Οι φράσεις που σιχαίνεστε...

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.

ria17

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
η προταση ''λες μπουρδες''!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
η προταση ''λες μπουρδες''!

Κι αμα οντως καποιος λεει μπουρδες??? Τι να του πω??? Μπραβο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aporw

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 1,053 μηνύματα.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
"δε μ'ενδιαφερει"
"δε συννενοουμαστε" (μονο οταν συνεννουνται απλά δε συμφωνουν)

"μαμά", "μαμισιο" (στην αυτοκινηση για να περιγραψουν το εργοστασιακο, δλδ οχι το αναβαθμισμενο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
εγω συχαινομαι να βαζουμε παντου πρωτο συνθετικο το γαμό-
ή να λενε συνεχεια.."γάμισε.."

ή "γαμάτο" που λενε..
καλα ,δεν ξερουν αλλες λεξεις?

βασικα ειναι η αγγλοποιηση της γλωσσας,σε αντικατασταση του fucking..κλπ..

το γνησιο πατροπαραδοτο ελληνικο συνθετικο ειναι κωλό-

γιατι να το αλλαξουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Δεν κωλο-ξερω ρε γαμωτο. Με κωλο-ενοχλει κι εμενα παντως με μερικες εκφρασεις.

πχ "τα σπαει". Το πε ενα 13χρονο καποια στιγμη, και διαδοθηκε σαν ιος γριππης σε μικρους και (δυστυχως) μεγαλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_farm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 293 μηνύματα.
Δεν κωλο-ξερω ρε γαμωτο. Με κωλο-ενοχλει κι εμενα παντως με μερικες εκφρασεις.

πχ "τα σπαει". Το πε ενα 13χρονο καποια στιγμη, και διαδοθηκε σαν ιος γριππης σε μικρους και (δυστυχως) μεγαλους.
Xα χα να εισαι καλα βρε λοριεν ελιωσα στο γελιο μου εφτιαξες το απογευμα ας το παει καποιος στις καλυτερες ατακες (δεν ξερω πως γινεται) εγραψες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
Δεν κωλο-ξερω ρε γαμωτο. Με κωλο-ενοχλει κι εμενα παντως με μερικες εκφρασεις.

πχ "τα σπαει". Το πε ενα 13χρονο καποια στιγμη, και διαδοθηκε σαν ιος γριππης σε μικρους και (δυστυχως) μεγαλους.

και εσύ πώς ξέρεις, ότι το είπε για πρώτη φορά πιτσιρικάς το τα σπάει...; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiffanykal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tiffanykal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Σιχαίνομαι όλα αυτά τα γλυκανάλατα ''αγάπη μου '' και ''καλή μου '' και ''γλυκιά μου '' που στην πραγματικότητα είναι τόοοοοσο ειρωνικά..:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
1. Μου τη σπάει απίστευτα το "κοπελιά", εγώ αν το πω θα το πω υποτιμητικά ή ως βρισιά.
πέστα πέστα..!!

ΦΥΣΙΚΑ το " δεν υπαρχει δεν μπορω υπαρχει δεν θελω" και η αλλη σπαστικη ατακα "Παει! εληξε το θεμα!! τελειωσε!"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
εγω συχαινομαι να βαζουμε παντου πρωτο συνθετικο το γαμό-
ή να λενε συνεχεια.."γάμισε.."

ή "γαμάτο" που λενε..
καλα ,δεν ξερουν αλλες λεξεις?

βασικα ειναι η αγγλοποιηση της γλωσσας,σε αντικατασταση του fucking..κλπ..

το γνησιο πατροπαραδοτο ελληνικο συνθετικο ειναι κωλό-

γιατι να το αλλαξουμε?

γιατί δεν πάει να κωλοχτυπιέσαι κάτω , η νεολαία θέλει να πάει κόντρα στην γαμοπαράδοση

Δεν κωλο-ξερω ρε γαμωτο. Με κωλο-ενοχλει κι εμενα παντως με μερικες εκφρασεις.
πχ "τα σπαει". Το πε ενα 13χρονο καποια στιγμη, και διαδοθηκε σαν ιος γριππης σε μικρους και (δυστυχως) μεγαλους.

και εσύ πώς ξέρεις, ότι το είπε για πρώτη φορά πιτσιρικάς το τα σπάει...; :hmm:

ο λόριεν το είπε στα 13 του :redface:

Σιχαίνομαι όλα αυτά τα γλυκανάλατα ''αγάπη μου '' και ''καλή μου '' και ''γλυκιά μου '' που στην πραγματικότητα είναι τόοοοοσο ειρωνικά..:mad:

η προταση ''λες μπουρδες''!

"δε μ'ενδιαφερει"

μα , καλά μου και γλυκά μου παιδιά , μήπως σιχαίνεστε πολύ συνηθισμένες και αθώες λέξεις ;
ηρεμήστε γιατί δεν την παλεύω άλλο με αυτά τα ποστ
ότι να ναι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
και εσύ πώς ξέρεις, ότι το είπε για πρώτη φορά πιτσιρικάς το τα σπάει...; :hmm:
Γιατι παρακολουθω όλα τα τηλεφωνα μεσω Echelon.

γιατί δεν πάει να κωλοχτυπιέσαι κάτω , η νεολαία θέλει να πάει κόντρα στην γαμοπαράδοση
ripoff :P

ο λόριεν το είπε στα 13 του :redface:
ψεματα. ποτε δεν ημουν 13.

μα , καλά μου και γλυκά μου παιδιά , μήπως σιχαίνεστε πολύ συνηθισμένες και αθώες λέξεις ; ηρεμήστε γιατί δεν την παλεύω άλλο με αυτά τα ποστ
ότι να ναι....
Προφανως, εχει σημασια πότε λεγονται, πως κλπ. Αλλωστε γενικως οι λεξεις δεν ειναι ένοχες.

Προσθετω αλλη μια : "γλυκά μου παιδια". Μππρρ...i got Τσοκλη-vibes :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
1. Μου τη σπάει απίστευτα το "κοπελιά", εγώ αν το πω θα το πω υποτιμητικά ή ως βρισιά.

2. - Τι θέλεις να κάνουμε/να γίνει/να πω κλπ ;;;
- Δεν ξέρω...
(Να ρωτήσουμε τη γειτόνισσα; Αποφάσισε τι θες!!!:mad:)

3. Μωρή.

θα ήθελα να δω την αντίδρασή σου, αν σε έβλεπα στο δρόμο και σε καλούσα κοπελιά....
τώρα καταλαβαίνω γιατί δε μου δίνουν σημασία, όταν καλώ μια κοπέλα κοπελιά....
τώρα που το φέρνω στο μυαλό μου, θυμίζει βλάχο που σκάει στην πόλη και ψάχνει για το δρόμο....
απλά δε θα φώναζα εεε κοπελιά..., θα έβαζα μπροστά το συγνώμη :D
πάντως θα το κόψω από εδώ και πέρα..., δε θα ήθελα να σε ρωτήσω κάτι και να μη μου δώσεις σημασία....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
1. Μου τη σπάει απίστευτα το "κοπελιά", εγώ αν το πω θα το πω υποτιμητικά ή ως βρισιά.
Το "δεσποινις"?;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr Positive

Δραστήριο μέλος

Ο Mr Positive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν ειπώθηκαν μέχρι στιγμής, εν πάση περιπτώσει όμως θα τα πω:

-Τα πάντα όλα
-Δε διαλέγουμε αυτούς που αγαπάμε
-Μού κάνει "κλικ"
-Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα (:@)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φυσικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Mε "είπε" βλάκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Δεν το σιχαίνομαι κι όλας, αλλά κάποτε είχα έναν φίλο που σε κάθε φράση του έβαζε το "να 'ούμε" (να πούμε), επίσης δεν μου αρέσει αν και έχω καιρό να το ακούσω το "λέει" σε κάθε φράση, αλλά σημασία έχει και το πως λες το κάθε τι !
Το "κοπελιά" όμως το χρησιμοποιώ κι εγώ αν θέλω να φωνάξω κάποια και δεν ξέρω πως την λένε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Και όταν θέλεις να φωνάξεις κάποια που δεν ξέρεις πως την λένε, πως θα την φωνάξεις ; :confused:

Δεσποινίς ή κυρία:pfff::P


...εσύ με το καφέ. :P

Εεε,, Κουκλί!:P

Ψιτ, γιαγιά (για να της την σπάσεις) :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top