Windows 7 vs. Windows Vista

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Υπό κάποιες συνθήκες ίσως ο άνθρωπος ίσως να μην κερδίσει τίποτα διαφορετικό μεταξύ μοναρχίας και δημοκρατίας ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Προτιμώ τα 7.
Αισθητικά είναι πιο ωραία. Ακόμα και η αναζήτηση είναι πολύ χρήσιμη στο σημείο που είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Προτιμώ τα 7.
Αισθητικά είναι πιο ωραία. Ακόμα και η αναζήτηση είναι πολύ χρήσιμη στο σημείο που είναι.
Στο ίδιο μέρος που είναι στα Vista, δεν είναι και των 7;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Υπό κάποιες συνθήκες ίσως ο άνθρωπος ίσως να μην κερδίσει τίποτα διαφορετικό μεταξύ μοναρχίας και δημοκρατίας ...


Θα ήθελα εξήγηση σε αυτό,για να καταλάβω αν πρόκειται για κάτι το απλά ειρωνικό,για παραβολή που εννοεί κάτι σχετικά με τα windows,ή κυριολεκτικό.


(Για να δούμε αν χρειάζεται να κάνει ο fockos split.:P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Στο ίδιο μέρος που είναι στα Vista, δεν είναι και των 7;:worry:
:oops:
Στα vista έχω το κλασικό μενού έναρξης οπότε δεν το είχα προσέξει. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Visually, τα Vista και τα 7 δεν έχουν καμία διαφορά, εκτός από την taskbar:)

Ετσι, νομίζω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dizante

Νεοφερμένος

Ο dizante αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
τα windows 7 είναι ποιο ελαφριά από τα Vista και ποιό εύχρηστα σε θέμα Taskbar με την προεπισκόπηση των παραθύρων. Βέβαια έχουν το ίδιο πρόβλημα τα Ultimate 7 με τα Vista Ultimate αν δεν επιλέξεις βέλτιστη απόδοση τα Παιχνίδια θα σέρνονται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Visually, τα Vista και τα 7 δεν έχουν καμία διαφορά, εκτός από την taskbar:)

Ετσι, νομίζω:)
Ε δεν είναι και ολόιδια. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Ε δεν είναι και ολόιδια. :P
Δεν είπα ότι είναι ολόιδια, απλά δεν έγινε μεγάλη αλλαγή στην εικόνα των Windows, όπως όταν έγινε η μετάβαση από xp σε Vista, για παράδειγμα:P

Λες να επιστρέφουμε ξανά στην εποχή Windows 95/98/Me/2000, που δεν υπήρχε καμία διαφορα στο UI;:eek:

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

staventoula

Νεοφερμένος

Η staventoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Εχω χρησιμοποιήσει και τα 3 προγραμματα(vista,xp,7) και έχω καταλήξει οτι τα vista ειναι τα καλύτερα και με διαφορά!!!
Βέβαια οι περισσοτεροι λένε ότι ειναι μ...α,εμένα πάντως μ'αρέσουν πολύ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Δεν είπα ότι είναι ολόιδια, απλά δεν έγινε μεγάλη αλλαγή στην εικόνα των Windows, όπως όταν έγινε η μετάβαση από xp σε Vista, για παράδειγμα:P

Λες να επιστρέφουμε ξανά στην εποχή Windows 95/98/Me/2000, που δεν υπήρχε καμία διαφορα στο UI;:eek:

:P
Αν βγάζει η microsoft λειτουργικό σύστημα κάθε 3 χρόνια περίπου (όπως έκανε παλιά), μην περιμένεις συγκλονιστικές αλλαγές. Αν βγάζει κάθε 6 (σχεδόν απίθανο) τότε θα υπάρχουν σημαντικότατες βελτίωσεις όπως ακριβώς συνέβη στη μετάβαση από τα Windows XP στα Windows Vista. Λογικό κιόλας. Στην δεύτερη περίπτωση είχαν τον διπλάσιο χρόνο για να αναπτύξουν το λειτουργικό σύστημα.
Εχω χρησιμοποιήσει και τα 3 προγραμματα(vista,xp,7) και έχω καταλήξει οτι τα vista ειναι τα καλύτερα και με διαφορά!!!
Βέβαια οι περισσοτεροι λένε ότι ειναι μ...α,εμένα πάντως μ'αρέσουν πολύ:)
Πράγματι, τα Windows Vista κατηγορούνται από πολλούς αλλά λανθασμένα, διότι είναι πάρα πολύ καλό λειτουργικό σύστημα (ειδικά μετά το SP2).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

element skate

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βρασιδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 950 μηνύματα.
Πράγματι, τα Windows Vista κατηγορούνται από πολλούς αλλά λανθασμένα, διότι είναι πάρα πολύ καλό λειτουργικό σύστημα (ειδικά μετά το SP2).

agreed all the way :D
ακομα μερικοι λενε οτι δε τους αρεσουν τα βιστα επειδη το δε μου αρεσουν τα βιστα εχει γινει καπως σαν μοδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ναι,,αλλα αν εχεις οπως εγω πχ xp.. πας σε 7 κατευθειαν..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artonweb

Νεοφερμένος

Ο artonweb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Τα Windows 7 είναι πολύ πιο γρήγορα από τα Vista, αν φυσικά εγκατασταθούν στον ίδιο υπολογιστή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Αν και δεν διαφέρουν τα vista με τα win7 στην εμφάνιση.....τα 7άρια είναι μακράν καλύτερα διότι ο υπολογιστής "τρέχει" πολύ πιο γρήγορα και κυρίως δεν κολλαει συχνά
εγώ είχα xp και είχα αποφασίσει να βάλω vista.....αλλα συνεχώς κολλούσαν, αργούσε να ανοίξει αρχεία, προγράμματα κτλ και γενικά δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένος απο αυτά(το μονο που μου αρεσε ηταν η κυριλάτη εμφάνιση) και μέσα σε μια εβδομάδα έβαλα ξανα τα xp ...γιατι δεν είχαν βγει ακόμα τα 7άρια.
μετά έβαλα 7άρια και όλα οκ...συνδιάζουν την κυριλέ εμφάνιση των vista και την ακόμα καλύτερη ταχύτητα των xp;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
εε windows 7 τα vista ήταν ΦΙΆΣΚΟ μη μ'εκνευρίζεις και συ τώρα!!!!!!!! (:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Windows Vista = Windows Millenium Second Edition :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Εγώ έχω περάσει και απο xp και απο vista και τώρα από 7..Αρχικά προτιμώ τα 7,έπειτα xp και τελευταία τα vista,είχαν πολλά κολλήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
Εγώ 3 χρόνια και βάλε είχα svista, στην αρχή δεν με πείραζε ιδιαίτερα αλλά αργότερα άρχισε τα κολλήματα και άλλες μαλακίες. Τα win7 τα πήρα τσαμπέ από τη σχολή και πρόσφατα τα έκανα εγκατάσταση. Άξιζε τελικά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top