Δίπλα δίπλα ή απέναντι;

Δίπλα δίπλα ή απέναντι;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 20)
  • Δίπλα δίπλα

    Ψήφοι: 10 50.0%
  • Απέναντι

    Ψήφοι: 10 50.0%

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Είχα την εντύπωση ότι τα περισσότερα ζευγάρια κάθονται δίπλα δίπλα σε τυχόν καφέ, εστιατόρια κτλ εκτός από ορισμένα εστιατόρια στα οποία τα τραπέζια είναι κατά τέτοιο τρόπο που δεν το ευνοούν. Ωστόσο μια πρόσφατη επαφή μου με την αγγλική ...κουλτούρα μου έδειξε ότι δεν ισχύει αυτό για όλους και προτιμούν να κάθονται απέναντι για να μπορούν να κοιτούν τον άλλο πιο εύκολα. Κατόπιν συζητήσεων με φίλους διαπίστωσα ότι οι απόψεις διίστανται, αν και οι περισσότεροι έλληνες φαίνεται να είναι φαν του δίπλα δίπλα (ιδίως οι ελληνίδες).

Εσείς τι προτιμάτε συνήθως; Σας ενοχλεί όταν το έτερον ήμισυ έχει διαφορετική άποψη επί του θέματος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
δίπλα δίπλαααααααααααα, πιο κοντα, πιο ζεστα :P

ε καλα δεν θα το κανα κ θεμα αν δεν ηθελε διπλα διπλα,απλα τελος θα περνουσε το δικο μου :angel:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
δίπλα δίπλαααααααααααα, πιο κοντα, πιο ζεστα :P

ε καλα δεν θα το κανα κ θεμα αν δεν ηθελε διπλα διπλα,απλα τελος θα περνουσε το δικο μου :angel:

α μην ανησυχείς για αυτό και γω το δίπλα-δίπλα προτιμάω..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
εμενα μ αρεσει απεναντι για να μιλαμε και να κοιταζομαστε πιο ευκολα, αλλα οταν το κανω αυτο το ετερον ημισι θεωρει οτι ειμαι... "κρυα"(?):(
ετσι κ γω καθομαι διπλα διπλα:worry:
αν κ δε μ αρεσει:redface:

δε με χαλαει βεβαια κιολας:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Απέναντι rulez!

Το διπλά διπλά το καλύπτουμε @ home :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Απεναντι μονο στα πρωτα ραντεβου που ισως να μην νιωθεις εξαρχης πολυ ανεση μαζι της...
αλλα στη συνεχεια διπλα-διπλα :):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Απέναντι! Μπορείς να βλέπεις τον άλλο και ταυτόχρονα να είσαι intimate μαζί του π.χ. να του κρατάς τα χέρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Να υποθέσω πως μιλάμε μόνο για έξοδο με δεσμό.Ανάλογα το μέρος.

Σε μια καφετέρια δίπλα-δίπλα.Κι αν υπάρχει καναπές ό,τι πρέπει.Δεν είναι πρόστυχο το θέμα ( :P )Απλά,το να μπορούν τα χέρια να δένουν,κι η παρτενέρ να σκύβει πάνω σου,


(εννοώ έτσι,πάλι για τους πρόστυχους :P )

είναι κάτι που δε συγκρίνεται.Νιώθεις τη θερμότητα του άλλου,την καρδιά του να χτυπά,την οσμή του...

Αναπτύσσονται κι οι υπόλοιπες της όρασης αισθήσεις,που είναι απαραίτητες στο να δεθείς με το έτερο ήμισυ.

Σε κάτι πιο επίσημο,όπως ενα εστιατόρειο,απέναντι.Αφου της τραβηξεις σαν gentle man την καρέκλα,καθιζεις απέναντι.Μπορεις να την κοιταζεις στα μάτια,και γενικα να την παρατηρείς,και να κάνεις το compliment σου.(Τοση ώρα ετοιμαζόταν για χάρη σου η κοπέλα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Εξαρτάται από τη διαρρύθμιση του μαγαζιού. Γενικά όμως προτιμώ το δίπλα-δίπλα γιατί μʼ αρέσει να πειράζω το έτερον ήμισυ και γιατί απλά δεν τον χορταίνω. (Μην παρεξηγηθώ εδώ, άντε :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
διπλα του φυσικα για να μπορω να ειμαι στην αγκαλιτσα του συνεχεια και για να μπορω να τον φιλαω οποτε θελω! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
ανάλογα τις ορέξεις
αν πείναγα θα την είχα απέναντι
αν ήμουν χορτάτος δίπλα μου
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Απέναντι, για να μην βλέπει τα χαρτιά μου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
εξαρταται.. αν ειναι με παρεα διπλα διπλα, αν ειναι μονοι εξαρταται πως βολευει για να μην φαινεται λες και καθεσαι και βλεπεις τουβου ας πουμε:P απο την αλλη εμας γενικοτερα τα ζευγαρια οπως τα βλεπω εξω δεν ειναι πολυ εκφραστικα :worry: το χα παρατηρησει αυτο σε σχεση με την ελλαδα. αρα ενα ειναι το συμπερασμα, οπου και να κατσετε εσεις ειστε πολυ καλυτερα γενικοτερα σαν νοοτροπια τα ζευγαρια οποτε μην σας νοιαζει!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
απο την αλλη εμας γενικοτερα τα ζευγαρια οπως τα βλεπω εξω δεν ειναι πολυ εκφραστικα :worry: το χα παρατηρησει αυτο σε σχεση με την ελλαδα. αρα ενα ειναι το συμπερασμα, οπου και να κατσετε εσεις ειστε πολυ καλυτερα γενικοτερα σαν νοοτροπια τα ζευγαρια οποτε μην σας νοιαζει!!
Εξαρτάται με τι συγκρίνεις.
Στην επαρχία της Ελλάδας τα ζευγάρια δεν είναι τόσο εκφραστικά, όσο είναι στην Αθήνα. Νομίζω ότι έχει να κάνει με το ότι στην επαρχία γνωρίζονται όλοι πάνω κάτω μεταξύ τους και δε θέλουν να δείξουν πως "σαχλαμαρίζουν" με το ταίρι τους. :hmm:

Πάντως για μένα είναι πιο βολικό το απέναντι, αλλά εξαρτάται από τις συνθήκες.
Αν είμαστε κάπου ρομαντικά με θέα ένα ωραίο τοπίο ή μή, ή απλά βρίσκομαι σε ρομαντική διάθεση προτιμώ το δίπλα-δίπλα, τις αγκαλιές και τις χαριτωμενιές. Σε όλες τις υπόλοιπες περιπτώσεις προτιμώ το απέναντι.. να τον βλέπω και να χαίρομαι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Προτιμώ απέναντι, γιατί το δίπλα δίπλα σε περιορίζει και δεν μπορείς να μιλήσεις εύκολα. Παρασύρεσαι σε μάτσα μούτσα!

Ενώ, όντας απέναντι μπορείς και να μιλήσεις αλλά και να είσαι κοντά με τον άλλον (άγγιγμα χεριών κτλ). :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Προτιμώ απέναντι, γιατί το δίπλα δίπλα σε περιορίζει και δεν μπορείς να μιλήσεις εύκολα. Παρασύρεσαι σε μάτσα μούτσα!

Ενώ, όντας απέναντι μπορείς και να μιλήσεις αλλά και να είσαι κοντά με τον άλλον (άγγιγμα χεριών κτλ). :)
Mιλάτε ενώ κάνετε και αγκαλίτσες. :inlove:

@Γιώργο, τι χαρτιά εννοείς;
Τράπουλα; :P
Υποτίθεται ότι το ζευγάρι δεν έχει μυστικά. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Εξαρτάται με τι συγκρίνεις.
Στην επαρχία της Ελλάδας τα ζευγάρια δεν είναι τόσο εκφραστικά, όσο είναι στην Αθήνα. Νομίζω ότι έχει να κάνει με το ότι στην επαρχία γνωρίζονται όλοι πάνω κάτω μεταξύ τους και δε θέλουν να δείξουν πως "σαχλαμαρίζουν" με το ταίρι τους. :hmm:

:hmm:Οχι απαραιτητα... Ας πουμε, στην Θεσ/νικη τα βλεπω πολυ λιγοτερο εκδηλωτικα τα ζευγαρια, απ' οτι στην Χαλκιδικη...


Εγω δεν εχω ξεκαθαρη απαντηση... Αναλογα με το κλιμα και την διαθεση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Εξαρτάται από το μέρος. Ας πούμε όταν είμαι σε εστιατόριο κι είμαστε μόνο οι 2 μας, σαφώς και θα προτιμήσω το απέναντι. Μου φαίνεται άβολο και κουλό να κάτσουμε δίπλα δίπλα. Αλλά για καφέ, ποτό και λοιπά, μου αρέσει να έχω τον σύντροφό μου πλάι μου.

Επίσης δε νομίζω ότι είναι τόσο πολιτισμικό ζήτημα, όσο ανθρώπου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Admiral69

Νεοφερμένος

Ο Marcos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Παπάγος (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Όλα με την σειρά, πρώτα απέναντι, μετά δίπλα-δίπλα, μετά από πάνω, και από-κάτω και σε κανένα χρόνο τα πράγματα παίρνουν την το αντίστροφο δρόμο. :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top