The social network (2010)

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Η ταινία δείχνει τη δημιουργία του facebook. Νομίζω πως είναι καλό να μην αποκαλυφθούν πολλά για την πλοκή γιατί αυτό ακριβώς είναι το δυνατό σημείο της ταινίας. Εμένα πάντως μου άρεσε. Απεχθάνομαι το facebook, και για αυτό ήμουν προκατειλημένη αλλά ήταν πολύ καλή. Είχε πολύ καλό σενάριο και ενδιαφέρουσες ερμηνείες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Α και εγώ θέλω να το δω.
Έχω δει το τρέιλερ και φαίνεται κουλ, αν και μου τη σπάει λίγο ο πρωταγωνιστής.:redface:
Θα δείξει.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Και εγώ την είδα την ταινία. Ηταν αρκετά χαρούμενη και οι ηθοποιοί μοιάζουν αρκετά με τους πραγματικούς ήρωες (ειδικά ο πρωταγωνιστής)

Mπορεί ο πρωταγωνιστής να είναι εκνευριστικός αλλά είναι φτυστός με τον πραγματικό

O Mark Zuckerberg (ο ιδρυτής του facebook) μίλησε για την ταινία με όχι κολακευτικά σχόλια. Με λίγα λόγια ο λόγος που έκανε το facebook ήταν επειδή του άρεσε να δημιουργεί
και όχι για να ρίξει μια κοπέλα.

Εμένα μου άρεσε η ταινία γιατί ήταν αρκετά ευχάριστη πιστεύω οι φοιτητές πληροφορικής και Η.Μ.Μ.Υ. θα την λατρέψουν.

H ταινία βαθμολογήθηκε με 8,4 Imdp.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Κι εγω θελω πολυ να την δω... Παρολο που δεν ειμαι τρελος φαν του fb μου εκανε κλικ απο την αρχη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Εντάξει, η υπόθεση και τα σκάνδαλα που παρουσιάζονται είναι πολύ γνωστά για να χαρακτηριστούν το δυνατό σημείο της ταινίας που πρέπει να μείνει κρυφό. Εγώ είχα διαβάσει σχετικά στις εφημερίδες πολύ πριν μάθω για την ταινία.

Στο δια ταύτα, καλό ήταν, αλλά δεν τρελάθηκα. Μου άρεσαν πάντως οι ερμηνείες και ο τρόπος που παρουσιάζεται η "διφορούμενη" ψυχοσύνθεση του Zuckerberg.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiffanykal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tiffanykal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Είδα την ταινία, αλλά δε μου άρεσε καθόλου. Αυτό που βρήκα ενδιαφέρον ήταν, όπως προαναφέρθηκε, η ψυχοσύνθεση του Zuckerberg.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Είδα την ταινία, αλλά δε μου άρεσε καθόλου. Αυτό που βρήκα ενδιαφέρον ήταν, όπως προαναφέρθηκε, η ψυχοσύνδεση του Zuckerberg.

Τι δεν σου άρεσε για να καταλάβουμε και εμείς που δεν την έχουμε δει;;; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiffanykal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tiffanykal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Τι δεν σου άρεσε για να καταλάβουμε και εμείς που δεν την έχουμε δει;;; :worry:

Η υπόθεση εκτυλίσσεται ουσιαστικά σε δύο χρόνους, την εποχή που ο ιδρυτής συνέλαβε την ιδέα δημιουργίας του facebook και την υλοποίησε, μερικά χρόνια πριν, και εκείνη της μεγάλης διαμάχης που ακολούθησε και των συζητήσεων με νομικούς εκπροσώπους. Οπότε, με κούρασε αρκετά γιατί ένιωθα πως δεν υπήρχε ροή: 10 λεπτά για την εποχή της ίδρυσης -10 για το πιο πρόσφατο παρελθόν της διένεξης και... πάλι απ' την αρχή. Επιπλέον, αναζητώ ακόμα το ''ηθικό δίδαγμα''.
Δείτε και μόνοι σας.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
χωρις να την εχω δει θα ελεγα πως δν υπαρχει ουσιαστικο ηθικο διδαγμα και αν θελετε ισως, λεμε, ισως ειναι μια πολυ καλη εμπορικη κινηση μιας και το φβ ειναι πολυ επικαιρο. παντως θα εχει ενδιαφερον ασχετα με το "μαρκετινγκ" σκεπτικο....ας πουμε μας διχνει τη ζωη ενος ανθρωπου και η ζωη ενος ανθρωπου οπως και να το κανουμε εχει ενα διδαγμα, ενα στιγμα...........(ωχ) τελικα εχει διδαγμα!(?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Θα παω να την δω μεστην βδομαδα,αυτο το τραιλερ μου κεντρισε το ενδιαφερον!... αλλα πρεπει να ειναι μεγαλη πατατα παντως :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Λοιπον, εγω την κατεβασα... Θα την δω μεσα στην εβδομαδα(ναι και εγω) και θα σας πω ενδελεχως την γνωμη μου το σ/κ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Α και εγώ θέλω να το δω.
Έχω δει το τρέιλερ και φαίνεται κουλ, αν και μου τη σπάει λίγο ο πρωταγωνιστής.:redface:
Θα δείξει.:worry:
Ούτε εμένα μου άρεσε όταν είδα το τρέιλερ και γενικά στράβωσα όταν άκουσα ότι αυτός είναι ο πρωταγωνιστής άλλα στέκεται αξιοπρεπέστατα στο ρόλο. Είναι ιδανικός.
Εντάξει, η υπόθεση και τα σκάνδαλα που παρουσιάζονται είναι πολύ γνωστά για να χαρακτηριστούν το δυνατό σημείο της ταινίας που πρέπει να μείνει κρυφό. Εγώ είχα διαβάσει σχετικά στις εφημερίδες πολύ πριν μάθω για την ταινία.
Πολύ γνωστά; ΟΚ, ίσως εγώ πάντως δεν ήξερα τίποτα σχεδόν και μου φάνηκε ότι αυτό συνέβαλε στο να απολαύσω περισσότερο την εμπειρία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Μόλις γύρισα από το σινεμά. Η όλη εμπειρία ήταν φοβερή! Το "the social network" ήταν η απόλυτη nerd ταινία! Την απόλαυσα όσο δεν μπορείτε να φανταστείτε. Έριξα τρελό γέλιο σε πολλές φάσεις -πράγμα που δεν περίμενα. Μου έκανε εντύπωση ότι ενώ πρόκειται για μία αμερικάνικη παραγωγή η προσέγγιση της σε τίποτα δεν θύμιζε κάτι τέτοιο!

Από μένα 7,5/10 :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rina45

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rina45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Εμενα μου αρεσε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.


Προχτές το βράδυ, στον αέρα του Saturday Night Live συναντήθηκαν δύο άνθρωποι που δεν είχαν ξανασυναντηθεί και το αποτέλεσμα ήταν κάπως άβολο.

Ο ηθοποιός που έπαιξε τον Mark Zuckerberg στο Social Network, o Jesse Eisenberg, συναντήθηκε με τον ίδιο τον Mark Zuckerberg.

Μετά από ένα αρχικό κωμικό μπέρδεμα, ο ντροπαλός ιδρυτής του Facebook εξέπληξε τον ντροπαλό ηθοποιό που είναι υποψήφιος για Όσκαρ επειδή έπαιξε τον ιδρυτή του Facebook. Και όλοι νιώθουν περίεργα που για πρώτη φορά τους βλέπουν στο ίδιο πλάνο.

πηγη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top