Αξίζει να βάλω Linux;

paokman

Νεοφερμένος

Ο paokman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Η τρεξε το puppEL Linux που φορτωνει στη RAM και δεν θελει ουτε install ουτε τποτα! Το αναβεις κανεις τη δουλεια σου και οταν το σβησεις διχως να κανεις save ειναι σαν αν μην εχει ακουμπησει κανεις ποτε τον υπολογιστη σου!

https://hamster-linux.blogspot.com/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spyroskaftanis

Δραστήριο μέλος

Ο spyroskaftanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
ΑΞΙΖΕΙ!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Aloha!!!


Ξέθαψα αυτό το θεματάκι επειδή ενδιαφέρομαι για τα linux. Γενικά, την Microsoft δεν την συμπαθώ ιδιαίτερα και θα ήθελα να δοκιμάσω κάτι διαφορετικό! :D
Ο υπολογιστής που έχω είναι το Dell Studio και τώρα έχω τα Vista.
Εσείς τι λέτε να κάνω??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
λες για διπλο?να εχεις και vista και linux?

μια χαρα μπαινουν,,μονο αφου τα βαλεις,,μην πειραξεις καθολου τα partitions μεσω των windows..

ετσι..ολα θα πανε καλα..αλλιως δεν θα μπορεις να μπεις ισως πουθενα και θα μπλεξεις..

απο προσωπικη πειρα σου λεω..

κατα αλλα βαλτα..

εχεις vista 64 bit?
καλυτερα ubuntu 32 or 64bit.. καλυτερα 32..

μονο που πρεπει να εχεις ενα κενο χωρο για διαμερισμα στο δισκο..,,,εχεις?20-40 γιγα ειναι ασφαλη..




ας μιλησει παρακατω και ο ειδκος linuxολογος..
Doctor Γιωργος..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Μπορεις να δοκιμασεις το wubi αρχικα για να δεις αν μια φιλικη διανομη οπως τα Ubuntu σε βολευουν, και στη συνεχεια πας ειτε για dual boot είτε μονο σε linux, οποια διανομη θες εσυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
εγω θα ελεγα να μην μπλεξει με wubi ,εγκατασταση μεσα στα win δηλαδη κλπ..μπορει να της μπλεξει χειροτερα το συστημα των win..

ενω αν τα βαλει σε ξεχωρο διαμερισμα..θα ειναι καλυτερα,,και αν δεν τα θελει,,απλα σβηνει μεσα απο τα win τα διαμερισματα με το linux..και καθαρισε,,..

γιατι να βρωμισει το διαμεσρισμα των win με linux?


αποψη μου βεβαια..

και λεω για ubuntu γιατι εχει τη μεγιστη υποστηριξη,,σε ελλαδα και εξωτερικο,,και στα φορουμς θα βρεις οτι θελεις..
ενω αν μπλεξεις με αλλα ως αρχαρια θα μπερδευτεις..

και δω.. τετοια γνωμη εχουν πχ..κοιτα αν εχεις αδειοχωρο στο δισκο..και σε καμια ωριτσα ή και λιγοτερο θα εχεις βαλει το ubuntu.. τοσο απλα..

πριν τα εγκαταστησις βεβαια..τρεξτα ως live cd στη μνημη μονο(εχουν την επιλογη εκει.)..και δες αν σου αρεσουν σαν χωρος εργασιας..και αν ναι,,κανε εγκατασταση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Έχω ελεύθερα 79,2 GB στο σκληρό μου και επειδή πήρα ένα εξωτερικό με πολύ μεγάλη μνήμη θα βάλω όλες τις ταινίες μου εκεί και θα έχω ακόμη περισσότερο χώρο! :redface:

Σκεφτόμουν να σβήσω τα Windows και να λειτουργώ μόνο με τα linux αν αυτό γίνεται...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Έχω ελεύθερα 79,2 GB στο σκληρό μου και επειδή πήρα ένα εξωτερικό με πολύ μεγάλη μνήμη θα βάλω όλες τις ταινίες μου εκεί και θα έχω ακόμη περισσότερο χώρο! :redface:

Σκεφτόμουν να σβήσω τα Windows και να λειτουργώ μόνο με τα linux αν αυτό γίνεται...:whistle:
το να βαλεις σκετα linux ειναι πολυ πιο ευκολο...τελειως..

τωρα για το χωρο που λες..

εχεις αδιαμορφωτο χωρο στο δισκο για partition?οπως δειχνει εδω?
https://www.zolved.com/synapse/view_content/25298/Can_I_create_a_new_Drive_or_Partition_in_Windows_Vista


αν θες να βαλεις σκετα linux..το μονο θεμα ειναι η αποφαση...εγω προσωπικα δεν το συνιστώ..αλλα αποψεις ειναι..
να το βαλεις ειναι πανευκολο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Δεν με προβληματίζει το πόσο εύκολο ή δύσκολο είναι αλλά αν ακριβώς θα μου αρέσει, αν θα με καλύψει..
Εσύ γιατί δεν το προτείνεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Δεν με προβληματίζει το πόσο εύκολο ή δύσκολο είναι αλλά αν ακριβώς θα μου αρέσει, αν θα με καλύψει..
Εσύ γιατί δεν το προτείνεις?

Βάλτο πρώτα πάνω από τα windoes δες αν σου αρέσει και μετά κάνεις το επόμενο βήμα. :).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Μάλλον κάτι τέτοιο θα κάνω τελικά! :)
Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Δεν με προβληματίζει το πόσο εύκολο ή δύσκολο είναι αλλά αν ακριβώς θα μου αρέσει, αν θα με καλύψει..
Εσύ γιατί δεν το προτείνεις?
γιατι δεν θα εχεις πολλα win προγραμματα που ειναι καλυτερα απο τα free linux.. το office πχ ειναι καλυτερο..

θα παιδευτεις με συμβατοτητα συσκευων,,,για απλα πραγματα πριν με τα win με το linux θα φας ωρες ψαξιματος..συχνα παντως ,οχι παντα..

και δεν θα μπορεις να βαλεις και να λειτουργησεις οτι προγραμμα και παιχνιδια βρισκεις στο νετ..οπως εκανες με το win..



ο χωρος που εχεις,,αν τον μαζεψεις σε διαμερισμα,,ειναι υπεραρκετος για linux..
και θα διαλεγεις εσυ ποιο θελεις να φορτωσεις μολις ξεκινα ο υπολογιστης..

γιατι να απομονωθεις απο το 90% του κοσμου των υπολογιστων και προγραμματων win..και να περιοριστεις μονο στο 10% το πολυ με το λινουξ?

για μενα ειναι απομόνωση αυτο και δεν θα κανα ποτε προσωπικα..

γιατι να χασεις τα win ,οταν μπορεις να εχεις και τα δυο?
και αμα θελεις μετα,,σβηνεις τα win..


δες εδω πληρεις οδηγιες για dual boot Vista -ubuntu
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Δεν παίζω παιχνίδια στον υπολογιστή μου, για αυτό και δεν με προβλημάτισε αρχικά.:redface: Αλλά αυτό με τις συσκευές είναι ένα θέμα...

Θα περιμένω να έρθει ο tsarachaf Μουδανιά και βλέπουμε.. Μόνη μου δε το επιχειρώ!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Θα περιμένω να έρθει ο tsarachaf Μουδανιά και βλέπουμε.. Μόνη μου δε το επιχειρώ!:P
ειναι πανευκολο να τα βαλεις μονη σου..
δες τις οδηγιες που εδειξα απο πανω...ειναι ακριβως για σενα..

και κρινε..ειναι αυτοματα ολα πια..δεν χρειαζεται να μπερδευτεις..εχω βαλει και ξαναβαλει ubuntu και ειναι πιο απλα και γρηγορα στην εγκασταση απο τα win xp που εχω..

για αρχη ,απλα κατεβασε το ubuntu γραψτο σε cd..και βαλτο να φορτωσει live cd ,,χωρις να πειραξει τιποτα στο δισκο..και θα δεις,,αν σου αρεσει το περιβαλλον..και ο δισκος με τα win θα ειναι απειραχτος..restart και ξαναφορτωνουν τα γνωστα ασφαλη win..

για αρχη το λεω.

δεν μου ειπες ..ποση μνημη εχεις το pc ?εχεις win vista 64 ή 32bit?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
ειναι πανευκολο να τα βαλεις μονη σου..
δες τις οδηγιες που εδειξα απο πανω...ειναι ακριβως για σενα..

και κρινε..ειναι αυτοματα ολα πια..δεν χρειαζεται να μπερδευτεις..εχω βαλει και ξαναβαλει ubuntu και ειναι πιο απλα και γρηγορα στην εγκασταση απο τα win xp που εχω..

για αρχη ,απλα κατεβασε το ubuntu γραψτο σε cd..και βαλτο να φορτωσει live cd ,,χωρις να πειραξει τιποτα στο δισκο..και θα δεις,,αν σου αρεσει το περιβαλλον..και ο δισκος με τα win θα ειναι απειραχτος..restart και ξαναφορτωνουν τα γνωστα ασφαλη win..

για αρχη το λεω.

δεν μου ειπες ..ποση μνημη εχεις το pc ?εχεις win vista 64 ή 32bit?

32bit έχω! Κατά πόσο βαθμό θα μπορούσε να με περιορίσει??
Θα πάρω cd επομένως και θα το κάνω!!!:clapup::clapup:

Tnx!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
το προτιμας με αγγλικα ή ελληνικα?
γιατι η 10,10 εκδοση που βλεπω η τελευταια δεν βλεπω να την μεταφρασανε ακομα..(εχουν τελειωσει λενε κατα 96% )
οποτε μην κατεβασεις την 10.04 lts..


αντε,,με αυτα που λεω,,μου ξαναμπηκε το μικροβιο-νοσταλγια ,να ξαναβαλω και εγω ubuntu..
ο μονος λογος που δισταζω ειναι γιατι δεν ξερω αν θελω να πειραξω κανα διαμερισμα μετα..

το πεθύμησα..:redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Δεν με πειράζει πολύ αν και θα προτιμούσα να έχω ελληνικά!

Αχ ναι βάλε τα! Πρώτα εσύ και μετά εγώ!
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ε ,σε λιγες μερες ,θα ειναι ετοιμο υποθετω..
μπαινε εδω να βλεπεις.. (απο εδω θα μαθεις ολα περι ubuntu..)
https://ubuntu-gr.org/

οταν βγαλει ubuntu 10.10 στο πανω μερος,,κατεβασε το.. θα ειναι το ελληνικο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hetfield

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hetfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Επειδη διαβασα και μερικους μυθους, ειπα να επεμβω σε μερικα σημεια. Εχουμε και λεμε

γιατι δεν θα εχεις πολλα win προγραμματα που ειναι καλυτερα απο τα free linux.. το office πχ ειναι καλυτερο..
Σωστα. Το GNU/Linux δεν εχει Internet explorer, δεν εχει paint, δεν εχει Windows media player κτλ κτλ. Αστειευομαστε μηπως; Στις περισσοτερες περιπτωσεις, καθε προγραμμα που χρησιμοποιεις τα Windows, θα βρεις και ενα αντιστοιχο να κανει την ιδια δουλεια στο GNU/Linux. Π.χ. Firefox, GIMP, Mplayer κτλ κτλ.

Οσον αφορα τα Office, αν δουλευεις το OpenOffice με αρχεια του Microsoft Office, τοτε ναι εκει ισως εχεις ενα μικρο θεματακι σε σπανιες περιπτωσεις. Προσωπικα, δουλευω αποκλειστικα με GNU/Linux 2 τωρα κι εχω να πω οτι το OpenOffice ειναι αψογο.

θα παιδευτεις με συμβατοτητα συσκευων,,,για απλα πραγματα πριν με τα win με το linux θα φας ωρες ψαξιματος..συχνα παντως ,οχι παντα..
Μυθος No2. Εχει καταντησει καραμελα. Ο πυρηνας του linux εχει την καλυτερη υποστηριξη συσκευων που θα βρεις σε λειτουργικο συστημα. Γιατι πολυ απλα εχει ενσωματωμενους απειρους drivers. Ολες μου οι συσκευες λειτουργουσαν αψογα απο την πρωτη στιγμη που εγκατεστησα Linux. Η μονη περιπτωση που ισως χρειαστει να επεμβεις για να εγκαταστησεις μια συσκευη, ειναι αν αυτη ειναι εντελως καινουργια και δεν εχει προλαβει να περαστει στον πυρηνα ή αν εχεις καρτα γραφικων της Nvidia/ATI και θες να ενεργοποιησεις 3D Acceleration (αν οχι και παλι μια χαρα θα δουλευεις).

Στο Arch Linux μου (αλλα και σε οποιαδηποτε αλλη διανομη) ξερεις ποσο δυσκολο ηταν να εγκαταστησω τους drivers της Nvidia;

pacman -S nvidia

Μοναχα μια εντολη στην κονσολα. Σχεδον ξεπατωθηκα :P

γιατι να απομονωθεις απο το 90% του κοσμου των υπολογιστων και προγραμματων win..και να περιοριστεις μονο στο 10% το πολυ με το λινουξ?

για μενα ειναι απομόνωση αυτο και δεν θα κανα ποτε προσωπικα..
Γιατι να απομονωθει; Θαρρω πως ενας χρηστης απομονωνεται οταν του στερεις το δικαιωμα της επιλογης.
Ωντας σε περιβαλλον Windows, μαθαινεις καλως ή κακως να λειτουργεις με κλειστα προτυπα. Τι εννοω;

Οταν χρησιμοποιεις Microsoft Office αυτοματως δεν απομονωνεις τον εαυτο σου απο εναλλακτικα λειτουργικα οπως το Linux; Γιατι να μην χρησιμοποιεις το ανοιχτου κωδικα και δωρεαν OpenOffice, που μπορει να δουλεψει απροβληματιστα σε Mac, Linux, Windows και κινητα;

Να σου φερω ενα αλλο παραδειγμα.

Ειχα εναν mp3 player της Creative. Για να του περασω τραγουδια επρεπε να ειχα ειτε τον Windows Media player ειτε το λογισμικο της Creative που ερχοταν για Windows (φυσικα). Και αυτο γιατι χρησιμοποιουσε το "κλειστο" mtp interface για να του περνας τραγουδια. Κι οταν περασα σε Linux αντιμετωπισα πολλα προβληματα μεχρι να καταφερω να συγχρονισω το mp3 μου με την μουσικη μου.
Οταν αγορασα ενα κινητο της Samsung με Android (ανοιχτου κωδικα λειτουργικο), δεν αντιμετωπισα απολυτως κανενα προβλημα με τον συγχρονισμο της μουσικης.

Συμπερασμα: Δεν σε απομονωνει το λειτουργικο GNU/Linux ή το καθε Linux, αλλα οι επιλογες σου.


Εγω θα συνιστουσα στην κοπελα που θελει να βαλει Linux, να μας πει ποια προγραμματα χρησιμοποιει, να τις προτεινουμε αντιστοιχα του Linux και να εγκαταστησει το Ubuntu για αρχη μεσα απο τα Windows με την χρηση του Wubi*. Και αν της αρεσει τοτε να πεταξει τα Windows εντελως.

* Για να το κανεις αυτο, απλα κατεβαζεις το cd απο το www.ubuntu.com (προτεινω την εκδοση για 64bit), να το καψεις σε ενα δισκακι κι ενω θα εισαι σε περιβαλλον windows να βαλεις μεσα το CD και να το εγκαταστησεις! Ειναι τοσο απλο, οσο απλο ειναι να εγκαταστησεις ενα οποιοδηποτε προγραμμα στα Windows. Κι οταν θα κανεις restart θα σου εμφανισει ποια απο τα 2 λειτουργικα θες να ξεκινησεις (Windows ή Ubuntu).

Σε περιπτωση παντως zoitca που θες να κανεις το βημα για GNU/Linux, δεν θα συνιστουσα Ubuntu αλλα Fedora. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
εδω μιλαμε για αρχαριους...

το ubuntu εχει ολοκληρη ελληνικη και ξενη κοινοτητα..

μη ρισκαρεις zoitca.. το fedora δεν εχει καν ελληνικη στηριξη και πληροφοριες οπως το ubuntu οπως ειδες στο σαιτ..

ubuntu 64bit ειχα βαλει και μου εκανε κατι προβληματα στο flash player πχ..και γενικα μικροπροβληματα που το 32βιτ δεν ειχε..

αν η zoitca οπως ειπε εχει λιγη ραμ απο οτι καταλαβα..κατω απο 4γιγα(ποση εχεις?) δεν πιστευω να εχει συν αν βαλει 64βιτ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top