• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Τσαρλατάνοι και κακοί επαγγελματίες - Ιατρικά λάθη...

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Εδώ και λίγες μέρες Γκέλυ εκδικάζεται στην Πάτρα η υπόθεση πολύ γνωστού ιατρού καθηγητή, και συνεργών του, που υπέπεσαν σε κάποια παραπτώματα. Αυτό συμβαίνει γιατί κάποιοι βρήκαν το θάρος να τον καταγγείλουν.
Ενα μικρό ή μεγάλο μερίδιο ευθύνης το έχει και ο κόσμος.
Επίσης έχω ξαναμιλήσει σε άλλο θέμα για το οτι δεν μπορούμε με ένα μεμονομένο περιστατικό να καταδικάζουμε όλους τους γιατρούς.
Κι ένας μηχανικός αυτοκινήτου που δεν κάνει σωστά τη δουλειά του, είναι ικανός να θεωρηθεί ως υπαίτιος ώστε να χαθεί μια ανθρώπινη ζωή.
Κι άλλα πολλά παραδείγματα επαγγελμάτων υπάρχουν.
Επειτα είναι και το άλλο... στο γιατρό πάμε γιατί είμαστε ασθενείς, από κάποια αιτία. Κανείς δεν είπε οτι ο γιατρός είναι ο θεός και θα γίνουμε καλά, και κακώς έχουμε μάθει να θεωρούμε αυτό ως δεδομένο.
Οταν λέμε οτι κάτι πήγε στραβά σε μια θεραπεία, δεν εννοούμε απαραίτητα οτι έφταιξε ο γιατρός. Κάθε οργανισμός έχει τους δικούς του μηχανισμούς αντίδρασης στο κάθε τι, και για κανέναν δεν μπορούμε να είμαστε απόλυτοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Πριν από 5 μέρες, σε ένα νοσοκομείο της Μπρέσια ένας γιατρός ενημερώνει έναν 28χρονο Ιταλό ότι πάσχει από μία ανίατη ασθένεια και έχει λίγες εβδομάδες ζωής.

Εκείνος απογοητευμένος πήρε το παπάκι του και χάθηκε. Δεν πήρε μαζί του κινητό. Οι γονείς του κάναν συνεχώς εκκλήσεις στην τηλεόραση και στο ραδιόφωνο.

Το τραγικό της υπόθεσης είναι ότι την επόμενη μέρα αποδείχθηκε ότι έχει γίνει ιατρικό λάθος και ο τύπος ήταν υγιής. Βέβαια άγνωστο είναι αν θα το μάθει ποτέ, καθώς οι περισσότεροι πιστεύουν ότι αποφάσισε να σταματήσει το μαρτύριό του και αυτοκτόνησε.

Τελικά δεν είναι μόνο ελληνικό φαινόμενο.

Τι πρέπει να γίνει με τους γιατρούς που έβγαλαν τη γνωμάτευση;


Τραγικο το γεγονος οτι εγινε μια τετοια λαθος γνωματευση...
Α Λ Λ Α πριν αρχισω να λεω οτι "α ου οι γιατροι οι ασυνηδητοι κτλ κτλ" προσωπικα με ενδιαφερει για ποιον λογο εγινε αυτο το λαθος.
Μπορει να φταιει ο γιατρος μπορει να φταιει και η/ο υπευθυνος που αναγραφει στους φακελους τα περιστατικα.Κατι που φυσικα δεν το κανει ο γιατρος ετσι;
Απο εκει και περα το κακο με τους γιατρους ειναι οτι ειναι οι μονοι επαγγελματιες που ΔΕΝ μπορει να τους συγχωρεθει τοσο ευκολα ενα λαθος.
Οπως και να εχει προσωπικα με ενδιαφερει να μαθω το "πως και γιατι"
Τωρα για το παλικαρι δεν μπορω να πω κατι (μιας και οσο ανωρημο και αν το θεωρω να παρει τα βουνα με το που εμαθε κατι παραγματικα τοσο τραγικο) επειδη η ψυχοσυνθεση και η αντιδραση σε τετοια μαντατα διαφερουν απο ανθρωπο σε ανθρωπο.
Και μιλαμε οτι την επομενη κιολας αποκαλυφθυκε το λαθος!Οχι μετα απο κανα μηνα...
Αλλοι θα πηγαιναν σε αλλο γιατρο, αλλι θα ζητουσαν δευτερη γνωματευση κτλ κτλ.
Και δεν το λεω εξω απο το χωρο.Σε συγγενη μου του ειπαν οτι ειχε καρκινο ενω δεν ειχε.
Απλως αντι να την σκαπουλαρει τους ειπε παω αλλου.

Για να μην παρεξηγηθω δεν διακιολογω ουτε παιρνω το μερος των ιατρων.
Απλως λεω οτι θελω να μαθω πως σκατα εγινε τοσο μεγαλο λαθος...θα κοιταξω και σε ιταλικες ιστοσελιδες μπας και βρω κατι.
Παντως τελευταια στην Μπρεσια πολλα κουλα γινονται και ειδικα στον τομεα της Ιατρικης...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Αυτό για τον καρκίνο Μάριε έχει γίνει λιγάκι καραμέλα.....
Και εξηγούμε αμέσως.: τι είναι καρκίνος;
Υπάρχουν μερικές δεκάδες ειδών νεοπλασματικών εξεργασιών (όγκων) που μπορούν να χαρακτηριστούν ως καρκίνοι.
Αυτό όμως δεν είναι πάντα σαφές. Δεν είναι τόσο απλό πάντα να πει κάποιος κατηγοριματικά οτι αυτό είναι καρκίνος ή όχι.
Κλασσικό παράδειγμα οι όγκοι του θυρεοειδούς αδένα. Αν πάς σε δέκα γιατρούς πολύ πιθανό να εκτιμήσουν ένα παθολογοανατομικό αποτέλεσμα ως όγκο, μάζα ή οτιδήποτε, αλλά δεν θα σου πουν όλοι απαραίτητα οτι είναι καρκίνος. Εχουν διαφοροποιηθεί τόσο πολύ πια οι μορφές και οι εξελίξεις της κάθε μορφής καρκίνου, που πολλές φορές μας κάνει να μην μπορούμε να δώσουμε σαφή απάντηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
deadhead + mario τα λενε σωστα. Αρα καταληγουμε στο οτι ναι μεν μεγαλη ευθυνη και μεγαλο το λαθος, αλλα 1ον δε ξερουμε τι εγινε, 2ον οι γιατροι δεν ειναι θεοι, και 3ον εμενα προσωπικα αν μου πουν κατι τετοιο δε θα παρω το μηχανακι και θα εξαφανιστω, θα το καρατσεκαρω 100 φορες πρωτα. Και μετα, ....παλι δε θα παρω το μηχανακι να εξαφανιστω, γιατι πολυ απλα.......


.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
...δεν εχω μηχανακι. :P

(οχι, σοβαρα, δε θα το κανα σε καμια περιπτωση)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Ναι βρε Λοριέν, άλλωστε το νόημα του να ενημερώνεται ο ασθενής για την κατάσταση της υγείας του, βασίζεται στο σκεπτικό οτι ο ίδιος θα φανεί δυνατός αρκετά για να σταθεί απέναντι στην ασθένειά του, και να την παλέψει προσφέρωντας στη μάχη και τις δικές του δυνάμεις, τη θέληση για ζωή. Αν βέβαια δεν διαθέτει το απαραίτητο σθένος για κάτι τέτοιο, υποστηρίζεται από ειδικούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Παιδιά η γνώμη μου είναι ότι επικεντρώνεστε σε λάθος σημείο.

Δηλαδή αν όντως ήταν άρρωστος, άν όντως επρόκειτο να πεθάνει πολύ σύντομα τότε θα ήταν ΟΚ να έχει εξαφανιστεί και να έχει αυτοκτονήσει? :(

Νομίζω το λιγότερο που θα έπρεπε να μας ενδιαφέρει εδώ είναι το ιατρικό λάθος.
Λάθη πάντα θα γίνονται. Όπως θα γίνονται και θαύματα, και άνθρωποι ξεγραμμένοι θα γίνονται καλά! Όμως λάθη τακτικής και ψυχολογικής υποστήριξης πιστεύω μπορούν να αποφεύγονται.
Για καλή του τύχη εδώ το ιατρικό λάθος είναι υπέρ του! :)
ΤΟ βασικό λάθος για μένα είναι ο τρόπος που το έμαθε.
Είμαι υπέρ του να ξέρει ο ασθενής τι έχει για να μπορεί να το πολεμήσει όπως ξέρει και καταλαβαίνει αυτός, αλλά χρειάζεται πολύ μεγάλη προσοχή στο πως θα πεις κάτι τέτοιο.

Σε αυτή την περίπτωση έχουμε κάποιον που είναι καλά! Που αν όλα πάνε καλά θα βρεθεί και θα ΖΗΣΕΙ! Τι γίνεται όμως με κάποιον που μαθαίνει κακά νέα από το γιατρό και δεν είναι λάθος?:(
Θα παίρνει τα βουνά?
Ο γιατρός δεν είναι εκείνος που θα πρέπει να τον συγκρατήσει και να τον κρατήσει κοντά στην ελπίδα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Στην προκειμένη περίπτωση Ισι, μου κάνει τρομερή εντύπωση πως αυτός ο άνθρωπος κατ' αρχήν έφυγε από το νοσοκομείο.......:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Κατι το οποιο εχει παραληφθει ή μαλλον δεν διαυκρινιζεται ειναι στο τι ακριβως του ειπε ο γιατρος.
Αλλο τι λενε οι συγγενεις και οι φημες μεσα κι εξω απο το νοσοκομειο.
Εχει απιστευτη διαφορα το να σου πουν :
"Καλημερα, σε 2 εβδομαδες θα πεθανεις!Γεια σου"
απο το να σου πουν οτι κοιτα: στις εξετασεις βρηκαμε αυτα αυτα αυτα κι εκεινα και αυτα μας οδηγουν στο ταδε συμπερασμα γι'αυτους και γι'αυτους τους λογους.
Εκει λογικα κατι απανταει ο ασθενης και ο γιατρος 99.9999999% του προτεινει περαιτερω εξετασεις.
Συγγνωμη αλλα το θεμα-ειδηση ειναι πολυ γενικο και με "τρυπες".

Ιsi postarες οταν εγραφα.
Sorry αλλα που ακριβως βλεπουμε τι ακριβως του ειπε ο γιατρος ή τον τροπο που το εμαθε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Πάντως το πρώτο που λες δεν γίνεται ούτε για αστείο......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Πάντως το πρώτο που λες δεν γίνεται ούτε για αστείο......

Φυσικα βρε Ανδρεα μου και δεν γινεται...αλλοιμονο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ιsi postarες οταν εγραφα.
Sorry αλλα που ακριβως βλεπουμε τι ακριβως του ειπε ο γιατρος ή τον τροπο που το εμαθε;

Σίγουρα δεν του είπε κάτι ελπιδοφόρο. Μάλλον όπως τα 'πες θα του τα 'παν:mad: :

"Καλημερα, σε 2 εβδομαδες θα πεθανεις!Γεια σου"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Σίγουρα δεν του είπε κάτι ελπιδοφόρο. Μάλλον όπως τα 'πες θα του τα 'παν:mad: :

Εγω παλι αμφιβαλω...
Εχω νοσηλευτει και σε νοσοκομειο (σε 2 για την ακριβεια) της Β.Ιταλιας για το νεφρο μου (και πιστεψε με δεν ηταν οτι απλως ειχα ενα μικρο κολικο) και σε καμια περιπτωση δεν μιλανε ετσι...Μπορεις να τους πεις ψυχρους ή οτιδηποτε αλλα ειναι σε νοσοκομειο και δεν μπορουν να μιλησουν ετσι.(οχι οτι η ιστορια μου δινει βαρος πειροσσοτερο στο οτι λεω.Απλως για την εντυπωση που μου αφησαν και μονο)
Προσωπικα μου φαινεται πολυ χλωμο...παρα πολυ χλωμο.
Δεν ξερω...τι να σας πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Καλά κοίτα κι εγώ υπερβάλλω.
Στο κάτω κάτω δεν υπάρχει εύκολος τρόπος να πεις σε κάποιον πως πεθαίνει :(
Άσε που κάθε άνθρωπος έχει διαφορετικές αντοχές. Όπως και να του το είπαν η ουσιά είναι πως δεν το άντεξε.
Ίσως το καλύτερο θα ήταν να μην έχει φύγει από το νοσοκομείο :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Στην προκειμένη περίπτωση Ισι, μου κάνει τρομερή εντύπωση πως αυτός ο άνθρωπος κατ' αρχήν έφυγε από το νοσοκομείο.......:confused:
Ditto. :confused:


Ή το έσκασε ή τον άφησαν. Στην πρώτη περίπτωση ευθύνονται γιατί δεν τον πρόσεχαν. Στη δεύτερη επίσης, γιατί δεν το διπλοτσέκαραν. :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Ditto. :confused:


Ή το έσκασε ή τον άφησαν. Στην πρώτη περίπτωση ευθύνονται γιατί δεν τον πρόσεχαν. Στη δεύτερη επίσης, γιατί δεν το διπλοτσέκαραν. :|
Nai αλλά το πρώτο δεν είναι ευθύνη των γιατρών....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Nai αλλά το πρώτο δεν είναι ευθλυνη των γιατρών....
Οκ, έχεις δίκιο σ' αυτό.



Αλλά γιατί εμένα κάτι μου λέει ότι τον άφησαν; :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Τι εννοείς ρε Γιώργο;
Τον ενημέρωσαν οτι έχει μια ανίατη αρρώστεια και του είπαν, "όποτε θέλετε, είστε ελεύθερος να φύγετε" ;

Ε δεν φαντάζομαι να φτάσαμε τόσο χαμηλά.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Τι εννοείς ρε Γιώργο;
Τον ενημέρωσαν οτι έχει μια ανίατη αρρώστεια και του είπαν, "όποτε θέλετε, είστε ελεύθερος να φύγετε" ;

Ε δεν φαντάζομαι να φτάσαμε τόσο χαμηλά.......
Δεν ξέρω βρε Ανδρέα, δεν ξέρω... Έχω ακούσει τόσα και τόσα που μόνο εντύπωση δεν θα μου 'κανε. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Αρα μη ξεροντας δε μποορουμε να βγαλουμε συμπερασμα για το συγκεκριμενο. Γενικα τωρα, ναι ευθυνη εχει ο γιατρος να τσεκαρει, ναι πρεπει να υπαρχει ψυχολογικη υποστηριξη σε καποια ατομα, ναι πρεπει να λεγονται με σωστο τροπο καποιες ειδησεις, και ναι, δε πρεπει να αντιδρουμε βεβιασμενα σε σοβαρες ειδησεις. Νομιζω τα καλυψαμε ολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
επειδή διαβάζω ότι πολλοί αναφέρεστε σε θέματα ψυχολογικής υποστήριξης, πρέπει να ξέρετε ότι κάτι τέτοιο είναι πραγματικά ουτοπικό στον τομέα της Υγείας. Τα περισσότερα κράτη (καλά για το Ελλαδιστάν ούτε κουβέντα) δεν μισθώνουν ειδικούς λειτουργούς ψυχικής υγείας 24/7 και φυσικά δεν υπάρχει κατάλληλη συνεννόηση μεταξύ των διαφόρων τμημάτων ενός νοσοκομείου ώστε να περίσταται ειδικός (ή έστω να είναι on call) για τέτοιες ανακοινώσεις...

Γενικά το σύστημα ψυχικής υγείας δεν στηρίζεται τόσο όσο το υπόλοιπο σύστημα υγείας, δυστυχώς... :/:

Από ότι ξέρω όμως γίνονται εκπαιδευτικά σεμινάρια σε γιατρούς που συχνά αναγκάζονται να λένε κακά μαντάτα στους ασθενείς τους, για το πως πρέπει να ανακοινώνουν τέτοια νέα, πως πρέπει να συμπεριφέρονται καθόλη τη διάρκεια της θεραπείας και εν τέλει πως να μείνουν στο πλάι ενός ασθενή τους ως την τελευταία ημέρα της ζωής του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top