Ποιος ο λόγος για να ζούμε;

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Θελω αν γινεται να μου πει καποιος ποιος ο λογος να ζω?

αυτη την απορια την ειχα κι εγω παντα...αλλα δεν νομιζω να παρω και ποτε απαντηση..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
αυτη την απορια την ειχα κι εγω παντα...αλλα δεν νομιζω να παρω και ποτε απαντηση..:P

Κάνε λίγη υπομονή. Θα την πάρεις σίγουρα όταν πεθάνεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Azimuthios

Νεοφερμένος

Ο Azimuthios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Το ερωτημα αυτο το θετει καποιοs στον εαυτο του μονο οταν βρισκεται στριμωγμενοs ψυχολογικα,τοτε μεσα απο τιs μαυρεs του σκεψειs ξεπεταγονται τετοιου ειδουs ερωτηματα,και δεν ειναι καθολου τυχαιο αυτο γιατι κανονταs αυτη την σκεψη καποιοs ασυναισθητα παραδεχεται τιs επιπτωσειs που ειχε στον ανθρωπο το προπατορικο του αμαρτημα,δηλαδη το ποσο αδυναμοs ειναι ο ανθρωποs μακρια απο την χαρη του θεου που εχει ξεχασει ακομα και για πιο λογο ζει,(τετοια πνευματικη υποβαθμιση!!!!)χωριs ομωs να μπορει να το αντιλαμβανεται στην πραγματικη του διασταση αν δεν Πιστευει πραγματικα.
Η ουσια ειναι ομωs οτι απο εκει προερχεται το ερωτημα αυτο ειτε καποιοs εχει το θαρροs να το παραδεχθει ειτε οχι και,οσο ο εγωισμοs του δεν τον αφηνει να ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΘΕΙ απο αυτην του την σκεψη και προτιμαει να μενει μακρια απο τον θεο δεν θα εχει καλα αποτελεσματα στο τελοs και σαs το υπογραφω.
Τωρα,οσο ομωs τα πραγματα πηγαινουν καλα στην ζωη του καθενοs απο εμαs και ειμαστε σε πολυ καλη ψυχολογικη κατασταση τετοια ειδουs ερωτηματα απαντωνται με το να περναω καλα με τουs φιλουs μου,να διασκεδαζω,να ζησω την ζωη μου οσο μπορω πιο καλα και αλλα τετοια κουφα.
Ο Λογοs για τον οποιο ζουμε ειναι εναs πολυ καλοs λογοs που μονο ο Θεοs γνωριζει πολυ καλα και σε λιγοτερο βαθμο εμειs.Το οτι θετουμε στον εαυτο μαs αυτο το ερωτημα σημαινει οτι καπου μεσα μαs εκτοs απο το ερωτημα υπαρχει και η απαντηση.Αν ψαξει κανειs θα την βρει οπωs την βρηκα και εγω και μπορεσα ετσι να καταλαβω το νοημα τηs ζωηs μου και με πιο τροπο να μπορω να ειμαι πραγματικα ευτυχισμενοs.
Ευχομαι να βρειτε καποια στιγμη την απαντηση που ζητατε μεσα σαs για να βρειτε και εσειs τον προορισμο που εχετε στην δικη σαs ζωη και να Ανακαμψετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Το ερωτημα αυτο το θετει καποιοs στον εαυτο του μονο οταν βρισκεται στριμωγμενοs ψυχολογικα,τοτε μεσα απο τιs μαυρεs του σκεψειs ξεπεταγονται τετοιου ειδουs ερωτηματα,και δεν ειναι καθολου τυχαιο αυτο γιατι κανονταs αυτη την σκεψη καποιοs ασυναισθητα παραδεχεται τιs επιπτωσειs που ειχε στον ανθρωπο το προπατορικο του αμαρτημα,δηλαδη το ποσο αδυναμοs ειναι ο ανθρωποs μακρια απο την χαρη του θεου που εχει ξεχασει ακομα και για πιο λογο ζει,(τετοια πνευματικη υποβαθμιση!!!!)χωριs ομωs να μπορει να το αντιλαμβανεται στην πραγματικη του διασταση αν δεν Πιστευει πραγματικα.
Η ουσια ειναι ομωs οτι απο εκει προερχεται το ερωτημα αυτο ειτε καποιοs εχει το θαρροs να το παραδεχθει ειτε οχι και,οσο ο εγωισμοs του δεν τον αφηνει να ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΘΕΙ απο αυτην του την σκεψη και προτιμαει να μενει μακρια απο τον θεο δεν θα εχει καλα αποτελεσματα στο τελοs και σαs το υπογραφω.
Τωρα,οσο ομωs τα πραγματα πηγαινουν καλα στην ζωη του καθενοs απο εμαs και ειμαστε σε πολυ καλη ψυχολογικη κατασταση τετοια ειδουs ερωτηματα απαντωνται με το να περναω καλα με τουs φιλουs μου,να διασκεδαζω,να ζησω την ζωη μου οσο μπορω πιο καλα και αλλα τετοια κουφα.
Ο Λογοs για τον οποιο ζουμε ειναι εναs πολυ καλοs λογοs που μονο ο Θεοs γνωριζει πολυ καλα και σε λιγοτερο βαθμο εμειs.Το οτι θετουμε στον εαυτο μαs αυτο το ερωτημα σημαινει οτι καπου μεσα μαs εκτοs απο το ερωτημα υπαρχει και η απαντηση.Αν ψαξει κανειs θα την βρει οπωs την βρηκα και εγω και μπορεσα ετσι να καταλαβω το νοημα τηs ζωηs μου και με πιο τροπο να μπορω να ειμαι πραγματικα ευτυχισμενοs.
Ευχομαι να βρειτε καποια στιγμη την απαντηση που ζητατε μεσα σαs για να βρειτε και εσειs τον προορισμο που εχετε στην δικη σαs ζωη και να Ανακαμψετε.
εχεις δικιο!εκτος απο το να γινουμε καλυτεροι και να ομοιασουμε ,προσεγγισουμε τον θεο,ποιος αλλος λογος υπαρχει να ζουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φυσικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Κανένας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.

Ατοπο...

Αν δεν υπηρχε δεν θα ζουσαμε τοσο πολλοι...


Everything happens for a reason...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lady31ath

Νεοφερμένος

Η lady31ath αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Ζεις γιατι δυο ανθρωποι αγαπησαν ο ενας τον αλλο και σε εφτιαξαν....και λογικα ισως εχεις τα ματια της μητερας σου ή τα χερια του πατερα σου....και φτιαχτηκες με αγαπη μεσα σε μια δυσκολη και σκληρη ζωη....και την πρωτη φορα που περπατησες σαν παιδακι εκανες τους παπουδες σου να χαμογελασουν ....και την πρωτη μερα στο δημοτικο σταθμο εκανες τη μαμα σου να στεναχωρεθει που σε αφηνε μονο...και την πρωτη φορα που επαιξες με αλλα παιδακια χαρηκαν και αυτα μαζι σου....ζεις γιατι εισαι πολυτιμος και θα εισαι πολυτιμος για πολλους ανθρωπους...
Ζεις για να τρως παγωτο βανιλια το καλοκαιρι....ζεις για να καβαλας μηχανες και να οδηγεις αυτοκινητο....ζεις για να γνωριζεις ομορφες γυναικες και να τους κανεις ερωτα....ζεις για να μαθαινεις κατι νεο....ζεις για να ακους μουσικη δυνατα....ζεις για να γελας με τους φιλους σου.....ζεις για να βλεπεις την ομαδα σου να παιζει σε πρωταθληματα......ζεις για τα χιλιαδες υπεροχα πραγματα που μπορεις να κανεις με το σωμα και το μυαλο που εχεις......βεβαια μεσα σε ολα τα παραμυθια υπαρχουν και παγιδες.....ή διαφορα εμποδια που σε δυσκολευουν.....δεν ξερω εαν η ερωτηση σου πηγαζει απο καποιας μορφης απογοητευσης.....
Εγω βλεπω πως εχεις ενα σωμα και μια ψυχη και ενα μυαλο....και πως οσο αυτα λειτουργουν καλα....δεν θα ηταν ασχημο να πειραματιστεις μαζι τους....με καποιο μετρο ομως......με συγκεκριμενες δοσολογιες.... ειναι σαν να σου δινουν ενα νεο αμαξι...υπαρχουν καποιες οδηγιες χρησης.....μην το τσακισεις αμεσως....κανε λιγα χιλιομετρα...ενα test drive.....

Επισης ενα μικρο μυστικο......εγω ζω για πολλες απολαυσεις......χαχαχαχαχαχα....δεν το λεω πονηρα.......αν και ειμαι σε κανονικα κιλα.....ενα απο τα φετιχ μου ειναι τα γλυκα.....γυριζω ολη την Αθηνα και το ψαχνω πολυ το θεμα....και παλιοτερα ολο και κατι εφτιαχνα και μονη μου στο σπιτι.......εαν πας στην Αγια Παρασκευη εχει ενα ζαχαροπλαστειο (καταγωγης βλεπε Θεσσαλονικη)....τον Τερκενλη.....δοκιμασε το κασταν.....τωρα που επιασε λιγο κρυο.... ειναι θεικο.....αν θες μπορεις να τους πεις να στο κοψουν σε φετες......παλιοτερα μου τα εφερναν απο πανω....ταξιδι ολοκληρο και μου τα εφερναν και κακοποιημενα......τωρα ειναι πιο κοντα....και εχει και αλλες διαφορες γευσεις...... ωραια απολαυση.....και ειναι μονο μια απο τις μικρες.......ζησε για να ανακαλυψεις και αλλες γευσεις του κοσμου αυτου.....το οφειλεις στον εαυτο σου.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
λάθος ερώτηση, άκυρη σκέψη....
από αυτές που η απάντηση, βρίσκεται μόνο μέσα σου....
και μερικές φορές όταν θυμάσαι, ψάχνεις να τη βρεις....
αν δε βρίσκεις απάντηση, αρκέσου στο ότι βρίσκεται μέσα σου....
και δώσε ακόμα μια ευκαιρία στον εαυτό σου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
όχι ποιος ο λόγος για να ζω....
ζω για να.... βρω το λόγο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr Positive

Δραστήριο μέλος

Ο Mr Positive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 403 μηνύματα.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
ισως το ανθρωπικο αξιωμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
για να φτιάξεις τον ρυθμό, που επιθυμείς....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katalinos

Δραστήριο μέλος

Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 700 μηνύματα.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Και ποιος ο λογος να μην ζεις??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

star65

Νεοφερμένος

Ο star65 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
ο κύκλος της ζωής

πρέπει να τον ζήσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
ζεις για να ακούς αυτό

και όσο αντέξεις....
και αν τελικά δεν αντέξεις να έχεις αυτό στο νου σου αυτό:
όλοι οι μεγάλοι άνθρωποι αυτοκτόνησαν με τον έναν ή τον άλλο τρόπο(άσιμος, Σιδηρόπουλος, Γώγου, Καρυωτάκης)

Αν τουλάχιστον, μέσα στους ανθρώπους
ένας πέθαινε από αηδία...
Σιωπηλοί, θλιμμένοι, με σεμνούς τρόπους,
θα διασκεδάζαμε όλοι στην κηδεία
[Καρυωτάκης]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
φίλε αν άντεξες μέχρι τώρα
και το σχοινί δεν σε 'σφίξε ακόμα
αν δεν έφυγες για κόσμους μακρινούς
παρ' το απόφαση,είσαι απ' τους θνητούς
πάρε και αυτό το τραγουδάκι
μπας και στήσεις επιτέλους το ικριωματάκι.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ποιος ο λογος να μην ζεις?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
φίλε αν άντεξες μέχρι τώρα
και το σχοινί δεν σε 'σφίξε ακόμα
αν δεν έφυγες για κόσμους μακρινούς
παρ' το απόφαση,είσαι απ' τους θνητούς
πάρε και αυτό το τραγουδάκι
μπας και στήσεις επιτέλους το ικριωματάκι.


Ρε συ... Εγω παντως αν ειχα τασεις αυτοκτονιας και διαβαζα τα ποστ σου πρωτα θα σε σκοτωνα και μετα θ' αυτοκτονουσα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
Ρε συ... Εγω παντως αν ειχα τασεις αυτοκτονιας και διαβαζα τα ποστ σου πρωτα θα σε σκοτωνα και μετα θ' αυτοκτονουσα...
γιατί ρε θα με σκότωνες? να αυτοκτονήσεις οκ:P για αυτό το έβαλα:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top