• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

Jenny 89

Νεοφερμένος

Η Jenny 89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
βασικα δεν μπορω να σε βοηθησω στη απορια σου..αλλα επειδη ειπες οτι οπου μπορεις και εσυ θα βοηθησεις μου λες σε παρακαλω σε ποιον γιατρο πηγες?ευχαριστω...αααα και ευχομαι η μυτουλα σου να παρει το σχημα και το μεγεθος που εσυ θες..μακαρι να σου πανε ολα καλα..
Σ ευχαριστώ πολύ !!!! :) Αραβανής Γεώργιος λέγεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

st33

Νεοφερμένος

Ο st33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Σ ευχαριστώ πολύ !!!! :) Αραβανής Γεώργιος λέγεται.
καλησπερα εμενα η μυτη μου πηρε το τελικο σχημα μετα απο 18μηνες...καλα σου ειπε ο γιατρος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny 89

Νεοφερμένος

Η Jenny 89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
καλησπερα εμενα η μυτη μου πηρε το τελικο σχημα μετα απο 18μηνες...καλα σου ειπε ο γιατρος...
Δηλαδή ήταν κ σε σένα μετά την πλαστική πιο μεγάλη στην αρχή ? Είδες μετά από 18 μήνες ότι είχε μικρύνει αρκετά ? ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

B~I~O~N~I~C

Νεοφερμένος

Ο B~I~O~N~I~C αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Αυτό που θέλω να σας ρωτήσω είναι την γνώμη σας για το θέμα μου. Τι λέτε ? Να ισχύουνε αυτά που μου είπε ο γιατρός ? ? :worry:


Ισχύουν. Αυτό συμβαίνει σχεδόν σε όλους. Μου έχουν πει να κάνω μασαζ στην μύτη για να ξεπρηστεί πιο εύκολα..

υπομονή λοιπόν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

st33

Νεοφερμένος

Ο st33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Δηλαδή ήταν κ σε σένα μετά την πλαστική πιο μεγάλη στην αρχή ? Είδες μετά από 18 μήνες ότι είχε μικρύνει αρκετά ? ?
ειταν πολυ πιο σηκωμενη χοντρη και λιγο πιο μεγαλη...θα γινει πιο λεπτη οταν ξεπριστει τελειως και αυτο κανει καιρο...παιζει ρολο και ο οργανισμος του καθενα φανταζομαι...μην ανχωνεσαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nadia24

Νεοφερμένος

Η nadia24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
θελει πολυ καιρο για να ξεπριστει!! ΔυστυχωΣ!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny 89

Νεοφερμένος

Η Jenny 89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Τhanks παιδιά !!! Μακάρι να θέλει υπομονή κ να δω το αποτέλεσμα έστω κ μετά από πολύ καιρό !! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgalis

Νεοφερμένος

Ο giorgalis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
nadia24 θελει πολυ καιρο για να ξεπριστει!! ΔυστυχωΣ!!!!!



μονο ο Σκουρας καταφερνει αντι να ξεπριζεται η μυτη και μικραινει να ...μεγαλωνει με τον καιρο!!!

τι να πω.......................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiger8755

Νεοφερμένος

Η tiger8755 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Καλημέρα χρειάζομαι πληροφορίες από κάποιον που έχει κάνει ρινοπλαστικη πριν προχωρήσω σε επέμβαση ευχαριστώ εκ τον προτέρων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny 89

Νεοφερμένος

Η Jenny 89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Καλημέρα χρειάζομαι πληροφορίες από κάποιον που έχει κάνει ρινοπλαστικη πριν προχωρήσω σε επέμβαση ευχαριστώ εκ τον προτέρων
Καλησπέρα ! Ας ξεκινήσω να σου λέω όσο γίνεται αναλυτικά για την ρινοπλαστική. Η επέμβαση διαρκεί 1 με 1,5 ώρα μετά θα σου βάλουνε κάτι σαν ταμπόν για μία μέρα. Για 5 με 7 μέρες θα έχεις ένα γυψάκι πάνω στο κόκκαλο της μύτης σου κ μετά την αφαίρεση του θα σου βάλει για άλλες 5 μέρες κάτι σαν χανσαπλαστ (τουλάχιστον έτσι έκανε σε μένα). Τις πρώτες μέρες δεν θα μπορείς ν αναπνεύεσεις από την μύτη κ θα πρέπει να την ξεπλένεις με φυσιολογικό ορό κ να βάζεις κ μία κρεμούλα που θα σου δώσει ο γιατρός. Επίσης ξέχασα να πω ότι μετά από ενα 24 ωρο μέτα την επέμβαση θα έχεις γύρω απ τα μάτια σαν μελανιές κ οίδημα (πρήξιμο) το οποίο μην σε ανησυχήσει μετά από 5 μέρες υποχορούνε. Το οίδημα όμως της μύτης θα υποχωρεί αργά - αργά όπου θα παίρνει κ την τελική της μορφή σε σύνολο 6 μήνες έως κ 18 μήνες. Η χρονική περίοδος που σου λέω εξαρτάται κυρίως από το τι τύπο δέρματος έχεις. Εγώ δηλαδή παράδειγμα επειδή είχα εξαρχής πολύ χοντρό δέρμα αργεί να ξεπρηστεί ! ! Μου έδωσε 18 μήνες τελικού αποτελέσματος. Αύτα... Ελπίζω να σε βοήθησα :) κ αν έχω ξεχασει να πω κάτι όποιος θέλει ας συμπληρωσει. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jumarou

Νεοφερμένος

Ο Jumarou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα σε όλους και όλες!Είμαι ένας ακόμα που σκέφτεται να προχωρήσει επιτέλους στην επέμβαση της ρινοπλαστικής καθώς είναι κάτι που με παιδεύει από τα μαθητικά μου χρόνια. Όλα όσα έχω διαβάσει εδώ από όλα τα παιδιά τα έχω βρει εξαιρετικά ενδιαφέροντα και αρκετά κατατοπιστικά. Βρισκόμενος στην διαδικασία επιλογής του κατάλληλου γιατρού θα ήθελα να σας ρωτήσω αν έχετε άποψη και για ένα όνομα που δεν έχω διαβάσει να αναφέρεται εδω μέσα. Πρόκειται για γυναίκα , αναπληρώτρια διευθύντρια στο METROPOLITAN, τα αρχικά της είναι Α.Κ . Αν έχει κανείς άποψη θα μου ήταν πολύ χρήσιμη. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiger8755

Νεοφερμένος

Η tiger8755 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
θέλω να σας ρωτήσω θα πάω στον Α.Σ την άλλη εβδομάδα αλλά έχω ακούσει καλά λόγια για τον www.kolliasrhinoplasty.gr ισχύει ? Στείλετε μου με προσωπικό μήνυμα. Ευχαριστώ για κάθε απάντηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiger8755

Νεοφερμένος

Η tiger8755 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Καλημέρα σας χρειάζομαι επείγοντος την Βοήθεια σας ποιος είναι καλύτερος χειρούργος στη ρινοπλαστηκη στην Αθήνα Παυλ. Βας. , Αθ.σκουρ , Παν.Γρ. Κόλλιας η κάποιος άλλος? Ψάχνω εδώ και 1 χρόνο και δεν έχω αποφασίσει που θα πάω. Ευχαριστώ για κάθε απάντηση σας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiger8755

Νεοφερμένος

Η tiger8755 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Γεια σας σε όλους θέλω να σας πω την εμπειρία μου, σήμερα πήγα στο ιατριο το ΑΘ.Σ για επίσκεψη Ρινοπλαστική μόλις πήγα η βοηθός του, με έβγαλε φωτογραφίες και μετά με εξέτασε σε λίγα δευτερόλεπτα ο γιατρός, μου είπε ότι είναι λίγο στραβό το διάφραγμα και έχω μικρή καμπουρίσα και έχω καλό δέρμα για Ρινοπλαστική είπε ότι θα μου την κάνει λίγο καμπυλωτή και μικρότερη θα φαίνετε φυσική αλλά όχι γαλλική τόνισε μάλιστα ότι είναι εύκολο να κανείς γαλλική μυτη αλλά δεν είναι και ωραίο είναι πολύ καμπυλωτή μου είπε και σηκωμένη από μπροστά τον ρωτήσα πως θα είναι περίπου και μου έδηξε κάτι φωτο στον υπολογιστή του από πελάτες με ανάλογο πρόβλημα. Μου είπε ότι θα έχω το νάρθηκα 8 μέρες περίπου δεν θα ποναω ουτε θα έχω πρήξιμο ανέφερε ότι έρχοντε σε αυτόν ασθενής από αποτυχημένες Ρινοπλαστικες και ότι είναι πρόεδρος Ρινοπλαστική μου είπε θα νοσηλευτω μια μέρα στο νοσοκομείο και θα μου κοστίσει 4500 ευρώ μου φάνηκε πολύ σίγουρος σε αυτά που έλεγε αλλά είναι τόσο καλός στα αλήθεια? θα ήθελα τη γνώμη σας πριν κλείσω για χειρουργείο. Ευχαριστώ για κάθε απάντηση σας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

st33

Νεοφερμένος

Ο st33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Γεια σας σε όλους θέλω να σας πω την εμπειρία μου, σήμερα πήγα στο ιατριο το ΑΘ.Σ για επίσκεψη Ρινοπλαστική μόλις πήγα η βοηθός του, με έβγαλε φωτογραφίες και μετά με εξέτασε σε λίγα δευτερόλεπτα ο γιατρός, μου είπε ότι είναι λίγο στραβό το διάφραγμα και έχω μικρή καμπουρίσα και έχω καλό δέρμα για Ρινοπλαστική είπε ότι θα μου την κάνει λίγο καμπυλωτή και μικρότερη θα φαίνετε φυσική αλλά όχι γαλλική τόνισε μάλιστα ότι είναι εύκολο να κανείς γαλλική μυτη αλλά δεν είναι και ωραίο είναι πολύ καμπυλωτή μου είπε και σηκωμένη από μπροστά τον ρωτήσα πως θα είναι περίπου και μου έδηξε κάτι φωτο στον υπολογιστή του από πελάτες με ανάλογο πρόβλημα. Μου είπε ότι θα έχω το νάρθηκα 8 μέρες περίπου δεν θα ποναω ουτε θα έχω πρήξιμο ανέφερε ότι έρχοντε σε αυτόν ασθενής από αποτυχημένες Ρινοπλαστικες και ότι είναι πρόεδρος Ρινοπλαστική μου είπε θα νοσηλευτω μια μέρα στο νοσοκομείο και θα μου κοστίσει 4500 ευρώ μου φάνηκε πολύ σίγουρος σε αυτά που έλεγε αλλά είναι τόσο καλός στα αλήθεια? θα ήθελα τη γνώμη σας πριν κλείσω για χειρουργείο. Ευχαριστώ για κάθε απάντηση σας

δεν ειναι ο μονος που επαναχειρουργει μυτες...τωρα το οτι ειναι προεδρος γιατι στο ειπε?? για να σε θολωσει?? αλωστε αυτος την εχει ιδρυσει την εταιρεια....ιδρυει ο καθενας πλαστικος εταιρεια και γινεται προεδρος για να αποκτουν κυρος σε ατομα που δεν ξερουν...τραγικο αν στο ειπε....

Καλησπέρα σε όλους και όλες!Είμαι ένας ακόμα που σκέφτεται να προχωρήσει επιτέλους στην επέμβαση της ρινοπλαστικής καθώς είναι κάτι που με παιδεύει από τα μαθητικά μου χρόνια. Όλα όσα έχω διαβάσει εδώ από όλα τα παιδιά τα έχω βρει εξαιρετικά ενδιαφέροντα και αρκετά κατατοπιστικά. Βρισκόμενος στην διαδικασία επιλογής του κατάλληλου γιατρού θα ήθελα να σας ρωτήσω αν έχετε άποψη και για ένα όνομα που δεν έχω διαβάσει να αναφέρεται εδω μέσα. Πρόκειται για γυναίκα , αναπληρώτρια διευθύντρια στο METROPOLITAN, τα αρχικά της είναι Α.Κ . Αν έχει κανείς άποψη θα μου ήταν πολύ χρήσιμη. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

αν ειναι αυτη που νομιζω λουιζα κατι?? ειναι γιατρος εξ ρουμανιας.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Jenny 89

Νεοφερμένος

Η Jenny 89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Καλησπέρα σας.Είμαι καινούρια στο site και σκέφτομαι και εγώ πολύ σοβαρά να κάνω ρινοπλαστική επέμβαση.Το θέμα της μύτης μου(αφού κληρονόμησα για κάκιστή μου τύχη τη μύτη του πατέρα μου) με στοιχειώνει πραγματικά.Διαβάζοντας αρκετά από τα μηνύματα εδώ έχω απελπιστεί κάπως η αλήθεια είναι μιας και απ' ότι φαίνεται δεν υπάρχει ούτε ένας σοβαρός γιατρός στην Ελλάδα και μάλλον τελικά θα πρέπει να καταφύγουμε στο εξωτερικό μου φαίνεται :P.Εγώ βασικά το είχα ψάξει το θέμα παλαιότερα μέσω internet,γιατί δεν έχω κανένα γνωστό που να έχει υποβληθεί σε παρόμοια επέμβαση και από τους γιατρούς που είχα καταλήξει ένας που μου φάνηκε καλός λεγόταν Θάνος Κοντογιάννης.Μήπως γνωρίζει κανείς κάτι για αυτόν?Αν όχι υπάρχει τελικά κάποιος για τον οποίο να έχετε ακούσει καλά λόγια ή να είχατε εσείς καλή εμπειρία?Επίσης γίνονται επεμβάσεις τον Ιούνιο?Γιατί έχω ακούσει ότι το καλοκαίρι δεν συνιστάται κάτι τέτοιο.Θα εκτιμούσα οποιαδήποτε απάντηση. :)


Καλησπέρα ! Αν θέλεις μπορώ να σου συστήσω τον δικό μου γιατρό που είχα πάει πριν 11 μήνες περίπου. Μπορείς να πας να τον επισκεφτείς να δεις αν σου εμπνέει εμπιστοσύνη. Όσον αφορά τον γιατρό που προανέφερες δυστήχως δεν γνωρίζω κάτι για εκείνον για να σε βοηθήσω. Την καλοκαιρινή περίοδο είναι καλό να αποφύγεις να κάνεις την επέμβαση γιατί θα περάσεις την ανάρρωση χωρίς να μπορείς να πηγαίνεις για μπάνια κλπ γιατί δεν πρέπει να πολύ βλέπει ο ήλιος την μύτη για τον πρώτο καιρό. Κατά την δικία μου εμπειρία η κατάλληλη εποχή όπου έκανα κ εγώ την επέμβαση είναι ούτε το πολύ κρύο, ούτε η πολύ ζέστη. Ο Μάρτιος θεωρώ πως είναι η κατάλληλη χρονική περίοδος. Αν θες να σου πω τ ονομα του γιατρόυ μου μπορώ να στο στείλω σε προσωπικό μήνυμα ή να μου πείς αν έχεισ facebook να συνομιλήσουμε απο εκέι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

swamps

Δραστήριο μέλος

Η swamps αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 560 μηνύματα.
Εγω και η αδερφη μου καναμε την επεμβαση στον Ιωννιδη μεσο της Στεφανιδου...ειναι καταπληκτικος ανθρωπος και τον εμπιστευομαι απολυτα...οι μυτες που μας εκανε ταιριαζουν στο προσωπο μας και δε φαινεται οτι εχουμε κανει πλαστικη..ειναι σα να γεννη8ηκαμε μ αυτες τις μυτες! ΕΙμαι πολυ ευχαριστημενη ιδιαιτερα με το θεμα της αναπνοης! Και με το αισθητικο αποτελεσμα..

Εμ βέβαια αφου το έκανες μεσω της Στεφανίδου σε πρόσεξε ιδιαίτερα διότι είσαι ζωντανή διαφήμιση για αυτόν και αν έβγαινες με μια μάπα χάλια στην t.v θα γινόταν ρόμπα και αυτός και η Στεφανίδου.Αραγε την έκανε μόνος του η είχε και κάνα τσούρμο δίπλα του και βοηθούσαν?
Εχω ακούσει οτι μόλις παει κάποιος ραντεβούσε αυτόν,βάζει την γραμματέα του μετα να παίρνει τηλέφωνα και να κάνει παζάρια στην τιμή πράγμα που υποδηλώνει πολλα.
Αν έκανα ρινοπλαστική αυτή τη στιγμή στον μόνο που θα πήγαινα στην Ελλάδα είναι ο Σκούρας αλλα διατηρώ και κάποιες επιφυλάξεις ακόμα και για αυτόν.
Η δευτερη επιλογή μου θα ήταν στην Κύπρο που έχω δει εκπληκτικά αποτελέσματα σε κάποιος που χειρουργήθηκαν εκει δεν θυμάμαι όμως όνοματα γιατρών.Θέλει ψάξιμο και για εκεί διότι δεν ξέρεις αν ειναι όλοι καλοί,πάντως υπάρχουν αρκετοί καλοί απο οτι άκουσα.
Προσοχή σε γιατρούς playboydes οι οποίοι τρώνε τη μύτη ολόκληρη και κοντεύει να φανεί μια μύτη σαν της νεκροκεφαλής με δυο τρύπες μόνο.Η μύτη πρέπει να έχει αρκετο πράμα πάνω όστο,δέρμα, χόνδρους διότι αν την φας πολύ γίνεσαι michael jackson.Είναι χίλιες φορές καλύτερα να είναι λίγο μεγάλη η χοντρη παρα υπερβολικά λεπτή,διότι έχει και πρόβλημα στην αναπνοή μετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiger8755

Νεοφερμένος

Η tiger8755 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Καλημέρα σε όλους θέλω να σας πω την εμπειρία μου. Τελικά έκανα
[FONT=&quot]Ρινοπλαστική επιτέλους στον Α.Σ το Σάββατο λοιπόν ξεκινάω πρώτα έκανα όλες τις εξετάσεις που χρειάζονται για την επέμβαση κράτησαν περίπου μίση ώρα περίπου , μετά από 2 ώρες με πήραν για χειρουργείο η επέμβαση κράτησε περίπου 2 μίση ώρες 4 ώρες μέχρι να συνέλθω από την νάρκωση. Μου έβαλαν παγάκια στα μάτια για 6 ώρες περίπου για να μην έχω πρήξιμο πολύ (τα παγάκια τα είχαν βάλει μέσα σε χειρουργικά λευκά γάντια πάνω από το ύφασμα που είχαν βάλει στα μάτια ) Μετά από έξι ώρες έφαγα κανονικό γεύμα και σηκώθηκα για βόλτα στο νοσοκομείο. Είδα πως ήμουν στο καθρέφτη μετά την επέμβαση ( πολύ πρήξιμο και μελανιές στο πρόσωπο και το λευκό τον ματιών υπήρχαν κόκκινα ματώματα ) πως αισθανόμουν πολύ βαριά γρίπη πολύ μπούκωμα , κούραση και υπνηλία , έτσουζαν τα μάτια και αισθανόμουν τα ράμματα μερικές φορές, η πρώτη μου βόλτα στο νοσοκομείο ήταν περπάτημα 7 λεπτά στην αρχή πήγαινα μια χαρά αλλά στο τέλος ζαλίστηκα και με το ζόρι πήγα στο κρεβάτι δεν μπορούσα να αναπνεύσω αλλά τα κατάφερα και δεν λιποθύμησα. Την δεύτερη μέρα έφυγα από το νοσοκομείο και πήγα σπίτι μου. Τα συμπτώματα που ανέφερα παραπάνω τα είχα μόνο για 3 μέρες , μέχρι να μου αφαιρέσουν τα ταμπόν άλλαζα 3 φορές την ημέρα την γάζα που είχα κάτω από τα ρουθούνια μου . Την Τρίτη μου αφαίρεσαν τα ταμπόν πόνεσα παρά πολύ σχεδόν ζαλίστηκα αλλά δεν το έδειξα, ήταν το ποιο δύσκολο σε όλη την Ρινοπλαστική. Αντιβίωση έπαιρνα κάθε 12 ώρες ως την Παρασκευή. Μόλις έβγαλα τα ταμπόν ξεκίνησα να κάνω πλύσεις κάθε μια ώρα με όρο που βάζω στη σύριγγα και βάζω κρέμα στη μύτη 4 φορές την ημέρα. Η μελανιές και το πρήξιμο έφυγαν την Πεμπτη. Εχθές μου έκαναν καθορισμό ένα μηχάνημα σαν ηλεκτρική σκούπα που ρουφάει δεν μου φάνηκε ενοχλητικό όσο λένε.Την τρίτη θα βγάλω τον νάρθηκα θα τα ξαναπούμε τότε πάλι καλό απόγευμα. [/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiger8755

Νεοφερμένος

Η tiger8755 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
[FONT=&quot]Καλημέρα σε όλους σήμερα έβγαλα τον νάρθηκα ομολογώ πως με πόνεσε όταν τραβούσε τις γάζες όταν τις έβγαλε , έβαλε βενζίνη στο πρόσωπο για να φύγουν οι κόλλες από τις ταινίες, έτσουξε αρκετά. Έφτασε η μεγάλη ωρα είδα για πρώτη φορά την μύτη μου στον καθρέφτη το αποτέλεσμα ήταν φανταστικό η καμπουριτσα δεν υπήρχε πια, ήταν καμπυλωτή και λίγο ανασηκωμένη από μπροστά τώρα η μύτη μου μοιάζει σαν τις Σαρλιζ Θερόν είναι πολύ όμορφη τα μάτια φαίνονται μεγαλύτερα και όλο το πρόσωπο μου δένει με τη μύτη με δείχνει μικρότερη. Μου έδωσε κάποιες συμβουλές που εφαρμόζω κάνω μασάζ στη μύτη με τα δάκτυλα μου 4 φορές την ημέρα για 2 λεπτά . Βαζο 4 φορές την ημέρα κρεμά μέσα στη μύτη. Δεν φοράω γυαλιά για δυο μήνες.Δεν σκύβω πολύ για 1 μήνα Αποφεύγω την πολύ ζεστή. Προσέχω μην τραυματιστώ. Αξίζει ώμος όλοι η ταλαιπωρία. Καλό απόγευμα
[/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blondie

Νεοφερμένος

Η blondie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Μπράβο!Χαίρομαι πολύ για σένα πραγματικά. Εύχομαι η καινούργια σου μύτη να είναι όπως την ήθελες.
Καλή σου ανάρρωση και να συνεχίσεις να μας ενημερώνεις για το πώς τα πας!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top