• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Χημική δίαιτα

porosis

Νεοφερμένος

Ο porosis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Με ποιο κριτήριο ονομάζεται χημική μια δίαιτα; Η ονομασία από που βγαίνει; Από τον τίτλο φαντάστηκα ότι ήταν δίαιτα με χάπια :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
από τις "χημικές" ενώσεις που κάνουν τα διάφορα φαγητά αναμεταξύ τους και κατά πόσο επιτρέπουν τις καύσεις ή όχι

οι χημικές δίαιτες είναι κατά βάσην, δίαιτες μονοφαγικές χωρίς ποικιλία τροφών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Δεν υπαρχει και ακριβης ορισμος. Αλλες φορες εννουν αυτο που ειπε η ΚΕ, αλλες φορες εννουν διαιτες με συγκεκριμενα φαγητα και πολυ λιγες θερμιδες.

Παντως συνηθως παιζουν με τις οξειδωσεις και παραγουν ουσιες βλαβερες για τον οργανισμο και γιαυτο δεν πρεπει να γινονται για πολλες μερες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
δε θελω να τα ξαναπαρω!!:(

πρωινο τρωω καλο, με φρυγανια ζαμπον και τυρι και αυγο αν θελω και χυμο πορτοκαλι...
στην αρχη ειχα μονο κοτοπουλο και ψαρι ψητο ενω τωρα τρωω και καλαμαρακια και χοιρινη μπριζολα και παπουτσακια και μπαμιες, φασολακια, φρικασε κλπ....
αχ πειτε μου! μετα μου ειπε οτι θα με βαλει σε προγραμμα σταθεροποιησης. τι στο καλο αν προσεχω θα τα παρω ολα παλι? αν μαθω να τρωω σωστα πως κινδυνευω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Αν προσεχεις και τρως σωστα, οχι δε θα τα ξαναπαρεις. Επισης αν υπαρχει και ασκηση στο προγραμμα βοηθαει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μην αγχώνεσαι. Κοίτα να μάθεις να τρως και να αφομοιώσεις τον τρόπο διατροφής που σου μαθαίνει! Καλά θα πάνε όλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
..Δεν ξέρω γιατί το κάνουν οι άνθρωποι αυτό, αλλά μόλις δουν κάποιον να τα καταφέρνει αμέσως να του βάλουν φυτιλιές ότι θα ξαναπάρει τα κιλά, ότι θα ξαναρχίσει το κάπνισμα...
phylis μην ακούς κανέναν! Ακολούθησε τη δίαιτά σου σε συνεργασία με τη διαιτολόγο σου και μη φοβάσαι!
Άμα θέλουμε κάτι πολύ, όπως εσύ το να μην ξαναπάρεις κιλά, μπορούμε πάντα να τα καταφέρουμε.
Υπάρχουν πολλοί που τα ξαναπαίρνουν, υπάρχουν όμως και αρκετοί που τα καταφέρνουν και διατηρούν το επιθυμητό βάρος! (Έχω δύο-τρία κοντινά μου παραδείγματα).
Θέληση και υπομονή και όλα γίνονται! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
..Δεν ξέρω γιατί το κάνουν οι άνθρωποι αυτό, αλλά μόλις δουν κάποιον να τα καταφέρνει αμέσως να του βάλουν φυτιλιές ότι θα ξαναπάρει τα κιλά, ότι θα ξαναρχίσει το κάπνισμα...
phylis μην ακούς κανέναν! Ακολούθησε τη δίαιτά σου σε συνεργασία με τη διαιτολόγο σου και μη φοβάσαι!
Άμα θέλουμε κάτι πολύ, όπως εσύ το να μην ξαναπάρεις κιλά, μπορούμε πάντα να τα καταφέρουμε.
Υπάρχουν πολλοί που τα ξαναπαίρνουν, υπάρχουν όμως και αρκετοί που τα καταφέρνουν και διατηρούν το επιθυμητό βάρος! (Έχω δύο-τρία κοντινά μου παραδείγματα).
Θέληση και υπομονή και όλα γίνονται! ;)

ευχαριστω βρε να σαι καλα! ναι αυτη λεει εκανε σαν και μενα τετοια διαιτα και αφου εχασε 15 κιλα τα πηρε διπλα. της λεω μπηκες σε προγραμμα συντηρησης? οχι μου λεει, εμ πηγα να της πω τοτε πως να μην τα ξαναπαρεις? ναι μωρε με αγχωσε και με αποθαρρυνε λιγο.......... αλλα πιστευω οτι ολα θα πανε καλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MariguLa

Νεοφερμένος

Η MariguLa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Μην κανεις αυτη τη διαιτα!Ειναι καταστροφή!Την εκανα εγω,εχασα μεσα σε 2 εβδομαδες 10 κιλα κ μετα απο 6 μηνες εβαλα 15 κιλα χωρις να τρωω υπερβολικα!Κ ενιωθα συνεχεια ζαλαδες,ο σιδηρος μου υποτετραπλασιαστηκε κ ο μεταβολισμος σχεδον να καταστραφει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

migg

Νεοφερμένος

Η migg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
εγω οτι και να πω στο θεμα δεν βρισκω ακρη μια ζωη σε διαιτες ειμαι χημικες και μη και μια ζωη χανω και βαζω βαρος..ειλικρινα δεν μπορω να δωσω λυση!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sesilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ράνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Φιλόλογος. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
εγω οτι και να πω στο θεμα δεν βρισκω ακρη μια ζωη σε διαιτες ειμαι χημικες και μη και μια ζωη χανω και βαζω βαρος..ειλικρινα δεν μπορω να δωσω λυση!!!!!
ακριβως έτσι ειναι και χάσε βάλε οι ραγάδες πολλαπλασιάζονται:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Για πόσα κιλά πάνω-κάτω μιλάτε, κορίτσια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
εχω ξεκινησει εδω και κατι μερες μια χημικη διαιτα... με σκοπο να χασω 5-6 κιλα, οχι παραπανω. ομως ενω την ξεκινησα με αυτο το σκοπο και παρολο που μπορω να πω οτι εχω πετυχει σχεδον το στοχο μου, τωρα φοβαμαι να τη σταματησω μη τα ξαναπαρω παλι και συνεχιζω ακαθεκτη.

συνεχεια ομως ζαλιζομαι και νιωθω οτι θα πεσω κατω, κουραζομαι με το παραμικρο και ειδικα οταν βγαινω εξω βολτουλα και περπαταω στον ηλιο νιωθω οτι θα πεσω κατω και ακομα και η τσαντα που εχω στον ωμο μου με κουραζει υπερβολικα.

πως θα μπορεσω ομως πλεον σταματωντας την να μη τα ξαναπαρω?
ειμαι αναγκασμενη τωρα να τρωω εφορου ζωης αυτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αχ βρε συ... :( Μόνη σου την ξεκίνησες; Αν όχι, πήγαινε στο διαιτολόγο σου και πες του να σε επαναφέρει.
Αν ναι... περιττό να πω, ελπίζω, μην παίζεις έτσι με τον οργανισμό σου. Το σώμα χρειάζεται υδατάνθρακες, ενέργεια...!
Δεν ξέρω συγκεκριμένα τι να κάνεις, αλλά ίσως αν έτρωγες κάτι αμυλώδες, πρόσθετα ή στη θέση μέρους της πρωτεΐνης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Οταν λες χημικη διαιτα, τι περιπου ετρωγες;

Υποτιθεται οτι αυτες οι διαιτες βασιζονται σε συνδυασμους τροφων που βοηθουν στο να γινουν περισσοτερες καυσεις, αλλα παρ'ολ'αυτα σου προσφερουν την τροφη που χρειαζεσαι για να νιωθεις οτι εχεις και δυναμεις..
Μια φιλη μου εκανε χημικη διαιτα που της την εδωσε η διαιτολογος της για να ξεκολλησει το μεταβολισμο της, και αν και "ζορικη" ηταν αρκετα ισορροπημενη, και ειχε δυο βδομαδες επιπλεον "επαναφορας" στην κανονικη διατροφη που εκανε..
Εκανες κατι αντιστοιχα "ελεγχομενο";
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Όσο έκανες δίαιτα, άλλο τόσο πρέπει να κάνεις συντήρηση, με σταδιακή αύξηση των θερμίδων και απαραίτητα προσθήκη υδατανθράκων. Θέλω να επεξεργαστώ τα προηγούμενα αλλά δεν μπορώ...
Ξέρει κανείς κάτι παραπάνω; :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
ναι απο μονη μου! εκανα μεγαλη πατατα το ξερω απλα οταν ανεβηκα στη ζυγαρια και ειδα πως ειχα ξεφυγει λιγουλακι με πιασε πανικος και ηθελα κατι δραστικο:(
χαζη σκεψη... ξερω...

εμ.. οχι η δικια μου δεν ειναι ισορροπημενη θα ελεγα...
εχει 3 μερες(συνηθως τα ιδια γευματα) π.χ. 3 μερες κοτοπουλο βραστο, 3 μερες χορτα, τωρα ειμαι στο 2 μερες μονο φρουτα...
απο αυτα που σου εχει καθε μερα μπορεις να φας οση ποσοτητα θελεις.
αλλο ενα λαθος μου ομως ειναι οτι εγω ετρωγα και τρωω βασικα ελαχιστες ποσοτητες απο αυτα που λεει η διαιτα.

παντως να πω οτι το αγχος μου να τα χασω γρηγορα τα 5 κιλακια ειναι δικαιολογημενο γιατι απο μικρη ειχα προβλημα βαρους και πριν κατι χρονια κατορθωσα να μαι φυσιολογικη στα κιλα. ετσι καθε φορα που ξεφευγω λιγο με πιανει πανικος..:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Καλα, αφου εισαι ορθια και απλα δε νιωθεις καλα τις δυναμεις σου, παλι καλα να λες.

Ξεκινα να τρως κανονικα και ισορροπημενα.
Ψητα-σαλατες, φρουτα, κτλ.
Περιορισμενα αλλα σωστα.
Τα κιλα που εχασες κατα πασα πιθανοτητα ειναι μονο στη ζυγαρια, γιατι απλα εξαντλησες τον οργανισμο σου δινοντας του ο,τι λιγοτερο μπορουσες. Μη σε νοιαζει αν παρεις κατι με το που αρχισεις να τρως φυσιολογικα, ειναι απλα ενα νουμερο στη ζυγαρια. Σημασια εχει να τα χασεις απο κει που πρεπει, οχι απλα να σε δειξει ενα κιλο κατω.
Αυτη ειναι η γνωμη μου :X

A, και σταματα το αυτο που κανεις ΤΩΡΑ :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ο πανικός δεν ήταν ποτέ καλός σύμβουλος.
Καλύτερα να αρχίσεις σιγά σιγά να τρως ολοκληρωμένα γεύματα, κι ας πάρεις 1-2 κιλά, παρά να πάθεις κάτι, ή να πάρεις παραπάνω απ' όσα έχασες. Πάντα υπάρχει ένας λόγος που παίρνουμε κιλάκια, και πριν οποιαδήποτε σπασμωδική κι απικίνδυνη κίνηση, καλό είναι να καταπολεμάμε το λόγο αυτό κι όχι εμάς τους ίδιους.

Φάε μία μέρα ένα μπολάκι ρύζι και λίγο κοτόπουλο με μπρόκολο, μετά λίγο ψάρι με λίγη πατάτα, να επανέλθεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
θενξ για τις συμβουλες:)

το γεγονος οτι ειναι μονο γυρω στις 2 βδομαδες που ακολουθω αυτη τη διατροφη δε σημαινει οτι ο μεταβολλισμος μου δεν εχει προλαβει να επηρρεαστει ακομα απο αυτο το διαιτολογιο?

επισης προσθετοντας περισσοτερα γευματα στη διατροφη μου, ισσοροπημενα παντα, υπαρχει πιθανοτητα οχι μονο να παρω τα 5 κιλα που εχασα αλλα και πολλα παραπανω και να τρεχω παλι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top