Εφηβικός έρωτας για πάντα;

passenger123

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Υπεύθυνος πωλήσεων. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Θα ήθελες αλήθεια να μάθεις τι θα γίνει στην συνέχεια με την σχέση σου απο τώρα ;
Αν το ήξερες με κάποιο τρόπο δεν θα έχανες τις μαγικές στιγμές που ζείς σήμερα ;
Αν σου έλεγα εγώ ότι θα είναι μιά ζωή μαζύ σου θα με πίστευες και θα ησύχαζες ή θα ζητούσες και αύριο μια ακόμη γνώμη απο κάποιον άλλο ;

Στην "ταινία" της ζωής μας , αγαπητή φίλη ,σεναριογράφοι - πρωταγωνιστές - καμεραμέν - φωτογράφοι είμαστε εμείς οι ίδιοι με μιά διαφορά απο τις ταινίες του κινηματογράφου << δεν γνωρίζουμε την πιθανή εξέλιξη της επόμενης σκηνής και το πιθανό τέλος της ταινίας πού ζούμε >> .

Μπορούμε ίσως να κάνουμε υποθέσεις απο την έως σήμερα "παιγμένη ταινία" , μπορεί να έχουμε δεί παρόμοιες ταινίες με το α ή β τέλος , την δική μας ταινία όμως - την δική μας ζωή θα την δούμε αύριο αφού γράψουμε - πρωταγωνιστήσουμε - τραβήξουμε και φωτογραφήσουμε την πλοκή της στο σήμερα .Εκεί κρύβεται άλλωστε και η "μαγεία".

Το ότι όλα πάνε καλά έως τώρα δεν σημαίνει απόλυτα ότι αύριο θα αλλάξουν . Μήν φοβάσαι να κάνεις δικό σου αυτό που θέλεις πραγματικά στην ζωή σου ,ακομή και αν κάνεις λάθη στην πορεία .Το ταξίδι με τις εμπειρίες του ας είναι οδηγός γιά τον στόχο σου .
Σου εύχομαι απο την καρδιά μου να πετύχεις σε κάθε σου ευχή .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερίνα ***

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα *** αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
...Πολλά θα μπορούσα να σου απαντήσω και από τότε που χωρίσαμε μέχρι σήμερα, πιστεύω ότι έχω δώσει πολλές διαφορετικές εξηγήσεις στον εαυτό μου και στους γύρω μου.
Σήμερα πάντως πιστεύω πως χωρίσαμε επειδή δεν γνωρίζαμε πώς να μην χωρίσουμε.
Μμμμμμμ....Το έχεις μετανιώσει??Συγγνώμη για τη ''συνέντευξη'' αλλά μου φαίνεται χρήσιμη η άποψή σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.

Κατερίνα ***

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα *** αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Θα ήθελες αλήθεια να μάθεις τι θα γίνει στην συνέχεια με την σχέση σου απο τώρα ;
Αν το ήξερες με κάποιο τρόπο δεν θα έχανες τις μαγικές στιγμές που ζείς σήμερα ;
Αν σου έλεγα εγώ ότι θα είναι μιά ζωή μαζύ σου θα με πίστευες και θα ησύχαζες ή θα ζητούσες και αύριο μια ακόμη γνώμη απο κάποιον άλλο ;

Στην "ταινία" της ζωής μας , αγαπητή φίλη ,σεναριογράφοι - πρωταγωνιστές - καμεραμέν - φωτογράφοι είμαστε εμείς οι ίδιοι με μιά διαφορά απο τις ταινίες του κινηματογράφου << δεν γνωρίζουμε την πιθανή εξέλιξη της επόμενης σκηνής και το πιθανό τέλος της ταινίας πού ζούμε >> .

Μπορούμε ίσως να κάνουμε υποθέσεις απο την έως σήμερα "παιγμένη ταινία" , μπορεί να έχουμε δεί παρόμοιες ταινίες με το α ή β τέλος , την δική μας ταινία όμως - την δική μας ζωή θα την δούμε αύριο αφού γράψουμε - πρωταγωνιστήσουμε - τραβήξουμε και φωτογραφήσουμε την πλοκή της στο σήμερα .Εκεί κρύβεται άλλωστε και η "μαγεία".

Το ότι όλα πάνε καλά έως τώρα δεν σημαίνει απόλυτα ότι αύριο θα αλλάξουν . Μήν φοβάσαι να κάνεις δικό σου αυτό που θέλεις πραγματικά στην ζωή σου ,ακομή και αν κάνεις λάθη στην πορεία .Το ταξίδι με τις εμπειρίες του ας είναι οδηγός γιά τον στόχο σου .
Σου εύχομαι απο την καρδιά μου να πετύχεις σε κάθε σου ευχή .

Πολύ ωραίο μήνυμα!!!!!!!!!:)Σ'ευχαριστώ πολύ που λες τη σκληρή αλήθεια με τόσο όμορφο τρόπο...

Όχι....???Νομίζω πως είναι το πιο δυνατό και όμορφο όπλο έχουμε για να πετύχουμε τα όνειρά μας!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Δεν με ενοχλούν οι ερωτήσεις σου! :)
Δεν είδες τι είπε πιο πάνω ο passenger; Δεν είναι καθόλου χρήσιμη η δική μου άποψη, για τη δική σου ζωή.
Εγώ δεν μετάνιωσα, εσύ μπορεί να μετανιώσεις, μπορεί και όχι.
Είναι χιλιάδες οι παράγοντες που καθορίζουν μια σχέση για να βγάλουμε τυφλοσούρτη.
Αν ήσουν κόρη μου πάντως - η κόρη μου είναι πολύ κοντά στην ηλικία σου- το πρώτο που θα σου έλεγα είναι να μην πιστεύεις ό,τι διαβάζεις και να μην υιοθετείς άκριτα απόψεις άλλων... ;) (edit: όπως π.χ. ότι η αγάπη είναι το πιο δυνατό όπλο ή ότι μια δυνατή σχέση περνάει απαραίτητα μέσα από έναν γάμο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κατερίνα ***

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα *** αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Δεν με ενοχλούν οι ερωτήσεις σου! :)
Δεν είδες τι είπε πιο πάνω ο passenger; Δεν είναι καθόλου χρήσιμη η δική μου άποψη, για τη δική σου ζωή.
Εγώ δεν μετάνιωσα, εσύ μπορεί να μετανιώσεις, μπορεί και όχι.
Είναι χιλιάδες οι παράγοντες που καθορίζουν μια σχέση για να βγάλουμε τυφλοσούρτη.
Αν ήσουν κόρη μου πάντως - η κόρη μου είναι πολύ κοντά στην ηλικία σου- το πρώτο που θα σου έλεγα είναι να μην πιστεύεις ό,τι διαβάζεις και να μην υιοθετείς άκριτα απόψεις άλλων... ;) (edit: όπως π.χ. ότι η αγάπη είναι το πιο δυνατό όπλο ή ότι μια δυνατή σχέση περνάει απαραίτητα μέσα από έναν γάμο)
Σ'ευχαριστώ πολύ για αυτά που μου λες..Πιστεύεις όμως ότι είναι λάθος να κάνω όνειρα με το αγόρι μου για το μακρινό μέλλον???Α!Και κάτι ακόμη...Ισχύει ότι οι πολύχρονες σχέσεις έχουν πολλά πισωγυρίσματα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

passenger123

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Υπεύθυνος πωλήσεων. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Πολύ ωραίο μήνυμα!!!!!!!!!:)Σ'ευχαριστώ πολύ που λες τη σκληρή αλήθεια με τόσο όμορφο τρόπο...
Η αλήθεια δεν είναι πάντα σκληρή όταν γίνει ένα "μέσο" και "όπλο" που θα βοηθήσει να ξεφύγει ο καθένας από τον "φόβο της απώλειας " οποιασδήποτε θετικής κατάστασης στην ζωή του .
Σε ευχαριστώ γιά τα καλά σου λόγια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
[πάμε για οφ τόπικ;:redface:]

Στον έρωτα και στον πόλεμο όλα επιτρέπονται;:hmm:

... Ουδέν κακόν αμιγές καλού.;)

Όχι βέβαια!!! Ο έρωτας κινείται πάνω από τα πεδία του νόμου και της ηθικής, σ' αντίθεση με τον πόλεμο...Ο έρωτας αναπνέει ελευθερία, ενώ ο πόλεμος ζητάει συνήθως τη θυσία της. Γι' αυτό και δεν υπάρχει καλό, ανάμικτο με το κακό, στον έρωτα. Ο έρωτας είναι πάντα αθώος! Το ζήτημα για εμάς, που δεχόμαστε πονηριές του τύπου "ουδέν κακόν αμιγές καλού", είναι αν αντέχουμε την αθωότητα, εντός μας:redface:!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Σ'ευχαριστώ πολύ για αυτά που μου λες..Πιστεύεις όμως ότι είναι λάθος να κάνω όνειρα με το αγόρι μου για το μακρινό μέλλον???Α!Και κάτι ακόμη...Ισχύει ότι οι πολύχρονες σχέσεις έχουν πολλά πισωγυρίσματα??
Στα όνειρα δεν ζει ντροπή. Γενικά μιλώντας και πάντα για μένα, το θέμα είναι να μπορείς ακόμη κι αν ένα όνειρό σου δεν βγει αληθινό, να συνεχίσεις να ονειρεύεσαι, να δίνεσαι, να ζεις.
Για το δεύτερο που ρωτάς, δεν έχω απάντηση. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

passenger123

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Υπεύθυνος πωλήσεων. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Στα όνειρα δεν ζει ντροπή. Γενικά μιλώντας και πάντα για μένα, το θέμα είναι να μπορείς ακόμη κι αν ένα όνειρό σου δεν βγει αληθινό, να συνεχίσεις να ονειρεύεσαι, να δίνεσαι, να ζεις.
+1 και θα πρόσθετα "να δημιουργείς".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Κατερίνα ***

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα *** αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Στα όνειρα δεν ζει ντροπή. Γενικά μιλώντας και πάντα για μένα, το θέμα είναι να μπορείς ακόμη κι αν ένα όνειρό σου δεν βγει αληθινό, να συνεχίσεις να ονειρεύεσαι, να δίνεσαι, να ζεις.
Για το δεύτερο που ρωτάς, δεν έχω απάντηση. :worry:
Θέλω να πιστεύω πως η αγάπη θα μου δώσει τη δύναμη να κάνουμε τα όνειρά μας πραγματικότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

passenger123

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Υπεύθυνος πωλήσεων. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Θέλω να πιστεύω πως η αγάπη θα μου δώσει τη δύναμη να κάνουμε τα όνειρά μας πραγματικότητα.
Η αληθινή αγάπη μπορεί "να κινήσει και βουνά" .Μείνε "αληθινή" και άσε την δύναμη της αγάπης σου να "ξεδιπλωθεί" στο σήμερα για να "ζωγραφίσει" ένα φωτεινό αύριο για σένα και τα όνειρα σου .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
+1 και θα πρόσθετα "να δημιουργείς".
...τώρα που το λες θα πρόσθετα και "να ρισκάρεις". ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

passenger123

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Υπεύθυνος πωλήσεων. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
...τώρα που το λες θα πρόσθετα και "να ρισκάρεις". ;)
Το "ρίσκο" εμπεριέχει μέσα του σε μεγάλο βαθμό τον "φόβο της απώλειας" , η "δημιουργία" ακόμη και στην αρνητική της εξέλιξη έχει μέσα της την "δύναμη της προσπάθειας" η οποία τελικά μπορεί να ανατρέψει και αρνητικές καταστάσεις πολλές φορές :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Ξέρετε τι λένε: όταν οι άνθρωποι κάνουν σχέδια ο Θεός ξεκαρδίζεται στα γέλια. Γι' αυτό ζήστε τον έρωτα σας και τα υπόλοιπα θα έρθουν :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

passenger123

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Υπεύθυνος πωλήσεων. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Ξέρετε τι λένε: όταν οι άνθρωποι κάνουν σχέδια ο Θεός ξεκαρδίζεται στα γέλια. Γι' αυτό ζήστε τον έρωτα σας και τα υπόλοιπα θα έρθουν :D
Άν ήξερα τι κάνει ο θεός όταν κάνω τα σχέδια μου σίγουρα θα προλάβαινα εγώ να γελάσω ( και όχι φυσικά με τον θεό ).
+1Tο να ζήσουν τα παιδιά το σήμερα και τον έρωτά τους .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Άν ήξερα τι κάνει ο θεός όταν κάνω τα σχέδια μου σίγουρα θα προλάβαινα εγώ να γελάσω ( και όχι φυσικά με τον θεό )...
Ίσως να μπορεί κανείς να ξέρει, όταν είναι ερωτευμένος μαζί Του:redface:!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

passenger123

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Υπεύθυνος πωλήσεων. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Ίσως να μπορεί κανείς να ξέρει, όταν είναι ερωτευμένος μαζί Του:redface:!
Θά ήθελα να απαντήσω , άν και σίγουρα είμαι :offtopic:
Ο έρωτας γιά τον θεό εξαφανίζει τον "φόβο της απώλειας " για κάθε τι στην ζωή μας :) .Άλλωστε Αυτός πρώτος μας αγάπησε πραγματικά και "κρύβεται" θετικά πίσω από κάθε δημιουργική μας κίνηση , με στόχο να μήν "υποκύψουν" τα δημιουργήματα του.
Η απάντηση μου δεν αφορά φανατισμό υπέρ του Θεού , απλά όταν Τον χρειάσθηκα "ήταν" εκεί χωρίς να το ξέρω .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Αυτό το θρεντ κι οι απαντήσεις μας μου θυμίζουν έναν αθλητή που κάθεται στον πάγκο και συζητάει με τον προπονητή του για τον αγώνα που έρχεται, αναλύουν, προγραμματίζουν την κάθε κίνηση, την κάθε πιθανότητα και τον τρόπο αντιμετώπισης, κι όταν τελικά έρθει η ώρα του αγώνα όλα πάνε εκτός προγράμματος.

Κοριτσάκι, θες να σου πούμε με το ζόρι οτι όλα θα πάνε καλά.
Θα βρεθούν λοιπόν 10 άνθρωποι να σου πούνε οτι θα πάνε καλά κι άλλοι 10 οτι δε θα πάνε καλά. Έτσι φτάνεις πάλι στο 0. Αυτό που θα σε πάει στο +1 είναι η δική σου ζωή κι η δική σου εμπειρία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Όχι....???Νομίζω πως {σ.σ. η αγάπη} είναι το πιο δυνατό και όμορφο όπλο έχουμε για να πετύχουμε τα όνειρά μας!!!:)
Και τα παιδιά των λουλουδιών αγαπούσαν όλον τον κόσμο. Είδες να προοδεύουν; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top