Βερμούδα

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Οκ οι ζέστες έφτασαν συνεπώς έχουμε πρόβλημα. Όντας παιδί που στα φοιτητικά μου χρόνια φόραγα 6 μήνες το χρόνο βερμούδα χθες έγινε το εξής.

Ήμουν Διόσκουρους για καφέ, φύσαγε τέλεια, ο αέρας φούσκωνε το δάσος που με περιτριγυρίζει καθώς πέρναγε μέσα από τις αρεές περικοκλάδες και γούσταρα τρελά. Και κάποια φάση τρώω την απίστευτη φρίκη. Οχ λέω αύριο δουλειά... Αλλά δεν σκέφτηκα πρωινό ξύπνημα, δουλειά κούραση όσο ότι πρέπει να βάλω ΠΑΝΤΕΛΟΝΙ. Ξενέρωσα την ζωή μου καθώς από τα μάτια μου μπροστά έκανε flash η ζωή μου από την Παρασκευή απόγευμα που έβγαζα το παντελόνι και το παράταγα σαν ιδέα για μέχρι την Δευτέρα πρωί.

Οι γυναίκες είστε πολύ τυχερές με τις φουστίτσες και κανένας εργοδότης δεν τολμά να εκφράσει άποψη για το ρουχισμό μια γυναίκας. Αααααααααααααααααα θελώ και εγώ και είναι αδικία. Θέλω και εγώ να έχω το πόδι έξω θέλω και εγώ να μην ζεσταίνομαι θέλω και εγώ να γουστάρω δροσερό αεράκι αντί να σκάω.

Είμαι τρελός? Μόνο εγώ έχω τέτοιο κόλημα και θαυμασμό προς το απίστευτο ρούχο που λέγεται βερμούδα ή παντελονάκι στο γόνατο???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Νταξ, βρε συ κι εγώ φοράω πολύ συχνά τέτοια παντελόνια, αλλά δεν έχω και λατρεία όπως λες εσύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Νταξ, βρε συ κι εγώ φοράω πολύ συχνά τέτοια παντελόνια, αλλά δεν έχω και λατρεία όπως λες εσύ.
Ζεσταινομαίιιιιιιιιιιιιι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
respect στη βερμούδα.Ειδικα στις ζεστες δεν παλευεται να φορας παντελόνι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,691 μηνύματα.
Τελευταία φορά που φόρεσα βερμούδα ήταν πριν από 3 χρόνια. Δεν μου αρέσουν πλέον εμφανισιακά γι' αυτό τις αποχωρίστηκα. Πλέον, φόρμες ή λεπτά παντελόνια ακόμα και με 40+ βαθμούς. [και πάντα κάλτσες φυσικά φυσικά..] :)






-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Τελευταία φορά που φόρεσα βερμούδα ήταν πριν από 3 χρόνια. Δεν μου αρέσουν πλέον εμφανισιακά γι' αυτό τις αποχωρίστηκα. Πλέον, φόρμες ή λεπτά παντελόνια ακόμα και με 40+ βαθμούς. [και πάντα κάλτσες φυσικά φυσικά..] :)
-petros

Που θα παει,θα ξανακυλησεις.Τις ειχα κόψει κι εγω τις βερμουδες στο πρωτο ετος στο πανεπιστημιο.Τωρα τις ξανααρχισα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Πάντως εγώ προτιμώ ένα λεπτό υφασμάτινο παντελόνι όταν κάνει ζέστη, παρά μια φούστα, επειδή ιδρώνουν ανάμεσα τα πόδια μου πολύ! :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Πάντως εγώ προτιμώ ένα λεπτό υφασμάτινο παντελόνι όταν κάνει ζέστη, παρά μια φούστα, επειδή ιδρώνουν ανάμεσα τα πόδια μου πολύ! :confused:
Πρέπει να έχετε και κλειστά τα πόδια!!:devil:

Πάντως όταν φυσάει και κάνει penetrate ο αέρας από την κάτω πλευρά είναι μεγάλη ανακούφιση.

Γενικά εγώ πάντως ποτέ δεν της αποχωριστίκα. Από μικρός πάντα με θυμάμαι να είμαι πολύ φαν του σόρτσ και μετέπειτα βερμούδα και δυσανασχετούσα πολύ στο μακρύ παντελόνι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Πρέπει να έχετε και κλειστά τα πόδια!!:devil:

Μα επειδή τα έχω κλειστά, ιδρώνουν τόσο! :P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Τι μας κάνουν οι ζέστες.. :P


Εγώ συνηθίζω να φοράω βρεμούδες όταν βγαίνω για περπάτημα έξω τα καλοκαίρια ή όταν είμαι σε... χαλλλλαρή φάση. :P

Συνήθως προτιμώ κι εγώ παντελόνια. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Πάντως εγώ προτιμώ ένα λεπτό υφασμάτινο παντελόνι όταν κάνει ζέστη, παρά μια φούστα, επειδή ιδρώνουν ανάμεσα τα πόδια μου πολύ! :confused:

Πω πω ναι κι εγώ το ίδιο έπαθα σήμερα που βγήκα για λίγο έξω. Αιαθανόμουν σαν κατουρημένη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Αφήστε τους τους άντρες δεν ξέρουν το χάλια είναι να προσέχεις την κάθε κίνηση, εκείνοι έμαθαν να είναι με άνοικτά τα πόδια να είναι άνετοι, άσε να δοκιμάσουν φούστα που πρέπει να προσέχεις και θα σου πώ εγώ:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Ποτε δεν τις συμπαθησα και ποτε δεν μου αρεσαν...φοραω μονο οταν ειναι να παω για μπανιο και οταν πηγαιναν για προπονηση/αγωνες μπασκετ.
Παντα παντελονι φορουσα και φοραω.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Κι εμενα μ'αρεσουν πολυ και σε ανδρες και σε γυναικες..Αντε να πιασει λιγο περισσοτερο ζεστη να τις αρχισω :D
(Οι καλοκαιρινες φουστες δε βολευουν με την καμια, και να φυσαει ο αερας να παλευεις να τη μαζεψεις, και να περνας αερογεφυρα πανω απ'το μετρο για την αλλη πλευρα, και να ζεσταινονται τα μπουτια :P ιιικ!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αντιπαθώ την βερμούδα σε άντρες άνω των 25. Τουλάχιστον όταν τις φορούν οπουδήποτε αλλού εκτός από τη παραλία ή το μπάσκετ-ποδόσφαιρο-γενικά αθλητικές δραστηριότητες. Το θεωρώ πολύ "παιδικό" ντύσιμο και με χαλάει να με συνοδεύει κάποιος φορώντας βερμούδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αντιπαθώ την βερμούδα σε άντρες άνω των 25. Τουλάχιστον όταν τις φορούν οπουδήποτε αλλού εκτός από τη παραλία ή το μπάσκετ-ποδόσφαιρο-γενικά αθλητικές δραστηριότητες. Το θεωρώ πολύ "παιδικό" ντύσιμο και με χαλάει να με συνοδεύει κάποιος φορώντας βερμούδα.
Δεν είσαι η μόνη.:D .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Εγώ πάλι λατρεύω τους άντρες με βερμούδες. Βεβαίως ωραίες και στυλάτες και όχι συμπλήρωμα σωβρακοφανέλας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αντιπαθώ την βερμούδα σε άντρες άνω των 25. Τουλάχιστον όταν τις φορούν οπουδήποτε αλλού εκτός από τη παραλία ή το μπάσκετ-ποδόσφαιρο-γενικά αθλητικές δραστηριότητες. Το θεωρώ πολύ "παιδικό" ντύσιμο και με χαλάει να με συνοδεύει κάποιος φορώντας βερμούδα.
Συμφωνώ απόλυτα! Εκτός απο το σημείο με την ηλικία... Ανω των 15 θα έλεγα εγώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Παιδικη η βερμουδα...μονο αν ειναι παιδικη βερμουδα.
Υπαρχουν και αλλες που μονο παιδικες δεν ειναι.

Πολυ υπερβολικα τα λετε ρε παιδες. Ψαξτε λιγο μηπως αυτα ειναι ιδεες και αντιληψεις που σας φυτεψαν και οχι δικες σας.

Τι θα πει παιδικο. Επειδη συνηθως φοραμε σαν μικρα παιδια, αυτοματως σημαινει οτι ειναι ΜΟΝΟ χαρακτηριστικο ενδυμα μικρων παιδιων ; Ετσι μετρατε την ωριμοτητα στους αλλους ; Απο το τι φορανε ;

Στο κατω κατω, βερμουδα βαζεις ειτε για μπανιο(μαγιο), ειτε για αθλητισμο, είτε για προχειρα μεσα στο σπιτι συνηθως. Ομως υπαρχουν και ωραιες για βολτα.

Αλλα προσωπικα με απογοητευει το γεγονος οτι ανθρωποι διαλεγουν το αβολο και μη πρακτικο, γιατι εχουν καλλιεργησει μια συγκεκριμενη εικονα για ενα ρουχο, και κατ επεκταση δινουν μεγαλο βαρος στο τι θα πει ο κοσμος...

Βερμουδα ειναι, δεν ειναι κανα γελοιο ρουχο. Φοριεται απο παντα, γιατι μπορει να ειναι και κομψο ρουχο και πρακτικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Συμφωνώ απόλυτα! Εκτός απο το σημείο με την ηλικία... Ανω των 15 θα έλεγα εγώ!


Μην σου πώ και άνω των 6 :hmm:



Μήπως το παράκανα? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top