Έχουν φετίχ οι Έλληνες;

aIucard

Νεοφερμένος

Ο aIucard αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Έχω την εντύπωση οτι τα φετιχ δεν 'φοριούνται' στην Ελλάδα. Αυτο, με βαση την (ελάχιστη) προσωπική μου εμπειρία και την παρατηρηση οτι δεν υπαρχει καποιό ελληνικο forum πανω στο θέμα (εκτος απο το fetish godess eva που έχει να κανεί αποκλειστικά με κυριαρχία). Υπάρχουν λίγα clubs που οργανωνουν events με bdsm, αλλα και πάλι αυτα περιορίζονται σε κυριως σαδομαζοχιστικα μοτίβα. Πάντως, και σε αυτα τα μαγαζία, νομιζω οτι οι περισσοτεροι επισκέπτες/τριες είναι metal-αδες/ούδες ή goth-άδες/ούδες , που πανε επειδή το έχουν συνδέσει με τη μουσική ή τη μόδα, όχι με το ερωτικό τους γούστο.

Γνώμες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ουαου... Τα σπαμε...

Αρχικα νομιζω πως πρεπει να ορισουμε επακριβως το φετιχ, για την διευκολυνση της συζητησης μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Φετιχ μπορει να υπαρχουν, ωστοσω η Ελληνικη κοινωνια τα θελει μεσα στο υπνοδωματιο του καθενος, και οχι σε μαγαζια και events. Τωρα γιατι να μην υπαρχει καπιο σχετικο forum, ναι, ειναι μα απορια. Εκει μπορει να κρατιθει η ανωνυμια του καθενος, αλλα και παλι, τι εχεις να συζιτισεις για το φετιχ σου, που θα στιθει και ολοκληρο φορουμ γυρο απο αυτο;...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ξεκινωντας λοιπον...

Sexual fetishism, or erotic fetishism, is the sexual arousal a person receives from a physical object. The object of interest is called the fetish, the person a fetishist who has a fetish for that object.[1] Sexual fetishism may be regarded, e.g. in psychiatric medicine, as a disorder of sexual preference or as an enhancing element to a relationship causing a better sexual bond between the partners. The sexual acts involving fetishes are characteristically depersonalized and objectified, even when they involve a partner.[2] Arousal from a particular body part is not to be confused with fetishism due to the fact that it is classified as partialism.

Επισης

Types

Alfred Binet, a lawyer and hypnotist proposed that fetishes be classified as either "spiritual love" or "plastic love". "Spiritual love" occupied the devotion for specific mental phenomena, such as attitudes, social class, or occupational roles; while "plastic love" referred to the devotion exhibited towards material objects such as body parts, textures or shoes.

The existential approach to mental disorders developed in the 1940s and influenced a view that fetishes had complex personal meanings beyond the general categories of psychoanalytical treatment.[citation needed] For instance, the Austrian neurologist and logotherapist Viktor Frankl once noted the case of a man with a sexual fetish involving, simultaneously, both frogs and glue.[6]

The concept of spiritual love is not accepted globally because it is impossible to fully define what exactly is "spiritual love." Also, Binet is not a credible source because he focused mostly on law and natural science, rather than sexual fetishes. Mental phenomena, attitudes, and social class are all things that can be obsessed over, but it is hard to prove that they would be a sexual obsession. It is also hard to incorporate any "idea" into a sexual act or stimulation. However, a mental obsession, such as an idea or excessive thought, can be progressed into a "plastic love." For example, role playing. If a person has a mental obsession with cowboys, their partner could dress up as a cowboy to make it a real thing or "plastic love."

Types of Fetishes: It describes a sexual obsession in which the object of the affection is a specific inanimate object.

Voyeurism "Peeping toms" Exhibitionism "Flashing people" Tranasvestitism "Cross dressing"

Partialism- when a part of the body is the object of sexual arousal. It is different from sexual fetishism because the object of the obsession is not inanimate "spiritual love"

Πηγη

Αυτο παντως που μου κανει ιδιαιτερη εντυπωση ειναι πως τα φετιχ φαινεται να θεωρουνται σαν μια διαταραχη, διαβαζοντας το αρθρο θα δειτε οτι μιλαει και για θεραπεια με φαρμακα, ενω εγω παντοτε τα θεωρουσα απλως μια ιδιαιτεροτητα καποιων ατομων...

Ειδικα για τους Ελληνες τωρα, δεν μου κανει ιδιαιτερη εντυπωση που δεν συζηταμε πολυ περι φετιχ... Γενικως μπορει να μιλαμε για το σεξ, αλλα παραμενουμε στα πολυ γενικα του κομματια(οχι πως το θεωρω κακο αυτο)... Κι επισης εχουμε μια υπερβολικα εντονη ταση να κοροιδευουμε οτι δεν μας φαινεται φυσιολογικο... Οποτε οποιον και να χει ενα φετιχ και θα θελει να το ψαξει θα απευθυνθει πολυ πιο ευκολα σε ενα ξενο site...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aIucard

Νεοφερμένος

Ο aIucard αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
τι εχεις να συζιτισεις για το φετιχ σου, που θα στιθει και ολοκληρο φορουμ γυρο απο αυτο;...

Για να είμαι ειλικρινής, με ενδιαφερεί να γνωρίσω και άλλους φετιχιστές, οχι τόσο για τους ευνόητους λόγους, αλλα για κατανοήσω τι προκαλεί αυτές τις 'ανωμαλίες'. Η αιτία του φετιχ δεν έχει προσδιοριστεί, και ειναι κατι που μου κεντρίζει το ενδιαφέρον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Για να είμαι ειλικρινής, με ενδιαφερεί να γνωρίσω και άλλους φετιχιστές, οχι τόσο για τους ευνόητους λόγους, αλλα για κατανοήσω τι προκαλεί αυτές τις 'ανωμαλίες'. Η αιτία του φετιχ δεν έχει προσδιοριστεί, και ειναι κατι που μου κεντρίζει το ενδιαφέρον.

Αυτο μπορεις να το συζιτισεις και σε ξενα forum, και πιστευω εξαρτατε και απο το συγκεκριμενο ειδος φετιχ, οπιο και αν ειναι αυτο που εχεις, αλλα και απο τον καθε ανθρωπο. Λογικα οι λογοι που θα το κανουν να εμφανιστει θα ειναι ψυχολογικοι, οποτε και θα συνδεετε με τα βιωματα του καθενος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
δεν υπαρχει καποιό ελληνικο forum πανω στο θέμα

greekfoot.com

Με Bondage Discipline/Dominance Submission/Sadism Masochism, όχι μονο feet.


τι εχεις να συζιτισεις για το φετιχ σου, που θα στιθει και ολοκληρο φορουμ γυρο απο αυτο;...

Π(1): καλημερα, ψαχνω καποια να δερνει με παντοφλα, ζωνη, τσοκαρο, γοβα.

Π(2): εδω ειμαι για τα ομορφα πατουσακια σου, στειλε μου στο inbox, μη κολλας!

Π(3): Αθηνα-τρελοποδοϊστοριουλες, θέλω να σαλιώσω, να ρουφηξω δαχτυλακια με κατακοκκινα νυχακια!

Π(4): Ποδοσκλαβος επιθυμει βουτηγμα πατουσακιων σε ζουμι απο λαχανονοντολμαδες για νεες γαστριμαργικες απολαυσεις. :worry:

Π(5): μαστιγωστε με, ξεφτυλιστε με, σβηστε τσιγαρα πανω μου, επιθυμω διακαως να γινω το τασακι σας.

...

Π(ν): να σου *@#$**&$*@@*#@* τα $*$(#*#$(#* και μετα να παμε για καφε? :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
greekfoot.com

Με Bondage Discipline/Dominance Submission/Sadism Masochism, όχι μονο feet.




Π(1): καλημερα, ψαχνω καποια να δερνει με παντοφλα, ζωνη, τσοκαρο, γοβα.

Π(2): εδω ειμαι για τα ομορφα πατουσακια σου, στειλε μου στο inbox, μη κολλας!

Π(3): Αθηνα-τρελοποδοϊστοριουλες, θέλω να σαλιώσω, να ρουφηξω δαχτυλακια με κατακοκκινα νυχακια!

Π(4): Ποδοσκλαβος επιθυμει βουτηγμα πατουσακιων σε ζουμι απο λαχανονοντολμαδες για νεες γαστριμαργικες απολαυσεις. :worry:

Π(5): μαστιγωστε με, ξεφτυλιστε με, σβηστε τσιγαρα πανω μου, επιθυμω διακαως να γινω το τασακι σας.

...

Π(ν): να σου *@#$**&$*@@*#@* τα $*$(#*#$(#* και μετα να παμε για καφε? :redface:

:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Π(1): καλημερα, ψαχνω καποια να δερνει με παντοφλα, ζωνη, τσοκαρο, γοβα.

Π(2): εδω ειμαι για τα ομορφα πατουσακια σου, στειλε μου στο inbox, μη κολλας!

Π(3): Αθηνα-τρελοποδοϊστοριουλες, θέλω να σαλιώσω, να ρουφηξω δαχτυλακια με κατακοκκινα νυχακια!

Π(4): Ποδοσκλαβος επιθυμει βουτηγμα πατουσακιων σε ζουμι απο λαχανονοντολμαδες για νεες γαστριμαργικες απολαυσεις. :worry:

Π(5): μαστιγωστε με, ξεφτυλιστε με, σβηστε τσιγαρα πανω μου, επιθυμω διακαως να γινω το τασακι σας.

...

Π(ν): να σου *@#$**&$*@@*#@* τα $*$(#*#$(#* και μετα να παμε για καφε? :redface:

Αυτο δεν ειναι συζιτηση, ειναι αναζητηση, και μπορει να γινει με χιλιους δυο τροπους. Οχι οτι ειναι κακο να γινει μεσα απο ενα σχετικο φορουμ, αλλα απο οτι καταλαβα ο alucard ενδιαφερετε για συζιτηση περαν του να βρει συντροφους που να εχουν ιδια γουστα με αυτον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Τι ακριβώς ορίζετε ως φετίχ;

Φερ' ειπείν εγώ λέω ότι έχω φετίχ με τις κοπέλες που φορούν μπότες, καθώς μου αρέσει πάρα πολύ η εικόνα μιας κοπέλας που φορεί μπότες - μποτίνια. Εμπίπτει στον ορισμό σας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
θα συμφωνησω με τον γιωργο...
για παραδειγμα μερικες φορες πανω στο παθος της στιγμης εχει τυχει να μην βγαλω τα καλτσακια μου... :redface::redface::redface:
θεωρειται και αυτο δηλαδη φετιχ?? :hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
θα συμφωνησω με τον γιωργο...
για παραδειγμα μερικες φορες πανω στο παθος της στιγμης εχει τυχει να μην βγαλω τα καλτσακια μου... :redface::redface::redface:
θεωρειται και αυτο δηλαδη φετιχ?? :hmm::hmm:



Εάν το θερμόμετρο δείχνει καμιά 35άρα,
πιθανόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Τι ακριβώς ορίζετε ως φετίχ;

Φερ' ειπείν εγώ λέω ότι έχω φετίχ με τις κοπέλες που φορούν μπότες, καθώς μου αρέσει πάρα πολύ η εικόνα μιας κοπέλας που φορεί μπότες - μποτίνια. Εμπίπτει στον ορισμό σας;

Αν εχω καταλαβει καλα τον ορισμο που παρεθεσα πιο πανω απο την wikipedia, αν ολη αυτη την ιστορια με τις μποτες την μεταφερεις και στο κρεββατι σου, αν δηλαδη κατα την ωρα της πραξης θες η κοπελα σου να φοραει μποτες κι αυτο σε διεγειρει παραπανω, νομιζω πως ναι...

θα συμφωνησω με τον γιωργο...
για παραδειγμα μερικες φορες πανω στο παθος της στιγμης εχει τυχει να μην βγαλω τα καλτσακια μου... :redface::redface::redface:
θεωρειται και αυτο δηλαδη φετιχ?? :hmm::hmm:

Λολ...Δηλαδη οταν συμβαινει στα πολυ γρηγορα και δεν βγαινουν παρα ελαχιστα ρουχα, παει να πει πως ειναι κι αυτο φετιχ???
Μην υπερβαλλουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
ναι βρε παιδια....
απλα ανεφερα ενα περιστατικο..
δεν ειπα οτι γινεται συνεχεια...
και ουτε οταν εχει καυσωνα.... :P:P

παντως υπαρχει ηδη αλλο ενα θρεντ σχετικα με τα φετιχ εδω στο φορουμ...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aIucard

Νεοφερμένος

Ο aIucard αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Τι ακριβώς ορίζετε ως φετίχ;

Φερ' ειπείν εγώ λέω ότι έχω φετίχ με τις κοπέλες που φορούν μπότες, καθώς μου αρέσει πάρα πολύ η εικόνα μιας κοπέλας που φορεί μπότες - μποτίνια. Εμπίπτει στον ορισμό σας;

Φαινεται ότι εκτώς απο απιστευτο avatar, έχεις και πολύ καλό γούστο :)
Αν σε πλησιάσει μια κοπέλα που δεν είναι άσχημη εμφανισιακά και φοραει ένα εντυπωσιακό ζευγάρι ψηλοτάκουνες μπότες, θα ερεθίστείς?
Αν ναί, τοτε αυτό είναι φετιχ.

θα συμφωνησω με τον γιωργο...
για παραδειγμα μερικες φορες πανω στο παθος της στιγμης εχει τυχει να μην βγαλω τα καλτσακια μου... :redface::redface::redface:
θεωρειται και αυτο δηλαδη φετιχ?? :hmm::hmm:

Για πολλους το να φορας τα καλτσακια σου μπορει να θεωρηθει αρκετα ερεθιστικό, αλλά αν δεν σε 'ικανοποιεί' εσένα, τοτε δεν ειναι φετίχ σου.


Όταν τό'χεις, το ξέρεις.

Υπαρχει κάτι τέτοιο αλλα σε light bondage εκδοχή? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Φαινεται ότι εκτώς απο απιστευτο avatar, έχεις και πολύ καλό γούστο :)
Αν σε πλησιάσει μια κοπέλα που δεν είναι άσχημη εμφανισιακά και φοραει ένα εντυπωσιακό ζευγάρι ψηλοτάκουνες μπότες, θα ερεθίστείς?
Αν ναί, τοτε αυτό είναι φετιχ.
Κοίτα, για να με "ανάψει" μία πρέπει να κάνει αρκετά, δεν αρκούν οι μπότες - ούτε κι είναι αναγκαίες.

Απλά ας πούμε ότι τις μπότες τις προσέχω πάντα, εάν κάποια τις φορέσει. Άλλοι φερ' ειπείν γουστάρουν γόβες, εμένα δεν με συναρπάζουν τόσο διότι όλες πλέον φοράνε γόβες, είναι κάτι πολύ "κοινές" στο μάτι μου. Επίσης, η μπότα μου περνάει κάτι σαν "επίσημο" και "σοβαρό".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Κοίτα, για να με "ανάψει" μία πρέπει να κάνει αρκετά, δεν αρκούν οι μπότες - ούτε κι είναι αναγκαίες.

Απλά ας πούμε ότι τις μπότες τις προσέχω πάντα, εάν κάποια τις φορέσει. Άλλοι φερ' ειπείν γουστάρουν γόβες, εμένα δεν με συναρπάζουν τόσο διότι όλες πλέον φοράνε γόβες, είναι κάτι πολύ "κοινές" στο μάτι μου. Επίσης, η μπότα μου περνάει κάτι σαν "επίσημο" και "σοβαρό".

πφφφ, αναποδα τα λες! οι γοβες ειναι πιο επισημες για αυτο και τις φορανε στο γραφειο και σε μεγαλες εξοδους. τις μποτες τις φορανε ΟΛΕΣ, οποιαδηποτε ωρα της ημερας. και η κουτση μαρια μπορει να υποστηριξει μποτα. γοβα ομως οχι. ή το χεις ή δε το χεις. :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aIucard

Νεοφερμένος

Ο aIucard αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
πφφφ, αναποδα τα λες! οι γοβες ειναι πιο επισημες για αυτο και τις φορανε στο γραφειο και σε μεγαλες εξοδους. τις μποτες τις φορανε ΟΛΕΣ, οποιαδηποτε ωρα της ημερας. και η κουτση μαρια μπορει να υποστηριξει μποτα. γοβα ομως οχι. ή το χεις ή δε το χεις. :pfff:

Νομίζω οτι ο Γιώργος δεν αναφέρεται σε όλων των ειδών τις μπότες.
Δεν θα τις αποκαλούσε "επίσημες", αν στην κατηγορία που τον ενδιαφέρει συμπεριλαμβάνονταν οι βαρετές. (οι Ούγκ για παραδειγμα, τις οποίες βρίσκω πολύ κακόγουστες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Βασικά εμένα οι μπότες μου βγάζουν κάτι πιο "κυριλλάτο", ενώ οι γόβες κάτι πιο "πρόστυχο".
Αλλά δεν αναλύουμε μόνο τις δικές μου προτιμήσεις ... πείτε κι εσείς τις δικές σας. :bounce:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Admiral69

Νεοφερμένος

Ο Marcos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Παπάγος (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Πραγματικά νομίζω ότι στην Ελλάδα μας τρώει ο πουριτανισμός στο θέμα του sex. Για μένα είναι πιο game, fun, enjoy από την πλειοψηφία των ερωτικών συντρόφων που είχα γενικώς. Θα έλεγα μάλιστα ότι ο πειραματισμός και το παιχνίδι βοηθούν τον ερωτισμό μας και ειδικά στις μακροχρόνιες σχέσεις. Για τον φετιχισμό θα έλεγα ότι έχω κάτι στο μυαλό μου και έχει σχέση και με τα Χριστούγεννα που έρχονται.

I wish you a Merry Xmas ... και φυσικά δωρίζω το συνολάκι σε όποια θέλει να της το "φορέσω" δίπλα στο xmas tree !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top