• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Χημική δίαιτα

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
τι ειναι ακριβως η χημικη διαιτα? ισχυει οντως οτι αν κανεις εστω και μια μκρη παρασπονδια χαλαει ολη η διαιτα και παιρνεις κιλα αντι να χασεις? η τελικα ολοι ειμαστε ανθρωποι και δικαιουμαστε να κανουμε που και που παρασπονδιες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εγώ χωρίς παρασπονδίες δε ζω. Κανείς δεν τρώει πια τόοοοσο "σωστά" και μαθηματικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
οι απαντήσεις είναι σε όλα σου τα ερωτήματα θετικές.
Ναι αν χαλάσεις έστω και λίγο την χημική δίαιτα, δεν χάνεις.
Και φυσικά είμαστε άνθρωποι και δικαιούμαστε μικρές αμαρτίες - παρασπονδίες.

όμως δεν είναι αυτός ο λόγος που αυτές οι δίαιτες δεν ενδείκνυνται....
Αυτές οι δίαιτες είναι αρκετά βλαβερές μιας που δεν έχουν μέσα όλα όσα χρειάζεται στην πραγματικότητα ο οργανισμός για τη σωστή λειτουργία του.
Όταν δλδ σε βάζει να τρως μονοφαγία επί τρεις μέρες ρύζι και μετά άλλες τρεις μέρες σκέτη μπριζόλα και στο τέλος της διατροφής σου σκάει μια τούρτα... ε καταλαβαίνει και ο ποιο αδαής ότι αυτό δεν είναι σωστή διατροφή.
Τα αποτελέσματα μιας τέτοιας δίαιτας είναι συνήθως πολύ προσωρινά κι όχι μόνιμα.

Μια σωστή δίαιτα είναι αυτή η οποία είναι ισορροπημένη σε όλα της και έχει μέσα ΑΠ ΌΛΑ! Ακόμα και το γλυκάκι σου μια στα τόσα γιατί όπως είπαμε... είμαστε άνθρωποι ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Δεν ξέρω να σου πω για τη Χημική Δίαιτα, πάντως σίγουρα όλοι έχουμε δικαίωμα στην παρασπονδία! Άντε τώρα..! :mad:

Υπογραφή: Η αρκούδα του forum σας! :D

Με εμένα πάντως αυτή η δίαιτα, αν όντως δεν συγχωρεί το παραμικρό, δεν θα είχε καμία πιθανότητα επιτυχίας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Εγω αυτο που ξερω... γιατι εχω κανει κ εγω...ειναι οτι αναλογος την διαιτα που κανεις υπαρχουν καποιοι κανονες...
Για παραδειγμα η διαιτα που εκανα εγω μπορουσες να φας οτι θες εκτος απο 'ασπρους' υδατανθρακες δηλ. κρεας οσο η παλαμη σου κ οσα λαχανικα θες αλλα οχι πατατες ρυζι η μακαρονια..
Αν ετρωγες κρεας με την καμια δεν θα επρεπε να τρως τα παραπανω,
τωρα αν ετρωγες κατι που δεν ειχε κρεας θα μπορουσες να φας αλλα μονο μαυρο σιταρι...
το αποτελεσμα εχασα 7 κιλα κ μετα που την σταματησα πηρα 10 γιατι στον οργανισμο μου ειχαν λειψει οι θδατανθρακες κ τα κρατουσε αντι να τα αποβαλει...
υπαρχουν βεβαια κ αλλες διαιετες αυτη ειναι μια απο αυτες αλλα δεν στης συνηστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ακριβώς, εγώ όταν είχα κάνει δίαιτα έτρωγα απ' όλα.
και σοκολάτα, όταν περίμενα περίοδο, και μακαρονάδες...
Και είχα γίνει κορμάρα!!

(πουτ...α διπλωματική, τα ξαναπήρα όλα μετά... αλλά όχι λόγω της δίαιτας)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
Δεν ξέρω να σου πω για τη Χημική Δίαιτα, πάντως σίγουρα όλοι έχουμε δικαίωμα στην παρασπονδία! Άντε τώρα..! :mad:

Υπογραφή: Η αρκούδα του forum σας! :D

Με εμένα πάντως αυτή η δίαιτα, αν όντως δεν συγχωρεί το παραμικρό, δεν θα είχε καμία πιθανότητα επιτυχίας...
καλέ τι αρκούδα και κουραφέξαλα?! εγώ μιά χαρά αδύνατη σε θυμάμαι από το μιτινγκ του ιανουαρίου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Είμαι η Isiliel είμαι 65 κιλά και είμαι καλά! :P

Θέλω να πάω τουλάχιστον 53-54. Παραπάνω δεν είμαι καλή... :(
Από τότε που με είχες δει εσύ πήρα, γιατί έκοψα και το τσιγάρο στο μεταξύ και έπιασα τη μάσα!...

Τώρα έκοψα και τσιγάρο και μάσα...και είδωμεν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Καλέ αλλοίμονο, όλοι παίρνουν όταν πρωτοκόβουν το τσιγάρο και μετά επανέρχονται!! :)

Άρα να ξανααυτοειπωθείς αρκούδα μόνο αν δεν έχεις κάνει αποτρίχως, αλλιώς δε το δεχόμεθα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
ΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧ!!! Κάνω και διαιτούλα και αποτρίχωση...Αποτριχωμένη Αρκούδα...χάλια! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Βρε παιδί μου, αν είναι να 'σαι αρκούδα, κάντο σωστά... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
-Σήμερα δεν έχω φάει τίποτα. Με ένα φρούτο είμαι όλη μέρα.
-Τι φρούτο;
-Καρπούζι.




:D:D:D:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Χημικη διαιτα καντε μονο για 1-2 εβδομαδες, αν δεν ειστε εγκυος/θηλαζετε/ασθενης/γυμναζεστε εντατικα.

Και μονο για να σας βοηθησει να ξεκολλησετε απο καποια κιλα, και μετα να ακολουθησετε μια πιο καλη διαιτα.

Το προβλημα με πολλες διαιτες (οχι μονο χημικες) ειναι οτι ειναι αποτομες , με παρα πολυ λιγες θερμιδες, με αποτελεσμα να τα ξαναπαιρνει ο κοσμος τα κιλα μετα. Το ξερουν αυτο ολοι, και τα ινστιτουτα αδυνατισματος και ενδοκρινολογοι κλπ. Αλλα απο τη μια ο πελατης/ασθενης, βαζει τρελους στοχους (να χασω 5-10 κιλα σε 1 μηνα), και απο την αλλη, τις εταιριες και τους (εμπορους) ιατρους δε τους χαλαει και να τα ξαναπαρετε τα κιλα. Ισα ισα τους συμφερει.

Η καλυτερη διαιτα, ειναι η αργη διαιτα , που απορρεει απο αλλαγη συνηθειων και τροπου ζωης. (πολλα γευματα, με φνιθουσα περιεκτικοτητα σε ενεργεια απο πρωι προς βραδυ, ασκηση, και αποφυγη κακων φαγητων).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
-Σήμερα δεν έχω φάει τίποτα. Με ένα φρούτο είμαι όλη μέρα.
-Τι φρούτο;
-Καρπούζι.
διαιτα κανεις κ εσυ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
διαιτα κανεις κ εσυ?

Μας δουλεύει :P
Και στο θέμα μας...η σωστή δίαιτα είναι η ισορροπημένη... η χημική αν και δείχνει αμέσως αποτελέσματα δεν έχουν διάρκεια... Τα παίρνεις αμέσως μετά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Χημική δίαιτα είχα κάνει απόπειρες να κάνω στην εφηβεία. Δεν άντεχα πάνω από 2-3 μέρες. Να με περιορίζουν ΤΟΣΟ στεγνά στο φαγητό δεν μπορώ να το αντέξω. Και είναι και όλο κρέας ψητό και δεν είμαι πολύ του κρέατος. Ούτε το θεωρώ και υγιεινό. Αλλά μήπως φημίζονται αυτές οι δίαιτες για το πόσο υγιεινές είναι;:whistle: Οπότε ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. Βέβαια αν κάποιος έχει πολύ κακή ψυχολογία εξαιτίας του βάρους του, πιθανώς να τον βοηθήσει μια τέτοια δίαιτα για καμιά εβδομάδα ώστε να χάσει πολύ και μετά να ξεκινήσει μια πιο ισορροπημένη. Εγώ ευχαριστώ, δεν θα πάρω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
Καλημερα παιδια, εγω παντως η διαιτα που κανω ειναι χημικη αυστηρη στην αρχη αλλα τωρα γινεται πιο ισορροποημενη θα φαω και τηγανητα σιγα σιγα και τυρι και σε λιγο καιρο και ζυμαρικα. δε λεω ηταν δυσκολα στην αρχη αλλα ολα ειναι θεμα θελησης και μυαλου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
βρε παιδια να σας ρωτησω κατι.... με εχει πιασει αγχος γιατι σκεφτομαι οτι με τη χημικη διαιτα που κανω (που τωρα εχει εμπλουτιστει βεβαια και με αλλα φαγητα, μελιτζανες παπουτσακια, καλαμαρακια, σπανακορυζο κλπ) μηπως τα παρω διπλα!!!!!!!!!!! φανταστειτε να χασω 12 κιλα και να παρω 24???? βεβαια αυτη μου ειπε οτι θα με βαλει στη συντηρηση μετα για να κρατησω τα κιλα δε θα με αφησει ετσι ελευθερη να τρωω οτι θελω! τι λετε εσεις? μηπως αγχωνομαι τσαμπα? μιλαγα με μια συναδελφο πριν λιγο και μου ελεγε οτι αυτη τα εχασε με χημικη διαιτα και τα ξαναπηρε διπλα!!! μηπως δεν πρεπει να επηρεαζομαι απο τους αλλους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
βρε καλό μου.... με παπουτσάκια και σπανακόρυζο και άλλα φαγητά, δεν είναι πλέον χημική η δίαιτα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Πυρηνικη ειναι ! :P

Οσο λιγοτερες θερμιδες παιρνεις , οσο πιο γρηγορα τα χασεις, τοσο πιο πιθανο να ξαναπαρεις μερος, ολα , ή παραπανω απο αυτα που εχασες. Η συμβουλη μου, αλλαξε συνηθειες και θα φυγουν μονα τους, σιγα αλλα σταθερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top