Θέλω να της σπάσω τα μούτρα!

Παράνοια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σεμίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
ναι το ξέρω ακούγεται πολύ κατινέ..!.όμως ακούστε πως έχει η ιστορία....φέτος Β λυκείου με το καλό γίναμε δύο τμήματα.Αυτό σημαίνει ότι ήρθαν πολλά άτομα στο τμήμα το οποίο βρισκόμουν εδώ και τόσα χρόνια.Και να ξεπροβάλει και ΑΥΤΗ!Μια κοπέλα όχι ιδιαίτερα συμπαθητική με τρομερή αδυναμία στο κουτσομπολιό και από τότε που έχασε εκείνα τα ριμαδό17 κιλά συμπεριφέρεται σαν καλοφτιαγμένο μοντέλο.με αυτή την κοπέλα δεν είχα ιδιαίτερες σχέσεις διότι δεν με συνέφερε και πολύ.....Τέλοσπάντων έρχεται φέτος ένα παιδί στο σχολείο μας πραγματικά πολύ όμορφο....Κατευθείαν βέβαια έπεσε με τα μούτρα έκανε σαν λυσσάρα τον ακολουθούσε παντού έκανε τα πάντα τόσο έντονα ώστε να της δώσει σημασία.!!!μέχρι μια μέρα(πριν 1 βδομάδα) κατάλαβε ότι εμένα μου άρεσε,με ένα υφάκι έρχεται και με ρωτάει τι γίνεται.Εγώ φυσικά της απάντησα ότι δεν μου αρέσει και ότι δεν συμβαίνει τίποτα,δεν θα ήθελα να λένε για εμένα και τα προσωπικά μου.Βέβαια δεν πείστηκε από την απάντηση μου και από εκείνη την στιγμή άρχισε να με σνομπάρει και να με μειώνει ασταμάτητα.<<Η θετική τι νομίζεις ότι είναι παίρνεις τύπους και βάζεις αριθμούς ενώ στην θεωριτική δεν είναι έτσι>> <<Καλά ρε συ δεν μπορείς να βγάλεις το 1000άρη σε 5 λεπτά; Δηλαδή που πας στον στρατό έτσι;>> <<καλά το ξέρεις ότι ξεπατώνομαι κάθε μέρα στον διάδρομο; δεν μπορώ άλλο δηλαδή.>> <<έλα ρε συ δεν σου ταιριάζει αυτό εκείνο το άλλο σε κάνουν χοντρή προσπάθησε να κόψεις τίποτα>> <<μιλάμε τον έχω στο χέρι μου τον Χ. εσύ αγάπη μου ακόμα τίποτα,από τότε που σε παράτησε ο Ψ. χάλια είσαι>> ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΙΔΕΕΣ ΠΩΣ ΝΑ ΤΗΝ ΔΟΛΟΦΟΝΗΣΩ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΑΩ ΦΥΛΑΚΗ!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ:):):):):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Ποντικοφάρμακο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Έλα...
Όλοι μας έχουμε έρθει αντιμέτωποι με τέτοια κορίτσια. Το ζήτημα είναι να μην ταράζεις εσύ την ψυχική σου ηρεμία και να μην διοχετεύεις την ενέργειά σου σε ανθρώπους που δεν αξίζουν!;)
Αν θες πραγματικά να την κάνεις να καταλάβει την θέση που εσύ της δίνεις, το καλύτερο όπλο σου είναι η αδιαφορία. Αν το εφαρμόσεις, θα δεις ότι όσο πιο πολύ εσύ πραγματικά αδιαφορείς για τις πράξεις και τα λεγόμενά της, τόσο εκείνη θα σε προκαλεί περισσότερο. Γιατί τέτοιοι άνθρωποι έχουν ανάγκη την επίδειξη για την προσωπική τους επιβεβαίωση! Παράλληλα, θα καταλάβεις ότι πραγματικά δεν άξιζε να ασχολείσαι...
Σκέψου το λογικά...

Ποια η σημασία να ασχολείσαι με τέτοιους ανθρώπους? Με ανθρώπους που σε μειώνουν και σε υποβιβάζουν για να αιστανθούν καλύτερα?
Απλά να αδιαφορείς.. Να μην ταυτίζεις την αδιαφορία με την αγένεια όμως... ;)

Υ.Γ: Διάβασα ότι το αρσενικό στην σούπα δεν ανιχνεύεται! Την στέλνεις σε δευτερόλεπτα!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράνοια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σεμίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
καλό.θα το έχω στα υπόψηv :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr Positive

Δραστήριο μέλος

Ο Mr Positive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Ράντισε με αρσενικό την άκρη του στυλού της... όλο και κάποια στιγμή θα το πιπιλίσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry98

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χάρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω πως η καλύτερη λύση είναι να μην της δίνεις σημασία.Μην επηρεάζεσαι από αυτά που λέει, άλλωστε φαίνεται ότι είναι ένα άτομο γεμάτο κόμπλεξ κατωτερότητας.
Προσπαθεί να ανυψωθεί στα μάτια των άλλων χρησιμοποιώντας λασπολογίες εις βάρος σου.
Καταλαβαίνω πως εσύ νιώθεις άσχημα που σε σνομπάρει συνεχώς , και επίσης καταλαβαίνω την έντονη επιθυμία σου να την χτυπήσεις:P
όμως πιστεύω πως η καλύτερη λύση είναι η ψυχραιμία και η αδιαφορία.



Υ.Γ Αν δεις ότι συνεχίζει , τότε ρίχτεις και κανένα χαστουκάκι.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Και να θυμάσαι....
Τα ζώα τα αγαπάμε, ποτέ δεν τα βαράμε!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry98

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χάρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Ράντισε με αρσενικό την άκρη του στυλού της... όλο και κάποια στιγμή θα το πιπιλίσει!

Το αρσενικό δεν είναι πολύ καλή λύση:worry:
Στην νεκροψία ακόμα και αν περάσουν εκατό χρόνια, μπορεί να εντοπιστεί στα κόκαλα.
Πρέπει να βρεθεί κάποιο άλλο δηλητήριο το οποίο θα της το δίνει σε μικρές δόσεις..:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katalinos

Δραστήριο μέλος

Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 700 μηνύματα.
με αυτή την κοπέλα δεν είχα ιδιαίτερες σχέσεις διότι δεν με συνέφερε και πολύ.....
:confused:
<<καλά το ξέρεις ότι ξεπατώνομαι κάθε μέρα στον διάδρομο; δεν μπορώ άλλο δηλαδή.>>
:confused::confused:
<<μιλάμε τον έχω στο χέρι μου τον Χ. εσύ αγάπη μου ακόμα τίποτα,από τότε που σε παράτησε ο Ψ. χάλια είσαι>>
:confused::confused::confused:
ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΙΔΕΕΣ ΠΩΣ ΝΑ ΤΗΝ ΔΟΛΟΦΟΝΗΣΩ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΑΩ ΦΥΛΑΚΗ!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ
:confused::confused::confused::confused:

μάνα , γέρασα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr Positive

Δραστήριο μέλος

Ο Mr Positive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Το αρσενικό δεν είναι πολύ καλή λύση:worry:
Στην νεκροψία ακόμα και αν περάσουν εκατό χρόνια, μπορεί να εντοπιστεί στα κόκαλα.
Πρέπει να βρεθεί κάποιο άλλο δηλητήριο το οποίο θα της το δίνει σε μικρές δόσεις..:worry:
Ναι, κάπως: "Κάνε ααααα, ήρθε η ώρα για το φάρμακό σου"! Τι λες ρε... :D
Ας βρουν το αρσενικό, θα καταλάβουν ότι ήταν δολοφονία... αλλά αν η κοπέλα είναι όπως την περιέγραψε η φίλη μας, δε νομίζω η υπόθεση να μείνει ανοιχτή για πολύ! Σίγουρα είναι ΠΟΛΛΑ τα άτομα που θα ήθελαν να τη δολοφονήσουν! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Νομίζω πως το πρώτο βήμα, είναι να την καταλάβεις. Να κατανοήσεις γιατί έχει αυτή τη συμπεριφορά.

Έτσι όπως την περιγράφεις, θα πρέπει να είναι άτομο με μεγάλη ανασφάλεια για την εμφάνισή του, αφού είχε 17 παραπανίσια κιλά. Θα έχει περάσει αμέτρητες ώρες οικτίροντας τον εαυτό της και δεν είναι απίθανο να έχει δεχτεί ατελείωτο δούλεμα από συμμαθητές και φίλους.
Και να που μια μέρα, το ασχημόπαπο μεταμορφώνεται σε κύκνο... και φτάνει η ώρα της ρεβάνς. Δεν χρειάζεται πια να ντρέπεται, να κρύβεται, να νιώθει άσχημα και περνάει στο άλλο άκρο, του αυτοθαυμασμού και της κομπορρημοσύνης.

Σαν τους φαντάρους που δεν βάζουν μυαλό από τα εξευτελιστικά καψόνια των παλαιότερων και τα συνεχίζουν στους νέους.

Όσα ακούς εσύ σήμερα από αυτήν, φαίνεται τα έχει ακούσει κι εκείνη στο παρελθόν και νιώθει πως είναι η σειρά της να νιώσει όμορφη, ποθητή, ανώτερη... Θα πάρει λίγο χρόνο για να καταλάβει, πως ακόμη και με το αδύνατο σώμα που απέκτησε, δεν μπορεί να είναι πάντα το επίκεντρο της προσοχής και ο πόθος όλων ανεξαιρέτως των ανδρών. Θα φάει μερικές κατραπακιές και το σύστημα θα ισορροπήσει (στην καλύτερη περίπτωση) κάπου στη μέση: Εκεί που ο εαυτός της θα της υπαγορεύει πως δεν υπάρχει λόγος να ντρέπεται, αλλά δεν έχει και τίποτα περισσότερο απ' τις υπόλοιπες, για να καυχιέται.

Έχω την εντύπωση ότι όλα τα ειρωνικά της σχόλια, γίνονται περισσότερο για να πείσει τον εαυτό της, ότι πλέον έχει το προβάδισμα στον ανταγωνισμό για τον όμορφο νεαρό. Είναι άλλωστε ένας πολύ έξυπνος τρόπος να κάμψει την ψυχολογία του "αντιπάλου" (δηλαδή τη δική σου...) και κατά τα φαινόμενα το καταφέρνει μια χαρά... :hmm: Εάν πιστέψεις, εσύ και κάθε άλλη ενδιαφερόμενη, ότι εκείνη προπορεύεται και σταματήσετε τις προσπάθειες να προσεγγίσετε τον νεαρό, ο δρόμος θα 'ναι ανοιχτός και τα σκυλιά δεμένα (ή έτσι τουλάχιστον νομίζει εκείνη, αφού "κανονίζει χωρίς τον (νεαρό) ξενοδόχο", που λέει και η παροιμία).

"Και τι φταίω εγώ" θα μου πεις. Σωστά. Δεν φταις, ούτε για τα έξτρα κιλά της, ούτε για τα δύσκολα χρόνια που ενδεχομένως πέρασε στο παρελθόν.

Για το μόνο που φταις, είναι που κάθεσαι και δίνεις τόση σημασία σε αυτά τα επιφανειακά σχόλια, που μόνο στόχο έχουν τη δημιουργία εντυπώσεων. Δείξε εμπιστοσύνη στον εαυτό σου, σε αυτό που είσαι, στις επιλογές σου, στο κορμί και στο μυαλό σου και σύντομα δεν θα υπάρχει έδαφος για τέτοια σχόλια. Μας πατούν όταν μας βρίσκουν αδύναμους. Δείξε δύναμη και αυτοπεποίθηση και μην ασχολείσαι με ανυπόστατες μομφές.

Ο καλύτερος τρόπος να τη "δολοφονήσεις", είναι να πάψεις να της δίνεις τόση αξία, με τη στάση σου.
Υπάρχει ένα όπλο που δεν ανιχνεύεται, με κανένα εργαλείο της ομάδας των CSI και σκοτώνει αποτελεσματικά και τελειωτικά!
Ονομάζεται: "Δεν σε πιστεύω, δεν υπάρχεις".
Μια εφαρμογή θα σε πείσει. :D

A! Και καλή επιτυχία με τον νεαρό. May the best maiden win. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράνοια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σεμίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Θεωρούσα και θεωρώ πως η καλύτερη λύση είναι να μην της δίνω σημασία δεν μπορώ όσο και να θέλω να μένω ήρεμη και να μην ταράζομαι με αυτά που ακούω.Δυστυχώς επηρεάζομαι..Μα που θα πάει ελπίζω κάποια στιγμή να ξεπεράσει όλα της τα κόμπλεξ και να γίνει καλύτερος άνθρωπος όχι για να νιώσω εγώ καλύτερα που δεν θα ακούω τα πικρόχολα σχόλια της αλλά για τον εαυτό της.Δεν έφτασα ούτε πιστεύω ότι θα φτάσω ποτέ στο σημείο να "ξεκατινιαστώ¨για ένα αγόρι ούτε να έχω τέτοια συμπεριφορά.Αν ήταν να γινόνταν έτσι από την αρχή μακάρι να μην έχανε εκείνα τα κιλά.Ευχαριστώ για τις γνώμες σας:) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Νομίζω πως το πρώτο βήμα, είναι να την καταλάβεις. Να κατανοήσεις γιατί έχει αυτή τη συμπεριφορά.

Οχι... Για τα κομπλεξ της αλληνης, δεν εχει κανεναν λογο να ψαχνει γιατι της συμβαινει... Το τελευταιο που χρειαζεται αυτη η κοπελα ειναι να της δωσουν κι αλλη σημασια...

Έτσι όπως την περιγράφεις, θα πρέπει να είναι άτομο με μεγάλη ανασφάλεια για την εμφάνισή του, αφού είχε 17 παραπανίσια κιλά. Θα έχει περάσει αμέτρητες ώρες οικτίροντας τον εαυτό της και δεν είναι απίθανο να έχει δεχτεί ατελείωτο δούλεμα από συμμαθητές και φίλους.
Και να που μια μέρα, το ασχημόπαπο μεταμορφώνεται σε κύκνο... και φτάνει η ώρα της ρεβάνς. Δεν χρειάζεται πια να ντρέπεται, να κρύβεται, να νιώθει άσχημα και περνάει στο άλλο άκρο, του αυτοθαυμασμού και της κομπορρημοσύνης.

Σαν τους φαντάρους που δεν βάζουν μυαλό από τα εξευτελιστικά καψόνια των παλαιότερων και τα συνεχίζουν στους νέους.

Όσα ακούς εσύ σήμερα από αυτήν, φαίνεται τα έχει ακούσει κι εκείνη στο παρελθόν και νιώθει πως είναι η σειρά της να νιώσει όμορφη, ποθητή, ανώτερη... Θα πάρει λίγο χρόνο για να καταλάβει, πως ακόμη και με το αδύνατο σώμα που απέκτησε, δεν μπορεί να είναι πάντα το επίκεντρο της προσοχής και ο πόθος όλων ανεξαιρέτως των ανδρών. Θα φάει μερικές κατραπακιές και το σύστημα θα ισορροπήσει (στην καλύτερη περίπτωση) κάπου στη μέση: Εκεί που ο εαυτός της θα της υπαγορεύει πως δεν υπάρχει λόγος να ντρέπεται, αλλά δεν έχει και τίποτα περισσότερο απ' τις υπόλοιπες, για να καυχιέται.

Έχω την εντύπωση ότι όλα τα ειρωνικά της σχόλια, γίνονται περισσότερο για να πείσει τον εαυτό της, ότι πλέον έχει το προβάδισμα στον ανταγωνισμό για τον όμορφο νεαρό. Είναι άλλωστε ένας πολύ έξυπνος τρόπος να κάμψει την ψυχολογία του "αντιπάλου" (δηλαδή τη δική σου...) και κατά τα φαινόμενα το καταφέρνει μια χαρά... :hmm: Εάν πιστέψεις, εσύ και κάθε άλλη ενδιαφερόμενη, ότι εκείνη προπορεύεται και σταματήσετε τις προσπάθειες να προσεγγίσετε τον νεαρό, ο δρόμος θα 'ναι ανοιχτός και τα σκυλιά δεμένα (ή έτσι τουλάχιστον νομίζει εκείνη, αφού "κανονίζει χωρίς τον (νεαρό) ξενοδόχο", που λέει και η παροιμία).

Αχαχαχαχα... Σαν την Patty ενα πραγμα, που γινεται ομορφη και εκδικειται την Antonella, μονο που η τελευταια στην περιπτωση μας, δεν εκανε και τιποτα...:P

Εγω παλι την θεωρω μια attention whore, η οποια ή δεν της δινανε καθολου σημασια πριν αδυνατισει ή αφου αδυνατισε της δινανε λιγοτερη απ' οσο απαιτουσε ο εγωισμος της... Η καλυτερη λυση ειναι η παντελης αδιαφορια... Πραγματικα... Μπας και ξεκολλησει το μυαλο της...
Για μενα... Οχι απλα μην δινεις σημασια σ' αυτα που λεει, αλλα μην της μιλας καν... Κανε σαν να μην υπαρχει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Για μενα... Οχι απλα μην δινεις σημασια σ' αυτα που λεει, αλλα μην της μιλας καν... Κανε σαν να μην υπαρχει...

Έτσι όμως θα καλλιεργεί τον εγωισμό και την υπεροψία της συγκεκριμένης κοπέλας (κάτι που κατ' εμέ δεν είναι δόκιμο στην περίπτωση) επειδή η άλλη θα νομίζει ότι η φίλη μας την φθονεί και θα επαίρεται ακόμη περισσότερο.
Ευγενική αδιαφορία είναι για εμένα η καλύτερη λύση. Γιατί και δεν της δίνεις ουσιαστική σημασία, αλλά διατηρείς ένα στοιχειώδη σεβασμό και ευγένεια αποδεικνύοντας στον εαυτό σου πρώτα από όλα, την μεγάλη σας διαφορά!

Μακάρι να τα καταφέρεις καλή μου!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Οχι... Για τα κομπλεξ της αλληνης, δεν εχει κανεναν λογο να ψαχνει γιατι της συμβαινει... Το τελευταιο που χρειαζεται αυτη η κοπελα ειναι να της δωσουν κι αλλη σημασια...
Αν εντοπίσεις τη ρίζα οποιουδήποτε προβλήματος, συνήθως μπορείς να το αντιμετωπίσεις αποτελεσματικότερα. :hmm:Διαφορετικά καταπολεμάς τα συμπτώματα και αυτά φυσικά επανέρχονται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Έτσι όμως θα καλλιεργεί τον εγωισμό και την υπεροψία της συγκεκριμένης κοπέλας (κάτι που κατ' εμέ δεν είναι δόκιμο στην περίπτωση) επειδή η άλλη θα νομίζει ότι η φίλη μας την φθονεί και θα επαίρεται ακόμη περισσότερο.
Ευγενική αδιαφορία είναι για εμένα η καλύτερη λύση. Γιατί και δεν της δίνεις ουσιαστική σημασία, αλλά διατηρείς ένα στοιχειώδη σεβασμό και ευγένεια αποδεικνύοντας στον εαυτό σου πρώτα από όλα, την μεγάλη σας διαφορά!

Μακάρι να τα καταφέρεις καλή μου!:)

Μα απ' οσο εγω καταλαβα, δεν ειναι φιλες(μηπως κανω λαθος??)... Συνεπως δεν υπαρχει τετοιος κινδυνος και μπορει καλλιστα να την αγνοει... Και με τον καιρο θα το κανουν ολο και περισσοτεροι...

Αν εντοπίσεις τη ρίζα οποιουδήποτε προβλήματος, συνήθως μπορείς να το αντιμετωπίσεις αποτελεσματικότερα. :hmm:Διαφορετικά καταπολεμάς τα συμπτώματα και αυτά φυσικά επανέρχονται...

Και βεβαια... Ομως δεν γινεται η συμφορουμιτισσα μας να ασχολειται με τα κομπλεξ της μιας και της αλλης... Ειδικα οταν δεν ειναι καν φιλες... Αν υπηρχε φιλια, σαφως και θα επρεπε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Μα απ' οσο εγω καταλαβα, δεν ειναι φιλες
Φίλες μπορεί να μην είναι αλλά τουλάχιστον για ολη τη φετινή σχολική χρονιά, είναι αναγκασμένες να κινούνται στους ίδιους χώρους και να συναναστρέφονται τους ίδιους ανθρώπους. Είναι ίδια περίπτωση με το να έχεις έναν κακό συνάδερφο στη δουλειά.
Μπορείς μεν να τον αγνοήσεις, αλλά πρέπει παράλληλα να βρεις τρόπο να συνεργαστείς μαζί του, έστω και για τα τυπικά.

Και βεβαια... Ομως δεν γινεται η συμφορουμιτισσα μας να ασχολειται με τα κομπλεξ της μιας και της αλλης...
Αυτό που της πρότεινα κυρίως να κάνει, είναι να ασχοληθεί με τον εαυτό της και να βρει για ποιο λόγο την επηρεάζουν σχόλια σαν αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Φίλες μπορεί να μην είναι αλλά τουλάχιστον για ολη τη φετινή σχολική χρονιά, είναι αναγκασμένες να κινούνται στους ίδιους χώρους και να συναναστρέφονται τους ίδιους ανθρώπους. Είναι ίδια περίπτωση με το να έχεις έναν κακό συνάδερφο στη δουλειά.
Μπορείς μεν να τον αγνοήσεις, αλλά πρέπει παράλληλα να βρεις τρόπο να συνεργαστείς μαζί του, έστω και για τα τυπικά.

Ξεροντας λιγο απο σχολικο περιβαλλον του Λυκειου, μιας και προσφατα εφυγα απο αυτο... Πραγματικα μπορει να περιορισει τις επαφες της με την κοπελα στις ελαχιστοτερες των ελαχιστων... Γιατι πραγματικα ειναι πολυ λιγες οι φορες που θα χρειαστει να κανουν κατι απο κοινου...

Αυτό που της πρότεινα κυρίως να κάνει, είναι να ασχοληθεί με τον εαυτό της και να βρει για ποιο λόγο την επηρεάζουν σχόλια σαν αυτά.

Ουπς.... Μαλλον παρανοησα λιγο:redface:...

Αλλα και παλι, δεν το θεωρω παραλογο... Δεν πιστευω πως θα εκνευριζομουν λιγοτερο αν μου εκανε τετοια, ενα τοσο κομπλεξικο ατομο, που στην τελικη δεν εχει και κανενα δικαιωμα να το κανει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Αλλα και παλι, δεν το θεωρω παραλογο... Δεν πιστευω πως θα εκνευριζομουν λιγοτερο αν μου εκανε τετοια, ενα τοσο κομπλεξικο ατομο, που στην τελικη δεν εχει και κανενα δικαιωμα να το κανει...
Τι να σου πω. Πιστεύω πως όσο μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση νιώθουμε για τον εαυτό μας, τόσο λιγότερο εκνευριζόμαστε με τέτοια σχόλια και σίγουρα δεν φτάνουμε σε σημείο να θέλουμε να κάνουμε τον ένοχο μαύρο στο ξύλο. :D
Παίζει και ο όμορφος νεαρός βέβαια στη μέση. Αυτό από μόνο του διαταράσσει τις ισορροπίες. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ουρανία54220

Νεοφερμένος

Η Ουρανία54220 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
χαχαχα, βασικά δεν διάβασα τι γράψατε οι άλλοι οπότε μπορεί να πω τα ίδια....
αν όλο αυτό γίνεται για έναν γκόμενο...

γάμισέ τα κατάσταση δεν αξίζει καν να ασχολείσαι με την κοπελιά...
αγνόησέ την, έτσι κι αλλιώς ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ
έχω γνωρίσει πολλά άτομα σαν αυτήν που περιγράφεις και ειλικρινά
μου έχουν παίξει πουστιές δεν ασχολήθηκα και η ζωή τις εκδικήθηκε από μόνη της.

π.χ. πέσαν στα ναρκωτικά, η ζωή τους γαμήθηκε, έχουν χάσει τον εαυτό τους, έχουν ψεύτικους φίλους.

Οπότε μην αγχώνεσαι, εδώ είναι ο παράδεισος εδώ είναι και η κόλαση... θα τις δεις να καίγονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top