Έρωτες εξ' αποστάσεως

Πιστεύετε ότι μια σχέση από απόσταση μπορεί να κρατήσει;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 69)

drunk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γκίκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 318 μηνύματα.
Μάτια που δε βλέπονται γρήγορα λησμονιούνται;Ή μήπως γρηγορότερα αλληλοεπιθυμούνται;Οι απόψεις διίστανται.Τί λέτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ πάντως πιστευω ότι αν θέλουν και οι 2 ξεπερνιέται κάθε εμπόδιο. Είναι θέμα χαρακτήρα πιστευω. Μερικοί μπορούν, μερικοί όχι. Αν και είμαι βέβαιη οτι θα σπεύσουν όλοι να πουν οτι δεν επιβιώνουν τέτοιες σχέσεις εμπνεόμενοι απο προσωπική εμπειρία που ενώ χώρισαν κανονικά, το έριξαν στην απόσταση. Οι άνθρωποί έχουμε γενικά μια τάση να μεταθέτουμε τις ευθύνες μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Εγώ είμαι κάπου στη μεση!
Παίζουν πολλά πράγματα ρόλο.
Το πόσο καιρό είναι μαζί το ζευγάρι, το πόσο έντονα είναι τα συναισθήματα...
Όταν μπήκα στη σχολή είχα σχέση με μια κοπέλα. Είμασταν μαζί κάνα δίμηνο όταν έφυγα για Θεσσαλονίκη. Όταν ξαναγύρισα στην Αθήνα μετά από ενάμησι μήνα, κάτσαμε και το κουβεντιάσαμε και καταλήξαμε στο ότι δεν μπορούσαμε (ή δεν θέλαμε; δεν είμαι σίγουρος) να συνεχίσουμε.
Τώρα αν η απόσταση ήταν η αιτία ή η αφορμή, δεν το ξέρω...
Αλλά έχω και το παράδειγμα ενός φίλου που κρατάει δυο χρόνια η σχέση του εξ' αποστάσεως! και φυσικά η Michelle με τον Exposed είναι ένα ακόμη παράδειγμα ότι σχέση εξ' αποστάσεως είναι εφικτή!

Όπως είπα και στην αρχή: είμαι κάπου στη μέση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Δεν διαφωνω οτι μπορει να υπαρξει σχεση εξ αποστασεως, ακομα και για μεγαλο χρονικο διαστημα...Το θεμα ειναι το τι σχεση θα ειναι αυτη. Δεν λεω οτι θα υπαρχουν διαφωνιες,ζηλιες, κτλ (που πιθανον θα υπαρχουν, και λογικο ειναι αλλωστε - εκτος απο εξαιρετικες περιπτωσεις) Αναφερομαι στη δεδομενη διαφορετικοτητα απο τις υπολοιπες σχεσεις, οπου υπαρχει η καθημερινη επαφη (σε ολα τα επιπεδα ;) )

Πως να συγκριθει μια εξαμηνη σχεση δυο ατομων που βρισκονται μερα παρα μερα, με μια αλλη στην οποια τα δυο ατομα βρισκονται καθε εβδομαδα ή και παραπανω; :confused: ...Και για να προλαβω τον οποιονδηποτε, οχι δεν πιστευω οτι το τηλεφωνο ή το διαδικτυο καλυπτει αυτες τις αναγκες, ουτε στο ελαχιστο.

Θεωρω οτι διαφορετικο επιπεδο επικοινωνιας, οικειοτητας, σεξουαλικου compatibility ( :jumpy: ), ακομη και καβγαδων θα εχει το ενα ζευγαρι και διαφορετικο το αλλο. Και για να γινω και πιο "απτος" να ρωτησω οποιονδηποτε το εχει βιωσει το συγκεκριμενο; Δεν πιστευετε οτι θα ηταν πολυ διαφορετικη η σχεση σας αν ζουσατε στην ιδια πολη;

Υ.Γ: Το ολο θεμα μου θυμιζει μια ατακα του Chris Rock σε ενα stand up comedy του (εκει μιλουσε για τις ανυπαντρες γυναικες) "You can drive a car with your feet, if you want to. That' s not to say it should be done!" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Και το ερώτημα insomniac είναι το εξής και οχι, δεν είναι ρητορικό:
Τι είναι καλύτερο, να βλέπεστε μέρα παρα μέρα για 2-5 ωρίτσες και να κοιμάται ο καθένας σπιτάκι του ή να βλέπεστε κάθε μήνα τουλάχιστον αλλά για αρκετές μέρες να συζείτε? Με τι δένεσαι περισσότερο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Και το ερώτημα insomniac είναι το εξής και οχι, δεν είναι ρητορικό:
Τι είναι καλύτερο, να βλέπεστε μέρα παρα μέρα για 2-5 ωρίτσες και να κοιμάται ο καθένας σπιτάκι του ή να βλέπεστε κάθε μήνα τουλάχιστον αλλά για αρκετές μέρες να συζείτε? Με τι δένεσαι περισσότερο?

...Ξερω οτι περιμενεις να απαντησω "Με το δευτερο" , αλλα για μενα δεν ειναι τοσο προφανης η επιλογη. Ποσο μαλλον, οταν δεν ισχυει κατα πασα πιθανοτητα το διλημμα με τη μορφη που το θετεις: Κοινως, γιατι το πρωτο ζευγαρι να μην κοιμαται και περιστασιακα μαζι ή να πηγαινει 1 φορα το τοσο και καμια εκδρομουλα. Σιγουρα 3 μηνες μαζι, καθημερινα, λεει πολλα για την "ποιοτητα" της σχεσης, αλλα τον υπολοιπο καιρο; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Insomniac:
...Ξερω οτι περιμενεις να απαντησω "Με το δευτερο" , αλλα για μενα δεν ειναι τοσο προφανης η επιλογη. Ποσο μαλλον, οταν δεν ισχυει κατα πασα πιθανοτητα το διλημμα με τη μορφη που το θετεις: Κοινως, γιατι το πρωτο ζευγαρι να μην κοιμαται και περιστασιακα μαζι ή να πηγαινει 1 φορα το τοσο και καμια εκδρομουλα. Σιγουρα 3 μηνες μαζι, καθημερινα, λεει πολλα για την "ποιοτητα" της σχεσης, αλλα τον υπολοιπο καιρο; :worry:
γιατί ένα ζευγάρι από απόσταση δεν μπορεί να πηγαίνει 1 φορά στο τόσο καμία εκδρομούλα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Insomniac:
...Ξερω οτι περιμενεις να απαντησω "Με το δευτερο" , αλλα για μενα δεν ειναι τοσο προφανης η επιλογη. Ποσο μαλλον, οταν δεν ισχυει κατα πασα πιθανοτητα το διλημμα με τη μορφη που το θετεις: Κοινως, γιατι το πρωτο ζευγαρι να μην κοιμαται και περιστασιακα μαζι ή να πηγαινει 1 φορα το τοσο και καμια εκδρομουλα. Σιγουρα 3 μηνες μαζι, καθημερινα, λεει πολλα για την "ποιοτητα" της σχεσης, αλλα τον υπολοιπο καιρο; :worry:
Μα δεν ήταν προφανής η απάντηση, αλλιώς θα έλεγα οτι είναι ρητορική η ερώτηση...
Πάντως ακόμα κι έτσι που το θέτεις εγώ προτιμώ το δευτερο με την προοπτική στο μέλλον μιας σχέσης στην ίδια πολή με συμβίωση καλύτερα. Αν όμως δεν υπάρχει η έστω και πολύ μελλοντική προοπτική σε μια τέτοια σχέση να πάψει να υπάρχει η απόσταση το θεωρώ πολύ δύσκολο να κρατήσει. Όχι για πρακτικούς λόγους αλλά γιατι συνήθως σημαίνει οτι κανεις δεν κάνει την παραμικρή θυσία ή υποχώρηση για τη σχέση, πράγμα αρκετά καταστροφικό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
γιατί ένα ζευγάρι από απόσταση δεν μπορεί να πηγαίνει 1 φορά στο τόσο καμία εκδρομούλα;

Προφανως βρε συ! :) Το κομματι "το πρωτο ζευγαρι να κοιμαται και περιστασιακα μαζι ή να πηγαινει 1 φορα το τοσο και καμια εκδρομουλα." αναφερεται ως απαντηση στο διλημμα της Michelle, που το εθεσε ως καποια ζευγαρια να βγαινουν μονο, χωρις να κοιμουνται μαζι,κτλ. Στη δευτερη περιπτωση (ζευγαρι 3 μηνες συνεχεια μαζι) προφανως ειναι σαν να ειναι σε μονιμη εκδρομη! :P

Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Μα δεν ήταν προφανής η απάντηση, αλλιώς θα έλεγα οτι είναι ρητορική η ερώτηση...
Πάντως ακόμα κι έτσι που το θέτεις εγώ προτιμώ το δευτερο με την προοπτική στο μέλλον μιας σχέσης στην ίδια πολή με συμβίωση καλύτερα. Αν όμως δεν υπάρχει η έστω και πολύ μελλοντική προοπτική σε μια τέτοια σχέση να πάψει να υπάρχει η απόσταση το θεωρώ πολύ δύσκολο να κρατήσει. Όχι για πρακτικούς λόγους αλλά γιατι συνήθως σημαίνει οτι κανεις δεν κάνει την παραμικρή θυσία ή υποχώρηση για τη σχέση, πράγμα αρκετά καταστροφικό...

Αν και δεν διαφωνω σε αρκετα απο το post σου, ομολογω οτι ξαναδιαβαζοντας το μου δημιουργηθηκε η εντυπωση πως αν ειχες να διαλεξεις μεταξυ του να εισαι με το ατομο που αγαπας στην ιδια πολη επι ενα χρονο (με ραντεβου πολυ συχνα, περιστασιακα να κοιμαστε μαζι/εκδρομες/κτλ) ή να περνας 3 μηνες μαζι (αλλα συνεχεια μαζι) και τον υπολοιπο καιρο χωρια (με 1/2 φορες το μηνα ραντεβου απο κοντα) θα προτιμουσες το δευτερο. Αυτο εννοεις; :confused:

Απο τη δικη μου εμπειρια παντως, αν οντως αυτο εννοεις, δεν νομιζω οτι θα μπορουσα να αντεξω να μην βλεπω την κοπελα μου τοσο συχνα...Ακομακαι αν ειχα ως αντισταθμισμα τους 3 "πληρεις" μηνες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
To θεμα είναι οτι πρέπει να υπάρχει η προοπτική να εξαλειφθεί η απόσταση στο μέλλον αλλιώς σκούρα τα πράγματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Πάντως για εμένα αν υπάρχει θέληση τα πάντα γίνονται... Πάντως το δεύτερο είναι πολύ ψυχοφθόρο..:( αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι η σχέση χάνεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drunk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γκίκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 318 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Insomniac:
Πως να συγκριθει μια εξαμηνη σχεση δυο ατομων που βρισκονται μερα παρα μερα, με μια αλλη στην οποια τα δυο ατομα βρισκονται καθε εβδομαδα ή και παραπανω; :confused:

Δε συγκρίνονται καν.Είναι ανόμοια πράγματα.Όσο μοναδικοί και ασύγκριτοι μεταξύ τους είναι οι άνθρωποι,τόσο μοναδικές και ασύγκριτες είναι και οι σχέσεις που έχουν.

Αρχική Δημοσίευση από Insomniac:
Θεωρω οτι διαφορετικο επιπεδο επικοινωνιας, οικειοτητας, σεξουαλικου compatibility ( :jumpy: ), ακομη και καβγαδων θα εχει το ενα ζευγαρι και διαφορετικο το αλλο.

Συμφωνώ απόλυτα .Όλα τα ζευγάρια είναι ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ σε όλους τους τομείς.Μόνο που οι παράγοντες διαφοροποίησης είναι πάρα πολοί και η απόσταση είναι ένας από αυτούς.Αλλά το τελικό αποτέλεσμα είναι ένα συνονθύλλευμα όλων των παραγόντων.

Αρχική Δημοσίευση από Insomniac:
Και για να γινω και πιο "απτος" να ρωτησω οποιονδηποτε το εχει βιωσει το συγκεκριμενο; Δεν πιστευετε οτι θα ηταν πολυ διαφορετικη η σχεση σας αν ζουσατε στην ιδια πολη;
.

Από τη δική μου εμπειρία από σχέση εξ'αποστάσεως θα έλεγα ότι διαφορετική δε ξέρω κατά π΄σο θα ήταν ,αφού δεν τη βίωσα και μεσα στην ίδια πόλη για να συγκρίνω.Το μόνο που ξέρω είναι ότι σίγουρα θα κρατούσε περισσότερο πριν χωρίσουμε.Γιατί;Γιατί θα εξέλειπε ο παράγοντας απόσταση που απλά αποκαλύπτει και διογκώνει γρηγορότερα ήδη τυχόν υπάρχοντα <<προβλήματα >>και στη σχέση και στον καθένα προσωπικά(ανασφάλειες,έλλειψη εμπιστοσύνης,συναισθηματική εξάρτηση και το κυριότερο την έλειψη πρόθεσης να υφίσταται αυτή η σχέση ),τα οποια ούτως ή άλλως θα χαλούσαν τη σχέση κάποια στιγμή.

Kai παραφράζοντας και αυτή τη φράση του θείου θα έλεγα:"Υοu can drive a car with your feet ,if your arms are broken and if you want to.That is to say,that it should be done":D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
plain, πιστεύω και εγώ ότι η απόσταση δυσκολεύει τα πράγματα, μια σχέση που θα κράτησει λίγο από απόσταση , πιστεύω ότι δεν θα κράτουσε περισσότερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drunk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γκίκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 318 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
plain, πιστεύω και εγώ ότι η απόσταση δυσκολεύει τα πράγματα,

Μόνο που εγώ δε λέω ότι τα δυσκολεύει,αλλά ότι τα αποκαλύπτει γρηγορότερα;) .Δηλαδή η απόσταση δε δημιουργεί νέα προβλήματα,αλλά εντοπίζει πιο γρήγορα τα ήδη υπάρχοντα ...άρα και τα διευκολύνει τα πράγματα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από plain:
Μόνο που εγώ δε λέω ότι τα δυσκολεύει,αλλά ότι τα αποκαλύπτει γρηγορότερα;) .Δηλαδή η απόσταση δε δημιουργεί νέα προβλήματα,αλλά εντοπίζει πιο γρήγορα τα ήδη υπάρχοντα ...άρα και τα διευκολύνει τα πράγματα:D
Αυτό ήθελα να γράψω και εγώ αλλά το έγραψα με λάθος λόγια :( σορρύ :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis_wrx

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antonis_wrx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
εγώ πιστεύω ότι η απόσταση φθείρει πολύ τις σχέσεις. Το έχω δει και από γνωστούς μου... ένα ζευγάρι ήταν μαζί από το σχολείο 2 χρόνια, όταν τελείωσαν σχολείο άλλαξαν και οι δυο πόλη λόγω σπουδών. Από τότε αν και προσπαθούν να βρίσκονται το συχνότερο δυνατόν μάλλον ταλαιπωρούν τους εαυτούς τους σε μια ψυχοφθόρα κατάσταση... τα χαλάνε, τα ξαναβρίσκουν όταν συναντίουνται σε διακοπές...
Το είδα και φέτος με την κοπέλα μου με την οποία είμαστε μαζί σχεδόν 10 μήνες, πολύ καλά. Όσο είμαστε αθήνα βρισκόμαστε σχεδόν κάθε μέρα... Το καλοκαίρι που πήγαμε ο καθένας 3 βδομάδες διακοπές με τους γονείς μας είδικα προς το τέλος τσακωνόμασταν συνέχεια στα τηλέφωνα και για ήλιθιους λόγους... τώρα που ξαναβρεθήκαμε είμαστε μια χαρά όπως πάντα. :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
@antonis_wrx
θα ήθελα να σου παραθέσω ένα σημείο ένος ποστ που συμφωνώ ως απάντηση του μηνύματος σου...

Το μόνο που ξέρω είναι ότι σίγουρα θα κρατούσε περισσότερο πριν χωρίσουμε.Γιατί;Γιατί θα εξέλειπε ο παράγοντας απόσταση που απλά αποκαλύπτει και διογκώνει γρηγορότερα ήδη τυχόν υπάρχοντα <<προβλήματα >>
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ζουμπουρλουδι

Νεοφερμένος

Η ζουμπουρλουδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Στατιστικα οι περισσοτερες σχεσεις απο αποσταση γνωριζουν αδοξο τελος. [σαφως υπαρχουν εξαιρεσεις που επιβεβαιωνουν δυστυχως ομως τον κανονα]
Εκεινες που συνηθως συνεχιζονται ειναι οι εξ'αποστασεως στις οποιες η αποσταση δεν διαρκει για μεγαλο χρονικο διαστημα. Προκυπτει λογω συνθηκων και πρεπει και οι δυο να ειναι διατεθημενοι να προσαρμοστουν σε νεα δεδομενα μεχρι να μπορεσουν να ειναι και παλι κοντα. Αντεχουν κατα τα φαινομενα εκεινοι που εχουν ζησει αρκετα ο ενας τον αλλο απο κοντα και για σχετικα μεγαλο χρονικο διαστημα, εχουν δοκιμαστει ως ζευγαρι κατω απο ποικιλλες καταστασεις και ο παραγοντας αποσταση αντιμετωπιζεται με συμπνοια. Παιζει επισης σημαντικο ρολο και η ηλικια. Γιατι εκτος απο τη γλυκα της καθημερινοτητας [που ωριμαζει σημαντικα τη σχεση]που μοιραζεται ενα ζευγαρι που ζει στον ιδιο τοπο[ποσο μαλιστα κατω απο την ιδια στεγη] και η αποσταση αναγκαστικα τους το στερει, οταν μεγαλωνεις μακρια απο τον συντροφο σου και ζεις καταστασεις που πλαθουν την προσωπικοτητα σου σε σημαντικο βαθμο υπαρχει η πιθανοτητα να σου γεννησουν ενδιαφεροντα και επιθυμιες που δεν φανταζοσουν οτι ειχες και ο αλλος πια δεν γινεται [εκ των πραγματων]να σε ακολουθησει. Σχεση που να ξεκινησε απο αποσταση και να κρατησε δεν εχω δει, και νομιζω γινεται σε μικρες ηλικιες που ακομα καποιος ειναι λιγοτερο κατασταλαγμενος.Σε γενικες γραμμες παραγοντας ανασταλτικος που προυποθετει μεγαλη προσπαθεια για να ξεπεραστει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ζουμπουρλουδι:
Σχεση που να ξεκινησε απο αποσταση και να κρατησε δεν εχω δει
Αυτό δλδ σημαίνει για έσενα ότι δεν είναι δυνατόν να υπάρξει κάτι τέτοιο;:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis_wrx

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antonis_wrx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
σίγουρα σε όλες τις σχέσεις υπάρχουν μικρές διαφωνίες και κάποια μικρά προβλήματα και είναι φυσιολογικό αλλιώς οι σχέσεις θα ήταν τόσο βαρετές όσο ένα συνέδριο κλώνων... Αλλά η απόσταση τα κάνει να φαίνονται τεράστια και ανυπέρβλητα που σίγουρα δεν είναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top