Συναδελφικές σχέσεις

princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Ως μαθητής ή φοιτητής έχει την ευκαιρία κανείς να συναναστρέφεται με ανθρώπους την ίδιας πάνω κάτω ηλικίας και άρα με παρόμοια ενδιαφέροντα, νοοτροπία κτλ.Τι γίνεται όμως σε μια δουλειά, όπου μπορεί να έχει κανείς ως συναδέλφους ανθρώπους όλων των ηλικίων, ακόμη και πολύ μεγαλύτερους? Θα σας δυσαρεστούσε αν οι συνάδελφοι σας είχαν διαφορά ηλικίας σε σχέση με εσάς? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Οχι, αρκει να μη με υποτιμουσαν λογω ηλικιας.
Η πειρα ειναι αναλογη της ηλικιας συχνα, αλλα αν απαξιωναν να με ακουσουν λογω ηλικιας θα τσαντιζομουν πολυ-ευτυχως δε μου εχει τυχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Το καλό όταν είσαι νέος είναι ότι π.χ. στο σχολείο κάνεις το μάθημά σου, όμως έχεις τους φίλους σου, τους γνωστούς σου , την παρέα .Κουράζεσαι,όμως περνάς και καλά.
Στη δουλειά όμως , φαντάζομαι ότι δεν ισχύει προφανώς κάτι τέτοιο. Και αναρωτιέμαι αν είναι λίγο μοναχικά να είσαι ο μικρότερος σε εναν σε έναν εργασιακό χώρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ενταξει, φανταζομαι οτι σ'ενα περιβαλλον με αλλα ατομα που ναι γυρω στα 50 δεν περιμενεις να κανεις φιλους, αλλα συνηθως υπαρχουν αρκετοι συνομηλικοι στις περισσοτερες δουλειες. Παντως νομιζω οτι στη δουλεια αρκει ενα καλο συναδελφικο κλιμα, δεν χρειαζεται ντε και καλα να βρεις φιλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
σε δεκα χρόνια σκέψου ότι θα έχεις πιπινια γύρω σου :P

οκ, οχι δεν θα είχα προβλημα... θα κοίταζα κι ολας να μάθω όσα περισσότερα μπορώ απ την εμπειρία τους

Κάποιες φορες μπορεί να βρεις καλη παρεα σε άτομα που δεν το περιμένεις...
Νταξ δεν ειπαμε να πατε και για καφεδάκι, αλλα μέσα στη δουλεια μπορεις να εχεις σχέσεις μαζι τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Η διαφορα ηλικίας αναμεσα στους συναδελφους δεν παιζει ρολο για μενα..ειχα πολυ καλες σχεσεις και με μικροτερα ατομα οπως και με μεγαλυτερα που ηταν και σε ανωτερη θεση απο μενα..το βασικο ειναι να μην υποτιμηθει η προσφορα σου για τον οποιοδηποτε λογο...και οταν αυτο συμβαινει ...γινεται κυριως λογω ελλειψης εμπειριας....οταν καποιος με μικρη εμπειρια στο αντικειμενο του πολλες φορες υποτιμαται, δυσκολα τον εμπιστευονται και δεν εχει να κανει με το αν ειναι μικρος ή μεγαλος.....
παντως εμπειρικα....το καλο συναδελφικο περιβαλλον ειναι απαραιτητο για την καλυτερη αποδοση ολων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Εγώ πάντως συνήθως τα πηγαίνω καλύτερα με τα άτομα μεγαλύτερης ηλικίας. Έχουν πείρα κι αυτό τους δίνει μια ασφάλεια και μια προθυμία να βοηθήσουν τους μικρότερους! Αντίθετα οι συνομήλικοι συχνά έχουν πιο ανταγωνιστική νοοτροπία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Τι εχετε να πειτε για τους "συναδερφους" ρουφιανους- "γλυφτες" κ ψευτες????
σημερα ηρθα δουλεια κ ολοι ηταν αναστατομενη ενας υπαλληλος βραδινος...
ειπε οτι μπορουσε να φανταστει για της κοπελες που δουλευουν στην πρωινη βαρδυα...
οτι κλεβουν κ αλλα πολλα...
σε εμενα ως υπευθυνη τους μου κρατουσε μουτρα το αφεντικο γιατι δεν του τα προλαβα εγω...
εγω τον ξερω αυτον...τα ιδια εκανε κ περσυ... ειναι βλεπετε μακρινος ξαδερφος του αφεντικου... κ του εχει εμπιστοσυνη
αυτος για να ανεβει στα ματια του το τοσο ,,, το κανει τοσο,,,,,,,,,,,,,,,,,
βαρεθηκα... εφοσον εχει εμενα υπευθυνει εμενα πρεπει να εμπιστευετε κ οχι αυτον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Καμάρι μου δεν καταλαβένεις ότι το συμφέρων είναι πάντα μαζί με την ρουφιανιά; εσύ μπορεί να έπεσες σε ρουφιάνο που λέει την αλήθεια που μπορεί να κάνουν πράγματι κάποιοι άλλοι που δεν το ξέρεις υπέρχουν όμως χειρότερες φάρες ρουφιάνων που λένε και ψέματα ή προκαλούν καταστάσεις για να πάνε ποιο ψηλά, έχω χάσει 3 δουλειές απο ρουφιάνους ο ένας μάλιστα δεν με έπερνε μαζί του στην εκπέδευση και έλεγε ότι δεν ήθελα να πάω:mad:

Μην το πέρνεις κατάκαρδα καρδια μου, απλά κάνε σωστά την δουλειά σου και δεν θα μπορεί να κάνει τίποτα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
αυτος δουλευει βραδυ που ξερει τι γινετε το πρωι???
εγω ειμαι εδω το πρωι κ της ελενχο ειναι δυνατον αυτος να ξερει κ να βλεπει κ εγω οχι????
τα νευρα μου......:mad17:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
αυτος δουλευει βραδυ που ξερει τι γινετε το πρωι???
εγω ειμαι εδω το πρωι κ της ελενχο ειναι δυνατον αυτος να ξερει κ να βλεπει κ εγω οχι????
τα νευρα μου......:mad17:


Αν θές να περνάει το δικό σου τσατήσου, άλλα είναι λάθος θέλει χαλαρά να το πάρεις αλλιώς θα περάσεις άσχημα την μέρα σου και θα περάσει το δικό του:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Αυτό το "είδος" τελικά βλέπω υπάρχει παντού! Έχουμε κι εμείς μια δωδεκάδα από δαύτους! :mad:
Γλιτσα!
Μη στεναχωρίεσαι, παντού γίνονται αυτά δυστυχώς. Εγώ προσπαθώ να μένω ουδέτερη. Όσο το δυνατόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
άρχισε να διαδίδεις φήμες ότι η νυχτερινή βάρδια κλέβει και προσπαθεί να τα ρίξει στους πρωινούς :D

άρχισε να λες πόσο εύκολο είναι να κλέψει κάποιος τη νύχτα που δεν υπάρχουν γύρω πολλά μάτια και το αφεντικό....
πες στο αφεντικό ότι δεν είναι δυνατόν κατω απ τη μύτη του και σου, να συμβαίνουν αυτά.... μάλλον το βράδυ πρέπει να γίνεται και κάτι δεν πάει καλά... :hmm:


:P μη μασας ρε... χτύπα πίσω με τον ίδιο τρόπο...
μην το παίξεις υπεράνω.... στα σκ@τ@ αν μιλήσεις όμορφα, το ίδιο θα βρωμάνε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Πω ρε πιδιμ, κι ελεγα οτι μεγαλωνουν και ωριμαζουν οι ανθρωποι, τελικα οι δουλειες καποιες ωρες ειναι κατι σε παιδικη χαρα για μεγαλους :P
Κι εγω με το κουεδινο ειμαι, μην τον αφηνεις να αλωνιζει.
Αντε παω κι εγω να μαθω τι εγινε σημερα με τον δικο μας :D (Μαλλον κρεμασμενο θα τον βρω :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
άρχισε να διαδίδεις φήμες ότι η νυχτερινή βάρδια κλέβει και προσπαθεί να τα ρίξει στους πρωινούς :D

άρχισε να λες πόσο εύκολο είναι να κλέψει κάποιος τη νύχτα που δεν υπάρχουν γύρω πολλά μάτια και το αφεντικό....
πες στο αφεντικό ότι δεν είναι δυνατόν κατω απ τη μύτη του και σου, να συμβαίνουν αυτά.... μάλλον το βράδυ πρέπει να γίνεται και κάτι δεν πάει καλά... :hmm:


:P μη μασας ρε... χτύπα πίσω με τον ίδιο τρόπο...
μην το παίξεις υπεράνω.... στα σκ@τ@ αν μιλήσεις όμορφα, το ίδιο θα βρωμάνε :P

το απογευμα ειναι κ καλα αυτοσ υπευθυνοσ αλλα θα δει αυτοσ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ δεν κατάλαβα κάτι: Αυτά που διαδίδει ισχύουν ή όχι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
αν ήταν αληθή δεν θα ήταν "διαδόσεις" αλλά αναφορά των γεγονότων :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ε τότε είναι όντως άθλιος και γλοιώδης :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
μεταξύ συναδέλφων πρέπει να υπάρχει εχεμύθεια... οκ δεν λέω να τον καλύπτεις αν τον δεις να κλέβει, αλλά το οτι άργησε 10 λεπτά ή οτι πετάχτηκε να πληρώσει ενα λογαριασμό στο αυτόματο μηχάνημα στην τράπεζα, μπορείς να μην το αναφέρεις καν...
Ποσο μάλλον όταν έχεις προχωρήσει και λίγο παραπάνω με τους συναδέλφους... οταν βρίσκεσαι και εκτός δουλειάς, όταν έχεις πάει διακοπές μαζί... και αυτός να κάθετε και να λέει μαλακίες για το 10λεπτο που έλειψες ή να σχολιάζει με άσχετους για το με ποιά θα βγώ και τι θα κάνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
σε ολες τις δουλειες υπαρχουν ρουφιανοι δυστυχως:/: :/:
αυτο που ισχυει στις περισσοτερες δουλειες ειναι ο θανατος σου η ζωη μου:/:
απλα το θεμα ειναι να μη μενουμε ουδετεροι σε τετοια περιστατικα αλλα να προσπαθουμε να αποδειξουμε οτι εμεις δεν εχουμε καμια αναμειξη με τις διαδοσεις κλπ. ακομη κι αν χαλασουμε τη ζαχαρενια μας θα χουμε σωσει την υποληψη μας που κπ παει να μας τη χαλασει.:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top