Οι μικρές και μεγάλες εξαρτήσεις μας!

Πιστεύετε πώς όλοι έχουμε μικρές ή μεγάλες εξαρτήσεις;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 97)
  • Ναι

    Ψήφοι: 94 96.9%
  • Όχι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν γνωρίζω δεν απαντώ,κοινώς κουμπάκιας

    Ψήφοι: 3 3.1%

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
καφες......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Yπάρχει μικρή εξάρτηση; :hmm:

Internet, καφές και άγχος (μετράει :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katalinos

Δραστήριο μέλος

Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 700 μηνύματα.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
αυτή που τελικά την νικάς

δεν υπάρχει νίκη και ήττα στις εξαρτήσεις....
κάθε μέρα είναι ξεχωριστή και κάθε μέρα είναι ένας καινούριος αγώνας απέναντί τους.... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
αυτή που τελικά την νικάς
Όταν κάτι το νικάς εξακολουθεί να λέγεται εξάρτηση; :hmm:
Μήπως λέγεται πρώην εξάρτηση; (ex-εξάρτηση:P):hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
Όταν κάτι το νικάς εξακολουθεί να λέγεται εξάρτηση; :hmm:
Μήπως λέγεται πρώην εξάρτηση; (ex-εξάρτηση:P):hmm:

τί σημασία έχει αυτό ρε Θεωδόρα και εσύ...; :hmm:
ποιά είναι η ουσία; το πώς λέγεται ή αν υπάρχει αντίδοτο....
τώρα αν λέγεται εξάρτηση, αν λέγεται εθισμός, αν λέγεται πόνος, μικρό το κακό....
η ουσία είναι, στο αν θα υπάρχει μέσα σου αύριο.... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

katalinos

Δραστήριο μέλος

Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 700 μηνύματα.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

katalinos

Δραστήριο μέλος

Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 700 μηνύματα.
στην θεοδώρα μιλούσα :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
στην θεοδώρα μιλούσα :redface:

είμαι εκτός..., δε σου ζητάω συγνώμη, γιατί δεν έχει αξία.... :worry:
τα έχω χαμένα, μη με παρεξηγήσεις..., είμαι ηλίθιος....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
είμαι εκτός..., δε σου ζητάω συγνώμη, γιατί δεν έχει αξία.... :worry:
τα έχω χαμένα, μη με παρεξηγήσεις..., είμαι ηλίθιος....

Όταν δεν είσαι καλά και δεν έχεις υψηλή αυτοπεποίθηση κατηγόρησε τον κατιλίνο επειδή απλά υπάρχει. Πίστεψε, με πιάνει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.

_Ηρώ_

Δραστήριο μέλος

Η _Ηρώ_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Σκηνοθέτης και μας γράφει απο Τσεχία (Ευρώπη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Απο τα βιβλια και την μουσικη!
Αν δεν ακουσω μουσικη μια μερα δεν παει καλα η μερα μου..
Η μουσικη ειναι ο ερωτας της ζωης μου!
Και κατι αλλο που δεν ξερω αν μπορουμε να το πουμε εξαρτηση,ειναι οτι καθε μερα κανω μπανιο 2 φορες....
Εχω ενα θεμα με την καθαριοτητα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
Όταν δεν είσαι καλά και δεν έχεις υψηλή αυτοπεποίθηση κατηγόρησε τον κατιλίνο επειδή απλά υπάρχει. Πίστεψε, με πιάνει

σε πιστεύω... και αυτός σε πιάνει(σε καταλαβαίνει....)
και εγώ νομίζω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*natalia5555*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
απο το παγωτο καιμακι,τρελα εχω,χειμωνα-καλοκαιρι υπαρχει αφθονο στο ψυγειο και φεβρουαριο μηνα μπορω να καθομαι να χαζευω τη τηλεοραση και να το καταβροχθιζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
μεγάλη εξάρτηση: η σοκολάτα...είτε είναι σοκολατίνα από το Parfait, είτε μια lacta, είτε milka, είτε ακόμη και ένα σοκολατούχο γάλα...όλο λέω πώς θα σταματήσω να τρώω αλλά...δεν γίνεται πλέον :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
δεν παω πουθενα αν δεν εχω μαζι μου ενα μπουκαλακι νερο. παντου και παντοτε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
το καφεζακι μου....δεν μπορω να ανοιξω ματακι χωρις αυτο...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katalinos

Δραστήριο μέλος

Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Ένα ποτήρι κρασί κάθε βράδυ, μετά από μια κοπιαστική μέρα. :upside:
αυτό το είχε και η Melanie Griffith , για να αναφέρω και μια δική μου εξάρτηση , έχω μανία να κάνω τον Ζορό

είμαι εξαρτημένος με την ζωή..., δε μπορώ να την κόψω με τίποτα....

όλοι θα την κόψουμε κάποτε , μην ανησυχείς :smartass: (εμότικον-παπάς είναι αυτό , από την έκφραση του μόλις μέτρησε το παγκάρι)

:redface:

πώς μου ξέφυγε αυτό το τόπικ :P

δεν παω πουθενα αν δεν εχω μαζι μου ενα μπουκαλακι νερο. παντου και παντοτε:P
:confused:
:confused:
αμάν αυτή η γυνή - και προστυχόλογα να της ζητήσουν να πει , θα απαντήσει μετά από σκέψη :
τι μου κάνεις μάαανα μου ;
καλά είσαι ; καιρό έχω να σε πάρω τηλέφωνο , είχα δουλειές , φίλησε μου τον μπαμπά


λεπόν
οι βασικές εξαρτήσεις μου είναι :

1.chocolate cream από στάρμπακς - έχω βάλει και βόμβα μια φορά ως αντίποινα επειδή τους είχε τελειώσει
2.η οδήγηση με κάμπριο σε μία πολύβουη λεωφόρο (λεωφορείο με ηλιοροφή στην Πατησίων)
3.να ενοχλώ την Καλυψώ στο προφίλ της
4.η μετατροπή του ελεύθερου μου χρόνου σε αγγαρεία και των αγγαρειών σε διασκέδαση
5.να βάζω πλυντήριο με ρούχα που βάφουν
6.να τρώω ζεστή κιμαδόπιτα στην Καλογρέζα και να ζητάω ψιλά από τους περαστικούς για να την συνοδέψω με μπύρα
7.να βλέπω σύγχρονο σκανδιναβικό σινεμά (και να ζητάω προβλέψεις για τα όσκαρ από τον φοκούλη)
8.να ενοχλώ την Καλυψώ με πι.μι.
9.το κινητό μου (φιδάκι:redface:)
10.Να διαβάζω 10 σελίδες από ένα τόπικ για να βρω ένα τελείως άκυρο ποστ και τελικά να πέφτω σε δικό μου
11. Ή του μπόρατ
12.Να ξελύνω τα κορδόνια από τα μαξιλάρια και μετά σε ανύποπτο χρόνο να τα δένω βρίζοντας τον αργόσχολο που τα έλυσε
13.Όταν κάνω μεγάλη απόσταση με τα πόδια , να μετράω πόσα παρακαρισμένα αυτοκίνητα έχουν κλειστούς καθρέφτες , υποθέτοντας και ανάλογα με το αυτοκίνητο τον διάλογο που έλαβε μέρος . Π.χ. αν είναι μια κάμπριο μερσεντές με φιμέ τζάμια
-ψιψιψουλίνι μου , μου κλείνεις τον καθρέπτη ;
-ναι , τζουτζουκολίνο μου , μισό λεπτό να πάρω το τσαντάκι μου
Αν είναι ένα ξεβαμμένο σεντάν με ψάθες αντί για πλατοκαθίσματα και παιχνίδια στο πίσω κάθισμα
-Γεωργία , κλείσε μωρή χαμούρα τον καθρέπτη , θα τον ψάχνουμε πάλι
-Εμ εδώ που βρήκες και πάρκαρες , κλείστον μόνο σου , εγώ θα πάρω τα παιδιά (συγκαλυμμένη απειλή για περίπτωση διαζυγίου)
14.Επίσης έχω εξάρτηση από το να ψωνίζω από σούπερμάρκετ τακτικά . Πάντα όμως έχω καταρτίσει λίστα με το τι χρειάζομαι , πάντα ψωνίζω ένα καροτσάκι με άσχετα και αφού τα πληρώσω , γυρνάω να πάρω τα 3-4 πιο σημαντικά από αυτά που είχα σημειώσει . Επίσης ελέγχω επί ώρα την ροή στα ταμεία για να δω σε ποιο θα εξυπηρετηθώ πιο γρήγορα , αλλά στο τέλος βαριέμαι τους πολύπλοκους υπολογισμούς και πάω σε ένα στην τύχη (το οποίο συνήθως είναι εξπρές και με διώχνουν)
15.Βλέπω κάθε μήνα το Rumple Fish :redface:
16.Στέλνω κάθε μήνα μήνυμα στον Αντωνάκη να ξαναμπεί στο φόρουμ :redface:
17.Μπορώ να φάω κινέζικο μόνο άμα έχω ξυλάκια - αλλά τελικά δεν καταφέρνω να το φάω
18.Έχω εμμονη με την αρίθμηση όταν κάνω ποστς
19.Αλλά ευτυχώς το έχω ξεπεράσει
20. Την σταματώ πάντα σε στρογγυλούς αριθμούς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 27 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top