Στημένο το σκάνδαλο Βατοπεδίου;

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.

Τι εγινε ρε παιδια?:worry::confused:

ειναι δυνατον?

μια ολοκληρη κυβερνηση επεσε βασικα λογω αυτου του σκανδαλου και τωρα λενε οτι ηταν άνθρακες?
και το λεει αυτο ενα καναλι που κραυγαζε γιαυτο τοσα χρονια ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_farm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 293 μηνύματα.

Τι εγινε ρε παιδια?:worry::confused:

ειναι δυνατον?

μια ολοκληρη κυβερνηση επεσε βασικα λογω αυτου του σκανδαλου και τωρα λενε οτι ηταν άνθρακες?
και το λεει αυτο ενα καναλι που κραυγαζε γιαυτο τοσα χρονια ?
Τι μα πω ρε γαμοτο ειναι δυνατον θα μας τρελανουν τελειως . Εχουμε περασει στην ζωνη του λυκοφωτος εντελος απλα περιμενω την στιγμη που δεν θα αντεξουμε αλλο και θα εκραγουμε ολοι μαζι ετσι φορα κατηφορα που ελεγε και η χαρουλα σε ενα τραγουδι και θεος ο ιδιος δεν μας σταματα .Γιουργια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
καλα ποσο


μας θεωρουνε?
ταιζουν σανο τοσα χρονια και εμεις το τρωμε...
τουλαχιστον διευκολυνει και το εντερο..:worry:(θα ειναι χρησιμο αυτο με τα μετρα που ερχονται..:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Κι επειδή δεν βρέθηκαν στοιχεία που να το αποδεικνύουν σημαίνει ότι δεν υπάρχει και τίποτα;... Το παράλογο θα ήταν να είχαν βρεθεί στοιχεία πάντως. Υπήρχαν αγοραπωλησίες λιμνών και μας πουλάνε παραμύθι ότι το δημόσιο δε ζημιώθηκε...


Υ.Γ.1. Δεν ήταν το ΣΚΑΪ το κανάλι που αποκάλυψε το σκάνδαλο Βατοπεδίου, αλλά ο Alpha.
Υ.Γ.2. Ο Αλαφούζος (κι ο κάθε Αλαφούζος), μέχρι πότε θα εξυπηρετεί συμφέροντα κυβερνήσεων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.

Τι εγινε ρε παιδια?:worry::confused:

ειναι δυνατον?

μια ολοκληρη κυβερνηση επεσε βασικα λογω αυτου του σκανδαλου και τωρα λενε οτι ηταν άνθρακες?
και το λεει αυτο ενα καναλι που κραυγαζε γιαυτο τοσα χρονια ?

Δεν βλέπω που είναι το παράξενο.
Στις μεθόδους που ασκούνται απο αυτούς που γνωρίζουν ή σε εμάς που δεν είμαστε σε θέση να τις κατανοήσουμε ?

Είναι ευκολότερο να κατευθύνεις τις μάζες όταν τις έχεις ποτίσει με όπιο .
Είναι ευκολότερο να κατευθύνεις τις μάζες όταν σε πιστεύουν . Ενα ψεματάκι μόνο χρειάζεται.
ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ? ΠΟΣΗ ΧΑΖΟΜΑΡΑ ΜΑΣ ΔΕΡΝΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ?

Μήπως το 1981, πρώτη τετραετία του ΠΑΣΟΚ, δεν ακούστηκαν τρεις μεγάλες ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ΑΠΑΤΕΣ ?

1. ΕΞΩ ΟΙ ΒΑΣΕΙΣ
2. ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΟΚ.
3. ΕΟΚ ΚΑΙ ΝΑΤΟ ΙΔΙΟ ΣΥΝΔΙΚΑΤΟ.

Δεν θα μου φαινόταν παράξενο ακόμα και το Πολυτεχνείο να ήταν φιάσκο ?

Αυτή η κολώνια κρατάει πολλά χρόνια τελικά.

Εχουμε μια σειρά απο γεγονότα, που αν τα συνδέσουμε θα δούμε καθαρά την καταστροφική πορεία μας ως εδώ που έχουμε φτάσει.

Το σοβαρότερο όμως κατα την γνώμη μου είναι, το αναμφισβήτητο γεγονός οτι έχουμε χάσει την δύναμη να αντιδράσουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Το σοβαρότερο όμως κατα την γνώμη μου είναι, το αναμφισβήτητο γεγονός οτι έχουμε χάσει την δύναμη να αντιδράσουμε.

ναι,,σαν να ξεφορτισε η μπαταρια μας ενα πραγμα..:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Δεν θα μου φαινόταν παράξενο ακόμα και το Πολυτεχνείο να ήταν φιάσκο ?


Φιάσκο ο θάνατος 34 ατόμων; Προσθέτοντας και τους βασανισμούς χιλιάδων άλλων, είναι σίγουρα η πιο μαύρη περίοδος της "σύγχρονης" Ελλάδας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Φιάσκο ο θάνατος 34 ατόμων; Προσθέτοντας και τους βασανισμούς χιλιάδων άλλων, είναι σίγουρα η πιο μαύρη περίοδος της "σύγχρονης" Ελλάδας...

Ως εδώ καλά πάμε, όμως εγώ ήθελα να πώ το εξής. Απο την εμπειρία που αποκτήσαμε πριν λίγα χρόνια, όταν έκαψαν την Αθήνα και την Θεσσαλονίκη οι κουκουλοφόροι, δεν μπορούμε να βγάλουμε έξω την εκδοχή της συμμετοχής ξένων στα γεγονότα τόσο των κουκουλοφόρων όσο και του πολιτεχνείου .
Η επταετία στην χώρα μας είναι μια αρκετά σκοτεινή υπόθεση και η υπόθεση του πολυτεχνείου μοιάζει με την περίπτωση των κουκουλοφόρων.
Κατα την γνώμη μου, στην περίοδο της επταετείας υπάρχει μια αφετηρία που καταδεικνύει διαδρομές και κατευθύνσεις της σύγχρονης ιστορίας μας.
Για να μπορέσουμε όμως να τις δούμε, χρειάζεται καθαρό μυαλό και μια οπτική γωνιά δίχως χρώμα.
Εξ' άλλου για να αναρωτηθούμε, αρκεί το χείλος της καταστροφής που μας έχουν φτάσει τα κόμματα της μεταπολίτευσης .

Αλλά θεωρώ αρκετά ασφαλές, το να μιλάμε απλά για την ποιο μαύρη περίοδο της σύγχρονης Ελλάδας.
Θα μπορούσαμε να ψάξουμε :
1. τους πρωταγωνιστές.
2. τους στόχους
3. να συγκρίνουμε την σημερινή κατάσταση (εγώ την χαρακτηρίζω θλιβερή πραγματικότητα).

Οταν τα πάντα έχουν διαλυθεί, όταν οι κυβερνήσεις μας κυβερνούν στηριζόμενες σε ψέματα, τότε υπάρχει μεγάλο θέμα. Δεν είναι τόσο απλό να λές οτι φταίνε αμόρφωτοι άνθρωποι που έπαιξαν τον ρόλο των βασανιστών στην επταετία.

Επίσης θα έφτανε να συγκρίνεις την δύναμη που είχε τότε η Ελλάδα και τις συνεχείς υποχωρήσεις που κάνουμε κατα την διάρκεια της μεταπολίτευσης μέχρι σήμερα και που σταματημό δεν βλέπω να έχουν.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Η συνεχεια του Σκαι στο "σκανδαλο:confused:" βατοπεδιου..



τοση δουλεια που κανανε τοσα καναλια με το βατοπεδι,,το Σκαι παει να τα τιναξει στον αερα,,τι παιζει με τους επιχειρηματιες απο πισω?:worry:
τα χαλανε στη μοιρασια?:hmm:

ωραια που ανοιξε νεο θεμα,,θα παρακολουθουμε εδω τις εξελιξεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Μένω κυριολεκτικά άφωνος από αυτά που βλέπω εδώ μέσα! Δυσκολεύομαι ειλικρινά να συγκρατήσω την οργή μου, για ένα πολιτικό σύστημα το οποίο ακολουθεί πιστά και κατά γράμμα τη ρήση του Αδόλφου Χίτλερ "Η προπαγάνδα έχει πάρει διαζύγιο από την αλήθεια και την ηθική", όπως και τη ρήση του Γιόζεφ Γκέμπελς "Δεν μ' ενδιαφέρει τόσο η προπαγάνδα, όσο η δικαιωματική διαχείριση της πραγματικότητας".

Άναυδος και παθητικός, ο Ελληνικός λαός παρακολουθεί να παίζονται παιχνίδια συνωμοσίας, ψεύδους κι απάτης μπροστά στα εμβρόντητα μάτια του. Τα "αναμφισβήτητα γεγονότα", τα οποία διαμόρφωσαν την κρίση του και τη "δημοκρατική" του επιλογή, την οποία υποτίθεται ότι έκανε ως "κυρίαρχος λαός", καταρρέουν σαν πύργος από τραπουλόχαρτα, χωρίς κανένας από εκείνους που τον κυβερνάν, τσακίζοντάς τον καθημερινά με όλο και σκληρότερα μέτρα περικοπής του εισοδήματος και των δικαιωμάτων του, να επιδείξει τη στοιχειώδη ευθιξία, ώστε να εξηγήσει έστω τα όσα συμβαίνουν.

Το κανάλι που πρωτοστάτησε στη δημιουργία της εικόνας της μέγιστης διαφθοράς, ως προς την απελθούσα κυβέρνηση, ξαφνικά μετατρέπεται σε Ιανό, τον διπρόσωπο θεό των Λατίνων, διαψεύδοντας τον εαυτό του, με άνεση ευθέως ανάλογη του θράσους του. Ένα ομιχλώδες και θεοσκότεινο σκηνικό στήνεται μπροστά μας, αμφισβητώντας κάθε έννοια ειδησεογραφίας, ενημέρωσης και πολιτικής ηθικής, δικαιώνοντας πλήρως τόσο το ρητό περί αλητών και ρουφιάνων δημοσιογράφων, όσο και το επίθετο "κλέφτες" που η λαϊκή συνείδηση έχει προσδώσει συλλήβδην στους πολιτικούς μας.

Την ίδια εποχή όπου ο αντιπρόεδρος της κυβέρνησης επιχειρεί να μεταθέσει τις τεράστιες ευθύνες του πολιτικού συστήματος της μεταπολίτευσης, στον δοκιμαζόμενο λαό, φαίνεται ότι η ίδια του η κυβέρνηση χρησιμοποίησε αισχρά ψεύδη προκειμένου να ανέβει στην εξουσία και να υπηρετήσει τα συμφέροντα ξένων οικονομικών κύκλων και γεωπολιτικών σχεδιασμών.

Δεν έχω συναντήσει ποτέ μέχρι σήμερα απεχθέστερη μορφή πολιτικής εξαπάτησης! Μετά από αυτό, θεωρώ ότι η κυβέρνηση του ΔΝΤ έχει απολέσει οριστικά και τα τελευταία ψήγματα δημοκρατικής νομιμοποίησης και ότι θα έπρεπε άμεσα να καταπέσει από την εξουσία, μαζί με τους κατοχικούς τους αφεντάδες, που προετοίμαζαν την "κρίση" και την άνοδο των ανδρεικέλων τους στην εξουσία, τα οποία θα άνοιγαν διάπλατα τις Κερκόπορτες ώστε να εισβάλλουν ως λαίλαπα στη χώρα μας.

Για έναν λαό στον οποίο είχε απομείνει έστω και μια ρανίδα δημοκρατικής ευαισθησίας, αυτός είναι κατά τη γνώμη μου ένας πολύ σημαντικότερος λόγος για να κατέβει στους δρόμους, από τα ίδια τα μέτρα. Δυστυχώς όμως κανείς δεν φαίνεται να συμμερίζεται τούτη την άποψη. Άλλωστε, ποιος στ' αλήθεια ξέρει, από την άλλη πλευρά, τι είδους συμφέροντα εξυπηρετούνται από την όψιμη φιλαλήθεια των εξωνημένων κονδυλοφόρων της σκιώδους και αδιαφανούς εξουσίας...

Τη στιγμή που τα κατοχικά στρατεύματα των Γερμανών, προέλαυναν στους δρόμους της Αθήνας, το 1941, ένας μοναχικός εκφωνητής του ραδιοφωνικού σταθμού των Αθηνών, προέβαινε σε μια δραματική έκκληση: "Έλληνες, αυτή είναι η τελευταία ελεύθερη εκπομπή που ακούτε από τον σταθμό αυτόν. Στο εξής θα μεταδίδει ψέματα και μόνο ψέματα. Έλληνες, μην τον ακούτε...". Την ίδια έκκληση έχω κι εγώ από την πλευρά μου ν' απευθύνω σε όλους μας...

ΥΓ: "Θα δεις, όλες οι αλήθειες σου ήταν ξένες"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ντροπη...
Γενικα ντροπη..
Πολυ δουλεμα πεφτει. Πολυ ψεμα και η μουφα ειναι οτι ειναι μπρος στα ματια μας
θρασος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Θέλω να ρωτήσω κάτι!

Γιατί πιστεύετε ένα τόσο φτωχό ρεπορτάζ; Το μόνο που λέει είναι ότι το σκάνδαλο είναι στημένο. ΟΥΤΕ καν κάποιο σενάριο δεν αναφέρει (ποίοι το στήσανε, γιατί το στήσανε κτλ).

Δεν ασχολούμαι καθόλου με το συγκεκριμένο θέμα, το μόνο που ξέρω είναι ότι κάποια ακίνητα του κράτους πέρασαν σε χέρια της Εκκλησίας (αλήθεια, πως είναι εφικτό να δώσω σε κάποιον ένα ακίνητο μου ΧΩΡΙΣ να μου δώσει κάτι και συγχρόνως να βγω χαμένος;). Και το μόνο που ξέρω για την θεωρία ότι είναι στημένο, είναι το videaki.

Τέτοια κενά βλέπω συνέχεια στην TV, ακόμη και σε θέματα που δεν ξέρω. Νιώθω ότι ο τρόπος που παρουσιάζουν τα νέα είναι προσβλητικός για την νοημοσύνη μου. Π.χ. στο θέμα του H1N1. Τελικά πως αποδείχτηκε ότι το θέμα δημιουργήθηκε για εμπορικά συμφέροντα; Δηλαδή ο ιός δεν υπήρχε; Μα υπήρξαν ασθενής! Αν δημιουργήθηκε στα εργαστήρια γιατί δεν τιμωρήθηκε κάνεις; Εδώ μιλάμε για δολοφονία και μάλιστα από πρόθεση.

Ειλικρινά, σας καλύπτει αυτό το επίπεδο ενημέρωσης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Εδώ έχουμε ένα φαινόμενο τεράστιας αλητείας, είτε το ρεπορτάζ αληθεύει, είτε όχι.

Εάν είναι αληθινό, ισχύουν όσα έγραψα παραπάνω, αφού η παρούσα κυβέρνηση φέρεται ν' ανέβηκε στην εξουσία με παράνομους τρόπους επηρεασμού της κοινής γνώμης.

Εάν είναι ψευδές, τότε πρόκειται για την προσπάθεια κάποιων κύκλων να καταρρίψουν μια νόμιμα εκλεγμένη κυβέρνηση, χρησιμοποιώντας ψεύδη και μάλιστα βάζοντας ως μπροστάρη τούτης της εκστρατείας κατασυκοφάντησης, το ίδιο κανάλι που πρωτοστατούσε στην "αποκάλυψη" του ας υποθέσουμε αληθινού σκανδάλου Βατοπεδίου.

Διαλέξτε και πάρτε πολιτική και δημοσιογραφική αλητεία. Απ' όποια πλευρά όμως κι αν το πιάσεις, το ζήτημα βρωμάει φριχτά και δεν μπορεί να περάσει έτσι απαρατήρητο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
...
Δεν θα μου φαινόταν παράξενο ακόμα και το Πολυτεχνείο να ήταν φιάσκο ?

...

Μου μυρίζει νοσταλγία για την επάρατη(τουλάχιστον κατ' εμε:redface:), φίλε μου Μάξιμε, ο συγκεκριμένος υπαινιγμός σου και αισθάνομαι την ανάγκη να μαρτυρήσω, ως ένας από τους δεκάδες χιλιάδες εξεγερμένους τότε νέους και ανώνυμους που συμμετείχαν στο "Πολυτεχνείο" και στη σχετική εξέγερση, ότι το "Πολυτεχνείο" υπήρξε μία ακόμη ιστορική στιγμή της καταπροδομένης κοινωνίας μας, που εξεγέρθηκε βασικά ενάντια στο πλέον απεχθές ιστορικό φιάσκο της πολιτικής της ιστορίας, την "ελληνοχριστιανική εθνικοφροσύνη" και τους τότε πάτρονές της, την... "υποδιοίκηση της νοτιοανατολικής πτέρυγας του ΝΑΤΟ". Γι' αυτό και τα δύο βασικά συνθήματά τους ήταν :
- ΚΑΤΩ Η ΧΟΥΝΤΑ και
- ΕΞΩ ΟΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ

Και υπό το πρίσμα της ως άνω "παρένθεσής" μου, λέω, ναι και το Βατοπαίδι ήταν στημένο, αλλά όχι φιάσκο.. Γιατί σε μία χώρα, που αποδεικνύεται ότι έγραψε ιστορία κοντά δύο αιώνων ως, τελικά, 'ενα "εθνικό φιάσκο", τίποτε άλλο δεν μπορεί να ονομαστεί "φιάσκο":redface:...αλλά όλα όσα σοβαρά είχαν αρνητικές επιπτώσεις για την εξέλιξη και πορεία της κοινωνίας μας, ήταν (και συνεχίζουν να είναι) στημένα...

Ντροπη...
Γενικα ντροπη..
Πολυ δουλεμα πεφτει. Πολυ ψεμα και η μουφα ειναι οτι ειναι μπρος στα ματια μας
θρασος

Δεν είμαι σίγουρος, σε ποιους στέλνεις τα.. αναθέματά σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Δεν είμαι σίγουρος, σε ποιους στέλνεις τα.. αναθέματά σου...

Και στους μεν και στους δε, στους συγκεκριμενους δημοσιογραφους και συγκεκριμενους πολιτικους που ενεπλακησαν με το θεμα:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Μου μυρίζει νοσταλγία για την επάρατη(τουλάχιστον κατ' εμε:redface:), φίλε μου Μάξιμε, ο συγκεκριμένος υπαινιγμός σου και αισθάνομαι την ανάγκη να μαρτυρήσω, ως ένας από τους δεκάδες χιλιάδες εξεγερμένους τότε νέους και ανώνυμους που συμμετείχαν στο "Πολυτεχνείο" και στη σχετική εξέγερση, ότι το "Πολυτεχνείο" υπήρξε μία ακόμη ιστορική στιγμή της καταπροδομένης κοινωνίας μας, που εξεγέρθηκε βασικά ενάντια στο πλέον απεχθές ιστορικό φιάσκο της πολιτικής της ιστορίας, την "ελληνοχριστιανική εθνικοφροσύνη" και τους τότε πάτρονές της, την... "υποδιοίκηση της νοτιοανατολικής πτέρυγας του ΝΑΤΟ". Γι' αυτό και τα δύο βασικά συνθήματά τους ήταν :
- ΚΑΤΩ Η ΧΟΥΝΤΑ και
- ΕΞΩ ΟΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ

Και υπό το πρίσμα της ως άνω "παρένθεσής" μου, λέω, ναι και το Βατοπαίδι ήταν στημένο, αλλά όχι φιάσκο.. Γιατί σε μία χώρα, που αποδεικνύεται ότι έγραψε ιστορία κοντά δύο αιώνων ως, τελικά, 'ενα "εθνικό φιάσκο", τίποτε άλλο δεν μπορεί να ονομαστεί "φιάσκο":redface:...αλλά όλα όσα σοβαρά είχαν αρνητικές επιπτώσεις για την εξέλιξη και πορεία της κοινωνίας μας, ήταν (και συνεχίζουν να είναι) στημένα...



Δεν είμαι σίγουρος, σε ποιους στέλνεις τα.. αναθέματά σου...
όμως εγώ ήθελα να πώ το εξής. Απο την εμπειρία που αποκτήσαμε πριν λίγα χρόνια, όταν έκαψαν την Αθήνα και την Θεσσαλονίκη οι κουκουλοφόροι, δεν μπορούμε να βγάλουμε έξω την εκδοχή της συμμετοχής ξένων στα γεγονότα τόσο των κουκουλοφόρων όσο και του πολιτεχνείου .
Η επταετία στην χώρα μας είναι μια αρκετά σκοτεινή υπόθεση και η υπόθεση του πολυτεχνείου μοιάζει με την περίπτωση των κουκουλοφόρων.
Κατα την γνώμη μου, στην περίοδο της επταετείας υπάρχει μια αφετηρία που καταδεικνύει διαδρομές και κατευθύνσεις της σύγχρονης ιστορίας μας.
Για να μπορέσουμε όμως να τις δούμε, χρειάζεται καθαρό μυαλό και μια οπτική γωνιά δίχως χρώμα.


Αυτά τα λικοστά έχω να γράω φίλε μου Νωέα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ενα ειναι σιγουρο... Το τελευταιο πραγμα που θα μαθουμε ποτε ειναι η αληθεια...

Οτι και να εχει γινει πλεον, μπορουμε να βγαλουμε το εξης... Κανεις δεν αξιζει τελικα και κανεναν δεν μπορουμε να εμπιστευθουμε...

Καλα για τα δε ΜΜΕ, δεν θελω να σχολιασω καν... Γιατι θα παρεκτραπω και δεν κανει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Κανεις δεν αξιζει τελικα και κανεναν δεν μπορουμε να εμπιστευθουμε...
Υπάρχει τίποτα χειρότερο για μια κοινωνία, αλλά και για κάθε μεμονωμένο άτομο; :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
δεν υπαρχει επισημη ζημια του κρατους και χρημα ...
απλο ειναι,

απλα τωρα το ξαναμασαει και το λεει το Σκαι..

μίζα ή η πραγματικη υπερτιμηση των ακινητων δεν βρεθηκε απο πολλους εκτιμητες..

απλα τωρα το σκαι για διαφορα συμφεροντα ισως το ξεθαψε και το θυμισε..
τυχαιο ειναι οτι το ειπε μλις εστειλες επιστολη ο κωστακης?

φοβουνται κατι?
δεν ξερω,,πολιτικα παιχνιδια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Επιτελους καποιος να μαζεψει ολα αυτα τα σκουπιδια δεν υπαρχει?
Να δω μεχρι ποτε αυτη η παθητικοτητα μεχρι να αρχισει ο κοσμος να τους κυνηγαει κυριολεκτικα με πετρες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top