Πόσους καφέδες πίνετε την ημέρα;

Πόσους συνήθως καφέδες ανά ημέρα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 364)
  • Με το ζόρι έναν (σπάνια πίνω καφέ)

    Ψήφοι: 78 21.4%
  • Έναν - Δύο

    Ψήφοι: 132 36.3%
  • Τρείς - Τέσσερις

    Ψήφοι: 31 8.5%
  • Τέσσερις - Πέντε

    Ψήφοι: 13 3.6%
  • Περισσότερους

    Ψήφοι: 9 2.5%
  • Δεν πίνω καφέ

    Ψήφοι: 101 27.7%

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Πίνω 2 με 3 και είναι πάντα νες!:redface:Αλλά δεν με πιάνουν!!!:(
Να ανησυχήσω???:confused::worry:
Το νες όπως και το φραπέ δεν κάνουν καλό στο στομάχι. Πιες red bull.

Εγώ πήγα στους 2 πάλι.
Άτιμη εξεταστική. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JellyFish

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κακόβουλο Λογισμικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Ούτε το red bull όμως είναι καλό, εγώ πίνω 2-3 φραπέδες την ημέρα ή fredo τύχει αλλά πλέον δεν με πιάνουν....:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Coup de foudre

Νεοφερμένος

Η Coup de foudre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Το νες όπως και το φραπέ δεν κάνουν καλό στο στομάχι. Πιες red bull.

Εγώ πήγα στους 2 πάλι.
Άτιμη εξεταστική. :(

Το red bull έχει ταυρίνη και είναι εθιστικό..
Βέβαια κι ο καφές γίνεται συνήθεια και μερικές φορές εθισμός..
Όσο για την εξεταστική εκεί ρίχνω τους καλύτερους ύπνους!!;):D

Ούτε το red bull όμως είναι καλό, εγώ πίνω 2-3 φραπέδες την ημέρα ή fredo τύχει αλλά πλέον δεν με πιάνουν....:(

Μάλλον ανήκουμε στην ίδια σχολή!!;):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Το νες όπως και το φραπέ δεν κάνουν καλό στο στομάχι. Πιες red bull.

Εγώ πήγα στους 2 πάλι.
Άτιμη εξεταστική. :(

Οτι δεν κανουν καθολου καλο στο στομαχι ισχυει...

Τωρα αν καποιος δεν θελει ουτε Red Bull που δεν το πολυ συστηνω κι εγω, μπορει να δοκιμασει ενα πιο δυνατο καφε(πχ.εσπρεσσο)...

Παντως δεν την παλευω... Τωρα στις διακοπες... Πινω ανετα 5 γαλλικους την μερα...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
Πλέον αυτό τον καιρό δεν πίνω καφέδες. Έχουν δυσάρεστες συνέπειες για το αντερ....πρρρρ....με συγχωρείτε!:redface:

Πράσινο τσάι Κίνας είναι δύναμη στο ξύπνημα και υγιεινό, αυτό με το δράκο απ' όξω.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Πίνω φραπέ γλυκό με γάλα 1-2 φορές το μήνα. Δεν μου αρέσει γενικά ο καφές, γι' αυτό και πίνω σπάνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DRIFTER

Νεοφερμένος

Ο DRIFTER αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Καλοί είναι μόνοι φιλτραρισμένοι καφέδες, οπότε οι στιγμιαίοι (νες, φραπέ) αποκλείονται.
Και τους πίνουμε σε μαγαζιά που τους κάνουν καλά για να τους φχαριστιόμαστε μιας και τους καλοπληρώνουμε! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Συμφωνω ....αλλα εγω στο σπιτι βαριεμαι να κανω φιλτραρισμενο και και πινω στιγμιαιο ...τον καινουργιο νες τον πρασινο με τα αντιοξειδωτικα...:redface::redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DRIFTER

Νεοφερμένος

Ο DRIFTER αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Φιλτραρισμενος ειναι και ο εσπρεσσο και ο καπουτσινο βεβαιως :) ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
εγω στο σπιτι δεν εχω μηχανη για εσπρεσσο ,καπουτσινο...μονο εξω τους πινω...:(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bettina

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η bettina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Καφές= Αρρώστια:redface:

Έως και 5 καφέδες...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panos_nightwish

Νεοφερμένος

Ο Panos_nightwish αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Εγώ πινω καπουτσίνο(μέτριο)!δεν μου αρέσουν αυτά τα φρεντουτσινο κ.λ.π!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,690 μηνύματα.
Εγώ πίνω έναν Nescafe Black Ice την ημέρα (γάλα, καφές και κακάο), αλλά έχει αρχίσει να μη με πιάνει και σκέφτομαι να μεταβώ σε άλλο είδος καφέ, πιο ισχυρό. :hmm:


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Εγώ πινω καπουτσίνο(μέτριο)!δεν μου αρέσουν αυτά τα φρεντουτσινο κ.λ.π!
nice!!!!!!!!!!!!!!

Εγώ πίνω έναν Nescafe Black Ice την ημέρα (γάλα, καφές και κακάο), αλλά έχει αρχίσει να μη με πιάνει και σκέφτομαι να μεταβώ σε άλλο είδος καφέ, πιο ισχυρό. :hmm:


-petros
Γιατι Πετρο ....κι' αυτο σαν μολοτδφ ακουγεται....δεν ειν' κακο....:):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

AGELOS111

Νεοφερμένος

Ο AGELOS111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
2 εσπρεσάκια τις καθημερινές + 1 φραπε τα Σαββατοκύριακα...καλά είναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
υγειηνα-υγειηνα...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
συνηθως εναν μονο πινω(καφε εννοω παντα....),γιατι η αυπνια καιροφυλακτει!!! :yawn:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

new_day*

Νεοφερμένος

Η new_day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Πίνω γύρω στους 3 esspreso την ημέρα και τουλάχιστον 1 redbull για να μπορέσω να αποδώσω στα μαθήματα της σχολής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
έναν τη μέρα και καμιά φορά δεν πίνω καθόλου.ανάλογα με τις ορέξεις μου γιατί δεν είμαι πολύ fan του καφέ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eumorfia95

Νεοφερμένος

Η eumorfia95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
πινω παντα 1-2 φραπεδες την ημερα και μου συμβαινει κατι παρα πολυ περιεργο!
εχω ακουσει οτι ο καφες προκαλει αυπνια και υπερενταση,
αλλα εμενα με ηρεμει οταν δεν πιω τουλαχιστον 1 καφε
το βραδυ δεν μπορω να κοιμηθω!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top