Πώς σκέφτονται οι άντρες;

fnou

Νεοφερμένος

Η fnou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Αυτη ειναι μια ερωτηση που απασχολει πολλες κοπελες στην ηλικια μου τουλαχιστον...
καποιες φορες μου ειναι αδυνατον να εξηγησω καποιες συμπεριφορες των αγοριων η σκεψεις!
ελπιζω να μην το εχω μονο εγω αυτο,γιατι αλλιως θα υπαρχει προβλημα...:whistle:
εσεις κοριτσια εχετε καταλαβει πως λειτουργουν τα αγορια???
και σεις αγορια απο την πλευρα σας μπορειτε να μας διαφωτησετε λιγο επι του θεματος???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Madrugada*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 808 μηνύματα.
Συνήθως προτιμούν τη γυναίκα γατούλα οπότε.. μάλλον είσαι σε καλό δρόμο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr Positive

Δραστήριο μέλος

Ο Mr Positive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Δε σκέφτονται. Παράτα τα. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,873 μηνύματα.
Αυτη ειναι μια ερωτηση που απασχολει πολλες κοπελες στην ηλικια μου τουλαχιστον...
καποιες φορες μου ειναι αδυνατον να εξηγησω καποιες συμπεριφορες των αγοριων η σκεψεις!
ελπιζω να μην το εχω μονο εγω αυτο,γιατι αλλιως θα υπαρχει προβλημα...:whistle:
εσεις κοριτσια εχετε καταλαβει πως λειτουργουν τα αγορια???
και σεις αγορια απο την πλευρα σας μπορειτε να μας διαφωτησετε λιγο επι του θεματος???

Θα είμαι κυνικός και παραδόξως σύντομος. Το όλο clue είναι στη λέξη "αγόρια". Εφόσον έφτασες στο σημείο να μην αντέχεις πλέον τα αγόρια, γιατί δεν μεταπηδάς στο πιό ώριμο στάδιο των ανδρών; Αν φυσικά το επιτρέπει η ηλικία σου και η θέλησή σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fnou

Νεοφερμένος

Η fnou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
γιατι οι αντρες σκεφτονται καπως διαφορετικα???
εχω εναν φιλο που ειναι 32 ετων και σκεφτεται πιο ανωριμα απο τα 20 χρονα...
οποτε αυτο καταλαβαινεις,οτι δεν ειναι ειναι ο κανονας
;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,873 μηνύματα.
γιατι οι αντρες σκεφτονται καπως διαφορετικα???
εχω εναν φιλο που ειναι 32 ετων και σκεφτεται πιο ανωριμα απο τα 20 χρονα...
οποτε αυτο καταλαβαινεις,οτι δεν ειναι ειναι ο κανονας
;)

Δε θα διαφωνήσω. Εγώ όμως μιλάω για άντρες στο μυαλό. Η ταυτότητα τι να πεί; Ένα χαρτί είναι και μόνο ψέμματα λέει, από τη στιγμή που ο άλλος είναι βλαμμένος (ή και βλαμμένη αν μιλάμε για γυναίκα)

Τι να το κάνουμε αν είναι 19,29,39 και σκέφτεται για 9... Αγγίζεις το ενδότερο νοητικό μου είναι, ναι;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fnou

Νεοφερμένος

Η fnou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
ναι αμε,καταλαβα τι λες:)
το θεμα ειναι να βρεις καποιον ωριμο,που οχι μονο να φαινεται αλλα και να ειναι...
στην αρχη ολα τα αγορια η αντρες,δεν ξερω πως το κανουν αυτο, νομιζεις οτι ειναι πολυ ενταξει,στην πορεια ομως................
:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
εχω εναν φιλο που ειναι 32 ετων και σκεφτεται πιο ανωριμα απο τα 20 χρονα...


Και εγώ το ίδιο! Συνεχώς προσπαθώ να τον μαζέψω
και να τον σοβαρέψω, γιατί
μου χαλάει το ίματζ του πιο ανώριμου της παρέας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fnou

Νεοφερμένος

Η fnou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
χεχε...δειξε μου τον φιλο σου να σου πω ποιος εισαι???
πρεπει να κανεις κατι να τον σοβαρεψεις,οντως:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,873 μηνύματα.
ναι αμε,καταλαβα τι λες:)
το θεμα ειναι να βρεις καποιον ωριμο,που οχι μονο να φαινεται αλλα και να ειναι...
στην αρχη ολα τα αγορια η αντρες,δεν ξερω πως το κανουν αυτο, νομιζεις οτι ειναι πολυ ενταξει,στην πορεια ομως................
:/:

Όταν γίνεις άντρας στην επόμενη ζωή σου και βρεις μια γυναίκα που μετά από μήνες απίστευτης καλοσύνης και μάλιστα την ημέρα των γενεθλίων σου, σου ζήτησε δανεικά κι όταν δεν τα πήρε σε κεράτωσε, έλα βρες με και πες μου ύστερα για άντρες και γυναίκες και γενικεύσεις τούμπανα...

Σε κάθε φύλο υπάρχουν καθάρματα γλυκό μου κορίτσι.

ΥΓ: Για την κοπέλα του παραδείγματος εύχομαι να είναι ευτυχισμένη όπου και να ναι πλέον, απλά της εύχομαι να μην έχει δεκάρα στην τσέπη της. Αυτό θα την τσούξει περισσότερο!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.

1ον.Ο ανδρας εχει δυο μυαλα. Το ενα ειναι στο κεφαλι...
Συναισθηματικα ωριμος ειναι ο ανδρας που σκεφτεται περισσοτερο (απολυτα δεν γινεται) με το πρωτο μυαλο.
2ον. Οι ανδρες εχουμε κι εμεις διαφορους χαρακτηρες. Γι αυτο οτι ειπωθει απο εδω και περα ειναι μια γενικευση.
3ον. Να ανοιγεσαι και σου ανοιγονται, ειναι μια λυση για να μην εχεις πολλες εκπληξεις στο μελλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fnou

Νεοφερμένος

Η fnou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
μα δεν το βλεπω το θεμα ρατσιστικα:redface:
δεν ειπα οτι εμεις οι γυναικες ειμαστε οι τελειες και συμπεριφερομαστε αψογα...η οτι καποιες δεν παιζουν θεατρο!
ειναι απλα καποιες αποριες που εχω για τις σχεσεις κοριτσιων-αγοριων και καποια θεματα που εγω δεν μπορω να καταλαβω...ισως φταιω κ γω,δεν ξερω!
γι'αυτο θελω να παρω καποιες αποψεις και απο αλλους ανθρωπους γιατι οσο να'ναι αλλο α σε συμβουλευουν οι γονεις σου,αλλο οι φιλοι σου και αλλο εντελως ξενα ατομα...πιστευω πως το βλεπουν πιο ξεκαθαρα αυτοι που δεν εχουν καμια σχεση με σενα...
οσο για το γεγονος που ανεφερες,οντως αυτο της αξιζει:mad:
καθολου σωστο εκ μερους της!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fnou

Νεοφερμένος

Η fnou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
1ον.Ο ανδρας εχει δυο μυαλα. Το ενα ειναι στο κεφαλι...
Συναισθηματικα ωριμος ειναι ο ανδρας που σκεφτεται περισσοτερο (απολυτα δεν γινεται) με το πρωτο μυαλο.
2ον. Οι ανδρες εχουμε κι εμεις διαφορους χαρακτηρες. Γι αυτο οτι ειπωθει απο εδω και περα ειναι μια γενικευση.
3ον. Να ανοιγεσαι και σου ανοιγονται, ειναι μια λυση για να μην εχεις πολλες εκπληξεις στο μελλον.



το 2ο μυαλο καταλαβα ποιο ειναι,δεν χρειαζεται να το πουμε!:whistle:
ενα αλλο ερωτημα ειναι το εξης..
γιατι οι αντρες δεν ανοιγονται και μολις πας να τους μιλησεις η θα πεινασουν,η θα εχουν να δουν καποιο ματσ η δεν ξερω και γω τι???
δεν σας αρεσουν καθολου οι κουβεντες απ'οτι εχω καταλαβει!
βεβαια ισχυει αυτο που λες..ο καθενας εχει τον χαρακτηρα του,δεν ειναι ολοι το ιδιο!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,873 μηνύματα.
μα δεν το βλεπω το θεμα ρατσιστικα:redface:
δεν ειπα οτι εμεις οι γυναικες ειμαστε οι τελειες και συμπεριφερομαστε αψογα...η οτι καποιες δεν παιζουν θεατρο!
ειναι απλα καποιες αποριες που εχω για τις σχεσεις κοριτσιων-αγοριων και καποια θεματα που εγω δεν μπορω να καταλαβω...ισως φταιω κ γω,δεν ξερω!
γι'αυτο θελω να παρω καποιες αποψεις και απο αλλους ανθρωπους γιατι οσο να'ναι αλλο α σε συμβουλευουν οι γονεις σου,αλλο οι φιλοι σου και αλλο εντελως ξενα ατομα...πιστευω πως το βλεπουν πιο ξεκαθαρα αυτοι που δεν εχουν καμια σχεση με σενα...
οσο για το γεγονος που ανεφερες,οντως αυτο της αξιζει:mad:
καθολου σωστο εκ μερους της!

Αυτό που ήθελα να σου δείξω με το παράδειγμά μου είναι ότι παντού υπάρχει η πιθανότητα να καείς. Αυτό δε σημαίνει όμως ότι πρέπει να πάψεις να τολμάς στον έρωτα επειδή φοβάσαι το κάψιμο, αλλά ούτε και να συνεχίσεις να ανοίγεσαι σαν κόκκινο πανί απέναντι στον ταύρο.

Αυτό που θα σε συμβούλευα να κάνεις είναι να βρεις τις αξίες σου. Πράγματα, σκέψεις, ηθικές, πιστεύω, αισθήματα κλπ. για τα οποία θα διατηρείς μια αδιαπραγμάτευτη στάση. Θα είσαι δεκτική μεν σε άλλα θέματα πιό απλά, θα είσαι ανοιχτή σε προτάσεις, θα είσαι διαλλακτική και θα μπορείς να αλλάζεις γνώμη με τον καιρό, αλλά πάντα να έχεις κάποιες αξίες που δε θα πρέπει να στις καταπατά κανείς. Πχ. Σεξ από την πρώτη μέρα ή κέρασμα στο πρώτο ραντεβού, υποταγή στα θέλω του αγοριού για να μη τον χάσεις ή οτιδήποτε. Αυτά που λέω είναι απλά παραδείγματα και όχι συμβουλή. Εσύ θα καθορίσεις τι είναι αδιαπραγμάτευτη αξία για σένα. Κάτι που όσο και να σε πιέσει ή να προσπαθήσει να σε κοροϊδέψει ο άλλος, εσύ θα το έχεις κάνει κτήμα σου και θα το πρεσβεύεις, και δεν θα το παραδίδεις μόνο και μόνο για να κερδίσεις την ευνοια κάποιου.

Το παν ίσως δεν είναι να καταλάβεις τα αγόρια. Το παν είναι μάλλον να καταλάβεις πρώτα τι θες εσύ, και ύστερα να το περάσεις και στους γύρω σου ότι αν δεν σεβαστούν αυτό που είσαι, απλά δεν θα σε έχουν. Δεν κατάλαβα γιατί πρέπει να ψάχνεις τα γούστα του κάθε περίεργου. Η συμφωνείτε σε κάτι ή δε συμφωνείτε και πας γι άλλα. Οι συμβιβασμοί, τα ψαξίματα και οι φιλοσοφίες, μάλλον πολλή κούραση για το τίποτα είναι.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fnou

Νεοφερμένος

Η fnou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
απο τα λογια σου συμπερενω πως εχεις πολυ ορθη αποψη επι του θεματος!
συμφωνω στα περισσοτερα απ'οσα γραφεις,αλλα ισως να μην τα εχω κανει στην πραξη...
πιστευω πως σε μια σχεση πρεπει να κανεις και συβιβασμους,αλλα να βλεπεις και οτι ο αλλος το βλεπει αυτο!
εαν εσυ κανεις τις προσπαθειες και δεν βλεπεις οτι υπαρχει η αναγνωριση,τι κανεις?
θα μου πεις φευγεις...
αλλα αν δεν θελεις να φυγεις γιατι τον αγαπας?
και ελπιζεις πως με μια συζητηση θα καταλαβει καποια πραγματα και θα καλυτερεψει σχεση?
δεν ειμαι κοπελα που με την πρωτη δυσκολια φευγω...το παλευω οσο μπορω και θελω,αλλα απαιτω και απο την αλλη πλευρα,αν τα συναισθηματα ειναι τα ιδια ,την ιδια προσπαθεια και θεληση για κατι καλυτερο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
μαλιστα........
2η φορα σε μολις μια ημερα που συμφωνω με τον βαλντερ...
μηπως να αρχισω να ανησυχω για μενα??? :hmm::hmm:

στο προκειμμενο τωρα...
σ'αρεσει ο χ... αλλα συμπεριφερεται καπως..
και αυτο το καπως ειναι διαφορετικο απο αυτο που θα περιμενες...
γιατι αν ηταν βεβαια το ιδιο και τ'αυτο, δεν θα υπηρχε τωρα θεμα προς συζητηση...
αυτος ο χ ομως, εχεις συλλογιστει οτι μπορει να σκεφτεται ακριβως τα ιδια και για σενα?
οτι δηλαδη δεν κανεις αυτο που θα αναμενοτον βαση του δικου του χαρακτηρα παντα..
αρα και για εκεινον εισαι εσυ η "καπως"...
εν ολιγοις...
καταληγουμε στις αποψεις του βαλντερ..
νιωσε εσυ καλα με τον εαυτο σου και εξωτερικευσε αυτο που εισαι και νιωθεις...
μην το πολυψαχνεις...
στο τελος θα χασεις την ουσια ;);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
δεν μπορώ να καταλάβω την ερώτησή σου.Ο κάθε άνθρωπος σκέφτεται με το δικό του τρόπο ανεξάρτητα απο το φύλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Aν και το τοπικ ξεκινησε λιγο αόριστα, δλδ δεν εχουμε καποιες ερωτησεις-αποριες πανω σε συγκεκριμενα θεματα, τωρα καπως το εκανες πιο συγκεκριμενο, αναφεροντας οτι δε μιλαμε πολυ εμεις τα αγορακια. Κι αυτο σχετικό ειναι, άλλοι μιλανε άλλοι οχι. Γενικως μιλαμε λιγοτερο, αλλά εσενα σε ενδιαφερει το γιατι δε μιλαει καποιος. Ειτε θελει αλλη προσεγγιση, ειτε απογφευγει κατι.

εαν εσυ κανεις τις προσπαθειες και δεν βλεπεις οτι υπαρχει η αναγνωριση,τι κανεις? θα μου πεις φευγεις... αλλα αν δεν θελεις να φυγεις γιατι τον αγαπας?
και ελπιζεις πως με μια συζητηση θα καταλαβει καποια πραγματα και θα καλυτερεψει σχεση?
δεν ειμαι κοπελα που με την πρωτη δυσκολια φευγω...το παλευω οσο μπορω και θελω,αλλα απαιτω και απο την αλλη πλευρα,αν τα συναισθηματα ειναι τα ιδια ,την ιδια προσπαθεια και θεληση για κατι καλυτερο!
Προσπαθεις, ανιχνευεις αν οντως αισθανεται τα ιδια. Θα φανει και με τον καιρο. Οτι και να λεει καποιος ειναι λογια της στιγμης. Τελικά η συνολικη του σταση, το πως φερεται και τι αποφασεις παιρνει, θα σου δειξει το πως νιωθει. Αρα, αν εσυ σιγουρα αγαπας και ο αλλος οχι, ειτε θα το συνειδητοποιησεις και θα φυγεις, ειτε θα προσπαθεις μεχρι τελικης πτωσεως (και θα φυγεις αναγκαστικά μετά).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fnou

Νεοφερμένος

Η fnou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
ισως το ψαχνω και γω πολυ:hmm:
αλλα μετα απο καποιες κινησεις,δεν μπορεις να μην το ψαξεις...
π.χ μια φιλη μου 19 χρονων και εκεινος παλι 19 χρονων...ηταν 1,5 χρονο μαζι!
ολοι λεγαμε φτουφτου φτου να μην τους ματιασουμε και πως τα εχουν βρει ετσι κλπ..και ξαφνικα γυριζει ο κυριος ταδε και λεει στην κοπελια σε βαρεθηκα...
ειχε 3 μερες που εγινε φοιτητης και αυτη εναν χρονο(ξαναεδωσε το παλικαρι) και ξαφνικα πηραν τα μυαλα του αερα και πεταξε το πουλακι...
δηλαδη ηταν σωστο αυτο που εκανε?
η κοπελα ηταν ενα χρονο φοιτητρια και επειδη το αγορι της εδινε,δεν πηγε τις εκδρομες που ηθελε γιατι την χρειαζοταν διπλα του και γενικα στερηθηκε πολλα πραγματα για να ειναι καλα εκεινος και οταν εδωσε και μπηκε στη σχολη,την παραταει και της λεει ενα απλο σε βαρεθηκα???
:mad:
δηλαδη τι ηταν η φιλη μου γι'αυτον?το στηριγμα στις πανελληνιες και μετα τι???
μπορει να σας φαινονται παιδιαστικα ολα αυτα,ισως φταει και η ηλικια που βρισκομαστε,αλλα οσο να'ναι ειναι προβληματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μελιώ

Δραστήριο μέλος

Η -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 695 μηνύματα.

[FONT=&quot]γιατι οι αντρες δεν ανοιγονται και μολις πας να τους μιλησεις η θα πεινασουν,η θα εχουν να δουν καποιο ματσ η δεν ξερω και γω τι???
δεν σας αρεσουν καθολου οι κουβεντες απ'οτι εχω καταλαβει![/FONT]
Πω- πω ... κοπελιά πίστεψέ με δεν είναι θέμα φύλου ...
μου φαίνεται δεν έχεις πέσει σε τύπους που είχαν όρεξη για ατέρμονες συζητήσεις και ατέλιωτες υπεραναλύσεις .
Να γίνεται λαπάς ο εγκέφαλός σου και να αποζητάς ολίγη υπέροχη ελαφρότητα και κανα ματσάκι στην τιβί .
Μόνο εγώ πέφτω σε τέτοιους καμμένους ? :worry:
Σόρι , αλλά αγαπάμε αγόρια που δεν το πολυβασανίζουν , που ξέρουν να ζήσουν , που πηγαίνουν γήπεδο , που έχουν φίλους , ξέρουν να χαμογελάνε και που δεν μου σκοτίζουν τον έρωτα με τα ψυχονευρωτικά τους . :D

πιστευω πως σε μια σχεση πρεπει να κανεις και συβιβασμους,αλλα να βλεπεις και οτι ο αλλος το βλεπει αυτο!

Ο καθείς βλέπει ότι τον συμφέρει καλό μου .
Εσύ βλέπεις εσένα και τις προσπαθειές σου , ο άλλος βλέπει τις δικές του .
Το Εγώ , μας κάνει πάντα τη ζημιά . Άστα , ο Φρουντ μας κλαίει εδώ και χρόνια .


εαν εσυ κανεις τις προσπαθειες και δεν βλεπεις οτι υπαρχει η αναγνωριση,τι κανεις?
θα μου πεις φευγεις...
αλλα αν δεν θελεις να φυγεις γιατι τον αγαπας?

Εεε , κάτσε κι εσύ .... μέχρι να φύγεις . Ποιος σε εμποδίζει ? :P



αλλα αν δεν θελεις να φυγεις γιατι τον αγαπας?
και ελπιζεις πως με μια συζητηση θα καταλαβει καποια πραγματα και θα καλυτερεψει σχεση?
δεν ειμαι κοπελα που με την πρωτη δυσκολια φευγω...το παλευω οσο μπορω και θελω,αλλα απαιτω και απο την αλλη πλευρα,αν τα συναισθηματα ειναι τα ιδια ,την ιδια προσπαθεια και θεληση για κατι καλυτερο!

Λεπόοον περίμενε να δω στην κρυστάλλινη σφαίρα μου ....:P
Μμμμ , βλέπω σχεσούλα στα σκαριά ή που πάει να παιχτεί τεςπα ... και το παληκάρι μας , βλέπει ποδόσφαιρο
γουστάρει να βγαίνει και με τα φιλαράκια του , βαριέται τις πολλές συζητήσεις και εκεί που πάει να σε βουτήξει
για να πεις τον δεσπότη παναγιώτη ... εσύ του αρχίζεις τα : μα , μήτσο ʽμ πρέπει να μιλήσουμε για τη σχέση μας .
Γιατί το είπες αυτό χτες , και τι εννοούσες με κείνο προχτές ?

Αν έπεσα μέσα ...
καταρχήν μου χρωστάς ένα 20ευρώ με την έκπτωση , φιλική τιμή λόγω στεκιού :P
και δεύτερον να σε πληροφορήσω πως μια χαρά παιδί έχεις βρει , πάνε να πιείτε κανα ποτάκι ,
να ρίξετε κανα χορό και μετά να κάνετε έναν έλληνα ακόμα .
Έχουμε υπογεννητικότητα κι εσείς το ρίχνετε στις συζητήσεις . :mad:



Χάιντε λέμε ! :P



Πάμε τώρα και στην ... φίλη σου


και ξαφνικα γυριζει ο κυριος ταδε και λεει στην κοπελια σε βαρεθηκα...
ειχε 3 μερες που εγινε φοιτητης και αυτη εναν χρονο(ξαναεδωσε το παλικαρι) και ξαφνικα πηραν τα μυαλα του αερα και πεταξε το πουλακι...
δηλαδη ηταν σωστο αυτο που εκανε?
η κοπελα ηταν ενα χρονο φοιτητρια και επειδη το αγορι της εδινε,δ
εν πηγε τις εκδρομες που ηθελε γιατι την χρειαζοταν διπλα του και γενικα στερηθηκε πολλα πραγματα για να ειναι καλα εκεινος
και οταν εδωσε και μπηκε στη σχολη,την παραταει και της λεει ενα απλο σε βαρεθηκα???
:mad:
δηλαδη τι ηταν η φιλη μου γι'αυτον?το στηριγμα στις πανελληνιες και μετα τι???

Το τι ήταν η φίλη σου γι αυτόν , το ξέρει μόνο αυτός και κανένας άλλος
το ότι ίσως η φίλη σου να την είδε μαμά και μπορεί να του έπρηξε τα συκώτια με την υπερπροστασία της
επίσης το ξέρουν μόνο οι δυο τους και κανένας άλλος .
Τα πράγματα ξέρεις , πολλές φορές δεν είναι ακριβώς όπως μας τα λένε ή όπως φαίνονται στους τρίτους
τα παιχνίδια που παίζονται σε μια σχέση τα γνωρίζει μόνο το ζευγάρι οπότε μη βιάζεσαι να βγάλεις συμπεράσματα
για το ποιος είναι ο λάθος .

Αυτό που σίγουρα οφείλει να μάθει η φίλη σου από αυτή τη σχέση είναι πως δεν υποκαθιστούμε τη μαμά του άλλου
ούτε παίζουμε τον ψυχιάτρο .
Και πως ακόμα και το μεγαλύτερο λαβ στόρι να ζούμε δεν αφήνουμε τους φίλους μας , τα ενδειαφέροντά μας και δεν εκχωρούμαστε σε τέτοιο σημείο ώστε να αλλοτριωθούμε τόσο πολύ .
Συμπορευόμαστε για όσο πάει , και ο χρόνος θα δείξει .

Και τώρα που ολοκλήρωσα την ομιλία μου , μπορείς παιδί μου να περάσεις από το προφίλ μου
να σου δώκω το ψηφοδέλτιο με το οποίο κατεβαίνω εις τας εκλογάς .

Στένια Φαρδύ - Ειδικός Απαυτολόγος
Βʼ Περιφέρεια Κάτω Κατωμαγούλας – ψήφο στα νειάτα !:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top