• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Γιατροί... χρήσιμοι και μη

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Με αφορμή τον faith σκέφτηκα να ρωτήσω ποιές κατα την γνώμη σας είναι η πιο χρήσιμη ειδικότητα γιατρού?
Ποιά η πιό αστεία ?
ποιά η πιο κομπαρσοδουλιά ?
Ποιά η πιο χλιδάτη ?
Ποιά έχει το μεγαλύτερο ρίσκο κτλ
Αν θέλατε να γίνετε γιατρός τι ειδικότητα θα ακολουθούσατε και γιατί?
Faith περιμένουμε φυσικά και τα φώτα σου!
(Υπάρχει άλλος φοιτητής ιατρικής ή γιατρός στο στέκι?) :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
έχοντας το αμόρε γιατρό, βλέπω ότι τουλάχιστον τα τρελά λεφτά μαζί με την χλιδή πάνε στάνταρ στους πλαστικούς!:clapup:

άντε να δούμε ασπρη μέρα κ μεις:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Αν ημουν γιατρος θα ηθελα να ημουν παθολογος. Δεν ξερω γιατι..

Πιο αστεια ειδικοτητα μου φαινεται του ΩΡΛ κι αυτο λογω ονοματος. :confused:
Δεν θα ηθελα σε καμια περιπτωση να ειμαι γυναικολογος ή χειρουργος (αυτο νομιζω εχει και το μεγαλυτερο ρισκο. Νομιζω!). :|
Κομπαρσοδουλεια θεωρω μονο την δουλεια της νοσοκομας κι οχι του (οποιουδηποτε) γιατρου και χλιδατη καμια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Πιο χρήσιμη είναι αυτή που κάνει για το πρόβλημα του καθενός.Κατά τη γνώμη μου, οι παθολόγοι είναι οι πιο ολοκληρωμένοι γιατροί (και οι γενικοί χειρουργοί), αλλά τι να σου κάνουν όταν έχεις καταρράκτη...
Αστεία δε μπορώ να σκεφτώ κάποια, γιατί έχοντας δει αρρώστους και ειδικότητες όλων των κατηγοριών, δε μου έρχεται κάτι αστείο στο μυαλό.Σίγουρα αστεία περιστατικά συμβαίνουν σε όλες τις ειδικότητες.
Κομπαρσοδουλειά μου φαινόταν ότι έκαναν οι αναισθησιολόγοι στα χειρουργεία, αλλά τελικά μάλλον δεν είναι έτσι.Ίσως κάποιοι ακτινολόγοι.
Χλιδάτη σίγουρα είναι η νευροχειρουργική ή η καρδιοχειρουργική.Κάτι χειρουργικό πάντως.
Αυτές είναι που έχουν και τα μεγαλύτερα ρίσκα.
Εμένα με ενδιαφέρει η οφθαλμολογία και η ενδοκρινολογία.Μάλλον το 2ο θα κάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Με αφορμή τον faith σκέφτηκα να ρωτήσω ποιές κατα την γνώμη σας είναι η πιο χρήσιμη ειδικότητα γιατρού? Παθολόγος
Ποιά η πιό αστεία ? Ουρολόγος
ποιά η πιο κομπαρσοδουλιά ? Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι! Όλες απαραίτητες είναι, ακόμα και της νοσοκόμας!
Ποιά η πιο χλιδάτη ? Πλαστικός
Ποιά έχει το μεγαλύτερο ρίσκο κτλ Χειρούργος & αναισθησιολόγος
Αν θέλατε να γίνετε γιατρός τι ειδικότητα θα ακολουθούσατε και γιατί? Ψυχίατρος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Ποιά η πιό αστεία ?
ΩΡΛ:P

ποιά η πιο κομπαρσοδουλιά ?
Καμιά [ανάλογα και με τον γιατρό φυσικά]

Ποιά η πιο χλιδάτη ?
Χειρουργός

Ποιά έχει το μεγαλύτερο ρίσκο κτλ
Χειρουργός πάλι

Αν θέλατε να γίνετε γιατρός τι ειδικότητα θα ακολουθούσατε και γιατί?
Δεν θα ήθελα, αλλά μάλλον .. ψυχολόγος μήπως και καταφέρω και με ψυχολογήσω:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
, αλλά μάλλον .. ψυχολόγος μήπως και καταφέρω και με ψυχολογήσω:|

Ο ψυχολόγος δεν είναι γιατρός. Ο ψυχίατρος μόνο είναι. Αλλιώς κι εγώ ψυχολόγος θα έλεγα. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimokidis

Νεοφερμένος

Ο dimokidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
πιο χρήσιμη: Γενικός ιατρός -παθολόγος οπως είναι στο εξωτερικό βέβαια γιατι εδω θέλει ακόμα δουλιά
Ποια η πιο αστεία: δεν νομίζω ότι υπάρχει τέτοια

ποια η πιο κομπαρσοδουλιά: ακτινολόγος

Ποιά η πιο χλιδάτη : Καρδιοχειρουργός Νευροχειρουργός

Ποιά έχει το μεγαλύτερο ρίσκο:γενικός ιατρός - παθολόγος μιας και στην ουσία εσύ κάνεις την διάγνωση έχοντας να διαλέξεις μέσα απο όλη την ιατρική. (ποιος ιατρός είναι με ενα βιβλίο συνέχεια μπροστά του::studying: ) Απλά τα λάθη σου φαίνονται αργότερα οπως και η καλή δουλειά σπάνια αναγνωρίζεται.
Στο άμεσο ρίσκο σίγουρα αναισθησιολόγοι, καρδιολόγοι και όλοι οι χειρουργοί
Σκεφτόμου γυναικολογία οπου λειτουργείς και συμβουλευτικά και επεμβατικά τώρα σκέφτομαι παιδιατρική και γενική ιατρική να δούμε που θα καταλήξω:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Πιο χρησιμη : Γενικος Ιατρος (family doctor) καθως η προληψη και εγκαιρη αντιμετωπιση ειναι το μεγαλυτερο οπλο.

(παντως δε θα χαρακτηριζα τους γενικους χειρουργους ως απο τους πιο ολοκληρωμενους γιατρους, αλλα αλλο θεμα αυτο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paty

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 1,385 μηνύματα.
Αν ημουν γιατρος θα ηθελα να ημουν παθολογος. Δεν ξερω γιατι..

Πιο αστεια ειδικοτητα μου φαινεται του ΩΡΛ κι αυτο λογω ονοματος. :confused:
Δεν θα ηθελα σε καμια περιπτωση να ειμαι γυναικολογος ή χειρουργος (αυτο νομιζω εχει και το μεγαλυτερο ρισκο. Νομιζω!). :|
Κομπαρσοδουλεια θεωρω μονο την δουλεια της νοσοκομας κι οχι του (οποιουδηποτε) γιατρου και χλιδατη καμια.
Μπαίνοντας στο κλίμα της νοσηλευτικής κατάλαβα ότι μόνο κομπαρσοδουλεια δεν είναι...και εμένα ίσως να μου είχε περάσει από το μυαλό κάποτε αλλά περισσότερο ως χαμαλοδουλειά και όχι κομπαρσοδουλεια.Γιατί ίσα ίσα που οι γιατροί είναι σχεδόν "ανίκανοι"(εύχομαι να μην παρεξηγηθώ:worry:) χωρισ τη βοηθεια του νοσηλευτικου προσωπικου.
Τώρα...όλες χρήσιμες νομιζω είναι...Αστεία δε μου έρχεται κάποια...Ρίσκο έχουν οι χειρουργοι οπως επίσης και χλίδα!Αν ήμουν γιατρός θα ήθελα να είμαι ιατροδικαστής(αν συγκαταλέγεται στα ιατρικά επαγγέλματα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Με αφορμή τον faith σκέφτηκα να ρωτήσω ποιές κατα την γνώμη σας είναι η πιο χρήσιμη ειδικότητα γιατρού?γυναικολογος
Ποιά η πιό αστεία ? κτηνιατρος
ποιά η πιο κομπαρσοδουλιά ? γαστρεντολογος
Ποιά η πιο χλιδάτη ? καρδιολογος
Ποιά έχει το μεγαλύτερο ρίσκο κτλ καρδιολογος χειρουργος
Αν θέλατε να γίνετε γιατρός τι ειδικότητα θα ακολουθούσατε και γιατί?
παιδιατρος μαια αν συμπεριλαμβανετε μεσα
τρελενομαι για παιδια,μωρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Αλλαζω σε πιο χρησιμη τον οφθαλμιατρο , για τα ατομα που μπαινουν σε φορουμ ! :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Με αφορμή τον faith σκέφτηκα να ρωτήσω ποιές κατα την γνώμη σας είναι η πιο χρήσιμη ειδικότητα γιατρού?
Ποιά η πιό αστεία ?
ποιά η πιο κομπαρσοδουλιά ?
Ποιά η πιο χλιδάτη ?
Ποιά έχει το μεγαλύτερο ρίσκο κτλ
Αν θέλατε να γίνετε γιατρός τι ειδικότητα θα ακολουθούσατε και γιατί?
Faith περιμένουμε φυσικά και τα φώτα σου!
(Υπάρχει άλλος φοιτητής ιατρικής ή γιατρός στο στέκι?) :hmm:

Αστεία είναι του εντερολόγου, για δικούς μου λόγους:P
Κομπαρσοδουλειά είναι του γενικής ιατρικής
Χλιδή του χειρούργου, όταν τα πέρνει είναι χλιδή:P
Ρισκο έχεί ο χειρούργος επίσεις:)

Θα ήθελα να γίνω Παθολόγος, μου αρέσει, έχει την μια γενική βοήθεια το όλο θέμα, δίνεις και άδιες όταν αρωστήσει κάποιος, γριούλες και γεροντάκια θέλουν μια καλή κουβέντα και πολλή προσοχή, νεαρά παιδιά θέλουν χαρτάκια για το σχολειο και σίγουρα δεν θα τους ρωτούσα άν έχουν αλεργίες και απλά θα το έγραφα, θα τα εξέταζα και άν υπήρχε πρόβλημα θα έλεγα ότι δεν κάνει για γυμναστική, πολλά παιδιά θα σοζόντουσαν παπούλιδες ευχαριστημένοι και μια μέρα παραπάνω άδεια στον εργαζόμενο για να προλάβει να άναρώσει:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Η ειδικότητα που σε καμία μα καμία περίπτωση δεν θα επέλεγα, είναι του αναισθησιολόγου. Με τρομάζει αυτή η ειδικότητα, χωρίς να γνωρίζω γιατί.
Επίσης δεν θα επέλεγα ποτέ οποιαδήποτε παθολογική ειδικότητα, τις θεωρούσα πάντα ειδικότητες γραφείου.
Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με τη γενική χειρουργική, και μακάρι να πάνε όλα καλά και να πάρω και την εντατικολογία που πάντα ήθελα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Ααχχ επίκαιρο θέμα για μένα:P

Αστεία:δεν νομίζω πως υπάρχει
Κομπαρσοδουλειά:παθολόγου πιστεύω
Χλιδάτη: νευροχειρούργος και ότι έχει σχέση με χειρουργική
Ρίσκο:Και πάλι ότι έχει σχέση με χειρουργική
Τι θα ήθελα να κάνω:Αμα ακολουθήσω ιατρική που υπάρχει στην άκρη του μυαλού μου θα ήθελα να γίνω πυρηνικός γιατρός η ΩΡΛ παρόλο που δεν με συγκινει για προσωπικους λόγους θα ήθελα να εισάγω κάποιες καινοτομίες εδώ:P(έχω και στόχους όπως βλέπετε:P)
Αν και περισσότερο από όλα θαυμάζω την χειρουργική δεν θα μπορούσα να την εξασκήσω δεν αντέχω τόσο μεγάλη ευθύνη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Αν γινομουν γιατρος θα ηθελα να ημουν χειρουργος η ιατροδικαστης!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
η πιο χρήσιμη ειδικότητα γιατρού?

ο ογκολόγος! αφού ο καρκίνος θερίζει.

Ποιά η πιό αστεία ?

γυναικολόγος..χιχιχι...ξέρετε γιατί:D

ποιά η πιο κομπαρσοδουλιά ?

μμμ.. δεν ξέρω..νομίζω όλες οι ειδικότητες είναι σημαντικές

Ποιά η πιο χλιδάτη ?

πλαστικός χειρουργός..πολύ τράβηγμα πέφτει!

Ποιά έχει το μεγαλύτερο ρίσκο ?

φυσικά ο χειρουργός!.. μη ξεχάσει και καμιά λαβίδα μέσα και ψαχνόμαστε!

Αν θέλατε να γίνετε γιατρός τι ειδικότητα θα ακολουθούσατε και γιατί?

καρδιολόγος γιατί μου αρέσει σαν ειδικότητα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Αν γινομουν γιατρος θα ηθελα να ημουν χειρουργος η ιατροδικαστης!! :)
:eek: (σου αρέσουν τα αίματα; και αυτά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top