To μπαμ....

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Σήμερα το μεσημέρι εκεί που η ζωή μου κυλούσε ήρεμα με πήρε τηλέφωνο ένα παιδί με το οποίο κάναμε πριν κάποια χρόνια πολύ παρέα αλλά χαθήκαμε... Εν μέρη φταίω εγώ γι' αυτό μιας και όταν κάποιος που τον βλέπω καθαρά φιλικά με βλέπει ερωτικά απομακρύνομαι.... Βέβαια το θέμα δεν είναι αυτό απλά σας βάζω στο κλίμα :P Λοιπόν... πρέπει να έχουμε κόψει κάπου 3-4 χρόνια...Πραγματικά δεν θυμάμαι καν πόσο καιρό πριν :worry: Αλλά σήμερα έκανε το μπαμ :/: Μου είπε ότι τόσα χρόνια περιμένε κάτι από εμένα, ότι είναι εκνευριστικό να μην μιλάμε, να μην είμαι στην ζωή του, μου ζήτησε συγνώμη που με άφησε να φύγω και δεν έκανε καμία προσπάθεια να με κρατήσει (ενώ η αλήθεια είναι ότι έχει κάνει πολλές προσπάθειες σε αντίθεση με εμένα που δεν έκανα καμία και συχνά ούτε καν έμπαινα στο κόπο να του απαντήσω :redface:) ....μου είπε τόσα πολλά γλυκά πράγματα που με έπιασαν τρελές τύψεις για την διαδικασία που εν ' αγνοία μου τον έβαλα...Και ζήτησε μια νέα αρχή... Όχι το θέμα δεν είναι τι να κάνω :P

Το θεωρώ λογικό να κάνει κάποιος ένα μπαμ, να πιάσει τον άλλον και να τα ξεράσει όλα αλλά μετά από τόσα χρόνια ποιο το νόημα; Ποια η ανάγκη; Εγώ μόνο έχω μπει στην διαδικασία να σκέφτομαι τα παραπάνω και να το θεωρώ ότι μετά από τόσο καιρό είναι ολίγον άκυρο να γίνεται ένα τέτοιο ξέσπασμα; Όχι ότι δεν έχω κάνει ποτέ μπαμ... αλλά το μπαμ το δικό μου είναι πάντα χρονολογικά κοντά με την κατάσταση που με απασχολεί :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εμ, σόρι αλλά μου έρχονται μόνο κακίες στο μυαλό.

Ρε φίλε, ωραία, είχε γίνει κάτι προ αμνημονεύτων.
Shit happens, ό,τι και να το προκάλεσε...

Ε, τι ζόρι τραβάς, μετά από 4 χρόνια, να ζητάς τα ρέστα και να μου περιγράφεις κάτι, το οποίο μόνο να ζήσει μπορεί κανείς;

Εγώ δεν το βρίσκω νορμάλ και άτομα που αντιδρούν έτσι, δε με ελκύουν καθόλου. Το αντίθετο.

Μετά από 4 χρόνια και μιλάει για "εκνευριστικό" και ότι κάτι "περίμενε";;;
Άσε μας χρυσό μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Εγώ άμα μιλήσω θα γίνω κακός. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Εγω παντος χωρις να ξερω κατι θα σκεφτομουν οτι ο τυπος εμεινε μονος ... κ ειπε ποια να παρουμε ποια να παρουμε α εχουμε κ αυτην ας δοκιμασουμε

μπορει να κανω λαθος αλλα παντα ειμαι καχυποπτη δυστηχος:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
Συμφωνώ με το γίδι, αλλά με ηπιότερο τόνο και χωρίς φωνή νούμερο 4 αν με καταλαβαίνει κανείς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Εγώ άμα μιλήσω θα γίνω κακός. :whistle:


σε συνηθησαμε γινε γινε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μα για μένα δεν είναι το θέμα ότι εμφανίστηκε μετά από τόσο.
Ας το κάνει.
Για όποιο λόγο και να το κάνει.
Γιατί έμεινε χωρίς σεξ καιρό, γιατί θέλει κάποια να ξεπεράσει κάποια άλλη, γιατί ξέμεινα από φίλους; Έστω, κι αυτά κίνητρα είναι.

Αλλά από πού κι ως πού ζητάει λογαριασμό;

Σόρι αλλά από την απομάκρυνση του ταμείου δεν αναγνωρίζεται κανένα λάθος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Σηκώνω τα χέρια ψηλά και παραδίνομαι.
Εσείς είστε πιο κακοί από μένα, τα είπατε όλα όσα ήθελα να πω,
ειδικά εσύ κρακεράκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μα δεν είναι κακία.
Κακία θα ήταν αν έλεγε η Βίκυ "α, με πήρε μετά από 4 χρόνια να πάμε για καφέ" κι εμείς πούμε "έλα, έκανε κά΄λο η παλάμη του και είπε να βρει παρέα".

Για μένα είναι η απαίτησή του και η γκρίνια, που με κάνει να τσιτώνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Νούμερο 4;
Για ξήγα το λίγο :P

Οκ απλά δεν θέλω να θεωρώ παράλογο τον εαυτό μου που βλέπει το γεγονός ολίγον χαζό και χωρίς κανένα απολύτως νόημα :whistle:

Πέρα από αυτό που είπαν οι προηγούμενοι....αλλά και πάλι είναι τόσο χαζό! :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ο,τι θυμαται χαιρεται ο καθενας.
Ενας ανθρωπος που εστω τον εχεις απορριψει αλλα υποτιθεται οτι ειναι ερωτευμενος, ακομα κι αν ξερει οτι θα φαει τα μουτρα του το παλευει, δεν σταματαει να εχει επαφη για 4 χρονια και μετα λεει τετοιες μπουρδες.
Ψιλομαλακακος μου κανει ο τυπος. (και φυσικα μη σε φερει στο φιλοτιμο γιατι βροντοφωναζει ΤΣΙΜΠΟΥΡΙ η κατασταση :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ναι, βρε Βικάκι...
Είναι απλό, αν ο άλλος σε παίρνει από τα μούτρα, πώς να χτίσεις φιλία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Δεν ξέρω ρε συ, για μένα ΟΛΑ πιθανά είναι και σπάνια θα εντυπωσιαστώ από κάτι. Οι άνθρωποι έχουν περίεργες αντιδράσεις.:confused: Ένα τέτοιο ξέσπασμα μπορεί να προέρχεται από διάφορα:
Έγινε κάτι που το συνδύασε με σένα (ή με κάποιον για να μην το προσωποποιώ αν δεν θες), κατάλαβε πως έκρυβε αισθήματα μέσα του χρόνια και θέλησε να τα εξωτερικεύεσει.
Το σκεφτόταν κατά καιρούς, το άφηνε, το ξανασκεφτόταν και είπε να κάνει μια προσπάθεια, κυρίως αν κοινωνικά δεν είναι στην καλύτερη περίοδο!
Θέλει απεγνωσμένα γκόμενα και κάνει προσπάθειες με άτομα που του άρεσαν παλιά (το αν τους άρεσε αυτός είναι άλλο!:P ).
Είναι ψυχάκι και μπορεί να το έκανε για άπειρους τρελούς λόγους.

Το να το είχε να του "τσουρουφλάει" το μυαλό για χρόνια, και να έκανε μπαμ όπως λες, νομίζω τον τοποθετεί λίγο-πολύ στην τέταρτη κατηγορία.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Ναι, βρε Βικάκι...
Είναι απλό, αν ο άλλος σε παίρνει από τα μούτρα, πώς να χτίσεις φιλία;
για κατσε,για φιλια μιλαμε η για κατι ερωτικο?;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chica_loca

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chica_loca αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
3-4 χρονια ...ναι ειναι αρκετος καιρος!

Μου θυμησες τωρα μια παρομοια περιπτωση που μου ετυχε, καποιο παιδι απο το σχολειο μου (Λυκειο), μετα απο 4 χρονια βρηκε το μσν μου και μεσω αυτου μου εξομολογηθηκε τον ερωτα του εξηγωντας μου πως τολμησε αυτο που τοσα χρονια στο σχολειο δεν ειχε τα κοτσια να κανει... Τεπσα επειδη αυτο κ εμενα μου φανηκε πολυ ακυρο, δεν ειχα και ποτε ιδιαιτερες σχεσεις μαζι του τον εκανα block delete:|.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Ναι βρε under μου ...καταλαβαίνω τα ξεσπάσματα... κι εγώ έχω κάνει στο παρελθόν αλλά δεν περίμενα και 4 χρόνια... Ούτε με άτομο που δεν είχαμε επαφή και απλά μου την βίδωσε και λέω τώρα θα τα ξεράσω όλα :| Λογικό είναι μια τέτοια συμπεριφορά όταν υπάρχουν πολύ λόγοι που σε φέρνουν στα όρια σου αλλά το βλέπω ως μπαμ π.χ. για να ξεκαθαρίσεις την κατάσταση με τον πρώην σου που δεν σε αφήνει να συνεχίσεις αλλά δεν θέλει να είστε μαζί... Εκεί καταλαβαίνω απόλυτα να πεις... Τι θα γίνει; Έλεος με αυτή την κατάσταση...

Και δεν μπορώ να δεχτώ ότι τόσα χρόνια ήταν κολλημένος μαζί μου.... Με τι; Με καταστάσεις που δεν ζήσαμε; Με όνειρα που εγώ άφησα στην μέση όταν εξαφανίστηκα; (πολύ μελό το έκανα :P)

Corpse: ότι ήταν τσιμπούρι ήταν ...γι' αυτό και από ένα σημείο και μετά εξαφανίστηκα τελείως... Μου την δίνει όταν κάποιος με πιέζει συνέχεια και ενώ του έχω πει τι θέλω και τι επιτρέπω αυτός το χαβά του :mad:

Κατσαριδάκι...από αυτά που είπε δεν κόβω να θέλει φιλία... εκτός αν το παρεξήγησα...αλλά έχει και ένα επιβαρυμένο παρελθόν :P Όπως και να' χει πραγματικά...ακόμα και να έχει χίλιες δυο καλές προθέσεις δεν ρισκάρω να ξαναρχίσω κάτι που το έκοψα και ποτέ δεν μου έλειψε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
3-4 χρονια ...ναι ειναι αρκετος καιρος!

Μου θυμησες τωρα μια παρομοια περιπτωση που μου ετυχε, καποιο παιδι απο το σχολειο μου (Λυκειο), μετα απο 4 χρονια βρηκε το μσν μου και μεσω αυτου μου εξομολογηθηκε τον ερωτα του εξηγωντας μου πως τολμησε αυτο που τοσα χρονια στο σχολειο δεν ειχε τα κοτσια να κανει... Τεπσα επειδη αυτο κ εμενα μου φανηκε πολυ ακυρο, δεν ειχα και ποτε ιδιαιτερες σχεσεις μαζι του τον εκανα block delete:|.

Μου δίνεις ελπίδες ότι δεν είμαι η μόνη που ζει κωμικοτραγικές καταστάσεις :P

Ναι, βρε Βικάκι...
Είναι απλό, αν ο άλλος σε παίρνει από τα μούτρα, πώς να χτίσεις φιλία;
Μα δεν είναι απολύτως εκνευριστικό :mad:...εκείνη την στιγμή με έβαλε στην διαδικασία να απολογηθώ για κάτι που έγινε κάπως-κάπου - κάποτε... φαντάσου και να ήταν πρώην μου τι θα μου έσερνε :worry: 'Ασε που με πέτυχε στην κυριολεξία στον ύπνο...λες και ήξερε τι ώρα έπρεπε να πάρει :P

Βασικά κολλήματα ετών απλά δεν τα καταλαβαίνω και ούτε μπορώ να τα εξηγήσω ούτε συναισθηματικά ούτε λογικά :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
ρε παιδια δεν είναι κακό που την πηρε ένα τηλ.
και το σκέφτομαι πολύ συχνά να παρω τον πρώην μου, κυρίως την ημέρα των γενεθλίων μου, δλδ χθες, μιας και έχει εκείνος γιορτή. αλλά λέω"μετά από 2 χρόνια θα τον πάρεις τηλ, απλά για να μάθεις αν ζει ή αν πεθαίνει?"(είχε προβλήματα)ΟΧΙ. Απλα ελπίζω να είναι ευτυχισμένος και αν τον πετύχω καμιά μερα στον δρόμο, τότε ναι θα τον χαιρετήσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chica_loca

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chica_loca αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Μου δίνεις ελπίδες ότι δεν είμαι η μόνη που ζει κωμικοτραγικές καταστάσεις :P

...Ρε συ πραγματικα ΕΛΕΟΣ :hehe::rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
ρε παιδια δεν είναι κακό που την πηρε ένα τηλ.

βρε ζανίν μου δεν είναι το θέμα ότι με πήρε τηλ... Ούτε θα με χαλούσε ή θα με έβαζε σε σκέψεις αν πήρε να δει αν πέθανα ή όχι και πως είμαι...
Αλλά όταν με το ναι (δεν είχα πλέον το κινητό του περασμένο στο δικό μου) μου λέει είμαι ο τάδε και αν δεν μιλήσω τώρα δεν θα το κάνω ποτέ... Και είναι εκνευριστικό που χαθήκαμε...που εγώ νοιάζομαι αλλά εσύ είσαι εξαφανισμένη...που δεν βλεπόμαστε (την στιγμή που δεν ήξερε καν ότι πλέον δεν ζω Βόλο :worry: οπότε άντε να βρεθούμε :P)....ε...αυτό είναι νορμάλ; :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top