Ζηλεύετε τον/την πρώην του/της συντρόφου σας;

eleni_ant

Νεοφερμένος

Η eleni_ant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Όλες οι γυναίκες έχουν μια ζήλια μέσα τους, είτε τη δείχνουν είτε όχι.. Δεν είναι τυχαίο που όταν ένα ζευγάρι πάει για ποτό η κοπέλα πρώτα ελέγχει όλες τις γυναίκες και σκέφτεται ποια από αυτές είναι καλύτερη από εκείνη για να διαλέξει τραπέζι που να μην έχει καμία επαφή με αυτήν. Αυτό είναι στοιχείο μπορώ να πω τον γυναικών. Όποιες είναι καλά με τον εαυτό τους δεν το έχουν τόσο στο μπροστά μέρος του μυαλού τους, όσες όμως δεν νιώθουν καλά με τον εαυτό τους σίγουρα ξοδεύουν ώρες για να συγκρίνουν κοπέλες με τον εαυτό τους. Συγκεκριμένα τώρα ζηλεύω ΤΗΝ πρώην ,γιατί είναι μια μεγάλη ιστορία και σίγουρα δεν έφταιξα εγώ σ'αυτό. Γι'αυτό boys μη μιλάτε μπροστά μας για πρώην. "Ααα! και με την Καίτη είχα έρθει εδώ" ή "αυτό το άρωμα σου θυμίζει την κολόνια της Μαρίας. " Όταν το κάνουμε εμείς αυτό, το κάνουμε μόνο και μόνο για να σας αφυπνίσουμε και να σας δείξουμε ότι μας αρέσει η ζήλια (σαφώς όχι η υπερβολική) .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
Δεν είναι τυχαίο που όταν ένα ζευγάρι πάει για ποτό η κοπέλα πρώτα ελέγχει όλες τις γυναίκες και σκέφτεται ποια από αυτές είναι καλύτερη από εκείνη για να διαλέξει τραπέζι που να μην έχει καμία επαφή με αυτήν. .

Ένας άντρας που σε κάνει να σκέφτεσαι έτσι και να φοβάσαι συνεχώς δεν είναι κάποιος που θα ήθελα να είμαι μαζί του πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_farm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 293 μηνύματα.
Ζηλια χα χα σιγα μην ζηλεψω τι να ζηλεψω παιδι μου την ειδες πως ειναι?Ψηλη αχαρη δυο μετρα ποδι καμηλα σκετη!!!!!!! και κατι δακτυλα πως κυκλοφορει το καλοκαιρι με πεδιλο απα πα χαλια.
Γιατι το ντυσιμο πολυ κιτσ πολυ δευτερο αμα δεν το εχεις παιδι μου τι να πεις απο τα μεταξωτα περασε και δεν ακουμπησε λεμε.
Ασε που δεν μπορει να αρθρωσει λεξη χαζη παιδι μου ακατοικητος ο τριτος οροφος αυτη θελει φορητο οτοκιου για να μιλησει χαλια χαλια κριμα το παληκαρι κριμα πολυ στεναχωρηθηκα που τον ειδα μαζι της αλλα .... ας προσεχε ας ειχε ματια τι να πεις εγω δεν ασχολουμαι καθολου ακου ζηλια σιγα μην ζηλεψω............................................................................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Όλες οι γυναίκες έχουν μια ζήλια μέσα τους, είτε τη δείχνουν είτε όχι.. Δεν είναι τυχαίο που όταν ένα ζευγάρι πάει για ποτό η κοπέλα πρώτα ελέγχει όλες τις γυναίκες και σκέφτεται ποια από αυτές είναι καλύτερη από εκείνη για να διαλέξει τραπέζι που να μην έχει καμία επαφή με αυτήν. Αυτό είναι στοιχείο μπορώ να πω τον γυναικών.

Eγώ λέω να καθόμαστε απέναντί τους (βλέπε ανάλογο τόπικ "δίπλα-δίπλα ή απέναντι") να τους φοράμε και παρωπίδες σαν κι αυτές που φοράνε στ΄άλογα, για να κοιτούν μόνο ευθεία δηλαδή εμάς!
Σε αυτή την περίπτωση αν περάσει μια ωραία γκόμενα πίσω μας και βρεθεί στο οπτικό του πεδίο θα την κοιτάξει για 2 δευτερόλεπτα, αλλά πρέπει να έχουμε τα μάτια μας δεκατέσσερα κι εκείνη ακριβώς τη στιγμή να χύσουμε το ποτό μας για να του αποσπάσουμε την προσοχή.

Χμμ καλύτερα τελικά είναι να καθόμαστε δίπλα - δίπλα (βλέπε ανάλογο τόπικ "δίπλα-δίπλα ή απέναντι") και να τον υποχρεώνουμε να κοιτάζει συνεχώς εμάς. Ο στόχος θα επιτευχθεί καλύτερα αν του φορέσουμε και χαλινάρι σαν κι αυτά που φοράνε στα άλογα για να καθορίζουμε εμείς προς ποια κατευθυνση θα κοιτάζει.



Και για να απαντήσω και στην ερώτηση του θέματος... όχι δεν την/τις ζηλεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
εγω λεω να μας αλησοδενετε στη καρεκλα και να μας δωσετε εναν σωληνα για νας κοιταμε απο κει μεσα, για να μην βλεπουμε πουθενα αλλου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Βρίσκεστε σε μία σχέση και το έτερον σας ήμισυ είχε προηγουμένως μία σχέση που πλέον έχει τελειώσει.

Ζηλεύετε τον/την πρώην του/της;
Θέλω και αιτιολόγηση. :P

Νομίζω οτι αυτό έχει να κάνει με τον σύντροφό μου και με το πώς αναφέρεται σε κάποια πρώην του. Μου έχει συμβεί να κάνω συητήσεις για δικούς μου και δικιές του πρώην και να μη νιώσω την παραμικρή ζήλεια. Αλλά σε άλλες περιπτώσεις (με άλλους συντρόφους) έχω ζηλέψει παρ'όλο που δεν έγινε εκτενής αναφορά πάνω στην πρώην. Πιό πολύ το αφήνω στη διαίσθησή μου. Έτσι καταλαβαίνω αν ο άλλος έχει μείνει πίσω ή απλά κάνει μια κουβέντα. Ας μην ξεχνάμε οτι όσο πιο εύκολα αναφέρεται κανείς σε ένα πρόσωπο του παρελθόντος, τόσο περισσότερο τον/την έχει ξεχάσει και απομυθοποιήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Goseithor

Διάσημο μέλος

Ο Νότα στο Διάστημα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
όχι δεν ζηλευουμε ποιος τα λέει αυτά :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
απαπαπαπαπαππα αν ειναι δυνατον!!!!!!!! :whistle: :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Μόνο την πρωήν μωρέ; Όλες. :worry:
Παλιά τσίτωνα πανεύκολα ακόμα και ονόματα να άκουγα. Σύγκρινα συνέχεια τον εαυτό μου με άλλες, είτε πρώην είτε άλλες που του την έπεφταν μόνο, και μάντεψε; πάντα ένιωθα κατώτερη και ότι η άλλη έχει πιο πολλά από μένα, και γενικά είχα απίστευτη ανασφάλεια και φοβόμουν μήπως δε του αρέσω αρκετά και ότι είναι μαζί μου από οίκτο( ο οποίος δεν ήξερα καν από πού είχε προκύψει:eek: ), και τέτοιες άλλες βλακείες.
Σε γενικές γραμμές πάντως, πιστεύω ότι είναι θέμα αυτοπεποίθησης και επιβεβαίωσης. Aν δεν τα έχεις, θα ζηλέψεις χωρίς να υπάρχει ιδιαίτερος λόγος, χωρίς να σου δίνει καν δικαιώματα.
Βέβαια τώρα μετά από καιρό δε είμαι τόσο ζηλιάρα, και δε το δείχνω τόσο έντονα γιατί έχω αλλάξει και εγώ γενικά σα χαρακτήρας, και ούτε έχει τύχει να ξαναμιλήσουμε για τέτοια θέματα, οπότε αντέχω περισσότερο.
Τώρα που με σκέφτομαι δεν αντέχομαι ρε φίλε, ίσως να έχουν και δίκιο όταν με λένε υστερική.:confused:

εγώ είμαι ακόμη στο στάδιο με τα ονόματα :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Μα όταν είσαι ερωτευμένος δεν είναι λογικό να ζηλεύεις? Ο έρωτας είναι εγωιστικό συναίσθημα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katalinos

Δραστήριο μέλος

Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Μα όταν είσαι ερωτευμένος δεν είναι λογικό να ζηλεύεις? Ο έρωτας είναι εγωιστικό συναίσθημα..

αυτό δεν το λένε οι ερωτευμένοι , το λένε οι εγωιστές :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
αυτό δεν το λένε οι ερωτευμένοι , το λένε οι εγωιστές :redface:
Kαι όμως, πέρα του ότι το πιστεύω αν και γενικά δεν είμαι εγωίστρια, το έχω διαβάσει σε έρευνα από καθηγητές πανεπιστημίων! Τώρα αν και αυτοί ήταν εγωιστές, δεν ξέρω τι να σου πω!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katalinos

Δραστήριο μέλος

Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Kαι όμως, πέρα του ότι το πιστεύω αν και γενικά δεν είμαι εγωίστρια, το έχω διαβάσει σε έρευνα από καθηγητές πανεπιστημίων! Τώρα αν και αυτοί ήταν εγωιστές, δεν ξέρω τι να σου πω!!:P

:hmm:

κοίτα στην βιβλιογραφία

αν έχουν πάνω-πάνω τα βιβλία τους , είναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassonoff

Δραστήριο μέλος

Η vassonoff αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 426 μηνύματα.
Μπαααα...οχι ιδιαιτερα...Βασικα αναλογα με τις σχεσεις που εχουν και εαν το εχουν ξεπερασει...Αλλα γενικα οχι...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Ο φόβος δεν είναι στις πρώην, είναι στις επόμενες ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Αφιερωμένο girls!!! :flowers:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Χαχαχαχαχα κι εμενα αυτό μου ήρθε στο μυαλό!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Όλες εκτός από εμάς τις ίδιες. :P

Και για να είμαι και on:
Πολλές φορές πιάνω τον εαυτό μου να ζηλεύει, πάντα έχω το φόβο ότι δεν τις ξεπέρασε. :(
(Ηλιθιότητα, ξέρω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liniii

Νεοφερμένος

Η Liniii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ζηλεύω τρελά....δεν αντέχω να ακούω γι'αυτήν....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top