Δωρεάν μοιραζόμενες εφημερίδες

Τι κάνετε με την εφημερίδα αφού την διαβάσετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 28)
  • Την πετάω στα σκουπίδια

    Ψήφοι: 12 42.9%
  • Τις μαζεύω ή όχι και τις ανακυκλώνω

    Ψήφοι: 12 42.9%
  • Τις βάζω πίσω εκεί που μοιράζονται

    Ψήφοι: 4 14.3%

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Το θέμα το έφτοιαξα γενικά για τις εφημερίδες που μοιράζονται δωρεάν αλλά το συνδυάζω με μια ψηφοφορία σχετικά με το τι τις κάνουνμε αφού τις διαβάσουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Προσωπικά παίρνω την εφημερίδα μία μόνο στην Ακρόπολη και την βάζω πίσω στο μοιραζόμενο μέρος στην Ν.Ιονία αφού την έχω διαβάσει όλη στο τρένο και φυσικά είναι σε καλή κατάσταση.

Αφού δεν έχουν φροντίσει για κάδους ανακύκλωσης κοντά στους σταθμούς, την βάζω πίσω ώστε να την διαβάσει κάποιος άλλος κάτι σαν ανακύκλωση δλδ στο μυαλό μου. Απαράδεκτο που δεν έχει κάδους ανακύκλωσης χαρτιου.

Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω κάτι τύπους που πέρνουν 3 και 4 από κάθε μια το πρωί! Δουλειά δεν έχουν? Και εγώ δεν έχω αλλά θα ήταν προκλητικό να διαβάζω εφημερίδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Όταν κυκλοφορούσα με ΜΜΜ και όταν προλάβαινα και έβρισκα εφημερίδα (πράγμα σπάνιο) την πέταγα στα σκουπίδια με το που έφτανα στο γραφείο. Κακώς, εεεεε? :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
κατανοητό αν δεν έχεις τι άλλο να την κάνεις! Και αυτό έκανα στην αρχή. Μετά τα πήρα και άρχισα να την αφήνω στο πάγκο της εφημερίδας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Μου αρέσουν πολύ αυτές οι εφημερίδες κι όταν πέσουν (σπάνια) στα χέρια μου, τις διαβάζω :)


Μετά τις μαζεύω και τις παω για ανακύκλωση, όπως κάνω με όλες τις εφημεριδες και περιοδικα και γενικως άλλα χαρτια που εχω στο σπιτι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Μου αρέσουν πολύ αυτές οι εφημερίδες κι όταν πέσουν (σπάνια) στα χέρια μου, τις διαβάζω

Κι εγω.. Και μολις τις διαβασω τις πεταω στα σκουπιδια. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
παιδάκια, όχι στα σκουπίδια... :worry:
εγώ πολλές φορες την αφήνω μέσα στο tram για τον επόμενο... εδώ πολύ φοριούνται αυτές οι εφημερίδες και μου αρέσει!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ειτε την αφηνω πισω στο σταντ με τις υπολοιπες ειτε την παραταω στη θεση μου στο τρενο/μετρο οταν κατεβαινω..
δε την πεταω ποτε, καθοτι ξερω οτι απο καποια ωρα και μετα ειναι σπανιο να τις βρεις και να τις διαβασεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Παιδια μποριτε να μου πειτε και εμενα τι λετε? Υπαρχει μερος οπου αφηνεις την εφημεριδα και παει ο αλλος και την διαβαζει ; Μαλον εχω χασει την επαφη με την πραγματικοτητα. Εδω στη Ροδο παντως δεν ειδα ποτε να ακουμπανε μια πεταμενη εφεμεριδα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Συνηθως φτανουν στο σπιτι γιατι δεν προλαβαινω να τις διαβασω στο δρομο, κι απο κει θα παρουν τον δρομο των σκουπιδιων, αφου τις τελευταιες 2 φορες που βγηκα σαν γαιδουρι στους δρομους με 2 τεραστιες σακουλες γεματες περιοδικα και εφημεριδες, δεν καταφερα να βρω καδο ανακυκλωσης. Ψαξεεε ψααααααξε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Συνηθως φτανουν στο σπιτι γιατι δεν προλαβαινω να τις διαβασω στο δρομο, κι απο κει θα παρουν τον δρομο των σκουπιδιων, αφου τις τελευταιες 2 φορες που βγηκα σαν γαιδουρι στους δρομους με 2 τεραστιες σακουλες γεματες περιοδικα και εφημεριδες, δεν καταφερα να βρω καδο ανακυκλωσης. Ψαξεεε ψααααααξε..

πρεπει να τον εχεις κοζαρει απο πιο πριν καλο μου τον καδο, και μετα να βγεις με τις τσαντες σου... γιατι πολυ απλα μπορει να μην εχει εκει κοντα. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstRoPeLeKi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
Ή τις χρησιμοποιώ κάπου αλλού που μου είναι χρήσιμες ή μαζί με άλλα περιοδικά και λοιπά χαρτικά που στιβάζονται κατά καιρούς στο σπίτι και δεν χρησιμοποιούνται πλέον, μπαίνουν σε δυο τρεις σακούλες και κατευθείαν στον κάδο ανακύκλωσης. :) Αφού πρώτα όπως είπε και η Giovanna εχω βάλει στο μάτι τον κάδο... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
παιδια σημερα παντως ειδα ειδικο σκουπιδοφορτηγο (εγραφε ανακυκλωση απεξω) που μαζευε τα απορριματα απο καδο ανακυκλωσης σε αρκετα κεντρικο σημειο του δημου αθηναιων...

αυτο που μου κανε ομως εντυπωση ειναι οτι ο καδος ειχε μονο μια "θεση" για να ριχνεις μεσα σε αυτη ΚΑΙ χαρτι ΚΑΙ αλουμινιο ΚΑΙ απολα! ελεος, πως τα ξεχωριζουν...

χαζο μου φανηκε :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstRoPeLeKi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
Η αλήθεια ,αν έχω δει πάνω απο δυο φορές κάδους ξεχωριστούς για ανακύκλωση διαφορετικών υλικών θα ναι ζήτημα! Οπότε...προφανώς αφού αυτοί που τα ξεχωρίζουν δεν έχουν πρόβλημα, σιγά μην ενδιαφερθούν οι αρμόδιοι ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Η αλήθεια ,αν έχω δει πάνω απο δυο φορές κάδους ξεχωριστούς για ανακύκλωση διαφορετικών υλικών θα ναι ζήτημα! Οπότε...προφανώς αφού αυτοί που τα ξεχωρίζουν δεν έχουν πρόβλημα, σιγά μην ενδιαφερθούν οι αρμόδιοι ;)

πλακα κάνετε? μια φιλί μου πρόπερσι ανακύκλωνε μανιωδώς, χώριζε τα σκουπίδια τις τακτικά και τα έβαζε στους νεοαποκτηθέντες κάδους τις "λπονοτιτας" Εκάλης...

Μια μέρα έφευγε πολύ πρωί για ένα "ταξισι" και περνώντας από τους κάδους μπροστά, είδε το απορριμματοφόρο τις κοινότητας να τα παίρνει όοολα μαζί!!

:mad: :mad: :mad:

Κι εδώ επιτρέπεται να πετάμε μονο τα κοινά απορρίμματα στις σακούλες σκουπιδιών, που αγοράζουμε από το δήμο, και τα αλλα τα χωρίζουμε... E άμα, κάνει 2 euro η σακούλα, χωρίζεις πρόθυμα και πράσινο/άσπρο/καφέ γυαλί (w, ναι), και χαρτί, και χαρτόνι, και PET

:hmm: :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Giovanna, ο καδος που υπαρχε εδω κοντα, μυστηριωδως (μουσικη xfiles) εξαφανιστηκε -υπεθεσα επειδη φτιαχνουν τα πεζοδρομια στο σημειο που ηταν-, και σε ακτινα τετραγωνου δεν υπηρχε πουθενα. Καταλαβαινεις οτι οταν ειμαι ζεμενη σαν γαιδουρι δεν με παιρνει για ψαξιμο παραπανω απο 4 τετραγωνα! Αντι να πηξουν τον τοπο στους ειδικους καδους, καθομαστε και τους ψαχνουμε κιολας, γουφ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manouela

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μανουελα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
εγώ πρωσοπικά τις μαζεύω. μερικές έχουν πολύ καλά άρθρα και μ αρέσει να τις διαβάζω μετά από καιρό.ποιεσ αφημερίδες διαβάζετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Την πετάω στα σκουπίδια, που να τρέχω τώρα σε κάδους ανακύκλωσης...:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erica1a

Νεοφερμένος

Η erica1a αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γενικά ο δωρεάν τύπος (εφημερίδες και περιοδικά) είναι αξιοπρεπέστατος, υπάρχουν free έντυπα τα οποία δεν έχουν να ζηλέψουν τίποτα απο αυτά του εμπορίου! Όσον αφορά την ανακύκλωση θα μπορούσαν τα έντυπα αυτά να είχαν δικούς τους κάδους ανακύκλωσης-δίπλα στα σημεία διανομής εξοικονομώντας έτσι χαρτί για επόμενες εκδόσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fatal Secretary

Νεοφερμένος

Η Fatal Secretary αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Ακριβως ειναι αρκετα πληρη σαν περιεχομενα καποια απο αυτα τα εντυπα και με εντυπωσιαζει ευχαριστα αυτο. Συνηθως παιρνω κατι τετοια περιοδικα η εφημεριδες κατα την επιστροφη στο σπιτι και αφου τα διαβασω στο λεωφορειο μετα τα μαζευω για ανακυκλωση μαζι με αλλα χαρτια απο το σπιτι. (σημειωτεον, εχω σταμπαρει καδο :Ρ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top