Η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία

Είστε θετικός ή αρνητικός απέναντι σε ομοφυλόφιλα άτομα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 417)
  • Είμαι άντρας και δεν έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 157 37.6%
  • Είμαι γυναίκα και δεν έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 207 49.6%
  • Είμαι άντρας και έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 42 10.1%
  • Είμαι γυναίκα και έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 11 2.6%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Α ναι, ξέχασα να πω ότι:
gay ?\ 69
straight ?\ 69


... δεν ανήκουν στο σύνολο 69, δλδ ανεξάρτητα από το τι κάνουν στο κρεββάτι τους. :P





Δεν μπορείς να ονομάσεις σύνολο με αριθμό :bleh:
Και βρες κάποιο πιο ταιριαστό για το "ανήκει" απο το ευρώ με την κάθετο, puuu-leeaase :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,795 μηνύματα.
Δεν μπορείς να ονομάσεις σύνολο με αριθμό :bleh:
Και βρες κάποιο πιο ταιριαστό για το "ανήκει" απο το ευρώ με την κάθετο, puuu-leeaase :P
Το 69 σε αυτή τη περίπτωση, είναι σύμβολο όχι αριθμός :D
Είναι το σύνολο των σεξουαλικών πράξεων του ανθρώπου, από πάνω μέχρι κάτω ένα πράγμα :P






 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Εμένα δεν με ενοχλούν και δεν πιστεύω κιόλας πως υπάρχει λογος κάποιος να ενοχλείται! Ο καθένας έχει δικαίωμα να κάνει ότι θέλει και με όποιον θέλει στο κρεβάτι του! Στους υπόλοιπους δεν μας πεφτει λόγος!
Εχει τύχει να γνωρίσω "κάποιον" σαν φίλο ενος πρώην και τελικά να είναι φίλη! Ηταν κοπέλα αλλά από φόβο να μην την κράζουνε μερικοί μερικοί όταν έκανε καμάκι σε κοπέλες ντυνότανε και φερότανε σαν άντρας!Μάλιστα όταν ήταν ερωτευμένη με μια κοπέλα της τα έριχνε κανονικά αλλά απέφευγε το σεξ!Κι έτσι άφηνε λίγο τον χρόνο να περάσει, να δεθεί η άλλη μαζί της και ύστερα σιγά σιγά το ξεφούρνιζε!Και ναι υπήρχαν κοπέλες που αν και δεν είχαν τάσεις προς την ομοφιλοφιλία, και μέχρι τότε ήταν αρνητικές σ'αυτό το θέμα, εμεναν μαζι της για πολύ καιρό γιατί ήταν τρελά ερωτευμένες!
Γι αυτό λέω ποτέ μην λές ποτέ σε τίποτα!Δεν ξέρεις τι μπορεί να συμβεί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazy lover

Δραστήριο μέλος

Η crazy lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 521 μηνύματα.
Βασικά κ εγώ πιστεύω οτι ο καθένας μπορεί να κάνει οτι θέλει στο κρεβάτι του(ή και όπου αλλού θέλει)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Έχω γνωρίσει ομοφυλόφιλους που είναι πολύ πιο κύριοι από άντρες από τους οποίους στάζει η τεστοστερόνη! Άτομα ευαίσθητα, με σεβασμό για τους άλλους και απίστευτη δοτικότητα. Τι με νοιάζει η σεξουαλική τους ζωή!

Παρόλα αυτά πάντα μου κακοφαίνεται όταν ακούω για ομοφυλόφιλους που παντρεύτηκαν για να αποφύγουν τον σχολιασμό. Καταλαβαίνω τις πιέσεις που μπορεί να αισθανθεί κάποιος, αλλά το θεωρώ ανέντιμο απέναντι στον άλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

smart

Πολύ δραστήριο μέλος

Η smart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,139 μηνύματα.
:)Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με τους ομοφυλοφιλούς.Είναι και αυτοί φυσιολογικότατα άτομα απλα με μία ιδιαιτερότητα.Είναι δικαίωμά τους να κάνουν ό,τι θέλουν στο κρεβάτι τους κ εξάλλου δεν ενοχλούν κανέναν.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neraidoula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Πεγκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Εγω παντως κατα την ταπεινη μου αποψη νομιζω οτι δεν πρεπει να καταδικαζουμε ανθρωπους συμφωνα με το αν ειναι ομοφυλοφιλοι η οχι αλλα συμφωνα με τον χαρακτηρα τους..Παντως εχω παρατηρησει οτι συνηθως τους εχουμε κανει ολοι μας αυτους τους ανθρωπους ,αθελα μας κιολας καμια φορα να κρυβονται και να ντρεπονται για το ποιον τους....:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Πιστεύετε όμως ότι γίνονται εύκολα αποδεκτοί οι ομοφυλόφιλοι; Γενικά ρωτάω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Πιστεύετε όμως ότι γίνονται εύκολα αποδεκτοί οι ομοφυλόφιλοι; Γενικά ρωτάω...

Φυσικά και όχι.....
Και φυσικά έχει να κάνει με την ημιμάθεια... γιατί η ημιμάθεια είναι χειρότερη της αμάθειας...
Το να ΝΟΜΙΖΕΙΣ οτι γνωρίζεις μπορεί να αποβεί εως μοιραίο (γενικά μιλώντας πάντα)
Δεν έχουμε παιδεία, δεν έχουμε γνώσεις και δεν φτάνει που δεν έχουμε.... δεν διαβάζουμε κι από μόνοι μας μόλις πάρουμε γραμμή ότι κάτι παίζει που δεν μας το έμαθαν στο σχολείο!
Είμαστε φιλοτιμος λαός μεν... τεμπέλης λαός δε!

Σε γενικές γραμμές ο κόσμος φοβάται..... μην κολλήσει την αρρωστια!
Ωρες ώρες δεν ξέρω αν κάποια πράγματα είναι για γέλια ή για κλάμματα :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Μας χαρακτηρίζει μια άρνηση απέναντι στο διαφορετικό κι αυτό σε όλους τους τομείς. Την πρώτη φορά που είδα ζευγάρι ομοφυλοφίλων σε τρυφερή στιγμή μου φάνηκε κάπως και έριξα και μερικά χαζόγελα(πάνε χρόνια!:redface: ). Τώρα πια δεν μου κάνει αίσθηση μια τέτοια στιγμή. Και κατακρίνω την στενομυαλιά μου μερικά χρόνια πριν που ήμουν κατά των γάμων και των υιοθεσιών από ομοφυλόφιλους.:confused: Επειδή καλή η θεωρία, το θέμα είναι η πράξη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Καλά ήταν θαμένο το θέμα, τι θέλετε και το ξεθάβετε ντε?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazy lover

Δραστήριο μέλος

Η crazy lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 521 μηνύματα.
Κανείς δεν πρεπει να ντρέπεται γι αυτο που ειναι...νομιζω πως δεν ειναι ιδιαιτερότητα αλλα κατι φυσιολογικο.Αλλωστε παλια(απο τν ταινια του Μ.Αλεξανδρου)τα πραγματα ηταν πολυ πιο ελευθερα κ ο καθένας πηγαινε με οποιον ή όποια ήθελε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Μακάρι να συμμερίζονταν όλοι τις απόψεις σου;)...πολύ λίγα άτομα όμως στην ηλικία μου δεν είναι ομοφυλοφιλοφοβικά:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Μακάρι να συμμερίζονταν όλοι τις απόψεις σου;)...πολύ λίγα άτομα όμως στην ηλικία μου δεν είναι ομοφυλοφιλοφοβικά:(

Καπου μπερδευτηκες.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ε, αν έχεις και τον κίτρινο τύπο, να ξεθάβει τις φοβίες του αμαθή λαού παλαιών αρχών...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aidyl

Νεοφερμένος

Η aidyl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Τα Τραγούδια της Αμαρτίας του Χατζιδάκι σημάδεψαν τα παιδικά μου χρόνια και μου άφησαν προίκα μια ιδιαίτερη ανοχή προς τους ομοφυλόφιλους... Και ομολογώ ότι τα ξεσπάσματα των στερημένων γυναικών του τύπου "Μα πού πήγαν οι βαρβάτοι άντρες?" έχουν αρχίσει να γίνονται σχεδόν κουραστικά ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα, έχω και φίλο που πιστεύει οτι ανήκει σε αυτήν την κατηγορία και φίλη, αρκετά καλή, που προς το παρόν και εκείνη πιστεύει οτι ανήκει εκεί (και λέω προς το παρόν γιατί είναι 17 χρονών και πολλοί όταν ενηλικιώνονται αλλάζουν) και έχει και σχέση με άλλη κοπέλα.

Αξιοσημείωτα:

Ο φίλος μου, που ανέφερα, μου είπε οτι απο τότε που πήγε να ζήσει στην Αγγλία (λόγω σπουδών) ένιωσε ελέυθερος να ζήσει με αυτήν του την ιδιαιτερότητα γιατί εδώ στην Ελλάδα, και ειδικότερα στην επαρχία ένιωθε κάθε μέρα γι'αυτόν να είναι φυλακή σε κάτι που δεν ήθελε να είναι. Και δυστυχώς, όχι μόνο εδώ, γενικότερα υπάρχουν άτομα τα οποία βρίσκονται εκεί έξω γαι να σου κάνουν τη ζωή δύσκολη με τα άσχημα τους λόγια, που γι'αυτούς αποτελούν μία επιπόλαια φράση και μία μικρή δόση γέλιου. Τον άλλο αυτή η μικρή φράση θα του ραγίσει την καρδιά. Είμαι κάθετη και δεν δέχομαι απο άνθρωπο να λέει οτι δεν δέχεται τους ομοφυλόφιλους ή να τους σχολιάζει στο δρόμο, να γελάει και άλλα τέτοια.

Επίσης την κοπέλα, επειδή είναι 17 χρονών, την αμφισβητούν. Το βλέπουν όλοι σαν κάτι της ηλικίας και την τρέχουν σε ψυχολόγους ή την τιμωρούν! Και εγώ αρχικά το είδα έτσι, και ακόμα αμφιβάλλω για το πόσο σταθερό θα είναι, αφού γνωρίζω οτι βρισκόμαστε σε μία ηλικία που δεν υπάρχει σε γενικές γραμμές κάποια ορισμένη ισορροπία. Ωστόσο όταν ακούω την ίδια να λέει οτι δεν μπορεί να φανταστεί τον εαυτό της να έχει σχέση με αγόρι ή οτι δεν μπορεί να φανταστεί πως θα είναι όταν χάσει την κοπέλα με την οποία είναι μαζί τώρα σκέφτομαι οτι όλο αυτό το (δικαιολογημένο) άγχος των γονιών της να τη "συνεφέρουν" είναι άσκοπο. Πιο πολλά σημάδια και πληγές τις δημιουργούν οι ίδιοι παρά μία σχέση που στο κάτω κάτω αν αλλάξει στο μέλλον, θα ντρέπεται μεν αλλά δεν θα πονάει.


Τέλος, πάνω σε αυτό το θέμα άκουσα πρόσφατα την γνώμη ιερέα πάνω σε αυτό το θέμα, την γνώμη δηλαδή την οποία διατηρεί η εκκλησία και η χριστιανική θρησκεία για τους ομοφυλόφιλους. Σε γενικές γραμμές είναι κατά ( :mad: ) της ομοφυλοφιλίας γιατί όπως λένε ο Θεός έπλασε τους Αδάμ και Εύα , τους θεόπνευστους, και σύμφωνα με αυτό το πρότυπο ανθρώπου πρέπει να λειτουργούν όλοι σήμερα. Δεν ξέρω, αρχικά αν πάρουμε υπόψην μας οτι το 90% (απο ορμόνες κ.α.) γεννιέται με τάση προς την ομοφυλοφιλία, αν δηλαδή το δεχτούμε σαν ένα "λάθος" της φύσης, όπως υποστηρίζει να αποδεχόμαστε τους ανάπηρους, καθυστερημένους και όλα αυτά, τους ομοφυλόφιλους γιατί τους απορρίπτει; Αυτό είναι το "αγαπάτε αλλήλους" που διδάσκει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Χαίρομαι πάντως που υπάρχει και κάποιος ομοφυλόφιλος στην παρέα μας μήπως μερικοι καταλάβουν πόσο άδικο έχουν που κατακρίνουν αυτούς τους ανθρώπους χώρις -συνήθως- να έχουν γνωρίσει κανέναν.
Μπαι δε γουει προσωπικά έχω παρατηρήσει οτι όποιος είναι ρατσιστής με τους ομοφυλόφιλους συνήθως ειναι και ο τύπος του χαρακτήρα που αντιπάθω (κοινώς "καφρος") γι'αυτό το λόγο συνήθως όταν γνωρίζω νέα άτομα προσπαθώ να ανοίγω τέτοιο θέμα ώστε να δω τις απόψεις τους γι'αυτο. Για μένα ειναι ενα πολυ σημαντικό κριτήριο και μπορει να με κάνει να αντιπαθήσω κάποιον άν εχει πολυ ακραίες απόψεις για το θέμα. Παραδείγματος χάριν είχα κάνει άτομο block στο msn για κάτι μέρες επειδη είχαμε μια τέτοια συζήτηση και είδα οτι άνηκε στους ράτσιστες και ακόμα και όταν τον ξεμπλόκαρα δεν ξαναμιλήσαμε.
(πριν 2 χρόνια αυτό αλλά τώρα το είδα:P )Αυτό δεν το καταλαβαίνω άμα κπ αντιπαθεί για κάποιο λόγο τους ομοφυλόφιλους είναι και κάφρος??
:hmm: :worry:
:)Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με τους ομοφυλοφιλούς.Είναι και αυτοί φυσιολογικότατα άτομα απλα με μία ιδιαιτερότητα.Είναι δικαίωμά τους να κάνουν ό,τι θέλουν στο κρεβάτι τους κ εξάλλου δεν ενοχλούν κανέναν.:D
Συμφωνώ,ούτε εμένα με νοιάζει τι κάνουν στο κρεβάτι τους αλλά όταν προκαλούν όμως??;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NINJAKI

Περιβόητο μέλος

Η ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.
ο κουμπάκιας είναι ο καλύτερος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Συμφωνώ,ούτε εμένα με νοιάζει τι κάνουν στο κρεβάτι τους αλλά όταν προκαλούν όμως??;)

Γιατί, τo ίδιο δεν ισχύει και για τους ετεροφυλόφιλους; Και αυτί όταν προκαλούν με τις σεξουαλικές προτιμήσεις τους (π.χ. χυδαιόλογα, ανάρμοστο καμάκι κτλ) δεν σου τη σπάνε; Εμένα πολύ...

Οπότε στο ίδιο καζάνι βράζουμε όλοι, ετεροφυλόφιλοι και ομοφυλόφιλοι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top