Τύλιγμα δώρων, πού;

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αγόρασα πρόσφατα από e-shop κάτι που το θέλω για δώρο. Ξέρετε που μπορώ να πάω να μου το τυλίξουν όμορφα και πόσο περίπου κοστίζει;

Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Δεν ξέρω να υπάρχει κατάστημα ειδικά για τύλιγμα. Ίσως σε κανένα μαγαζί που πουλάει είδη συσκευασίας να σου κάνουν τη χάρη να στο τυλίξουν.
Πάντως μπορείς να δοκιμάσεις και μόνη σου. Δεν είναι πολύ δύσκολο. Στη χειρότερη το βάζεις μέσα σε μια μεγάλη χάρτινη τσάντα με έναν ωραίο φιόγκο.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν υπάρχει μαγαζί για τέτοα δουλειά γιατί συνήθως τα τυλίγουν από εκεί που το αγοράζεις.
Είναι πολύ εύκολο πάντως, και δε χάνεις τίποτα να το δοκιμάσεις.
Δες:

Θα αγοράσεις χαρτί περιτυλίγματος, φιόγκο ή κορδελίτσα, μια σακουλίτσα δώρου και είσαι έτοιμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
Ναι, στα καταστήματα με είδη συσκευασίας μπορείς να βρεις πολύ πρωτότυπες ιδέες και συνδυασμούς σε χαρτιά-κορδέλες και μερικές φορές και άλλα μικρά διακοσμητικά...


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ποιά είναι βρε παιδιά αυτά τα μαγαζιά συσκευασίας; Υπάρχει κάποια γνωστή αλυσίδα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Εγώ ήξερα ένα στην Κηφισιά, αλλά δεν νομίζω να σου κάνει. :P

Για δες εδώ: https://www.guide-of-athens.gr/category.php?category_id=161

(πάρε τηλ. πρώτα πριν πας να βεβαιωθείς ότι μπορούν να σου κάνουν αυτό που θέλεις.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Γιατί δεν το τυλίγεις μόνη σου; Προσωπικά θα εκτιμούσα πολύ περισσότερο ένα, έστω και κακό, τύλιγμα από αυτόν που μου κάνει το δώρο παρά ένα fancy τύλιγμα από κάποιον επαγγελματία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Γιατί δεν το τυλίγεις μόνη σου; Προσωπικά θα εκτιμούσα πολύ περισσότερο ένα, έστω και κακό, τύλιγμα από αυτόν που μου κάνει το δώρο παρά ένα fancy τύλιγμα από κάποιον επαγγελματία
Και πού θα ξέρεις ποιός το τύλιξε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Αν δεν κάνω λάθος ακόμα και τα jumbo πουλάνε τέτοια καθώς και τα βιβλιοπωλεία. Δε θα έχεις πολλές επιλογές όμως αλλά εντάξει, δε μετράει το περιτύλιγμα αλλά η κίνηση. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Την επόμενη φορά ζήτησε περιτύλιγμα κατά την αίτησή σου στο e-shop. Έχουν ένα ωραίο ασημί με μικρά λουλουδάκια. Εγώ ζητάω τυλιγμένα ακόμη και πράγματα που παίρνω για εμένα, επειδή μου αρέσει το περιτύλιγμα.

Δεν είναι δύσκολο να τυλίξεις ένα δώρο πάντως! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Την επόμενη φορά ζήτησε περιτύλιγμα κατά την αίτησή σου στο e-shop. Έχουν ένα ωραίο ασημί με μικρά λουλουδάκια. Εγώ ζητάω τυλιγμένα ακόμη και πράγματα που παίρνω για εμένα, επειδή μου αρέσει το περιτύλιγμα.

Δεν είναι δύσκολο να τυλίξεις ένα δώρο πάντως! :D
Δεν εννοώ το e-shop.gr βρε παιδιά, και το amazon, e-shop είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
:lol: :redface:
Αν δε βρεις πάντως κατάστημα να σε εξυπηρετήσει τοποθέτησέ το μέσα σε ένα όμορφο κουτί και βάλτου γύρω μια κορδέλα, ή βάλτο σε μια όμορφη σακούλα δώρου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
https://www.ampalaz.gr/
Όπως είπαν και οι προηγούμενοι γράφοντες, το να τυλίξεις ένα δώρο ή να το βάλεις σε κάποιο κουτί με μια κορδέλα είναι μια εύκολη υπόθεση...

https://www.ftiaxto.gr/content/view/520/
Σε περίπτωση που δεν προλαβαίνεις να φτιάξεις χειροποίητα δώρα μπορείς να δώσεις μια προσωπική πινελιά με το δικό σου μοναδικό αμπαλάζ. Στο blog Creativeadoration θα βρεις σίγουρα κάποια έξυπνη και πρωτότυπη ιδέα!
https://fonetik.wordpress.com/2008/11/25/gift-guide-2008-gift-wrap/

https://www.glyfada-online.gr/category.php?category_id=161
Είδη συσκευασίας στη γλυφάδα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Έχετε υπ' όψιν κανένα online shop με είδη περιτυλίγματος και κουτάκια; Το google δε με βοήθησε. Θέλω ένα κουτί και διάφανο νάυλον να τυλίξω μπισκότα και σοκολατάκια. Άντε νάυλον θα βρω, αλλά κουτάκια έχουν μόνο σε ζαχαροπλαστεία και είναι μικρά και υπερβολικά στολισμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Στα Jumbo έχει πολλά κουτάκια, δισκάκια, διάφανο περιτύλιγμα και κορδέλες. Αν το κουτάκι που σου αρέσει δεν είναι σχεδιασμένο για τρόφιμα, μπορείς να κάνεις μια επίστρωση με λαδόκολλα και μετά να βάλεις μέσα τα γλυκά. Είναι η πιο οικονομική λύση και Jumbo έχει σχεδόν παντού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Εδώ που είμαι ομως δεν έχει. :P Γι' αυτό ζήτησα online shop. :P Ευχαριστώ για τον κόπο σου όπως και να 'χει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
Έχεις δει το site του Μπαρκά? Στα κουτιά του με διακόσμηση βρήκα αυτά εδώ κι έχει και αλλα.
Μακάρι να μην έχει περιορισμούς στην παραγγελία, δε χανεις τιποτα να κανεις ενα τηλεφωνο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Έχει περιορισμούς. Συνεργάζεται μόνο με επαγγελματίες... =/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
Έχει περιορισμούς. Συνεργάζεται μόνο με επαγγελματίες... =/

...:wall: αυτούς ομως τους ειχα ξεχασει... και μαλλον δίνουν και λιανική

και βρήκα και αυτό εδώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,845 μηνύματα.
Θέλω να κάνω δώρο κάτι εύθραυστο, όχι πολύ εύθραυστο, είναι σαν κεραμικό με γυάλινες λεπτομέρειες.. αυτό έχει δικό του κουτί αλλά το κουτί του είναι πολύ μεγάλο σε σχέση με το αντικείμενο.. με τι μπορώ να το τυλίξω ώστε να είναι και βολικό στο κουβάλημα και όμορφο;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top