Φτιάχνω το σπίτι μου, από τα θεμέλια μέχρι την κουζίνα!

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Οχι όχι δεν το φτιάχνω εγώ το σπίτι, άλλα εσείς:)

Επιδή είδα ότι κάποιοι ένδειαφέροντε για πράγματα που αφορούν κατασκευές κόστοι και γενικά ότι αφορά ένα σπίτι ότι και να είναι, εδώ θα μπορείτε να ρωτήσετε ότι θέλετε απο το πρώτο μπετό μέχρι και το ρολόι της κουζίνας ή ακόμα και τα έπιπλά, όλοι πιστέυω ότι έχουμε πείρα σε κάτι, άς την μοιραστούμε λοιπόν με αυτούς που ένδειαφέροντε:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Μπράβο ρε Μάνια είσαι και ο πρώτος μάστορας
Αν θέλουν οι μοδεράτορες να μεταφέρουν και τα σχετικά πόστ από την κουβεντούλα χωρίς θέμα.

Που είσαι Κουε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
θα τα μεταφέρω το απόγευμα... τώρα είμαι δουλειά :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Οκ συνεχίζουμε εδώ,
Πες μου δηλαδή έτσι χοντρικά χωρίς να υπολογίσεις τις ηλεκτρικές συσκεύες γιατί υπάρχουν ήδη.
Το κόστος υπολογίζεται σύμφωνα με το τρέχον μέτρο; Δηλαδή αν έχω μια κουζίνα 4χ3 ;
Και ένα μπάνιο 2χ3;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ένα copy απ την κουβεντούλα
===============

μιλάμε για την επίπλωση ε?
εξαρτάται την φίρμα που θα βάλεις, τα τρέχοντα μέτρα της κουζίνας, την ποιότητα του υλικού και πολλά πολλά άλλα...
υπάρχουν κουζίνες που κάνουν 10 χιλιάρικα κι άλλες που κάνουν 20 :worry:
Υπολόγισε πάντως ότι δεν την γλιτώνεις με κάτω από 150? το τρέχον μέτρο (άλλο το πάνω το κρεμαστό κι άλλο το κάτω μέρος) κι επίσης υπολόγισε και κανα 4500 για καλές εντοιχιζόμενες ηλεκτρικές συσκευές... :/:

το μπάνιο... κι εκεί υπάρχει πολύ μεγάλη ποικιλία....
υπάρχει πλακάκι με 100? το τετραγωνικό κι υπάρχει και πλακάκι με 15?
Ειδη υγιεινής κλπ... υπάρχουν ακριβά, υπάρχουν και πανάκριβα :/:
Πάντως.... αν έχεις την οικονομική άνεση, βάλε καλής ποιότητας λεκάνες κλπ γιατί αυτά μένουν μαζί με το σπίτι για πολλλαααααααααα χρόνια....
Δεν τα αλλάζεις κάθε 10ετία...
Το ίδιο και τα ντουλάπια της κουζίνας... το πιο πιθανό είναι ότι θα τα κάνεις για ΠΑΝΤΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Ναι το διάβασα αυτό, αλλά θα ήθελα κάτι πιο συγκεκριμένο.
Ασε, θα επανέλθω το απόγευμα αν θυμηθώ να πάρω το σχέδιο από τον μηχανικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
6 μέτρα κουζίνα (κρεμαστό και κάτω μέρος) + ένα έξτρα ντουλάπι*, υλικό επεξεργασμένο PVC (κάπως έτσι λέγεται, σε απόχρωση ξύλου), με πάγκο κόριαν κόστισαν στη veneta cusine (έχει και στη πάτρα), 7000 ευρώ (4.500 τα ντουλάπια+2.500 ο πάγκος).
Απόλυτα ευχαριστημένη, οι άνθρωποι είναι επαγγελματίες.

*τρέχων μέτρο μετράμε.
Επίσης, μη τρελαθείς στους μηχανισμούς: είναι ωραίοι, χαλάνε εύκολα δε. βάλε όσα περισσότερα ντουλάπια μπορείς και μια τροφοθήκη. εκμεταλλεύσου το χώρο κάτω από τον νεροχύτη όσο γίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
6 μέτρα εννοείς δηλαδή ένα σχέδιο σαν Γ ή σαν Π να υποθέσω έτσι;
Δεν ακούγεται άσχημα......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Γ είναι η κουζίνα μου. και είναι πολύ γλυκιά:D


ααα, το κόριαν κοστίζει ε! αλλά είναι αθάνατο, και θα είσαι τόσο μα τόσο ευτυχισμένος που θα το καθαρίζεις σε 2 δευτερόλεπτα και δεν θα πιάνει πουθενά ακαθαρσία γιατί πολύ απλά δεν έχει συνδέσεις:D
(βάλε τον νεροχύτη από το ίδιο υλικό, να είναι ενιαίος).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Ηδη έχω εντυπωσιαστεί από αυτό το υλικό, ακούγεται πολυ ενδιαφέρον.
Από μπάνια; Εχεις καμια ιδέα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Πειρατή ιδέα , θα εκθέσεις τα σχέδια και θα σου βγάλω το κόστος για το τελείωμα η κουέ την κουζίνα η ντού το μπάνιο και οι υπόλοιποι θα σου το διακοσμήσουμε:hehe::hehe::hehe:

Απο 1000 ευρώ στον καθένα για τις μελέτες παρακαλώ:devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Αμα σας κάνω ντου εγώ να δείτε τι θα πάθετε που θέλετε και χιλιάρικο.
Διακοσμήτρια έχω ήδη, μια πολύ καλή φίλη που το έχει αναλάβει από πριν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Αμα σας κάνω ντου εγώ να δείτε τι θα πάθετε που θέλετε και χιλιάρικο.
Διακοσμήτρια έχω ήδη, μια πολύ καλή φίλη που το έχει αναλάβει από πριν.

Τσιγκούνι:bleh: :bleh: :bleh: :bleh: :hehe: :hehe: :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Μην το λες αυτό, θα πληρωθεί αδρά και με το παραπάνω...
Ηδη έχει πάρει κάποιες προκαταβολές......
:D:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
το μπάνιο είναι απλό βρε. διαλέγεις πλακάκι, είδη υγιεινής και έπιπλο μπάνιου και τέρμα:D
ρίξε μια ματιά ΣΕΥΔΑΠ (σύλλογος υδραυλικών), έχει πλακάκια φίλκεραμ τζόνσον γρανιτένια και είδη υγιεινής σε πάρα μα πάρα πάρα πολύ καλές τιμές. εμένα μου πήγαν 3000 ευρώ, όμως περιλαμβάνει και 100 τετραγωνικά πλακάκι σπιτιού, για το υπόλοιπο σπίτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Με 3000 έφτιαξες μπάνιο και πλακάκι δαπέδου;
Πάρα πολύ καλή τιμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Μην το λές αυτό ντού, υπάρχουν ιδικοι τρόποι για να το φτιάξει το μπάνιο διακοσμήτρια και να το κάνει να φένετε ποιο λαμπερό, ποιο μεγάλο, ποιο ευρίχωρο, το μπάνιο για μένα είναι μεγάλη υπόθεση:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Εμένα το μπάνιο δεν με ενδιαφέρει τόσο.
Με ενδιαφέρει ο κυρίως χώρος καθιστικό - σαλόνι που θα είναι όλο πέτρα, και η κουζίνα επειδή ασχολούμαι πολύ με αυτήν και φαίνεται από το καθιστικό .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Με 3000 έφτιαξες μπάνιο και πλακάκι δαπέδου;
Πάρα πολύ καλή τιμή.

τα υλικά ε? γιατί ο πλακάς πληρώθηκε χώρια:D

μανίτσα, δεν αντιλέγω. όταν όμως έχεις ένα μικρό μπάνιο, δεν υπάρχει μυστικό στη διακόσμηση που να μη το ξέρεις ήδη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
τα υλικά ε? γιατί ο πλακάς πληρώθηκε χώρια:D

μανίτσα, δεν αντιλέγω. όταν όμως έχεις ένα μικρό μπάνιο, δεν υπάρχει μυστικό στη διακόσμηση που να μη το ξέρεις ήδη.


Το σπίτι του είναι 120 τετραγωνικά μέτρα και έχει μικρό μπάνιο; αυτό λέω, απλά το μπάνιο όπως λέει δεν τον ενδειάφέρει οπώτε ....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top