Παίζετε κάποιο μουσικό όργανο;

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
ΕΕΕεε!! Παδιά ήσυχα!! Δε χρειαζόμαστε flames τώρα!! :)

Μια χαρά είμαστε!

Α! Ξανάρχισα το πιάνο btw :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Γεια σας και από μένα παιδιά!Είμαι καινούριος στην παρέα σας και μια και η τρέλα μου είναι η μουσική είπα να αρχίσω από αυτό το θέμα!Anyway,παίζω 6 χρόνια κιθάρα,τα 2 τελευταία παλεύω και με την ηλεκτρική.Εχω δουλέψει και σε μπουάτ,κιθάρα και τραγούδι και ίσως ξαναδουλέψω απο Σεπτέμβρη.Ξέρετε,είναι γλυκιά η νύχτα...Οσο για αυτους που θα θέλαν να μάθουν κάποιο όργανο,συνιστώ υπομονή και πάνω απ'όλα ΑΓΑΠΗ και ΜΕΡΑΚΙ για αυτό!Επίσης θα ήθελα να πω ότι για όσους δεν έχουν χρόνο ή χρήμα να πάνε σε ωδείο,παρόλο που ΣΙΓΟΥΡΑ ΒΟΗΘΑΕΙ,σίγουρα ΔΕΝ είναι απαραίτητο.Εξαρτάται πάντα και από το επίπεδο που θέλει καποιος να φτάσει φυσικά.Αλλα άλλωστε,ούτε ο Χιώτης,ούτε οι Πυξ Λαξ πήγαν σε ωδείο(όπωσ και πολλοί άλλοι φυσικά)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Μπασοκιθάρα, όχι πολύ πλέον, και φυσαρμόνικα, ακόμα λιγότερο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kaimaktsalan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kaimaktsalan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
δεν παιζω αλλα θελω να παιξω ηλεκτρικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
ούτε ο Χιώτης,ούτε οι Πυξ Λαξ πήγαν σε ωδείο
Καλύτερα να πήγαινε σε ωδείο απο το να ερχόταν στην ΑΕΚ :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

atlas

Νεοφερμένος

Ο atlas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
εγω επειδη ειμαι και κρητικος ξερω κρητικη λυρα αλλα και κιθαρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lila

Νεοφερμένος

Η lila αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
η μαμα μου μου ελεγε να παω να μαθω ακορντεον...αλλα τη μερα που το συζιταγαμε περναγαν κατω(στο δρομο)κατι τυπαδεσ που παιζαν τα μουσικα τους οργανα και απο ταα μπαλκονια τους πεταγαν κερματα κατι που καθοταν πολυ ασχημα..και της την ειπα για το γεγονος και δε πηγα ποτε...:rolleyes:
μετα που το ξανασκευτικα:hmm: ειπα να μαθω ενα μουσικο οργανο...αλλα η μαμα μου δεν με αφισε...γιατι τησ ειπα οτι γουσταρω να μαθω ντραμς...
τωρα κιθαρεσ πιανα και τα συναφει μου τα εχει απαγορευσει ο γιατρος:confused: λογο προβληματος που εχω με τους τενοντες μου και απο μια παλια εγχειριση για το τηεμα αυτο....
τελικα...εμεινα χωρις οργανο..:'(
και απλα αρκουμε να ακουω τους αλλους:music: :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arm_power

Νεοφερμένος

Ο arm_power αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Θα'λεγα κάτι όχι και τόσο ωραίο σχετικό με φλογέρα αλλά δεν λέει.
Όσοι έχετε φαντασία αφήστε την να ταξιδέψει.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από lila:
η μαμα μου μου ελεγε να παω να μαθω ακορντεον...αλλα τη μερα που το συζιταγαμε περναγαν κατω(στο δρομο)κατι τυπαδεσ που παιζαν τα μουσικα τους οργανα και απο ταα μπαλκονια τους πεταγαν κερματα κατι που καθοταν πολυ ασχημα..και της την ειπα για το γεγονος και δε πηγα ποτε...:rolleyes:
μετα που το ξανασκευτικα:hmm: ειπα να μαθω ενα μουσικο οργανο...αλλα η μαμα μου δεν με αφισε...γιατι τησ ειπα οτι γουσταρω να μαθω ντραμς...
τωρα κιθαρεσ πιανα και τα συναφει μου τα εχει απαγορευσει ο γιατρος:confused: λογο προβληματος που εχω με τους τενοντες μου και απο μια παλια εγχειριση για το τηεμα αυτο....
τελικα...εμεινα χωρις οργανο..:'(
και απλα αρκουμε να ακουω τους αλλους:music: :whistle:

Γιατι δεν δοκιμάζεις το τραγούδι αφού σου αρέσει τόσο η μουσική? Σε όλα τα ωδεία υπάρχουν τμήματα, δεν έχεις να χάσεις τίποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lila

Νεοφερμένος

Η lila αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
εγω δε θα χασω τιποτα, μαλλον οι αλλοι θα χασουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arm_power

Νεοφερμένος

Ο arm_power αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Μην είσαι απαισιόδοξη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από lila:
εγω δε θα χασω τιποτα, μαλλον οι αλλοι θα χασουν...
σωστό αυτό...
πολύ σωστό. Σε πάω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
Παίζω πιάνο και κιθάρα. Έχω πειραματιστεί με 2000 άλλα διαφορετικά όργανα και τα πηγαίνω καλά (γενικότερα με τη μουσική τα πηγαίνω καλά) αλλά εάν πορωθώ δεν θα μου μένει χρόνος να φάω... οπότε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Εδω και μια βδομαδα εχω ντραμς στο σπιτι... Δε ξερω να παιζω και τπτ βεβαια, αλλα δε σκοπευω να το αφησω.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από shaman:
Εδω και μια βδομαδα εχω ντραμς στο σπιτι... Δε ξερω να παιζω και τπτ βεβαια, αλλα δε σκοπευω να το αφησω.:P

Ωραία!!!!Νέος,φιλόδοξος,πεισματάρης,υποψήφιος ντραμίστας.....θα ήθελα πολύ να ήμουν γειτόνισσα

Αστειεύομαι....keep going:thumbup: :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hetfield

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hetfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Εγω εχω εδω και 3 χρονια ηλεκτρικη κιθαρα. Τα δυο πρωτα δεν πολυασχολιομουν, αλλα τωρα ασχολουμαι παρα πολυ και μπορω να βγαλω καποια τραγουδια απο metal και rock.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sunwing

Νεοφερμένος

Η sunwing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Αν και σε προχωρημένη ηλικία πριν 4 χρόνια ξεκίνησα κιθάρα για συνοδεία, αυτό που λέμε ερασιτεχνική κιθάρα, σε ένα χρόνο μέσα το γύρισα στο κλασικό. Είναι πολύ δύσκολη η κιθάρα και δη η κλασική όταν τα δάχτυλα δεν είναι καν εφηβικά και όταν έχεις μια εργασία παράλληλα και μιά οικογένεια να φροντίσεις. Αλλά είναι πολύ όμορφο να ασχολείσαι με κάτι αγαπημένο στον ελεύθερο χρόνο. Αν κάποιος εδώ μέσα ασχολήθηκε καθυστερημένα (όσον αφορά τη χρονική αφετηρία) εκμάθηση κιθάρας ας μου το πει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
Ωραία!!!!Νέος,φιλόδοξος,πεισματάρης,υποψήφιος ντραμίστας.....θα ήθελα πολύ να ήμουν γειτόνισσα

Αστειεύομαι....keep going:thumbup: :thumbup:
Εξυπνος, ομορφος...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

simboy

Νεοφερμένος

Ο simboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Παίζω κιθάρες φλάουτα τρομπόνια ντραμς βιολιά βιολοντζέλα όμποε φαγκότο και ότι μπορείτε να φανταστείτε αρκεί να τα έχω σε ήχους μέσω του συνθεσαϊζερ :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Affectuoso31

Νεοφερμένος

Η Affectuoso31 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 54 ετών. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Μόλις σημερα έκανα εγγραφή στην κοινότητα σας και απο τα λίγα που διάβασα νομίζω πως βρήκα ένα ακόμα διαμαντάκι του internet .
Άνθρωπος και μουσικός από όταν θυμάμαι τον ευατό μου -τότε που κάποιος έπρεπε να με σηκώσει για να φτάσω στο σκαμπό του πιάνου-και εύχομαι μέχρι και να κλείσω τα μάτια μου ελπίζοντας όχι και τα αυτία μου....

Ξεκίνησα κάπου στα 4 μου να μαθαίνω πιάνο, πήρα και πτυχίο πήρα και δίπλωμα, τους διάλεξα και μια ωραία κορνίζα και τα κρέμασα στο τοίχο. Αναγκαίο " κακό" ήταν και τα υποχρεωτικά θεωρητικά, αρμονίες και τα σχετικά. Τα έκανα και αυτά αφού άλλαξα πάνω από 15 καθηγητές μέχρι να βρω κάποιους που κατάφεραν να αγγίξουν την ψυχή μου καί όχι μόνο το πορτοφόλι μου....Κάπου στα 12 βγήκε στη επιφάνεια και το ψώνιο μου με το τραγούδι και εκεί που τραγουδούσα όπως μπορούσα σπίτι μου ή με τα πρώτα groupακια που λέγαμε πως παίζαμε πήγα και βρήκα και δυο καθηγητές που μου άνοιξαν τα μάτια ,το διάφραγμα, το στόμα και το "δρόμο" προς την τέχνη της φωνητικής μουσικής.

Τα τελευταία 18 χρόνια βγάζω λοιπόν το ψωμάκι μου καταλήγοντας να διδάσκω όπου έχω λόγο να το κάνω. Αυτό βέβαια έχει και το αντίτιμο του αφού επιλέγοντας τους μαθητές μου, (όχι βάση της οικονομικής ευμάρειας των γονιών του ή της εκπλήρωσης του ψώνιου των γονιών τους να μάθουν μουσική)δύσκολα το ψωμάκι μπορεί να γίνει "παντεσπάνι"...

Πριν από μερικά χρόνια επίσης συνειδητοποίησα πως χωρίς γνώσεις μουσικής τεχνολογίας έχει γίνει εξαιρετικά δύσκολο έως αδύνατο πολλές φορές να αναπαράγω και να παρουσιάσω ότι κατά καιρούς γεννιέται μέσα μου. Καταπιάστηκα και μ αυτό. Γράφω μουσική και κάνω μουσική επιμέλεια για θέατρο και κινηματογράφο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top