μου πονο..... μαλλον παλι πιο καλα να το παιξω ανετη ...... λογικα μετα απο μερικους μηνες εαν δεν το ειχα ξεπερασει ισως να δοκιμαζα να την εκδικηθω διακριτικα ωστε να μην ξερει απο που της ηρθε........ αλλα και αυτο ειναι συνηθισμενο....και μου θυμιζει λιγο ταινια... χαχαχαχα
Εαν ο γκομενος μου η ο φιλος μου παει με αντρα.... και το μαθω..... θα αγορασω ενα καλο δονητη.... η ενα καλο στραπ ον και θα τον πηδηξω με τη θεληση του φυσικα.... οπως αλλωστε θα κανει και με τον αλλο αντρα......θελω να νιωσει οτι μπορει να εχει την ιδια ηδονη μαζι μου οπως ειχε και με αυτον...... ε και φυσικα μετα θα τον παρατησω......λεγοντας του οτι ειναι καλο πουτανακι ..... αλλα οχι αρκετα καλο για εμενα.......θα μου πειτε τωρα σκασιλα του μεγαλη..... αλλα τουλαχιστον θα τον εχω στειλει εγω και ειναι και αυτο μια ικανοποιηση.....εγωιστικη.....

Εγω το check up το κανω μετα απο καθε ερωτικο συντροφο ......... ειναι κατι σαν το τεστ παπ που κανεις καθε χρονο........απλα για τον εαυτο σου...... ομως αλλο να το κανεις για ενα τυπικο ελεγχο και αλλο να εχεις φοβιες οτι οντως εχεις παθει κατι..........εαν ολη σου η οικογενεια απαρτιζεται απο γιατρους πιστεψε με δεν ειναι ευχαριστο να λες στη μητερα σου οτι μπορει να εχεις κολλησει κατι.......... και αυτο ειναι μεγαλυτερη ντροπη για εμενα........και μεγαλυτερη στεναχωρια..... ασε που σιγουρα δεν θα ελεγα το παθημα μου στους γονεις μου......οτι ο γκομενος μου πηγαινε με αντρα..... το θεωρω πιο μεγαλη ξεφτιλα..... για εμενα .... καθαρα προσωπικα.....

Ειναι σεβαστο το πως αντιδρα οποιοσδηποτε σε αυτες τις καταστασεις...... εδω γινονται εγκληματα παθους για τον ερωτα και για μια θεση παρκινγκ ......παλιοτερα και εγω θα αντιδρουσα διαφορετικα ισως..... μπορει εαν αγαπουσα την σχεση μου να το δεχομουνα......και να εκανα την παπια......οπως κανουν αρκετες γυναικες με την απιστια......βεβαια τωρα θα αντιδρουσα ετσι....... αλλα με τα χρονια καταλαβαινεις οτι ειναι κριμα να στεναχωριεσαι και να πονας για ατομα που δεν αξιζουν και σε ενα δυο τρεις μηνες τεσσερις.... ακομα και χρονο δεν θα τους θυμασαι......αλλα θα εχεις βρει εναν ανθρωπο να σε εκτιμα.....
γιατι να χανεις ενεργεια....γιατι να ασχολεισαι με σκουπιδια? .........γιατι να βασανιζεσαι και να κανεις κακο στον εαυτο σου? ...... οσοι εχουν περασει απο καποιες σχεσεις το εχουν ζησει το εργο του να αναρωτιεσαι μα τι δεν πηγε καλα?.... να ελπιζεις πως ισως τα ξαναβρεις μαζι του..... ιδιως εαν εχεις χωρισει για καμια βλακεια.....να βασανιζεσαι για το τι δεν εκανες σωστα .......πολυ κουραστικο και ψυχοφθορο...... πρεπει να ειμαστε εξυπνα ατομα και να αγαπαμε πρωτα τον εαυτο μας...... και να τον συμβουλευουμε σωστα.....Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΣ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ.....ΕΓΩ ΑΠΛΑ ΓΡΑΦΩ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ...... ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ..... μου αρεσουν οι αποψεις σας.... μαθαινω και εξελισσομαι σαν ατομο......και ειλικρινα προτιμω τον αντιλογο ......και αρκετα απο τα επιχειρηματα που χρησιμοποιειτε ναι ειναι λογικα.... και αρκετα πηγαζουν μεσα απο το συναισθημα.... και ειναι ανθρωπινα.......και αυτο ειναι ακομα πιο ωραιο και ζεστο.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_farm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 293 μηνύματα.
Δεν με ενοχλει εαν μια αλλη γυναικα μου παρει το γκομενο......συμβαινουν και στις καλυτερες των οικογενειων.... θα ζηλεψω .... θα στεναχωρεθω.....ε και θα συνεχισω τη ζωη μου..... με εναν πιο ωραιο γκομενο......
Εαν μου παρει τη σχεση μου σιγουρα θα με πειραξει πολυ περισσοτερο....... θα θελω πολυ να την ξεμαλλιασω ....αν και ειμαι πιο διακριτικη σαν ανθρωπος και δεν θα ηθελα να την δω να χαιρεται με το δικο μου πονο..... μαλλον παλι πιο καλα να το παιξω ανετη ...... λογικα μετα απο μερικους μηνες εαν δεν το ειχα ξεπερασει ισως να δοκιμαζα να την εκδικηθω διακριτικα ωστε να μην ξερει απο που της ηρθε........ αλλα και αυτο ειναι συνηθισμενο....και μου θυμιζει λιγο ταινια... χαχαχαχα
Εαν ο γκομενος μου η ο φιλος μου παει με αντρα.... και το μαθω..... θα αγορασω ενα καλο δονητη.... η ενα καλο στραπ ον και θα τον πηδηξω με τη θεληση του φυσικα.... οπως αλλωστε θα κανει και με τον αλλο αντρα......θελω να νιωσει οτι μπορει να εχει την ιδια ηδονη μαζι μου οπως ειχε και με αυτον...... ε και φυσικα μετα θα τον παρατησω......λεγοντας του οτι ειναι καλο πουτανακι ..... αλλα οχι αρκετα καλο για εμενα.......θα μου πειτε τωρα σκασιλα του μεγαλη..... αλλα τουλαχιστον θα τον εχω στειλει εγω και ειναι και αυτο μια ικανοποιηση.....εγωιστικη.....

Εγω το check up το κανω μετα απο καθε ερωτικο συντροφο ......... ειναι κατι σαν το τεστ παπ που κανεις καθε χρονο........απλα για τον εαυτο σου...... ομως αλλο να το κανεις για ενα τυπικο ελεγχο και αλλο να εχεις φοβιες οτι οντως εχεις παθει κατι..........εαν ολη σου η οικογενεια απαρτιζεται απο γιατρους πιστεψε με δεν ειναι ευχαριστο να λες στη μητερα σου οτι μπορει να εχεις κολλησει κατι.......... και αυτο ειναι μεγαλυτερη ντροπη για εμενα........και μεγαλυτερη στεναχωρια..... ασε που σιγουρα δεν θα ελεγα το παθημα μου στους γονεις μου......οτι ο γκομενος μου πηγαινε με αντρα..... το θεωρω πιο μεγαλη ξεφτιλα..... για εμενα .... καθαρα προσωπικα.....

Ειναι σεβαστο το πως αντιδρα οποιοσδηποτε σε αυτες τις καταστασεις...... εδω γινονται εγκληματα παθους για τον ερωτα και για μια θεση παρκινγκ ......παλιοτερα και εγω θα αντιδρουσα διαφορετικα ισως..... μπορει εαν αγαπουσα την σχεση μου να το δεχομουνα......και να εκανα την παπια......οπως κανουν αρκετες γυναικες με την απιστια......βεβαια τωρα θα αντιδρουσα ετσι....... αλλα με τα χρονια καταλαβαινεις οτι ειναι κριμα να στεναχωριεσαι και να πονας για ατομα που δεν αξιζουν και σε ενα δυο τρεις μηνες τεσσερις.... ακομα και χρονο δεν θα τους θυμασαι......αλλα θα εχεις βρει εναν ανθρωπο να σε εκτιμα.....
γιατι να χανεις ενεργεια....γιατι να ασχολεισαι με σκουπιδια? .........γιατι να βασανιζεσαι και να κανεις κακο στον εαυτο σου? ...... οσοι εχουν περασει απο καποιες σχεσεις το εχουν ζησει το εργο του να αναρωτιεσαι μα τι δεν πηγε καλα?.... να ελπιζεις πως ισως τα ξαναβρεις μαζι του..... ιδιως εαν εχεις χωρισει για καμια βλακεια.....να βασανιζεσαι για το τι δεν εκανες σωστα .......πολυ κουραστικο και ψυχοφθορο...... πρεπει να ειμαστε εξυπνα ατομα και να αγαπαμε πρωτα τον εαυτο μας...... και να τον συμβουλευουμε σωστα.....Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΣ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ.....ΕΓΩ ΑΠΛΑ ΓΡΑΦΩ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ...... ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ..... μου αρεσουν οι αποψεις σας.... μαθαινω και εξελισσομαι σαν ατομο......και ειλικρινα προτιμω τον αντιλογο ......και αρκετα απο τα επιχειρηματα που χρησιμοποιειτε ναι ειναι λογικα.... και αρκετα πηγαζουν μεσα απο το συναισθημα.... και ειναι ανθρωπινα.......και αυτο ειναι ακομα πιο ωραιο και ζεστο.....
Τι να απαντησω σε ολο αυτο εχω μεινει αφωνη και οχι απο σεμνοτυφια η πουριτανισμο το ποστ σου με σοκαρε μονο και μονο με τον τροπο σκεψης σου ειλικρινα δεν εχω λογια :eek: και ας ελπισουμε οτι δεν ειμαι οφ τοπικ και θα το διαβασεις αυτα.........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lady31ath

Νεοφερμένος

Η lady31ath αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Δεν πειραζει... το θετικο ειναι πως αυτο το διαστημα δεν εχω γκομενο και δεν εχω ανακαλυψει οτι ειναι bisexual ....οποτε γιατι το ζαλιζουμε το θεμα ? ... η συζητηση αυτη ειναι ατοπη για εμενα ....αν και βρισκει νεους τροπους σκεψης το μυαλουδακι μου........:D:D Η ζωη ειναι ωραια και η μουσικη ακομα πιο χαλαρωτικη.....απορω γιατι μας βαζουν αυτους τους προβληματισμους........ειναι σαν κατι τεστ απροβλεπτα που μας εβαζαν στο σχολειο ...... χχαχαχαχαχα...... οπου κοιτας την ασκηση και λες.... ποτε μου το διδαξαν αυτο?......γιατι απλα ετυχε εκεινη τη μερα να εισαι απροετοιμαστος......ποποπο αραγε μας ετοιμασε καποιος για αυτην την δυσκολη και απροβλεπτη ζωη? ..... χαχαχαχα.... παω για υπνο.... εχουμε και δουλεια αυριο......μια νεα μερα γεματη εκπληξεις αρχιζει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Δεν με ενοχλει εαν μια αλλη γυναικα μου παρει το γκομενο......συμβαινουν και στις καλυτερες των οικογενειων.... θα ζηλεψω .... θα στεναχωρεθω.....ε και θα συνεχισω τη ζωη μου..... με εναν πιο ωραιο γκομενο......
Εαν μου παρει τη σχεση μου σιγουρα θα με πειραξει πολυ περισσοτερο....... θα θελω πολυ να την ξεμαλλιασω ....αν και ειμαι πιο διακριτικη σαν ανθρωπος και δεν θα ηθελα να την δω να χαιρεται με το δικο μου πονο..... μαλλον παλι πιο καλα να το παιξω ανετη ...... λογικα μετα απο μερικους μηνες εαν δεν το ειχα ξεπερασει ισως να δοκιμαζα να την εκδικηθω διακριτικα ωστε να μην ξερει απο που της ηρθε........ αλλα και αυτο ειναι συνηθισμενο....και μου θυμιζει λιγο ταινια... χαχαχαχα
Εαν ο γκομενος μου η ο φιλος μου παει με αντρα.... και το μαθω..... θα αγορασω ενα καλο δονητη.... η ενα καλο στραπ ον και θα τον πηδηξω με τη θεληση του φυσικα.... οπως αλλωστε θα κανει και με τον αλλο αντρα......θελω να νιωσει οτι μπορει να εχει την ιδια ηδονη μαζι μου οπως ειχε και με αυτον...... ε και φυσικα μετα θα τον παρατησω......λεγοντας του οτι ειναι καλο πουτανακι ..... αλλα οχι αρκετα καλο για εμενα.......θα μου πειτε τωρα σκασιλα του μεγαλη..... αλλα τουλαχιστον θα τον εχω στειλει εγω και ειναι και αυτο μια ικανοποιηση.....εγωιστικη.....

Εγω το check up το κανω μετα απο καθε ερωτικο συντροφο ......... ειναι κατι σαν το τεστ παπ που κανεις καθε χρονο........απλα για τον εαυτο σου...... ομως αλλο να το κανεις για ενα τυπικο ελεγχο και αλλο να εχεις φοβιες οτι οντως εχεις παθει κατι..........εαν ολη σου η οικογενεια απαρτιζεται απο γιατρους πιστεψε με δεν ειναι ευχαριστο να λες στη μητερα σου οτι μπορει να εχεις κολλησει κατι.......... και αυτο ειναι μεγαλυτερη ντροπη για εμενα........και μεγαλυτερη στεναχωρια..... ασε που σιγουρα δεν θα ελεγα το παθημα μου στους γονεις μου......οτι ο γκομενος μου πηγαινε με αντρα..... το θεωρω πιο μεγαλη ξεφτιλα..... για εμενα .... καθαρα προσωπικα.....

Ειναι σεβαστο το πως αντιδρα οποιοσδηποτε σε αυτες τις καταστασεις...... εδω γινονται εγκληματα παθους για τον ερωτα και για μια θεση παρκινγκ ......παλιοτερα και εγω θα αντιδρουσα διαφορετικα ισως..... μπορει εαν αγαπουσα την σχεση μου να το δεχομουνα......και να εκανα την παπια......οπως κανουν αρκετες γυναικες με την απιστια......βεβαια τωρα θα αντιδρουσα ετσι....... αλλα με τα χρονια καταλαβαινεις οτι ειναι κριμα να στεναχωριεσαι και να πονας για ατομα που δεν αξιζουν και σε ενα δυο τρεις μηνες τεσσερις.... ακομα και χρονο δεν θα τους θυμασαι......αλλα θα εχεις βρει εναν ανθρωπο να σε εκτιμα.....
γιατι να χανεις ενεργεια....γιατι να ασχολεισαι με σκουπιδια? .........γιατι να βασανιζεσαι και να κανεις κακο στον εαυτο σου? ...... οσοι εχουν περασει απο καποιες σχεσεις το εχουν ζησει το εργο του να αναρωτιεσαι μα τι δεν πηγε καλα?.... να ελπιζεις πως ισως τα ξαναβρεις μαζι του..... ιδιως εαν εχεις χωρισει για καμια βλακεια.....να βασανιζεσαι για το τι δεν εκανες σωστα .......πολυ κουραστικο και ψυχοφθορο...... πρεπει να ειμαστε εξυπνα ατομα και να αγαπαμε πρωτα τον εαυτο μας...... και να τον συμβουλευουμε σωστα.....Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΣ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ.....ΕΓΩ ΑΠΛΑ ΓΡΑΦΩ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ...... ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ..... μου αρεσουν οι αποψεις σας.... μαθαινω και εξελισσομαι σαν ατομο......και ειλικρινα προτιμω τον αντιλογο ......και αρκετα απο τα επιχειρηματα που χρησιμοποιειτε ναι ειναι λογικα.... και αρκετα πηγαζουν μεσα απο το συναισθημα.... και ειναι ανθρωπινα.......και αυτο ειναι ακομα πιο ωραιο και ζεστο.....

Ε οχι και σκουπιδια... Προφανως για να εισαι με καποιον δεν ειναι σκουπιδι... Ελεος πια...


Καλα για τα υπολοιπα δεν λεω τιποτα... Δεν εχει νοημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
θα αγορασω ενα καλο δονητη.... η ενα καλο στραπ ον


Προς το παρόν,
αγόρασε ένα συντακτικό της Ελληνικής,
για να μην βάζεις δέκα τελείες κάθε λίγο και λιγάκι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εαν ο γκομενος μου η ο φιλος μου παει με αντρα.... και το μαθω..... θα αγορασω ενα καλο δονητη.... η ενα καλο στραπ ον και θα τον πηδηξω με τη θεληση του φυσικα.... οπως αλλωστε θα κανει και με τον αλλο αντρα......θελω να νιωσει οτι μπορει να εχει την ιδια ηδονη μαζι μου οπως ειχε και με αυτον...... ε και φυσικα μετα θα τον παρατησω......λεγοντας του οτι ειναι καλο πουτανακι ..... αλλα οχι αρκετα καλο για εμενα.......θα μου πειτε τωρα σκασιλα του μεγαλη..... αλλα τουλαχιστον θα τον εχω στειλει εγω και ειναι και αυτο μια ικανοποιηση.....εγωιστικη.....
Οι ομοφυλόφιλοι (και κατά συνέπεια και οι bisexual) άντρες δεν τη βρίσκουν με το να τους μπαίνει ένα παλούκι στον πρωκτό, δεν πηγαίνουν γι'αυτό (και) με άντρες. Αυτό είναι για τους περισσότερους αναγκαίο κακό, τουλάχιστον στην αρχή. Ο ίδιος ο άντρας είναι που τους ερεθίζει, όπως και τις γυναίκες άλλωστε. Αλλιώς θα κάναμε σχέση με το δονητή μας.

μπορει εαν αγαπουσα την σχεση μου να το δεχομουνα......και να εκανα την παπια......οπως κανουν αρκετες γυναικες με την απιστια......βεβαια τωρα θα αντιδρουσα ετσι....... αλλα με τα χρονια καταλαβαινεις οτι ειναι κριμα να στεναχωριεσαι και να πονας για ατομα που δεν αξιζουν και σε ενα δυο τρεις μηνες τεσσερις.... ακομα και χρονο δεν θα τους θυμασαι......αλλα θα εχεις βρει εναν ανθρωπο να σε εκτιμα.....
γιατι να χανεις ενεργεια....γιατι να ασχολεισαι με σκουπιδια? .........γιατι να βασανιζεσαι και να κανεις κακο στον εαυτο σου?
Το θέμα δεν ρωτάει πώς θα αντιμετωπίζατε την απιστία αν ήταν με το ίδιο φύλο με αυτό του συντρόφου σας. Ρωτάει τι θα κάνατε αν ανακαλύπτατε ότι είναι bisexual, δηλαδή έχει πάει και με άτομα ίδιου φύλου παλιότερα και όχι μόνο για πειραματισμό. Δεν συνεπάγεται αυτό ότι θα υπάρξει και απιστία. Εκτός αν θεωρείς ότι γενικά οι ομοφυλόφιλοι και οι bi είναι ...σκουπίδια, οπότε εκεί παραιτούμαι, δεν πρόκειται να συννενοηθούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.



Αν είναι bisexual αλλά αρκείται στην σχέση μας
δεν θα είχα πρόβλημα.

Αν τώρα αυτό δημιουργούσε πρόβλημα στην σχέση μας
με την ανάγκη παρουσίας τρίτου δεν θα γούσταρα.



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
αν και δεν εχω κανενα προβλημα με τους gay στην περιπτωση πουτα εχα με εναν και το μαθαινα θα χωριζα επιτοπου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
αν και δεν εχω κανενα προβλημα με τους gay στην περιπτωση πουτα εχα με εναν και το μαθαινα θα χωριζα επιτοπου!!

Αν ηταν gay παντως δεν θα τα χε μαζι σου... Για bisexual μιλαμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Αν ηταν gay παντως δεν θα τα χε μαζι σου... Για bisexual μιλαμε...
ναι αλλα δεν είναι δυνατόν να είμαι μαζί με κάποιον που έστω και παλιότερα πήγαινε με άντρες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
[quote='kate! =]ναι αλλα δεν είναι δυνατόν να είμαι μαζί με κάποιον που έστω και παλιότερα πήγαινε με άντρες..[/quote]

Μα γιατι?? Κι αν στο μελλον πας εσυ με μια γυναικα??? Πως θα σου φανει αν δεν μπορεις να βρεις συντροφο μετα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Πάντως, ανεξάρτητα από στατιστικές και λοιπα, οι περισσότεροι gay φίλοι/γνωστοί μου, συχνά λόγω δυσκολίας στο να κάνουν μόνιμη σχέση, αλλά και επειδή είναι εν γένει απελευθερωμένοι σεξουαλικά, αλλάζουν πολύ συχνά σεξουαλικούς συντρόφους και βλέπουν τις ξεπέτες σαν "αναγκαίο κακό". Ομολογουμένως, με όσους έχω συζητήσει μου έχουν πει ότι χρησιμοποιούν σχεδόν πάντα προφυλάξεις, αν και έχω ακούσει αρκετές φορές και την άποψη ότι "παίζει και να κάτσει χωρίς", ή "υπάρχουν ασφαλείς και μη πρακτικές". Εμένα οπότε με προβληματίζει το συγκεκριμένο. Δηλ. θα ήθελα να ξέρω εξαρχής ότι είναι bi και να μην με έφερνε προ τετελεσμένου και βέβαια να ξέρω ότι είναι ειλικρινής μαζί μου.

Ηθικά δεν με πειράζει. Είχα φάει crush με φίλο μου bi (ο οποίος πηγαίνει κατά βάση με γυναίκες) κι ο λόγος που δεν έγινε ποτέ κάτι ιδιαίτερο είναι το ότι αποφάσισε να κάνει το "βήμα" όταν είχα μπει σε σχέση, την οποία δεν ήθελα να ρισκάρω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Πάντως, ανεξάρτητα από στατιστικές και λοιπα, οι περισσότεροι gay φίλοι/γνωστοί μου, συχνά λόγω δυσκολίας στο να κάνουν μόνιμη σχέση, αλλά και επειδή είναι εν γένει απελευθερωμένοι σεξουαλικά, αλλάζουν πολύ συχνά σεξουαλικούς συντρόφους και βλέπουν τις ξεπέτες σαν "αναγκαίο κακό".

ενδιαφερον...
και οι διαφορες μελετες αλλωστε το ιδιο δειχνουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top